Ενισχυτική

mirk

Νεοφερμένος

Η mirk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 94 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Κάνει κανείς ενισχυτική στο σχολείο; Η ερωτηση δεν ειναι μονο για οσους πάνε Γ τάξη αλλα και Α και Β. Αν ναι κάνετε και φροντιστήρια ή μόνο ενισχυτική;Πως σας φαινεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marizza92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Τάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Εγώ κάνω μόνο ενισχυτική Αλγευρα- Γεωμετρία και είναι πολύ καλά είμαστε 3 πα;ιδία στο ένα τμήμα και 4 στο άλο και είναι λες και κάνουμε φροντιστήριο. Ο ένας(άλγεβρα) φέρνει και δικές του ασκήσεις και η άλλη (γεωμ) αν το επιτρέπουν οι συνθηκες μας προχοράει παρακάτω.Αν θες δοκίμασέ το δεν έχεις να χάσεις τπτ. αρκεί να έχεις καλό καθηγητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chara7909

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
εγω πηγαινα στην πρωτη λυκειου κ ηταν πολυ καλα!!
ειδικά ο χημικος που ειχα ηταν θεος...
αλλα το προβλημα ειναι οτι τα φορντιστηρια ξεκινανε πιο πριν απο τα σχολεια κ γι'αυτο βρισκονται πιο μπροστα ενω η ενισχυτική αργοτερα κ υπαρχει μια διαφορα με το σχολειο...

αλλα γενικα 8εωρω οτι αυτο δεν ειναι σημαντικό πρόβλημα..το προβλημα είναι οτι οι μαθητές, οι καθηγητές, η οικογένεια κ γενικά ο σύστημα απαξιώνει σε ενα μεγάλο βαθμο αυτό το προγραμμα, το οποίο σε αλλη χωρα θα λειτουργούσε πολύ καλά ..άψογα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex92

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φυσικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Εγώ πηγαίνω και φέτος μόνο Ενισχυτική. Έχω πάρει όλα τα βασικά μαθήματα (Κατεύθυνσης, τα αντίστοιχα Γενικής Παιδείας και Έκθεση) και προχωράμε πολύ καλά. Πιστεύω πως αν ο μαθητής είναι σωστός στις υποχρεώσεις του μπορεί να ανταπεξέλθει κάλλιστα χωρίς τη βοήθεια του φροντιστηρίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirk

Νεοφερμένος

Η mirk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 94 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
κι εγω σκεφτομαι του χρονου να μην παω φροντιστηριο αλλα για γ λυκειου δεν ξερω αν θα ειναι αρκετο. καλο ειναι το επιπεδο δηλαδη;οι καθηγητες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top