Ενδοσχολικές εξετάσεις Β' Λυκείου

harry98

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χάρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Εμείς σήμερα γράψαμε Κείμενα και μας έπεσε το Μαρίνα των Βράχων.Εντάξει καλά έγραψα ευτυχώς ,αλλα ήταν λίγο μπέρδεμα.Γενικά δεν είχε ούτε να χωρίσουμε σε ενότητες , ούτε να βρούμε εκφραστικά μέσα.. γενικά πολύ διαφορετικο διαγώνισμα σε σχέση με άλλα διαγωνίσματα κειμένων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ωωω γκόντ! Αύριο γράφω Αρχαία κατ. και ΤΕΛΟΣΣΣΣΣΣ! Επιτέλους ρε σεις.:redface:
Καλό καλοκαίρι να έχετεε όλοιιιιι σας, να περάσετε φανταστικά. :bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Γράψαμε σήμερα τελευταίο μάθημα Έκθεση. Μας έπεσε ο ρατσισμός. (Τι πρωτόοοτυπο!!!!!!)
Κι έτσι από σημερα: Β λυκείου = ΤΕΛΟΣ!!!!
Καλό μας καλοκαίρι λοιπόν?

Ναι? Όμως εμείς που τελειώσαμε τη Β έχουμε συνέχεια ακόμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenbias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lenbias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Ντάξει μην το τραγοποιούμε τόσο πολύ.Και στην τελική θέλουμε και το κάνουμε αλλιώς θα ήταν βλακεία.Εγώ τελιώνω αύριο με δίκαιο και αγγλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Παιδιά για συζητήσεις για θερινά μαθήματα ΕΔΩ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosmp

Νεοφερμένος

Ο christosmp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Σιγα το δύσκολο...!!! Τα έγραψα καπου μόλις βγήκα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

monica*

Νεοφερμένος

Η monica* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
καλησπέρα..είμαι καινούργια εδώ k μαθαίνω ακόμη..θα ήθελα να μου απαντήσει κάποιος στο εξής ερώτημα...:αν κάποιος που έχει μέσο ορο 2 τετραμήνων στη b λυκείου 15 k γράψει στις εξετάσεις σε όλα τα μαθήματα καλά εκτος από φυσική,χημεία,algebra k γεωμετρία αλλα έχει γενικό μέσο ορο πάνω από 9.5 μένει μετεξεταστέος σε αυτά τα 4 μαθήματα η συμπληρώνουν τα αλλα k τελικά περνάει..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Για να μείνει κάποιος μαθητής στο Λύκειο μετεξεταστέος θα πρέπει το μέσο όρο του να είναι κάτω από 9,5 σε τουλάχιστον 7-8 μαθήματα, αλλιώς περνάει, καθώς τον σώζουν τα άλλα μαθήματα όπου είναι πιο καλός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

monica*

Νεοφερμένος

Η monica* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ευχαριστω παρα πολυ κ ελπιζω να ειναι σιγουρο αυτο...ειχα μεγαλο αγχος γιατι ειναι κριμα να συμβει κατι τετοιο αφου ειμαι θεωρητικη κατευθυνση κ εχω καλους βαθμους στα αλλα μαθηματα..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
ευχαριστω παρα πολυ κ ελπιζω να ειναι σιγουρο αυτο...ειχα μεγαλο αγχος γιατι ειναι κριμα να συμβει κατι τετοιο αφου ειμαι θεωρητικη κατευθυνση κ εχω καλους βαθμους στα αλλα μαθηματα..!
Ρίξε μια ματιά και εδώ: https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?p=2285997#post2285997
Πάντως, μην ανησυχείς. Για να μείνεις μεταξεταστέος στο λύκειο όπως συμψηφίζονται όλα για το 9,5 πρέπει να το προσπαθήσεις. Συνήθως μένουν αυτοί που έχουν 7,8,9,10 στα τετράμηνα σε όλα τα μαθληματα και γράφουν στις εξετάσεις 1,2,3 σε όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

monica*

Νεοφερμένος

Η monica* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ok thanks..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Στο σχολείο μου βγήκαν τα αποτελέσματα. Λοιπόν:
Στην Β λυκείου (από 100 περίπου παιδιά) έμειναν μεταξεταστέοι 5
Στην Α λυκείου (από 120 περίπου παιδιά) έμειναν μεταξεταστέοι 5
Όλοι αυτοί έμειναν σε καμιά 10ριά μαθήματα ο καθένας.
Από αυτούς στο τμήμα μου ήταν ένας που σε όλα τα μαθήματα έδωσε λευκή κόλλα και λίγο πριν τις εξετάσεις είπε σε μια καθηγήτρια: "Γιατί να διαβάσω? Έτσι κι αλλιώς θα με περάσετε!!!"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Σίγουρα σε όλους έχουν βγει τα αποτελέσματα. Σε μας από τη Β μείνανε 5 μεταξεταστέοι (από σύνολο κάπου 100) με ΓΜΟ από 9,3 ως 7,5 !!! Στα γύρω σχολεία έμειναν από τη Β από ένας ως κανένας. Είναι το δικό μου σχολείο δλδ αυστηρό? Σε σας πόσοι μείνανε επανεξεταστέοι στη Β? (και σε ποιο σύνολο για να έχουμε ποσοστό)?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εμένα το μόνο που μου είπαν είναι ότι πέρασα. Ούτε πότε παίρνουμε βαθμούς δε ξέρω.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Εμένα το μόνο που μου είπαν είναι ότι πέρασα. Ούτε πότε παίρνουμε βαθμούς δε ξέρω.:/:
Δεν ρώτησες? Πάντως νομίζω ότι αν δεν έδωσαν ήδη, παντού μέχρι αύριο το πολύ θα έχουν δώσει βαθμούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenbias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lenbias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Έβγαλα 18.5 γενικό από εξετάσεις και τετράμηνα.Γενικά πήγα καλά αν και αν δεν βαριόμουν να διαβάσω τα θεωρητικά, θα έβγαζα παραπάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Έβγαλα 18.5 γενικό από εξετάσεις και τετράμηνα.Γενικά πήγα καλά αν και αν δεν βαριόμουν να διαβάσω τα θεωρητικά, θα έβγαζα παραπάνω.
:) Χε!!! Ακριβώς το ίδιο 18,5 κι εγώ. Τα θεωρητικά τα είχα παρατημένα αλλά στο τέλος κάτι διάβασα και τα έστρωσα κάπως. Ήρθα σ όλη τη Β λυκείου 2ος (και καταιδρωμένος). :)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Παίδες εμείς μπορούσαμε να πάρουμε από τη Δευτέρα βαθμούς.Πήρα χθες και έβγαλα και εγώ 18.5:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarkPaladin

Νεοφερμένος

Ο DarkPaladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά επειδή έχω μια τεράστια απορία σχετικά με το βαθμό μου στη γεωμετρία στο τέλος (ΜΟ Τετρ = 19,5 και γραπτά 08) γίνεται να πάω να δω το γραπτό μου ή μπορώ μόνο να ζητήσω αναβαθμολόγηση? Βασικά ημουν 100% σίγουρος ότι είχα γράψει πάνω απο 15 (ίσως και γύρω στο 1 8 αλλα 08?????? Και μου φάνηκε πολύ παράξενο αφού το 1ο θέμα είχε αποδειξη τυπου εμβαδου παραλ/μου (την έκανα), το 2ο να αποδειχθεί μια σχέση η οποία έβγαινε με Θ.Δ. την οποία απέδειξα και στο 3ο θέμα πάλι να αποδειχθεί μια σχέση την οποία απέδειξα και μάλιστα με βοήθησε και ο καθηγητής... 4ο σχεδόν σωστό αλλά δεν είμαι σίγουρος.. Μου χάλασε όλο τον ΓΜΟ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
.... γίνεται να πάω να δω το γραπτό μου ή μπορώ μόνο να ζητήσω αναβαθμολόγηση? .......
Γίνεται. Υπάρχουν 2 τρόποι:
1) Ανεπίσημος: Πας στον καθηγητή και του λες ότι θέλεις να δεις τα λάθη σου. Αν θέλει αυτός σου το δείχνει και σου εξηγεί.
2) Επίσημος: Κάνει ο πατέρας σου ή η μητέρα σου αίτηση και το σχολείο είναι υποχρεωμένο να το δείξει στον κηδεμόμα σου και είσαι μαζί και συ και ο καθηγητής.
- Πάντως, αν θέλεις να το κάνεις να βιαστείς μέχρι 30/6.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top