Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

MangaLover

Νεοφερμένος

Ο MangaLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ευχαριστω ! Και εγω αυτα θεωρουσα τα πιο σημαντικα , οποτε θα επικεντρωθω σε αυτα . Ευχαριστω :-D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Παιδιά πραγματικά δηλαδή έχω πήξει από βλεκώδη ονόματα και ημερομηνίες!! Κι εγώ μέχρι το κεφάλαιο 6 έχω!!!! Και πραγματικά δεν μαθαίνονται!!! Την ύλη την έβγαλα μια φορά μέχρι τώρα αλλά από δω και πέρα λέω να βγάλω τα σοσ που μας είπε μόνο γιατί δεν γίνεται διαφορετικά, ούτε κι αυτά στο τέλος δεν θα γράψω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εμείς γράφουμε μεσοβδόμαδα ιστορία. Ανάμεσα σε φυσική γενικής και δίκαιο. Εκεί να δεις τι έχει να πέσει...

χρησιμοποίησε την τουαλέτα
πλάκα κάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BaKaS

Νεοφερμένος

Ο Mpakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
παιδια σος.....σε τι να επικεντρωσω στην γεωμετρια? η υλη μου ειναι 9.1 9.2 9.4 9.5 9.7 10.1->10.5 11.1->11.7
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
παιδια σος.....σε τι να επικεντρωσω στην γεωμετρια? η υλη μου ειναι 9.1 9.2 9.4 9.5 9.7 10.1->10.5 11.1->11.7

Εξετάσεις B' λυκείου λέει :)

edit: Α τώρα είδα ηλικία, έχεις βάλει λάθος τάξη! Δεν ξέρω να σου απαντήσω γιατί εμείς δίνουμε αρκετά μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BaKaS

Νεοφερμένος

Ο Mpakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
ΥΓ....Β λυκειου ειμαι ...δν εχω ιδεα γτ με δειχνει 3η :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4kR!bn:)

Νεοφερμένος

Η Ακριβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Ουπς, λαθος μου , εννοουσα οτι η υλη μας ειναι ΜΕΧΡΙ και το κεφαλαιο 6 το 2ο μαθημα.
Ευχαριστω παντως και αν εχεις και κατι ακομα θα ηταν χρησιμο ! :)
Εμάς έπεσαν από όρους αλληλέγγυο, στρατιωτόπια και πρόνοιες, στα ανάπτυξης οι διαφορές που οδήγησαν στο σχίσμα του 1054 και η συμβολή της τυπογραφίας στη διάδοση των ανθρωπιστικών ιδεών και με πηγές ο καθολικός άνθρωπος και οι αιτίες των Σταυροφοριών.Καλή επιτυχία:D

Εμείς γράφουμε μεσοβδόμαδα ιστορία. Ανάμεσα σε φυσική γενικής και δίκαιο. Εκεί να δεις τι έχει να πέσει...

χρησιμοποίησε την τουαλέτα
πλάκα κάνω
Τρομακτικό:wacko:Εμείς είχαμε το δίκαιο μεσοβδόμαδα με ένα τόνο ύλη,αλλά κάναμε μεγάλη φασαρία και το άλλαξαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αυριο Αντιγονη και...το σταυρο μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Στην άλγεβρα σήμερα έσκισα.:P

Έκανα μόνο το Σ-Λ στην τύχη.:redface:

Αύριο, ακολουθούν...Κείμενα και αγγλικά.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τα πήγα ΣΚΑΤΑ στην χημεία. εντάξει καθ όλη την διάρκεια της χρονιάς δεν διάβαζα, δικό μου φταίξιμο. Αλλά πιστεύω ότι μας έβαλε δύσκολα. Δεν έχω το κουράγιο να γράψω καν τι έβαλε, σε μερικά δεν ήξερα καν τι να κάνω. Έπρεπε να βρούμε mol και γραμμομοριακές και να βρούμε τα γραμμάρια μέσω αφυδάτωσης και ούτε εγώ κατάλαβα καλά καλά τι ήθελε. Anyway, κείμενα αύριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Και εμείς κείμενα αύριο! Άντε να δούμε τι μπούρδες θα γράψουμε πάλι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Αντιγονη 95+ σημερα με μια ΧΑΛΑΡΗ επιτηρηση.Εδωσα τη μεταφραση σε 6 παιδια και ρωτησα αλλα 3 για αυτα που δεν ηξερα.Επεσε 280-290 και μονολογος Αντιγονης που λεει για τη θεα Δικη,το Δια και τους νομους το Κρεοντα.Το χορικο που ειναι ωδη στον ανθρωπο παραλληλο.

Παμε δυνατα για εκθεση αυριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
παιδια σος.....σε τι να επικεντρωσω στην γεωμετρια? η υλη μου ειναι 9.1 9.2 9.4 9.5 9.7 10.1->10.5 11.1->11.7
Kαι εμείς ακριβώς την ίδια ύλη έχουμε!Νομίζω ότι επειδή τρία είναι όλα κι όλα τα κεφάλαια θα πέσουν ασκήσεις και από τα τρία, τουλάχιστον σε μας, αλλά ο δικο΄ς μας μας είπε σοσ τα 11 και του 9 σίγουρα περισσότερο θεωρια τόνισε ότι θα πέσει από εκεί...Τώρα από το 10 σίγουρα θα πέσει κάνα εμβαδο μην μείνει παραπονεμένο κι αυτό!!!


Καλά πάντως εμείς σήμερα που γράφαμε ιστορία ευτυχώς μας έβαλε τα σοσ που μας είχε πει. Σε μία άσκηση όμως λίγο τα μπέρδεψα κάνα 5 μόρια στάνταρ έχασα αλλά δεν πειράζει τέλος και η ιστορία πάμε για χημεία τώρα!!! Επιτέλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjoohhnn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jjoohhnn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Γράψαμε σήμερα Έκθεση και Δίκαιο. Καζάνι λίγο το κεφάλι μου αλλά τέλος πάντων. Αύριο Γεωμετρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ύλη κειμένων:
1) Η τιμή και το χρήμα
2) Πούσι
3) Είμαστε κάτι
4) Άξιον εστί
5) Δεν είμαστε ποιητές σημαίνει
6) Τα χταποδάκια
7) Νέα περί θανάτου μπλα μπλα μπλα
8) Ρωμιοσύνη

Για πείτε, τι λέτε ότι θα μας πέσει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Σε εμάς έπεσε στο διαγώνισμα α τετραμήνου το "Είμαστε κάτι..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Επέστρεψα!
Δεν είχα καθόλου χρόνο αυτές τις μέρες οπότε δεν έγραψα κάτι στο thread.
Μιας και ούτε σήμερα έχω πολύ χρόνο πάμε μια ματία στα γρήγορα για όσους θέλουν τα θεματάκια.

Καταρχάς Τρίτη έγραφα Φυσική Κατεύθυνσης
Ένα βατό κι εξαιρετικό διαγώνισμα αλλά αποογητεύτηκα γτ έχασα ένα δυναμικό (ύλη απ φυσική γενικής, έλεος...) όπως και κάτι πράξεις στον poisson
Είχε πρώτο θέμα διάφορα multiple choice απ όλη την ύλη
Δεύτερο θέμα είχε στην αρχή αποδείξεις για όλες τις σχέσεις που υπάρχουν ανάμεσα στα Cv, Cp και R και στο Β μέρος είχε περιγραφή του φαινομένου της αυτεπαγωγής
Τρίτο θέμα έδινε ένα αντιπρωτόνιο φορτίου -q και μάζας m κι ένα ακίνητο σωματίδιο με φορτίο 2q. Το αντιπρωτόνιο είχε ταχύτητα u με φορά προς το σωματίδιο. Ζητούσε την απόσταση όπου η ταχύτητα θα διπλασιαζόταν και το δυναμικό στο μισό αυτής της απόστασης. Μετά θεωρούσαμε ότι το αντιπρωτόνιο μπαίνει σε πυκνωτή με την αρχική του ταχύτητα και κατευθυνόταν προς την αρνητική πλάκα. Ζητούσε τη διαφορά δυναμικού των πλακών αν η ταχύτητα του αντιπρωτονίου μηδενιζόταν όταν έφτανε στην αρνητική πλάκα. (Θεωρούνταν γνωστά τα: q, m, u, Kc)
Τέταρτο θέμα θερμοδυναμική. Κυκλική μεταβολή που αποτελούταν από τρεις επιμέροους μεταβολές. Ισοβαρής εκτόνωση, αδιαβατική εκτόνωση, ισόθερμη συμπίεση. Έδινε Ρα=2ατμ, Vα=5Lt και Vβ=10Lt. Ζητούσε διάγραμμα P-V, έργο μεταβολή εσωτερικής ενέργεια και θερμότητα για κάθε μεταβολή όπως και για την κυκλική και τέλος ζητούσε την απόδοση της μηχανής που λειτουργούσε με αυτόν τον κύκλο. Cp, Cv, R και γ ήταν τα γνωστά. Έδινε τη σχέση atm και N/m^2 όπως και το ln2.

Σφαγή το 4ο για όλους.
Πολλοί επίσης έχασαν την αυτεπαγωγή όπως και το 3ο θέμα.
Για μένα ήταν ένα εξαιρετικό διαγώνισμα κι ας έγρψα γύρω στο 90...

Σήμερα Γεωμετρία
Γ-Ε-Λ-Ο-Ι-Ο
Απόδειξη για τον λόγο τριγώνων με ίση ή παραπληρωματική γωνία και ορισμός δύναμη σημείου ως προς κύκλο
Πυθαγόρειο θεώρημα σε ορθογωνο τρίγωνο με γνωστές τις 2 πλευρές, Ζητούσε επίσης εμβαδόν τριγωνου, το ύψος που φέρνουμε απ την ορθή και τις ακτίνες εγγεγραμμένου και περιγγεγραμένου κύκλου.
Κύκλος με γνωστή ακτίνα και 3 χορδές γνωστές και ίσες με λ4, λ3, λ6. Ζητούσε τις επίκεντρες που βαίναν στα 4 τόξα που δημιουργούταν και το εμβαδόν του τετραπλεύρου που σχηματιζόταν με τις 4 χορδές.
Τρίγωνο με γνωστές όλες τις πλευρές. Ζητούσε να εξετάσουμε το είδος του ως προς τις γωνίες του, ζητούσε μια διάμεσο και μια προβολή πλευράς σε μια άλλη.

100αρι καθαρό και τίποτε άλλο...

Αυτά Χημεία Γενικής αύριο
1ο και 2ο κεφάλαιο εντός της ύλης μόνο
Πάω για πάρτυ
Δευτέρα Χημεία Κατεύθυνσης
Ήδη σκέφτομαι την F1 και τον τελικό του Σαββάτου στο Chl...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
wow εγώ δεν έχω ελπίδες να γράψω πάνω από 12 γεωμετρία αύριο! έχουμε αλλάξει 4 καθηγητές και ποτέ κανείς από όλους δεν έκανε μάθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ύλη κειμένων:
1) Η τιμή και το χρήμα
2) Πούσι
3) Είμαστε κάτι
4) Άξιον εστί
5) Δεν είμαστε ποιητές σημαίνει
6) Τα χταποδάκια
7) Νέα περί θανάτου μπλα μπλα μπλα
8) Ρωμιοσύνη

Για πείτε, τι λέτε ότι θα μας πέσει?

Ρωμιοσύνη (που έπεσε σε εμάς) (αν είναι κ λίγο επαναστάτης ο καθηγητής ;) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ρωμιοσύνη (που έπεσε σε εμάς) (αν είναι κ λίγο επαναστάτης ο καθηγητής ;) )

Γράψαμε σήμερα. Μας έβαλε το "Νεα περι θανάτου του Γκαρθία Λόρκα ..."

Εύκολο μου φάνηκε, σαν θεωρητικό μάθημα που είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top