Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Άντε πότε θα ανοίξουμε το θέμα Πανελλήνιες 2013.
εχει ηδη ανοιχτει θεμα θερινη προετοιμασια;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
ΤΕΛΟΣ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΠΙΚ!Αφήστε το σαν κληρονομιά για τα παιδιά του '96 του χρόνου! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaun53

Νεοφερμένος

Ο shaun53 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Έχω μείνει μεταξεταστέος σε 9 μαθήματα.Για να περάσω την τάξη πρέπει και στα 9 να έχω ξεχωριστά μέσο ορο 9.5?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

forter

Νεοφερμένος

Ο forter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ξέρει κανείς θέματα Λατινικών και Αρχαίων Β' Λυκείου ....Ευχαριστώ εκ των προτέρων !!!

Σημείωση συντονιστή: Το παρόν μήνυμα προήλθε από το θέμα Πανελλήνιες 2013.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Δύο εβδομάδες έμειναν για το ξεκίνημα των εξετάσεων και το θέμα ξεκλειδώνεται για να δεχτεί τα σχόλια και τις ερωτήσεις σας. :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Ωραία, ας ξεκινήσω και λέω ότι δεν έχω διαβάσει σχεδόν τίποτα, πραγματικά δεν μπορώ να διαβάσω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Ωραία, ας ξεκινήσω και λέω ότι δεν έχω διαβάσει σχεδόν τίποτα, πραγματικά δεν μπορώ να διαβάσω :P
Ακριβως το ιδιο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Είμαι μαθητής της Β΄Λυκείου και θα ήθελα να μάθω εάν γνωρίζει κανείς πότε ανοίγουν τα σχολεία και μέχρι πότε θα κάνουμε μάθημα. Γνωρίζω ότι αυτό που σας ρωτώ είναι εκτός θέματος από τις παραπάνω συζητήσεις απλώς ψάχνοντας στο διαδίκτυο και ρωτώντας φίλους ούτε βρήκα κάτι σχετικό με το προαναφερθέν ερώτημα μου στην μία περίπτωση και από την άλλη οι φίλοι μου δεν γνώριζαν κάτι περί του θέματος. Έτσι λοιπόν εάν γνωρίζει κάτι κάποιος ας μου απαντήσει σύντομα. Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!

Επισήμανση: Το παρών μήνυμα μεταφέρθηκε από το νήμα με τίτλο "«Βόμβα» στις Πανελλαδικές από την ΟΛΜΕ"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Τι εγινε παιδια πως γραψατε σημερα;Εγω εγραφα Μαθηματικα κατευθυνσης.Εκανα κανα δυο χαζολαθακια γυρω στο 19 εχω γραψει:).Τωρα γραφουμε Χημεια κατ και δεν εχω διαβασει τιποτα ολη τη χρονια ελπιζω να πιασω βαση:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Grn

Νεοφερμένος

Ο Nikos Grn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εμείς γράφαμε σήμερα αρχαία κατεύθυνσης και οι άλλοι (τεχνολογική - θετική) έγραφαν φυσική. Σε εμάς τα θέματα δεν είχαν μεγάλη δυσκολία. Από το γνωστό έπεσαν οι ενότητες 9-12 του Λυσία. Και άγνωστο ένα κείμενο από τα απομνημονεύματα του Ξενοφώντα, το οποίο δεν είχε πολλές δυσκολίες.

Πέμπτη μας έβαλαν ιστορία και δεν ξέρω πότε θα προλάβω να βγάλω την ύλη σε 1,5 μέρα :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dkokkinis96

Νεοφερμένος

Ο dkokkinis96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπέρα!
εμείς σήμερα γράφαμε Αντιγόνη και την Πέμπτη Μαθ. Κατ.!
έχετε ιδέα απο θεωρία αν πέφτουν ορισμοί και απο αποδείξεις τι είναι πιο SOS? Ευχαριστω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paracelsus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Paracelsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Κι εμείς σήμερα γράφαμε Αρχαία Κατεύθυνσης ! Έπεσε ακριβώς αυτό που περίμενα και ήλπιζα ... Δημοσθένης 17-20 ! :D Άγνωστο μας έβαλαν ---> "Ισοκράτους, Πρός Νικοκλέα" ! Αρκετά εύκολο με ελάχιστες παγίδες ... Άντε πάμε για Λατινικά τώρα γερά !! :strong:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Φυσική κατεύθυνσης και θρησκευτικά έγραφα σήμερα , εντάξει θρησκευτικά δεν λέω κάτι :P , Φυσική από καμιά βλακεία μπορεί να έχω γύρω στο 18.5-19, μια χαρά πάντως :)
Συνεχίζουμε Πέμπτη με φυσική γενικής παιδείας...
Καλή συνέχεια παίδες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
καλησπέρα!
εμείς σήμερα γράφαμε Αντιγόνη και την Πέμπτη Μαθ. Κατ.!
έχετε ιδέα απο θεωρία αν πέφτουν ορισμοί και απο αποδείξεις τι είναι πιο SOS? Ευχαριστω :)
Εμας μας εβαλε ορισμο παραβολης και τρεις ιδιοτητες και αποδειξη την εξισωση του κυκλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elim

Νεοφερμένος

Η elim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
εμεις σημερα γραψαμε μαθηματικα κατευθυνσησ και ιστορια. την πεμπτη συνεχιζουμε με αρχαια και αγγλικα :whistle:

εμασ μασ εβαλε ορισμο ελλειψησ και την αποδειξη με τις συντεταγμενες μεσου τμηματος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meletis96

Νεοφερμένος

Ο meletis96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Eμείς σήμερα γράφαμε μαθηματικά κατευθ. και μας έβαλε ορισμό έλλειψης και την απόδειξη για το πότε 2 διανύσματα είναι κάθετα(συντελεστές διεύθυνσης) Την πέμπτη γράφουμε βιολογία γενικής παιδείας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Μαθηματικά κατεύθυνσης σήμερα παίζει να χτύπησα ένα ωραιότατο 100ρι... Και αρχαία κανα 18-19 λογικά
Cool :D Συνεχίζουμε την Πέμπτη με Άλγεβρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!! Στο α' τετράμηνο δεν κάναμε αγγλικά διότι δεν υπήρχε καθηγητής-τρια, στο δεύτερο ενώ είχαμε καθηγήτρια δεν έβαλε βαθμούς στην γενική βαθμολογία και τέλος στις εξετάσεις θα γράψουμε αυτό το μάθημα. Το βρίσκετε λογικό γιατί εγώ πάντως όχι. :eek:
Εκτός απ' αυτό την άλλη Παρασκευή γράφουμε τεχνολογία επικοινωνιών .Ο καθηγητής μας ενώ ολόκληρη την χρονιά δεν έχει κάνει τίποτα από το βιβλίο μας έβαλε κάποια ύλη το 3,16,17 κεφάλαιο και μάλιστα ενώ μας είπε κάποιες ερωτήσεις που ενδεχομένως πέσουν μας είπε ότι θα υπάρχει και άλλη μία άσκηση που θα πιάνει παρεπιπτόντως 10 μονάδες και θα περιέχει κάποιες ερωτήσεις στις οποίες θα πρέπει εμείς να χρησιμοποιήσουμε την κριτική μας ικανότητα.:hmm: Κλείνοντας μέχρι στιγμής έχουμε γράψει 3 μαθήματα Αντιγόνη, Μαθ. ΚΑΤΕΥΘ και ΦΥΣΙΚΉ ΚΑΤΕΥΘ, και πιστεύω πως έχω γράψει 19,6 Αντιγ, 19,8 Μαθ κατ και τέλος 19,6 Φυσ. Αυτά από εμένα αναμένω τις απαντήσεις σας!!;)
ΚΑΛΟ ΣΑΣ ΒΡΑΔΥ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerinafil

Νεοφερμένος

Η Katerinafil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Όσον αφορα τα Μαθ.κατ σαν αποδειξη σε εμάς έπεσε: διάνυσμα α καθετο σε διάνυσμα β να αποδείξετε οτι λαλβ=-1 (καλή επιτυχία)

αλλα τώρα είδα την περασμένη ημερομηνία....:P καλα αποτελέσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Άλγεβρα σήμερα, κλασικά θέματα, εύκολα σε γενικές γραμμές... Δευτέρα Ιστορία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top