Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Τα θέματα της έκθεσης είναι μετρημένα μωρέ, πιάσε διάβασε μερικές γενικές ιδέες από το θέμα του κάθε κεφαλαίου, κι ότι σε φωτίσει ο θεός :P

Εμείς σήμερα γράψαμε άλγεβρα, σχετικά ευκολάκια ήταν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Ρατσισμός απέναντι σε άτομα με αναπηρία.Πως αντιμετωπίζει η κοινωνία τα άτομα αυτά και ποιός θα πρέπει να είναι ο ρόλος της οικογένειας και του σχολείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
ναι ρατσισμός και ΜΜΕ και μηνξεχνάτε τα επικοινωνιακά πλαίσια...και εγώ αύριο γράφω γλώσσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lillith

Νεοφερμένος

Η Aλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Σε μας έκθεση έπεσε για την αντικειμενικότητα στην είδηση και το ρόλο του δημοσιογράφου.

Γεωμετρία σήμερα είχε βάλει θέματα από όλη την ύλη. Πάντως από απόδειξη έπεσε για το λόγο των εμβαδών δύο τριγώνων με μια γωνία ίση ή παραπληρωματική.

Υ.Γ. Πρώτο μου σχόλιο για μαθήματα... Κακό αυτό, πολύ κακό.!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Έχει κανείς άλλος βιολογία επιλογής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Στις σελίδες 130 και 131 έχεις τις απαντήσεις στη άσκηση 7 και στην 8?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Στις σελίδες 130 και 131 έχεις τις απαντήσεις στη άσκηση 7 και στην 8?
Όχι, δεν κάναμε αυτό το κεφάλαιο:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lillith

Νεοφερμένος

Η Aλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Παιδιά κανείς που να έχει γράψει θρησκευτικά?? Να μάθουμε κανα ΣΟΣ κι εμείς!!! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Παιδιά της Β λυκείου: Ξεφυλλίστε το θέμα από την αρχή. Πέρυσι γράφαμε εμείς τα ίδια και υπάρχουν για όλα τα μαθήματα θέματα και ΣΟΣ που ίσως σας βοηθήσουν.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Παιδιά κανείς που να έχει γράψει θρησκευτικά?? Να μάθουμε κανα ΣΟΣ κι εμείς!!! :worry:
.
εμεισ γραψαμε σημερα θρησκευτικα..... εβαλε αντιστοιχιση απ το κεφαλαιο ''γιατι υπαρχει το κακο στο κοσμο''.
εβαλε τριαδικο δογμα και τα χαρακτηριστικα των 3 προσωπων, τισ διδασκαλιεσ του ιουδαισμου, τι πηρε ο χριστιανισμοσ απο τον ελληνισμο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Γράψαμε τελικά έκθεση για την επιρροή των μμε στη διαμόρφωση της κοινής γνώμης και προϋποθέσεις για να μην επιρεαζόμαστε κου λου που....
Οι ασκήσεις όμως ήταν πολλές και δεν προλάβαμε να αναπτύξουμε καλά το θέμα
Έχω και μια ερώτηση: αν γράψουμε ένα συνώνυμο σωστά αλλά έχουμε ένα ορθογραφικό λάθος κόβεται όλο το συνώνυμο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το δίκαιο ήταν πανεύκολο. Στην χειρότερη θα έχω 19. Και λέω στην χειρότερη γιατί η καθηγήτρια τα ζητάει αυτούσια με το βιβλίο ενώ εγώ σε μερικά έγραψα με δικά μου λόγια. Αλλιώς θα είχα 20 επειδή αυτά που έγραψα είναι σωστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Εμείς αύριο γράφουμε δίκαιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το δίκαιο το τελείωσα στο 25 λεπτό. Αυτήν την φορά ήμουν προσεχτικός όμως.

Αύριο ιστορία. Επειδή γράψατε πολλοί ιστορία θα κοιτάξω πίσω να δω ποια είναι τα ΣΟΣ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Το δίκαιο ήταν πανεύκολο. Στην χειρότερη θα έχω 19. Και λέω στην χειρότερη γιατί η καθηγήτρια τα ζητάει αυτούσια με το βιβλίο ενώ εγώ σε μερικά έγραψα με δικά μου λόγια. Αλλιώς θα είχα 20 επειδή αυτά που έγραψα είναι σωστά.
Και εγώ που νόμιζα πως μόνο η δικιά μας θέλει να τα μαθαίνουμε παπαγαλία...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Και εγώ που νόμιζα πως μόνο η δικιά μας θέλει να τα μαθαίνουμε παπαγαλία...:hmm:

Το κάνουν οι περισσότεροι καθηγητές αυτό. Η δικιά μας μας λέει ότι αυτό γίνεται για να συνηθίσουμε τον τρόπο εξέτασης στο ΑΟΔΕ του χρόνου, μιας και οι καθηγητές που κάνουν δίκαιο κάνουν (σχεδόν πάντα νομίζω) και το ΑΟΔΕ.

Edit: Φυσικά δεν κάνουν όλοι οι μαθητές ΑΟΔΕ, αλλά έτσι έχει επικρατήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Το κάνουν οι περισσότεροι καθηγητές αυτό. Η δικιά μας μας λέει ότι αυτό γίνεται για να συνηθίσουμε τον τρόπο εξέτασης στο ΑΟΔΕ του χρόνου, μιας και οι καθηγητές που κάνουν δίκαιο κάνουν (σχεδόν πάντα νομίζω) και το ΑΟΔΕ.

Edit: Φυσικά δεν κάνουν όλοι οι μαθητές ΑΟΔΕ, αλλά έτσι έχει επικρατήσει.
Ναι, αλλά βλακεία είναι αυτό. Μπορεί να είναι ενδιαφέρον μαθημα το Δίκαιο αλλά η παπαγαλία το καταντά τελείως βαρετό. Η δικιά μας λέει ότι είναι καλό να ξέρουμε κάποιους ορισμούς έτσι όπως είναι στο βιβλίο! Λες και θα τους θυμόμαστε μετά από μια βδομάδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Σήμερα γράψαμε λογοτεχνία "Η Τιμή και το Χρήμα".Εύκολα θέματα...μα καλά δεν έχουν λίγο έλεος αυτοί οι οικονομολόγοι;Όλο το βιβλίο μέσα σε 1 μέρα,μα όλο;;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
η τιμή και το χρήμα...καρασοσάρα ..γράφω μεθαύριο....και η μαρίνα των βράχων!!! για χημεία τίποτα???

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ , έγραψα γλώσσα σήμερα..διαδίκτυο και πως συμβάλλει στις διαπροσωπικές σχέσεις και στην επίλυση κοινωνικών ξαι πολιτικών προβλημάτων...ευκολάκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top