Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
εμεις ξεκιναμε με αρχαια κατευθυνσης μετα χημεια μετα φιλοσοφια-λογοτεχνια και τελειωνουμε 19/6 με βιολογια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Να δουμε τι θα γραψουμε αντιγονη.....Το πολυ 10.Με αυτη που εχουμε μπλεξει...

Να φανταστειτε την ρωτησαμε τα σος και μας απαντησε με αυτο το ηλιθιο υφος της περισπουδαστης κουκουβαγιας που εχει:
<<Oταν μας δινεται υλη τα διαβαζουμε ολα.Δεν αφηνουμε τιποτα.Αν θελετε σοσ πηγαιντε στο αγιο βημα πεταξτε το βιβλιο και στην σελιδα που θα πεσει θα βαλουμε αυτο...>>
Τράτζικ! Δεν μπορώ να μπω στη φιλοσοφία της καθηγήτριας σου ,αλλά εσύ φρόντισε να διαβάσεις καλά γραμματική.Τα βασικά,ξέρεις..δεν νομίζω να μπει κάτι δύσκολο..το μάθημα είναι γενικής παιδείας...Επίσης,συνήθως οι μονόλογοι είναι σοσ...οπότε εστίασε εκεί περισσότερο χωρίς να σημαίνει ότι θα παραμελήσεις τα υπόλοιπα...ελπίζω να βοήθησα ..:D

Ξερετε τι σκεφτομαι?πως θα γραψω εξετασεις....Φοβαμαι τα αρχαια κ την φυσικη κατευθυνσης(λογω καθηγητη)...
Στο δικό σου χέρι είναι...κάτσε και διάβασε..σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ αισθάνομαι έτσι για κάποια μαθήματα αλλά με το να κάθεσαι και να το σκέφτεσαι δεν καταφέρνεις τίποτα..απλά κάνε ότι καλύτερο μπορείς...αν προσπαθήσεις σίγουρα θα έχεις ένα ικανοποιητικό αποτέλεσμα...trust yourself! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Εμείς ξεκινάμε με Αρχαία κατ-Λογοτεχνία... άστα να πάνε...και τελειώνουμε 15 με αρχαία γενικής...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Ξεκινάμε με Ιστορία και τελειώνουμε με Λογοτεχνία 19/6 :inlove:...καλό προγραμματάκι αλλά όπως είπα και παραπάνω μου την σπάνε οι μέρες που είναι η μία πάνω στην άλλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Το σχολείο μου κατάφερε να βγάλει και πρόγραμμα! Το μισό τουλάχιστον.

22/05 - Άλγεβρα & Θρησκευτικά
24/05 - Αντιγόνη
29/05 - ΄Εκθεση & Μαθηματικά ΚΑΤ.
31/05 - Χημεία ΓΠ
06/06 - Φυσική ΚΑΤ. & Βιολογία

Το υπόλοιπο μισό είναι έκπληξη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Εμάς το πρόγραμμά μας είναι σκ@τά...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Τι δεν εχεις ξεκινησει ?Επαναληψεις?
Σιγα καλε...

Και εγω τα θετικα εχω βγαλει μονο που ειναι στην κατευθυνση και αλγεβρα +γεωμετρια +χημεια γενικης.

Πας θετική/τεχνολογική, έτσι δεν είναι;
Μάλλον δεν ξέρεις τι εστί αρχαία κατεύθυνσης... τρεις ρήτορες (Λυσίας, Δημοσθένης, Ισοκράτης), εισαγωγές, ερμηνευτικά σχόλια, μεταφράσεις (το πιο εύκολο μέρος) και Λυρική Ποίηση (ίδιες κατηγορίες, δυσκολία ασυζητητί μεγαλύτερη από την Αντιγόνη, με εισαγωγή :wall: , ερμηνευτικά :wall: , μετάφραση :wall: , παράγωγα (!), ναι σωστά ακούσατε, παράγωγα :wall: ! -ακόμα δεν έχω βρει για το "κυκώμενε" ). Όλα αυτά άνετα 1.000 σελίδες με 1 μόνο σειρά βοηθημάτων και δεν έχουμε μιλήσει για το άγνωστο που θέλει επανάληψη ΟΛΗ τη γραμματική και ΟΛΟ το συντακτικό (εκτός από τα σχήματα λόγου), δηλαδή κάτι παραπάνω από 500 σελίδες. Σύνολο: 1.500 και με επιείκεια. (Δε γίνεται επανάληψη σε μια εβδομάδα. Εδώ θα γράψει όποιος δούλευε όλο το χρόνο...)

Πάλι καλά που δεν πάω φροντιστήριο σε κανένα μάθημα και διαβάζω μόνος μου όποτε θέλω, αλλιώς ... :verymad:

Το σχολείο μου είναι το μόνο που έχει τη Λυρική Ποίηση για υποψηφιότητα στις εξετάσεις (και μάλιστα sos); :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
εμείς αύριο παίρνουμε πρόγραμμα,αλλά ξέρω τα πρώτα τέσσερα..ξεκινάμε με αρχαία κατεύθυνσης,μετά λατινικά,μετά φιλοσοφία,μετά έκθεση...μέχρις εδώ ξέρω :D νομίζω τώρα προς το τέλος επίσης εκεί στα διπλά που γράφουμε είναι η φυσική μαζί με τη βιολογία επιλογής..και τίποτα θρησκευτικά-αγγλικά..καλό πρόγραμμα προβλέπω! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Εμείς, προς το παρόν, δεν έχουμε εκπλήξεις:
22/5 αρχαία κατ.
24/5 λατινικά κατ.
29/5 φιλοσοφία κατ.
31/5 άλγεβρα
6/6 ιστορία
7/6 χημεία
8/6 αντιγόνη
11/6 φυσική
12/6 δίκαιο-θρησκευτικά
13/6 γεωμετρία
14/5 λογοτεχνία-αγγλικά
15/6 έκθεση
18/6 βιολογία
19/6 αστρονομία

για τις ημερομηνίες αυτές, δε νομίζω ότι θα μπορούσαν να το κάνουν καλύτερο (αν βέβαια μας άλλαζαν την αντιγόνη με τη φυσική, δε θα με πείραζε :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Πας θετική/τεχνολογική, έτσι δεν είναι;
Μάλλον δεν ξέρεις τι εστί αρχαία κατεύθυνσης... τρεις ρήτορες (Λυσίας, Δημοσθένης, Ισοκράτης), εισαγωγές, ερμηνευτικά σχόλια, μεταφράσεις (το πιο εύκολο μέρος) και Λυρική Ποίηση (ίδιες κατηγορίες, δυσκολία ασυζητητί μεγαλύτερη από την Αντιγόνη, με εισαγωγή :wall: , ερμηνευτικά :wall: , μετάφραση :wall: , παράγωγα (!), ναι σωστά ακούσατε, παράγωγα :wall: ! -ακόμα δεν έχω βρει για το "κυκώμενε" ). Όλα αυτά άνετα 1.000 σελίδες με 1 μόνο σειρά βοηθημάτων και δεν έχουμε μιλήσει για το άγνωστο που θέλει επανάληψη ΟΛΗ τη γραμματική και ΟΛΟ το συντακτικό (εκτός από τα σχήματα λόγου), δηλαδή κάτι παραπάνω από 500 σελίδες. Σύνολο: 1.500 και με επιείκεια. (Δε γίνεται επανάληψη σε μια εβδομάδα. Εδώ θα γράψει όποιος δούλευε όλο το χρόνο...)

Πάλι καλά που δεν πάω φροντιστήριο σε κανένα μάθημα και διαβάζω μόνος μου όποτε θέλω, αλλιώς ... :verymad:

Το σχολείο μου είναι το μόνο που έχει τη Λυρική Ποίηση για υποψηφιότητα στις εξετάσεις (και μάλιστα sos); :worry:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα ,και εγώ Θεωρητική είμαι αλλά τα πράγματα δεν τα βλέπω και τόσο τραγικά! :worry:
Γνωστό(με ότι συνεπάγεται σ'αυτή τη λέξη) είχα κάνει ήδη επανάληψη μέσα στο Πάσχα και γραμματική-συντακτικό διάβαζα την τελευταία βδομάδα...
Μία ακόμη επανάληψη μου μένει και λίγη εξάσκηση στο άγνωστο και νομίζω θα είμαι οκ!
Όσον αφορά τη λυρική ποίηση δεν την αγγίξαμε καν! Τσίμα τσίμα προλάβαμε να τελειώσουμε Ισοκράτη! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Σε καταλαβαίνω απόλυτα ,και εγώ Θεωρητική είμαι αλλά τα πράγματα δεν τα βλέπω και τόσο τραγικά!
Γνωστό(με ότι συνεπάγεται σ'αυτή τη λέξη) είχα κάνει ήδη επανάληψη μέσα στο Πάσχα και γραμματική-συντακτικό διάβαζα την τελευταία βδομάδα...
εμείς όλο το πάσχα παλεύαμε την εισαγωγή της Λ.Π., δεν υπήρχε χώρος για επανάληψη...

Μία ακόμη επανάληψη μου μένει και λίγη εξάσκηση στο άγνωστο και νομίζω θα είμαι οκ!
Όσον αφορά τη λυρική ποίηση δεν την αγγίξαμε καν! Τσίμα τσίμα προλάβαμε να τελειώσουμε Ισοκράτη!
εμείς τον Ισοκράτη το φτάσαμε μέχρι και όλο το μεταφρασμένο και ύστερα γκαζώσαμε για τη (δεν το μπορώ άλλο αυτό το μάθημα) Λ.Π.. εισαγωγή και 4 ποιήματα ήταν αρκετά για να πέσω κάτω ξερός (το είχα καταλάβει και από την αρχή, από την πρώτη παράγραφο της εισαγωγής που είναι στην ύλη).
μιας και είπα ύλη, άκου να πάθεις πλάκα: λυρική ποίηση, από αυτά που κάναμε, δεν βγήκε ούτε μία πρόταση και από δημοσθένη και ισοκράτη έβγαλαν έξω τα προοίμια(!) (ο λυσίας έμεινε όλος μέχρι το 13). Αυτό δεν κάνει τη Λ.Π. (πάντα και σε όλα τα μαθήματα κρατάμε μια πισινή) sos;

όπως και να'χει, θα κάνω την επανάληψη μου, και άμα αξίζω κάτι, ας γράψω πάνω από τη βάση. Αν πάλι όχι, ας πατώσω, τόσο απλό.
:clapup: καλή επιτυχία! :clapup: (οφείλουμε να πάμε να δώσουμε με καλή διάθεση, γι'αυτό τέρμα τα παράπονα. Ας τα δώσουμε όλα για φέτος και να περάσουμε ένα όμορφο καλοκαίρι! :D )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
εμείς όλο το πάσχα παλεύαμε την εισαγωγή της Λ.Π., δεν υπήρχε χώρος για επανάληψη...


εμείς τον Ισοκράτη το φτάσαμε μέχρι και όλο το μεταφρασμένο και ύστερα γκαζώσαμε για τη (δεν το μπορώ άλλο αυτό το μάθημα) Λ.Π.. εισαγωγή και 4 ποιήματα ήταν αρκετά για να πέσω κάτω ξερός (το είχα καταλάβει και από την αρχή, από την πρώτη παράγραφο της εισαγωγής που είναι στην ύλη).
μιας και είπα ύλη, άκου να πάθεις πλάκα: λυρική ποίηση, από αυτά που κάναμε, δεν βγήκε ούτε μία πρόταση και από δημοσθένη και ισοκράτη έβγαλαν έξω τα προοίμια(!) (ο λυσίας έμεινε όλος μέχρι το 13). Αυτό δεν κάνει τη Λ.Π. (πάντα και σε όλα τα μαθήματα κρατάμε μια πισινή) sos;

όπως και να'χει, θα κάνω την επανάληψη μου, και άμα αξίζω κάτι, ας γράψω πάνω από τη βάση. Αν πάλι όχι, ας πατώσω, τόσο απλό.
:clapup: καλή επιτυχία! :clapup: (οφείλουμε να πάμε να δώσουμε με καλή διάθεση, γι'αυτό τέρμα τα παράπονα. Ας τα δώσουμε όλα για φέτος και να περάσουμε ένα όμορφο καλοκαίρι! :D )

Χμμμ...μάλιστα! Όπως και να 'χει θα κάνουμε ότι καλύτερο μπορούμε! Καλή σου επιτυχία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
εμείς όλο το πάσχα παλεύαμε την εισαγωγή της Λ.Π., δεν υπήρχε χώρος για επανάληψη...


εμείς τον Ισοκράτη το φτάσαμε μέχρι και όλο το μεταφρασμένο και ύστερα γκαζώσαμε για τη (δεν το μπορώ άλλο αυτό το μάθημα) Λ.Π.. εισαγωγή και 4 ποιήματα ήταν αρκετά για να πέσω κάτω ξερός (το είχα καταλάβει και από την αρχή, από την πρώτη παράγραφο της εισαγωγής που είναι στην ύλη).
μιας και είπα ύλη, άκου να πάθεις πλάκα: λυρική ποίηση, από αυτά που κάναμε, δεν βγήκε ούτε μία πρόταση και από δημοσθένη και ισοκράτη έβγαλαν έξω τα προοίμια(!) (ο λυσίας έμεινε όλος μέχρι το 13). Αυτό δεν κάνει τη Λ.Π. (πάντα και σε όλα τα μαθήματα κρατάμε μια πισινή) sos;

Ρε παιδιά ποια λυρική ποίηση και ποιος Ισοκράτης??????????Δεν αγγίξαμε ΚΑΝΕΝΑ απο τα δύο....έχουμε εισαγωγή 5 μέρη και Λυσία,Δημοσθένη.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Ρε παιδιά ποια λυρική ποίηση και ποιος Ισοκράτης??????????Δεν αγγίξαμε ΚΑΝΕΝΑ απο τα δύο....έχουμε εισαγωγή 5 μέρη και Λυσία,Δημοσθένη.....

Πλάκα κάνεις?! :O
Tότε φιλαράκι μη μιλάς καθόλου! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Πλάκα κάνεις?! :O
Tότε φιλαράκι μη μιλάς καθόλου! :hehe:

Ναι δεν έχω παράπονο...ήδη έχω βγάλει την εισαγωγή....το γνωστό με την "ωραιότατη" μετάφραση του με προβληματίζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Πλάκα κάνεις?! :O
Tότε φιλαράκι μη μιλάς καθόλου!
Αν και γλιτώσατε το πιο δύσκολο, πες του τα για τον Ισοκράτη τουλάχιστον! :thumbup:

το γνωστό με την "ωραιότατη" μετάφραση του με προβληματίζει...
Γίνεσαι υβριστικός προς τους άλλους (π.χ. εμένα). Πόσο σπαστικό μπορεί να είναι κάποιος που χόρεψε 2 απλούς χορούς να παραπονιέται τη στιγμή που άλλοι έχουν χορέψει 4, εκ των οποίων ο ένας ήταν χασαποσέρβικο (Λ.Π.)... Αν κάποια στιγμή έχεις άπλετο χρόνο για σπατάλη, πάρε το ημεις δε, οια τε φυλλα (το πιο sos για μας) του Μίνερμου και δες τις μεταφράσεις (κάθε ποίημα έχει 2 μεταφράσεις και μαθαίνεις όποια θες). Θα παρατηρήσεις ότι η πιο απλή, η δεύτερη, σταματάει στο στίχο 10 από τους 15 και σε αναγκάζει έτσι να μάθεις την πρώτη. Ύστερα, μοιράσου την άποψή σου για το αν η μεταφράσεις που κάνατε σε προβληματίζουν. (Αν πέσει Λ.Π. στο τέλος, εγώ θα αλλάξω θρησκεία. Γιατί τότε δε θα υπάρχει Θεός :P )

Ναι δεν έχω παράπονο...
Αυτό έλειπε! :P Αν είχες, θα άφηνα απειλητικά σημειώματα στο σπίτι σου: λίγη εισαγωγή και μερικά ποιηματάκια. Και αν πήγαινες στην αστυνομία, θα έτρεχαν και αυτοί να κρυφτούν. Μόνο αυτό λέω. (το παρατράβηξα λίγο; :redface: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Πάντως πολλοί δεν έχουν κάνει λυρική....γενικά πολλοί καθηγητές την αποφεύγουν.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Δεν έχω όρεξη για διάβασμα. Θέλω να ξεκουραστώ για να αρχίσουν τα καλοκαιρινά.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Δεν έχω όρεξη για διάβασμα. Θέλω να ξεκουραστώ για να αρχίσουν τα καλοκαιρινά.:whistle:

Ποιος έχει?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Oντως espeofan ειμαι θετικη κατευθυνση και δεν γνωριζω και πολλα απ την θεωρητικη.
Δηλαδη δεν ξερω ακριβως τον τροπο διαβασματος.
Καθε κατευθυνση με τις δυσκολιες της ομως.Και στη θετικη χρειαζεται να διαβασεις πολυ καλα την θεωρια ,να την κατανοησεις πληρως και να προχωρησεις παρακατω στις ασκησεις..Που φυσικα η καθεμια δεν ειναι των πεντε λεπτων...Επισης δεν ''παιζει'' η αντιληψη οτι ολες οι ασκησεις ειναι ιδιες...Τσου τσου..Μεγα λαθος...:)
Συνοψίζοντας ,ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΤΟΥΣ.

--------------------------------.-------------------------------------------------.--------------------------------------

katerina16 οντως για να εχουμε καλο αποτελεσμα πρεπει να διαβασουμε...Σαφως!
Αλλα ευχαριστω που μου ειπες πως sos ειναι οι μονολογοι.Θα τους δωσω ιδιαιτερη εμφαση.

-------------------------.------------------------------------------------------.-------------------------.---------------------------

Εγω προτεινω (μιας και στο θρεντ συρρέουν πληθη αυτες τις μερες απο μαθητες διαφορετικων σχολειων της Β') να γραφουμε ο καθενας τι επεσε ,τι τους εχουν πει οι καθηγητες ως σος ή να λεμε καμια απορια οταν διαβαζουμε.

Θα βοηθησει ιδιαιτερα τα παιδια που δεν πανε φροντιστηριο στα μαθματα γενικης παιδειας ή κατευθυνσης κι αντιμετωπιζουν δυσκολιες.

Εγω λ.χ ειμαι διατεθιμένη να βοηθησω στα μαθηματα χημεια γενικης-κατευθυνσης,φυσικη γενικης,μαθηματικα γεν,αλγεβρα,γεωμετρια.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top