Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ειμαι ο μονος που γουσταρει χημκατ; Μη με βρισετε ναι ο κυριος λογος που ειμαι θετικη ειναι η χημεια :P :hehe:

εμας βγηκε εκτος η χημικη κινητικη :P αυτο το πραμα να ειναι ΠΑΝΤΑ εξω ο,τι αρεσει σε εμενα δεν το καταλαβαινω :hehe: και μαθκατ μας βγαλαν την επαγωγουλα που τοσο λατρεψα στη 1 ωρα μαθηματος που αφιερωσαμε για αυτη :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggeliki G.

Νεοφερμένος

Η Aggeliki G. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Και σε εμάς Λυσίας έπεσε :D όσο για το άγνωστο, ήταν Ξενοφώντος Ελληνικά ΣΤ' IV 6-7, αυτό που είχε πέσει και σε πανελλαδικές επαναληπτικές εξετάσεις :worry: βέβαια, όταν βγήκα και το είδαμε κατάλαβα πως δεν ήταν και τόσο δύσκολο τελικά. Όπως και να έχει, έγραψα ευτυχώς αρκετά καλά νομίζω :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Τάσος εγώ πρωσοπικα πηγα θετική γιατί οι καθηγητές της τεχνολογικής ήταν χάλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
: και μαθκατ μας βγαλαν την επαγωγουλα που τοσο λατρεψα στη 1 ωρα μαθηματος που αφιερωσαμε για αυτη :(

Υπέροχο κεφάλαιο στα μαθ.κατ. αυτό. Ίσως το μόνο πραγματικά ενδιαφέρον και χρήσιμο... Εμείς πέρσι δεν το χαμε κάνει καθόλου :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Τάσος εγώ πρωσοπικα πηγα θετική γιατί οι καθηγητές της τεχνολογικής ήταν χάλια
ααααα τοτε οκ :P
Υπέροχο κεφάλαιο στα μαθ.κατ. αυτό. Ίσως το μόνο πραγματικά ενδιαφέρον και χρήσιμο... Εμείς πέρσι δεν το χαμε κάνει καθόλου :(
ρε συ ναι αντε βρηκα και εναν που πιστευει το ιδιο. Θα κατσω να το διαβασω το καλοκαιρι. Τι να τον κανω τον κυκλο και τα αλλα να πουμε. Εγω μονο τα διανυσματα θεωρησα σημαντικα για αυτο και τα εμαθα καλα. Από τα υπολοιπα κεφαλαια μαθαινα οσα ηθελα εγω να μαθω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

flash1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Σημερα εγραψα μαθηματικα κατ.
1ο θεμα
Α.αποδηξει του κυκλου C: χ2 + y2 = r2
δηλαδη του κυκλου με κεντρο το Ο(0,0) και ακτινα ρ
Β. Σ-Λ
θεμα 2ο
κατι ευκολες πραξεις με διανυσματα
θεμα 3ο
ευθεια οπως (κ-2)χ + (κ+1)υ +κ =0
και αν βρεις για ποια κ παριστανει ευθεια
θεμα 4ο
κυκλος οπου επρεπε να βρης για ποια λ οριζεταιειχε οικογενεια ευθειων να βρεις τι πρεπει να ισχυει για να ειναι οι κυκλοι ισοι(πρεπει να εχοθν ιδια ακτινα)
μετα ηθελε να βρεις γ.τ. οπου εβγενε παραβολη και να βρεις εστια και διευθετουσα.
και το τελευτεο ερωτημα ηταν οτι ο κυκλος διερχεται απο το σημειο Ο(0,0) και να βρεις του κυκλους.
γενικα ευκολο ηταν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kafess13

Νεοφερμένος

Ο kafess13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Καλησπέρα. Εγώ σήμερα έγραψα φυσικη κατ και αστρονομία. Εύκολα θέματα και στα δυο μαθήματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Fede la grand πόσο καιρό έχεις να παίξεις τζόκερ.
Παίξε στην χημεία τα σωστό λάθος

Σοβαρά αυτό θα κάνω γιατί δε παίζει να κάτσω να διαβάσω. Βαριέμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Σοβαρά αυτό θα κάνω γιατί δε παίζει να κάτσω να διαβάσω. Βαριέμαι
ρε μαλακα δεν ειναι τιποτα :P ποια κεφ εχετε; αι να σε βοηθησουμε εμεις κριμα ειναι δηλαδη δεν εχει πολλα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Κεφάλαιο 1 δεν έχουμε. Κεφάλαιο 2 έχουμε και κάτι ασκήσεις στοιχειομετρίας, κάτι χημικές ισορροπίες κάτι τέτοια. Το μόνο πράγμα που έμαθα όλη τη χρονιά είναι να κάνω ένα πινακάκι όπου θα χει μία γραμμή Αρχικά, μία Αντιδρούν/Παράγονται και μία άλλη γραμμή για τη Χημική Ισορροπία. Τιμές κλπ δε ξέρω να βάζω :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Κεφάλαιο 1 δεν έχουμε. Κεφάλαιο 2 έχουμε και κάτι ασκήσεις στοιχειομετρίας, κάτι χημικές ισορροπίες κάτι τέτοια. Το μόνο πράγμα που έμαθα όλη τη χρονιά είναι να κάνω ένα πινακάκι όπου θα χει μία γραμμή Αρχικά, μία Αντιδρούν/Παράγονται και μία άλλη γραμμή για τη Χημική Ισορροπία. Τιμές κλπ δε ξέρω να βάζω :Ρ
Κεφαλαιο 3; Κεφαλαιο 4;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Ρε ψάχνω το γαμώχαρτο που έγραψα την ύλη και δε το βρίσκω. Ο φίλος μου φταίει. Άλλος τρόμπας της Θετικής από εκεί. Με ρωτούσε προχθές τι είχαμε και μάλλον έτσι όπως του το λεγα το πέταξα μετά. Όταν θα γράφαμε διαγώνισμα Α' Τετραμήνου στη Κατεύθυνση είχε ανοιχτό το βιβλίο της γενικής και ρωτούσε σε ποιο κεφάλαιο γράφαμε. Αφού δεν το χουμε :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ρε ψάχνω το γαμώχαρτο που έγραψα την ύλη και δε το βρίσκω. Ο φίλος μου φταίει. Άλλος τρόμπας της Θετικής από εκεί. Με ρωτούσε προχθές τι είχαμε και μάλλον έτσι όπως του το λεγα το πέταξα μετά. Όταν θα γράφαμε διαγώνισμα Α' Τετραμήνου στη Κατεύθυνση είχε ανοιχτό το βιβλίο της γενικής και ρωτούσε σε ποιο κεφάλαιο γράφαμε. Αφού δεν το χουμε :Ρ
Χααχχαχαχαχαχχχαχαχα. Κομπλε σας βρισκω :P αλλα λογικα το 4ο ειναι μεσα :P με την αποστηθιση πινακων πως τα πας; :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Τζάμι είμαστε. Ποιους πίνακες; Εκείνες τις βλακείες με τα +2,-2 που σχεδιάζαμε, κάτι σε στυλ εκτόνωση-συμπίεση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Τζάμι είμαστε. Ποιους πίνακες; Εκείνες τις βλακείες με τα +2,-2 που σχεδιάζαμε, κάτι σε στυλ εκτόνωση-συμπίεση;
τωρα δεν καταλαβαινω τι λες να πω την αληθεια αλλα εγω εννοω να μαθεις τους πινακες οξειδωτικων και αναγωγικων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Ναι αυτούς! Δε μου έρχονταν οι λέξεις. Αν εννοείς εκείνα τα πράγματα από το βιβλίο, δε τα μαθαίνω για κανένα λόγο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ναι αυτούς! Δε μου έρχονταν οι λέξεις. Αν εννοείς εκείνα τα πράγματα από το βιβλίο, δε τα μαθαίνω για κανένα λόγο :P
Ελα ρε μαλακα ευκολα ειναι. Ειδικα οξειδοαναγωγη διαβασε δεν ειναι κατι τελειως θεωρητικο ειναι. Ή απλα μαθε για το διχρωμικο καλιο και το υπερμαγγανικο κάλιo.
Σκεψου οτι εχεις να διαβασεις πολυ λιγοτερα απ'ότι εγω για τα μαθκατ :hehe: ωχ μανα μ.. Βλεπω παντως ειμαστε ολοι σε μια τελεια κατασταση ετοιμοτητας, καλο αυτο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Πω βαριέμαι. Ίσως κάνω καμιά προσπάθεια μέχρι το Σάββατο. Αλλά πρέπει να βρω βιβλίο. Αυτά τα δύο κάλια ξέρω πως συμβολίζονται από τη γενική παιδεία πάντως :P

Μαθ. Κατ δεν είναι πολλά ρε. Μέχρι παραβολή δε σας βάλανε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Πω βαριέμαι. Ίσως κάνω καμιά προσπάθεια μέχρι το Σάββατο. Αλλά πρέπει να βρω βιβλίο. Αυτά τα δύο κάλια ξέρω πως συμβολίζονται από τη γενική παιδεία πάντως :P

Μαθ. Κατ δεν είναι πολλά ρε. Μέχρι παραβολή δε σας βάλανε;
Θα στα περασω μωρε με scanner αμα θες, θα βρω και τιποτα απο σημειωσεις και θα τα βαλω εδω. Γενικα αν κανεις εχει τιποτα χρησιμο γενικα ας το βαλει :P

Μαλακα με δουλευεις; Μας βγαλαν την υπερβολη (που μ'αρεσε κι αυτη) και εχουμε ολα τα υπολοιπα. Αι μαθε αποδειξεις, αι λυσε ασκησεις, αι κανε ολα αυτα... Αν παω να γραψω με οσα εχω μαθει ολη τη χρονια θα γραψω ενα 8-9 αντε στην καλυτερη 10. Βασικα αν γραψω 10 θα αρχισω να χοροπηδαω οπως περσυ που περιμενα να εχω γραψει 5 αλγεβρα και εγραψα τελικα 8 :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Όχι ρε συ, μη μπαίνεις στον κόπο. Θα πάω να πάρω του φίλου μου, ούτως ή άλλως δε παίζει αυτός να το ανοίξει. Εγώ νομίζω έχω κάτι pdf με μεθοδολογία κλπ. Θα ψάξω και αν ειναι θα ανεβάσω αύριο.

Αποδείξεις είναι λίγες και γενικά δε νομίζω να είναι δύσκολα. Στάνταρ πράγματα ζητάνε. Αυτό που μιλάς για 5άρια στα Μαθηματικά και κάθεσαι ασχολείσαι με τη Χημεία δε το καταλαβαίνω. Τη σιχαίνομαι. Χίλιες φορές υπερβολές, κύκλοι και ευθείες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top