Γενικό -  Εξετάσεις Α' Λυκείου

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Κείμενα σήμερα και όσο περίεργο κι αν φαινεται δεν μπηκε Καβάφης δεν μπηκε η Ιθάκη όπως συνιθίζεται. Μπηκε Του Νεκρού Αδερφου.... Έγραψα πολύ καλά ( 7 σελίδες παιδια). Μιλάμε για μεγαλη έμπνευση αλλά είχε ενα σωστό λάθος αλλο πράγμα. Οταν βγήκα ελεγαν απαντησεις και εχω ενα λαθος που δεν το καταλαβαίνω... ας μου πει λίγο καποιος...Έλεγε οτι στο σημειο της αναγνωρισης μανας και κορης στο τέλος φαίνεται η επίδραση απο το δημοτικό τραγούδι, κατι τετοιο και εβαλα σωστο και σαν δικαιολογηση ειπα οτι εχουμε επιδραση απο αυτο επειδη ειναι το σημειο κορυφωσης της δραματικης εντασης, της θεατρικοτητας, της συγκίνησης αλλά και γιατι γίνεται αισθητο με στοιχεια ειρωνειας, παρομοιώσεων και μεταφορών που δίνουν ζωντάνια....Εσεις τι πιστευετε οτι ειναι??? Λαθος??? :confused: :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kd_25

Νεοφερμένος

Ο Ντέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Τελειώσαμε σήμερα με ιστορία! Εύκολα σχετικά τα θέματα και όλως περιέργως δεν υπήρχε κανένα θέμα για το έργο του Μ.Αλεξάνδρου, για το Φίλιππο ή τα ελληνιστικά βασίλεια. Ότι έπεσε ήταν μόνο από ομηρική, αρχαϊκή και κλασική εποχή. Από Ρωμαίους δεν είχαμε καθόλου στην ύλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
pfff και εμεις τελειωσαμε!!!!!
τελευταιο μαθημα κειμενα...ιθακη μας εβαλε!!!δημιουργησα παλι..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThrilosG7-94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Παιδιά στο ΓΜΟ όλοι οι βαθμοί θα είναι στρογγυλοποιημένοι... Μόνο στα γραπτά βάζουν και τα δεκαδικά!!!!!

κοιτα τα κειμενα είναι και λιγο αντικειμενικα... Παντως η αιτιολογία σωστη ειναι. Μπορεί να στο παρει και σωστο!!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
ΤΕΛΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Κείμενα σήμερα και έπεσε η Γυναίκα της Ζάκυνθος, το αναμέναμε πιο πολύ από όλα όλοι αλλά οι ασκήσεις δύσκολες!!!!!!!!!!!

ΚΑΛΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ και καλά αποτελέσματα!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntinost

Νεοφερμένος

Ο ntinost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Όσον αφορά τους βαθμούς, στις εξετάσεις τα γραπτά βαθμολογούνται με άριστα το 100(ακέραιος) και αυτός ο βαθμός αναγάγεται στην κλίμακα του 20(δηλαδή ο βαθμός είναι δεκαδικός με ένα δεκαδικό ψηφίο και συγκεκριμένα άρτιο).
Για το μέσο όρο κάθε μαθήματος, 25% μετράει το κάθε τρίμηνο και 50% ο βαθμός των εξετάσεων αντίστοιχα. Ο μέσος όρος κάθε μαθήματος παραμένει δεκαδικός και έτσι υπολογίζεται και στο γενικό μέσο όρο αφού όμως στρογγυλοποιηθεί στο πρώτο δεκαδικό ψηφίο. Γενικός μέσος όρος είναι το πηλίκο του αθροισματος των μέσων όρων(με ένα δεκαδικό ψηφίο) δια του πλήθους των μαθημάτων (12 ή 13). Και αυτός στρογγυλοποιείται στο πρώτο δεκαδικό ψηφίο.
Τώρα για μένα: Τελείωσα στις 11(Παρασκευή) με ιστορία. Νομίζω ότι στα 10 μαθήματα έχω γράψει 20 και τώρα για την έκθεση ποιος μπορεί να ξέρει; Αναμένω τα αποτελέσματα!!!
Κωνσταντίνος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
Εμείς πήραμε βαθμούς εκτές και δεν τα πήγα και πολύ καλά :(
Μου έριξαν το Μ.Ο από 18 στο 17
το μικρότερο που έγραψα ήταν 11,4 στην χημεία και το μεγαλύτερο 18,2 στην άλγεβρα και 20 στην τεχνολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Τα φιλολογικά για μένα ήταν εύκολα (εκτός από τα αρχαία και τα κείμενα που ήταν ακόμη πιο εύκολα). :D
Ξέρετε περίπου μετά από πόσες μέρες πέρνουμε τους βαθμούς;
Εμείς τελειώσαμε την προηγούμενη Παρασκευή, αλλά επειδή κάποια παιδιά λόγω ασθενειών χάνανε μαθήματα, μας είπαν ότι θα βγουν τα αποτελέσματα την Τετάρτη. Οι βαθμοί όμως;;;

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ. ΤΟ ΘΕΛΩ ΟΣΟΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.. έχω τρομερό άγχος!! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Τα φιλολογικά για μένα ήταν εύκολα (εκτός από τα αρχαία και τα κείμενα που ήταν ακόμη πιο εύκολα). :D
Ξέρετε περίπου μετά από πόσες μέρες πέρνουμε τους βαθμούς;
Εμείς τελειώσαμε την προηγούμενη Παρασκευή, αλλά επειδή κάποια παιδιά λόγω ασθενειών χάνανε μαθήματα, μας είπαν ότι θα βγουν τα αποτελέσματα την Τετάρτη. Οι βαθμοί όμως;;;

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ. ΤΟ ΘΕΛΩ ΟΣΟΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ.. έχω τρομερό άγχος!! :(

Καταρχήν καλή επιτυχία φίλε μου! Δεν χρειάζεται να έχεις άγχος! Λοιπόν ποια ακριβώς Τετάρτη παίρνετε βαθμούς? Εμείς τελειώσαμε 11/6 με Γεωμετρία και μας είπε ο υποδιευθυντής ότι μάλλον τα αποτελέσματα θα είναι διαθέσιμα μετά τις 21/6!!! Δεν είναι πολλές μέρες? Να πάρω τηλέφωνο? Τί προτείνετε?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Καταρχήν καλή επιτυχία φίλε μου! Δεν χρειάζεται να έχεις άγχος! Λοιπόν ποια ακριβώς Τετάρτη παίρνετε βαθμούς? Εμείς τελειώσαμε 11/6 με Γεωμετρία και μας είπε ο υποδιευθυντής ότι μάλλον τα αποτελέσματα θα είναι διαθέσιμα μετά τις 21/6!!! Δεν είναι πολλές μέρες? Να πάρω τηλέφωνο? Τί προτείνετε?:confused:

Ευχαριστώ, καλή επιτυχία και σε'σένα. Και εμείς τελειώσαμε στις 11/6 με ΑΟΘ και τα αποτελέσματά μας βγαίνουν την Τετάρτη 23/6, αλλά το πότε θα βγουν οι βαθμοί παραμένει ένα μυστηρίο. Λογικά θα ανακοινώσουν την ημέρα των βαθμών την Τέταρτη που θα πάρουμε τα αποτελέσματα μιας και τη Τρίτη το πρωί και την Τετάρτη μέχρι το μεσημέρι - που θα ανακοινωθούν τα αποτελέσματα - οι καθηγητές έχουν συνεδρίαση. Είδωμεν..!! :smartass:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Εμεις τελειώσαμε χτες με γαλλικά και μας ειπαν απο την επόμενη βδομάδα θα είναι ετοιμοι οι βαθμοί σας....!!! Εγώ πάντως λέω καλύτερα να πηγαίνω προς το τελος να τους πάρω ;) ;) ισως καλυτερα ισως παλι οχι
Στο α τετράμηνο είχα 19.7 και τωρα φοβάμαι μην πέσω......απο αρχαία και θρησκεθτικά.....:P :) :) Θα δουμε ομως...Παντως καλα αποτελέσματα σε όλους......Μας αξίζει κατι καλό...Τοσο διαβασμα μην πάει χαμένο.....!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Με γαλλικά;;; Δημιουργήθηκε τμήμα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Κοιτα ολα τα παιδια είμαστε δυο τμήματα....Χτες ενωθήκαμε σε ένα τμήμα εμεις που επιλέξαμε γαλλικά...Τα άλλα τα τυχερά της πληροφορικής δεν ήρθαν....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Μένεις επαρχία ε; Το μετάνιωσες που δεν επέλεξες πληροφορική; εγω επέλεξα ψυχολογία και μάλλον το έχω μετανιώσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Είμαι απο ένα χωριό κοντα στα Τρίκαλα.....Κοιτα να σου πώ την αλήθεια φετος δεν κάναμε τίποτα....και δεν θα έγραφα εξετάσεις με αυτο το μάθημα που μας έκανε αλλά ευτυχως ξερω γαλλικά. Εχω κανει τρια χρόνια φροντηστήριο και περυσι πηρα το αντιστοιχο του lower στα αγγλικά.... Του χρόνου σίγουρα πληροφορική......Με χίλια....Εμεις δεν έχουμε ψυχολογία....Εχω την εντύπωση οτι ειναι ενα ενδιαφερον μάθημα η οχι??? μη μου πεις οτι και εδω χρειαζετε να μαθαινεις απο βιβλια και οχι απο συζήτηση...??!!!??

Εσυ απο που εισαι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Αθήνα μένω... Η ψυχολογία είναι πολυ ενδιαφέρον μάθημα αλλά όπως και σ' όλα τ'άλλα αν ο καθηγητής δεν βάζει τη δική του σφραγίδα και τον καθοδηγεί μόνο το βιβλίο δεν γίνεται δουλειά... Ο δικός μας ήταν περισσότερο με τα λεγόμενα του βιβλίου και δεν έγινε πολύ δουλειά αν και κάποιες φορές μας έδειχνε καμια παρουσίαση αλλά μας είχε φέρει και ομιλήτρια σεξουαλικής αγωγής... Για του χρόνου επέλεξα αστρονομία να δούμε τί λέει γιατί ακούγεται ενδιαφέρουσα ;)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Είσαι τυχερος..Μια χαρα...Που τετοιο μάθημα εδω!!!!!
Και τι θέλεις να σπουδάσεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
Αξιωματικός Αστυνομίας... Και 'σύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 258 μηνύματα.
Λεω για οικονομικά...αλλά τίποτα δεν έιναι σίγουρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

solonas07

Δραστήριο μέλος

Ο Σόλων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 648 μηνύματα.
5ο πεδίο και 'συ...!

Κατεύθυνση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top