Ενδιαφέρεται ή αδιαφορεί;

Yunus

Νεοφερμένος

Ο Yunus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Το "χαμουρεύομαι" εγώ το έχω στο μυαλό μου διαφορετικά. ;) Δεν είναι αυτό το θέμα πάντως.
Δηλαδή αυτή ένιωσε προσβεβλημένη από τη συμπεριφορά σου και γι'αυτό δεν δένει το γλυκό; Εγώ κατάλαβα ότι φταίει η όποια απόσταση έχετε και το ότι δε θέλει να κάνεις μαζί της σχέση για κάποιον z λόγο που δεν γνωρίζουμε.

ειμασταν εκει για 1.5 μηνα.. δε ξερω αν ενιωσε προσβεβλημενη αλλα με το δικο μου σκεπτικο ολες ετσι θα ενιωθαν με αυτα που εκανα.. να 8ελει να την φιλησω, εγω να κανω πισω και μετα να την αφηνω μονη να παω να δω τι παιζει απο γκομενακια στο beach bar? (αν και δε το ηθελα απλα δε σκεφτηκα τη βαρυτητα της πραξης)
το θεμα ειναι ομως να καταλαβω αν με θελει ή οχι.. γιατι σχεση απο αποσταση δε λεει να ξεκινησουμε γιατι θα χαθει ολη η ουσια... Γιαυτο συμφωνησαμε να περιμενουμε να γυρησει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yunus

Νεοφερμένος

Ο Yunus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Yunus, κράτησε απόσταση για κανένα χρόνο, κι αν εξακολουθείς να την θέλεις, κάνε κάτι.

Αφού σου κλείνει κατάμουτρα το τηλέφωνο και φλερτάρει με άλλους, τι περιμένεις; Να σου στείλει εκείνη αρκουδάκι και ''I miss you''; :P

δε γινεται αυτο που λες.. :)
αυτο με το τηλεφωνο θα το ξεκαθαρισω.. να δω τι εχει να πει.. απο αυτο θα καταλαβω πολλα.. πιστεύω πως φλερταρε με τον αλλον για να με τιμωρισει κατα καποιο τροπο.. εξαλλου γιατι να μου τη πει πριν φυγω? Δηλαδη ηθελε να μου πει "τωρα που με θες, δε σε θελω εγω, φατινα.. ) :/
ετσι το αντιλαμβανομαι εγω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
ειμασταν εκει για 1.5 μηνα.. δε ξερω αν ενιωσε προσβεβλημενη αλλα με το δικο μου σκεπτικο ολες ετσι θα ενιωθαν με αυτα που εκανα.. να 8ελει να την φιλησω, εγω να κανω πισω και μετα να την αφηνω μονη να παω να δω τι παιζει απο γκομενακια στο beach bar? (αν και δε το ηθελα απλα δε σκεφτηκα τη βαρυτητα της πραξης)
το θεμα ειναι ομως να καταλαβω αν με θελει ή οχι.. γιατι σχεση απο αποσταση δε λεει να ξεκινησουμε γιατι θα χαθει ολη η ουσια... Γιαυτο συμφωνησαμε να περιμενουμε να γυρησει..

Κι όταν γυρίσει με το νέο αμόρε, τι θα κάνεις; Θα ψάχνεις για γέφυρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yunus

Νεοφερμένος

Ο Yunus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
χαχαχα πεσ μασ τι πινεισ εσυ και δεν μασ δινεισ τα χεισ χαμμενα ανησυχω για σενα!!!χαχαχαχ ρε συ μιλαγεσ για την πρωην?χαχχαχα και μετα λεσ γιατι σου κανει ναζια και σε ταλαιπωρει!!!χαχαχαχα...χαχαχα ελα ενταξει ολα φτιαχνονται αρκει να την διεκδικησεισ οσο δεν παει και αν δεισ οτι σε θελει οκ αν παλι οχι χεστην και μετα απο κανα μηνα θα σε κυνηγαει 1000% αυτη!!!:P

αυτα τα καταλαβαινω τωρα που καθομε να σκευτο τι θα μπορουσα να ειχα κανει.. απλα τοτε δεν ειχαμε αρχησει καλα καλα να φλερταρουμε..

αυτη εβαζε τραγουδια με νοημα.. (πχ πως να σου πω πως σε αγαπαω, σε θελω κτλ κτλ) και τα τραγουδουσε..
αυτο που με εκανε να ειμαι 100% σιγουρος οτι με ήθελε ειναι κατι που εγραψε στον τοιχο της που ελεγε "απο την φιλια στην αγαπη ενα φιλι δρομος" την περιοδο που φλερταρε..

Εγω τωρα ειμαι στην αμφιβολια... με θελει ακομη ή της έχει περασει.. αυτο ψάχνω να βρω... και αν της εχει περασει να το ξαναφαιρω πισω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Πες της να το ξεκαθαρισετε.Ουτε σουξου μουξου,ουτε υπεκφυγες.Καθαρα,σταρατα.
Την αμεσως επομενη φορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brynja

Νεοφερμένος

Η Brynja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
οπως εγραψε και καποιος αλλος φιλα την καποια στιγμη που θα εχετε ελευθερο χρονο να δεις την αντιδραση της...δεν εχεις να χασεις τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yunus

Νεοφερμένος

Ο Yunus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Κι όταν γυρίσει με το νέο αμόρε, τι θα κάνεις; Θα ψάχνεις για γέφυρα;

αποκλειεται.. ολα τα παιδια ειναι απο αλλες πολεις .. εκτος απο εναν που δεν επεξε κατι οσο ημουν εκει.. εξαλλου χρονος δεν υπαρχει παρα 1-2 ωρες μετα τη δουλεια.. που τρωμε και κοιμωμαστε.. :/
12-13 ωρες δουλεια και 8 ωρες υπνο και αν δε φτανουν... ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ!!!

οπως εγραψε και καποιος αλλος φιλα την καποια στιγμη που θα εχετε ελευθερο χρονο να δεις την αντιδραση της...δεν εχεις να χασεις τιποτα.

σε 1μηνα που γυριζει θα το κανω... μεχρι τοτε?

Πες της να το ξεκαθαρισετε.Ουτε σουξου μουξου,ουτε υπεκφυγες.Καθαρα,σταρατα.
Την αμεσως επομενη φορα.

υποτίθεται οτι το ξεκαθαρισαμε.. περνουσε καλα μαζι μου (που σημαινει οτι με γουσταρε) γιατι μου ειχε πει οτι δεν κανει κατι αν δε το θελει πραγματικα και οτι κανει το κανει με τη καρδια της. Αποφασισαμε να περιμενουμε.. δλδ αμα αυτη πει οκ σε γουσταρω και θελω να ειμαστε μαζι.. τι σχεση απο αποσταση? δε θα δουλευε.. κραταμε αυτο που υπαρχει τωρα και το αναθερμενουμε σταδιακα μεχρι να γυρησει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Αυτο που βλεπω τωρα ειναι μια ενδιαμεση κατασταση που κανεναν σας προφανως δεν βολευει.Εγω προσωπικα θα σταματουσα να απαντω στα μηνυματα.Μετα απο καποιο σημειο,μου φαινεται πως υπαρχει ''εκμεταλλευση''.Της εχεις δειξει οτι ενδιαφερεσαι,μιλατε κλπ.Ας αποφασισει επιτελους.Μιλαω εκ πειρας γιατι προσφατα ειχα παρομοιο συμβαν,το οποιο δεν ειχε αισιο τελος.Το αποτελεσμα;Δυσκολευομαστε να μαστε και σε κοινη παρεα.Ληξτε οσο πιο ανωδυνα μπορειτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bugatti_Veyron

Νεοφερμένος

Ο Bugatti_Veyron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Υμηττός (Αττική). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
Ποιος παντρεύεται την σήμερον ημέρα.. την καλυτερη δουλεια κανεις.. :)

Ποιον γάμο?..ο γάμος καταστρέφει ζευγάρια...ο γάμος είναι οταν θές να κάνεις παιδιά,και πρεπει να εχεις εξασφαλίσει 5θέσειο αυτοκίνητο για τα επόμενα 10 χρόνια,να εχεις σπίτι χωρίς ενοικια κ δάνεια,σίγουρη δουλειά και λεφτά στην ακρη!..δλδ οταν θα είμαι 35+! Και μακάρι να τα εχω καταφέρει να αποκτήσω ολα αυτα μεχρι τότε...
Εδω δε μπορούμε να έχουμε μια κοπέλα να καλοπερνάμε!..(δεν υπάρχουν χρήματα...και για να γίνει η αρχη τουλάχιστον,χρειάζονται μερικά...δε τη βγάζεις τζάμπα) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brynja

Νεοφερμένος

Η Brynja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
μπορεις καλλιστα 1 μηνα να επικεντρωθεις στη δουλεια σου, στους φιλους σου και αν τυχει κανενα ραντεβου γιατι οχι, να βγεις!ενδεχομενως η κοπελα να μην ξερει τι θελει επειδη μπαινει και η αποσταση.δεν ξερω τι να πω.κοιτα να περασεις εσυ καλα αυτο το διαστημα και αν ειναι να ερθει κατι θα ερθει, μην ανυσυχεις ;). επισης κοιτα να μαθεις απ αυτα τα μικρα ''φαουλ'' που εκανες και μην κατηγορεις τον εαυτο σου για οσα χαθηκαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yunus

Νεοφερμένος

Ο Yunus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
μπορεις καλλιστα 1 μηνα να επικεντρωθεις στη δουλεια σου, στους φιλους σου και αν τυχει κανενα ραντεβου γιατι οχι, να βγεις!ενδεχομενως η κοπελα να μην ξερει τι θελει επειδη μπαινει και η αποσταση.δεν ξερω τι να πω.κοιτα να περασεις εσυ καλα αυτο το διαστημα και αν ειναι να ερθει κατι θα ερθει, μην ανυσυχεις ;). επισης κοιτα να μαθεις απ αυτα τα μικρα ''φαουλ'' που εκανες και μην κατηγορεις τον εαυτο σου για οσα χαθηκαν.

συμφωνω με αυτα που λες και μου το λενε και οι φιλοι μου και προσπαθω να περναω οσο καλυτερα γινεται.. εξαλλου αλλιως ειναι να μιλας στο τηλεφωνο ή με μηνυματα και αλλιως live.. εγω θελω να το κανω Live για να μη μπορει να αποφυγει την κατασταση.. γιατι οσες φορες την ρωτησα δε μου ειπε ξεκαθαρα αν με θελει ή οχι.. ουτε όταν έφαγα τις χυλόπιτες... καθως οταν της ελεγα οτι ειχα την εντυπωση οτι κατι ενιωθε για μενα μου ελεγε οτι περνουσε καλα, ενιωθε ομορφα κτλ.. κατι μου λεετ οτι θελει να με πεδεψει λιγο.. ή μαλλον πολυ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Πήδα την κολλητή της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brynja

Νεοφερμένος

Η Brynja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Πήδα την κολλητή της.

σκληρο... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Εγώ θα πρότεινα να της έλεγες συγγνώμη για την περίεργη συμπεριφορά σου αρχικά,και να της έλεγες ότι απλώς σκεφτόσουν αν την ήθελες πραγματικά και να της πεις ότι τελικά την θες.Έκτός αυτού,γιατί έκανες ότι σου έλεγε ο φίλος σου;Τι σχέση έχει αυτός με τα ερωτικά σου και γιατί πρέπει να βασίζεσαι στην γνώμη του για τη κοπέλα που σου αρέσει;όπως είπες δουλεύεις οπότε σε κάνω μεγάλο σχετικά σε ηλικία(όχι κανένα 15-16χρονο).Οπότε δεν είναι η νταντά σου ο φίλος σου για να επηρεάζει την άποψη σου για τις γυναίκες.Πιστεύω ότι πρέπει να της ζητήσεις συγγνώμη και στην περίπτωση που σου πει κάτι αρνητικό(π.χ ότι πλέον σε βλέπει σαν φίλο-ενώ εσύ την έχεις ερωτευτεί),υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
1ον σε παίζει ασυστόλως. Η κοπέλα ενδιαφέρεται και επειδή την έφτυσες (και στο μυαλό της την γελοιοποίησες) τώρα θα υποφέρεις έως ότου κρίνει ότι σε τιμώρησε. (Άτιμες που είμαστε εμείς οι γυναίκες)

2ον καλά είσαι βλάκας ; Σα παιδάκι κάνεις ό,τι σου λένε οι φίλοι σου/ φίλες της σούξου μούξου μανταλάκια. Τι θες εσύ ρε παιδί μου ? Τηνε θέλεις? πάρτηνα να ησυχάσουμε.

3ον ο φίλος σου έχει θέμα. Εφόσον ήξερε ότι ενδιαφερόσουν για την εν λόγω κοπελιά και σε προέτρεψε να κάνεις αυτές τις βλακωδεστατες βλακείες, τότε μάλλον ήθελε να σε βγάλει οφφ για να παίξει παιχνίδι μόνος του.

Συγγνώμη για τον τόνο, αλλά είναι τραγικό ενήλικες να κρύβονται και σε θέματα σχέσεων πίσω από το δάχτυλό τους. Οι σχέσεις είναι απλές. Πες της τι στο καλό νιώθεις, ποιος είναι ο σκοπός/πρόθεσή σου. Άστα τα σούξου μούξου, περνάνε μόνο σε έφηβες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yunus

Νεοφερμένος

Ο Yunus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
1ον σε παίζει ασυστόλως. Η κοπέλα ενδιαφέρεται και επειδή την έφτυσες (και στο μυαλό της την γελοιοποίησες) τώρα θα υποφέρεις έως ότου κρίνει ότι σε τιμώρησε. (Άτιμες που είμαστε εμείς οι γυναίκες)

2ον καλά είσαι βλάκας ; Σα παιδάκι κάνεις ό,τι σου λένε οι φίλοι σου/ φίλες της σούξου μούξου μανταλάκια. Τι θες εσύ ρε παιδί μου ? Τηνε θέλεις? πάρτηνα να ησυχάσουμε.

3ον ο φίλος σου έχει θέμα. Εφόσον ήξερε ότι ενδιαφερόσουν για την εν λόγω κοπελιά και σε προέτρεψε να κάνεις αυτές τις βλακωδεστατες βλακείες, τότε μάλλον ήθελε να σε βγάλει οφφ για να παίξει παιχνίδι μόνος του.

Συγγνώμη για τον τόνο, αλλά είναι τραγικό ενήλικες να κρύβονται και σε θέματα σχέσεων πίσω από το δάχτυλό τους. Οι σχέσεις είναι απλές. Πες της τι στο καλό νιώθεις, ποιος είναι ο σκοπός/πρόθεσή σου. Άστα τα σούξου μούξου, περνάνε μόνο σε έφηβες.

Εχεις απολυτο δικιο αλλα εκεινη τη στιγμη δε μπορουσα να δω περα απο τι μυτη μου... ισως με εφαγε η υπερβολικη σιγουρια οτι ειναι δικια μου.. γιαυτο να μη βιαστηκα.. Ο φιλος μοτ δε τη συμπαθουσε τη κοπελα γιατι στο παρελθον ειχαν 2-3 φορες τσακοθει... αυτο ισως τον εκανε να συμπεριφερεται ετσι.. τωρα προστοπαρον εχουμε να μιλησουμε 3 μερες.. θα ηταν ορθο με τη πρωτη ευκαιρια να ξανααναφερθω σε αυτο το θεμα? Δε θα ηταν καλυτερα να περιμενω να επιστρεψει? Να το συζητησουμε ηρεμα και ωραια?

Εγώ θα πρότεινα να της έλεγες συγγνώμη για την περίεργη συμπεριφορά σου αρχικά,και να της έλεγες ότι απλώς σκεφτόσουν αν την ήθελες πραγματικά και να της πεις ότι τελικά την θες.Έκτός αυτού,γιατί έκανες ότι σου έλεγε ο φίλος σου;Τι σχέση έχει αυτός με τα ερωτικά σου και γιατί πρέπει να βασίζεσαι στην γνώμη του για τη κοπέλα που σου αρέσει;όπως είπες δουλεύεις οπότε σε κάνω μεγάλο σχετικά σε ηλικία(όχι κανένα 15-16χρονο).Οπότε δεν είναι η νταντά σου ο φίλος σου για να επηρεάζει την άποψη σου για τις γυναίκες.Πιστεύω ότι πρέπει να της ζητήσεις συγγνώμη και στην περίπτωση που σου πει κάτι αρνητικό(π.χ ότι πλέον σε βλέπει σαν φίλο-ενώ εσύ την έχεις ερωτευτεί),υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.

Δε το καταλαβαινεις οταν σε επιρεαζει.. Εγω ήμουν ετοιμος να προχωρησω.. να της πω τι νιωθω και οτι θελω να ειμαστε μαζι.. (τοτε που ειμασταν ακομη καλα) και μου λεει αυτος οτι εχω κολλησει μαζι της και να το παιξω απομακρος για να κολλησει και αυτη μαζι μου... Μεγαλο λαθος, γιατι ο σκοπος ειναι να φτασουμε στο σταδιο που ημουνα και οχι να φυγουμε απο αυτο... δε φανταζεσαι πως εχω μετανιωσει και κατηγορω συνεχεια τον εαυτο μου γιαυτο... Αυτος ειναι και ο λογος που προσπαθω να βρω εναν τροπο για να επανορθωσω..

tsoufou όχι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Yunus

Νεοφερμένος

Ο Yunus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
πειτε καμια συμβουλη ρε παιδια.. για πως να την κερδισω, οχι να την αφησω και να παω στην επομενη κτλ κτλ..
Παντως μετα απο 3 μερες εστειλα μηνυμα (δεν αντεξα) και δεν απαντησε... (κατα 99.9% δεν εχει καρτα ομως..) γιατι μου ειχε πει οτι οταν βαλει καρτα θα με παρει να μιλησουμε...(αυτο ειναι σχεδονς σίγουρο) (δε πειρε μαλλον)

χτες το απογευμα εμαθε οτι μιλησα με τη φιλη της και με πηρε τηλεφωνο.. Με ρωτησε τι κανω κτλ κτλ.. τι την ηθελα οταν της εστειλα μηνυμα. Μετα με ρωτησε αν εχω μιλησει με φιλη της... της ειπα πως ναι και μου ειπε οτι δεν επρεπε να μιλησω με τη φιλη της, της λεω ηταν λαθος ε? και μου λεει οτι ηθελα να μαθω επρεπε να ρωτησω αυτην και οχι τη φιλη της.. της λεω οτι οταν αναφαιρομε σε αυτο το θεμα το αποφευγεις.. μου λεει πως δεν εχει σημασια και οτι δεν επρεπε να μιλησω στη φιλη της αλλα σε αυτην.. της λεω οτι εχει δικιο και της ζηταω συγνομη.. μου λεει ενταξι... περνανε 10 δευτερα σιγης και μου λεει σε κλεινω.. και το κλεισαμε..

μετα εγω της στελνω παρε με τηλ το βραδυ οταν σχολασεις να το ξεκαθαρισουμε μια και καλη.. αλλα μετα σκεφτηκα οτι ισως να ειναι θυμωμενη και θα ειναι και απο τη δουλεια και της εστειλα το εξης:

Τα αισθηματα μου με εχουν οδηγησει σε αυτο το λαθος. Η αναμονη και η αβεβαιοτητα ειναι πολυ δυσκολες καταστασεις. Σου ζηταω συγνωμη για τα λαθη που εχω κανει αρχηκα, αλλα και τωρα. Δεν ειναι τυχαιο που επιμενω τοσο. Πραγματικα εισαι πολυ σημαντικη για μενα, δε θα ηθελα να σε χασω. Αυτο σημαινει οτι αξιζεις πολλα περισσοτερα. Μη με παρεις τηλ σημερα, κατσε σκεψου για τα συναισθηματα σου και μιλαμε αυριο..

Δε ξερω αν εκανα καλα ή οχι.. παντος με στρίμωξε για τα καλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
χτες το απογευμα εμαθε οτι μιλησα με τη φιλη της και με πηρε τηλεφωνο.. Με ρωτησε τι κανω κτλ κτλ.. τι την ηθελα οταν της εστειλα μηνυμα.
Μετα με ρωτησε αν εχω μιλησει με φιλη της... της ειπα πως ναι και μου ειπε οτι δεν επρεπε να μιλησω με τη φιλη της, της λεω ηταν λαθος ε? και μου λεει οτι ηθελα να μαθω επρεπε να ρωτησω αυτην και οχι τη φιλη της.. της λεω οτι οταν αναφαιρομε σε αυτο το θεμα το αποφευγεις.. μου λεει πως δεν εχει σημασια και οτι δεν επρεπε να μιλησω στη φιλη της αλλα σε αυτην.. της λεω οτι εχει δικιο και της ζηταω συγνομη.. μου λεει ενταξι... περνανε 10 δευτερα σιγης και μου λεει σε κλεινω.. και το κλεισαμε..

μετα εγω της στελνω παρε με τηλ το βραδυ οταν σχολασεις να το ξεκαθαρισουμε μια και καλη.. αλλα μετα σκεφτηκα οτι ισως να ειναι θυμωμενη και θα ειναι και απο τη δουλεια και της εστειλα το εξης:

Τα αισθηματα μου με εχουν οδηγησει σε αυτο το λαθος. Η αναμονη και η αβεβαιοτητα ειναι πολυ δυσκολες καταστασεις. Σου ζηταω συγνωμη για τα λαθη που εχω κανει αρχηκα, αλλα και τωρα. Δεν ειναι τυχαιο που επιμενω τοσο. Πραγματικα εισαι πολυ σημαντικη για μενα, δε θα ηθελα να σε χασω. Αυτο σημαινει οτι αξιζεις πολλα περισσοτερα. Μη με παρεις τηλ σημερα, κατσε σκεψου για τα συναισθηματα σου και μιλαμε αυριο..

Δε ξερω αν εκανα καλα ή οχι.. παντος με στρίμωξε για τα καλα..
Μήπως σε θεωρεί δεδομένο; Δηλαδή πιστεύει πως ό,τι κι αν σου πεί, εσύ θα τρέχεις απο πίσω της; Προσπάθησε να της δείξεις πως δεν θα 'σαι πάντα αυτός που θα εκφράζει τα συναισθήματά του και μετά θα τρέχει απο πίσω της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα.. η ιστορία μου έχει ως εξής:
Γνώρισα μια κοπέλα στη σχολή και κάναμε παρέα από την πρώτη στιγμή... Εμένα άρχισε να μου αρέσει κατά τον Απρίλη αλλά δε της είπα τπτ (νόμιζα ότι έχει σχέση). Πήγαμε για πρακτική και αυτή μου έδειξε ότι της αρέσω (με αγκάλιαζε, κοιμήθηκε μαζί μου (χωρίς να γίνει κάτι), με άγγιζε, την άγγιζα κτλ κτλ).. Εγώ επηρεασμένος από έναν φίλο μου που δε τη συμπαθούσε με απέτρεψε να της μιλήσω ή να της δώσω ένα φιλί.. (την φιλούσα στο λαιμό κτλ αλλά όχι στο στόμα) λέγοντας μου διάφορα.. είναι άσχημη, είναι χαζή κτλ κτλ.. Σε μια φάση στη παραλία μπαίνω να κάνω μια βουτιά, έρχεται αυτή κάθεται στα πόδια μου με πιάνει αγκαλιά σαν να μου λέει φίλα με.. εγώ κόμπλαρα και έκανα πίσω... (ο βλάκας), μετά από λιγο μου λέει ο φίλος μου "πάμε να δούμε τι παίζει σε ένα beach bar από γκόμενες" με πρήζει λίγο και σηκώνομαι και πηγαίνω και την αφήνω μόνη (2ο φάουλ). Το ίδιο βράδυ μου λέει πάλι ο φίλος μου πάμε μια βόλτα μπροστά της με τρόπο ώστε να μην έρθει αυτή.. (3ο φάουλ)... Αυτή χαλαρά θα μπορούσε να σκεφτεί ότι είμαι casanovas και τριγυρνάω με κοπέλες από δω και από κει.. Μετά από μερικές μέρες αρχίζει να απομακρύνεται από μένα όλο και περισσότερο (ούτε αγκαλιές ούτε τπτ..) Αποφασίζω να της μιλήσω για να μάθω γιατί συμπεριφέρεται έτσι καθώς και τι νιώθω γι'αυτήν.. Μου λέει ότι μου συμπεριφέρεται όπως της συμπεριφέρονται, ότι έχουμε πάει εκεί για δουλειά και ότι με βλέπει σαν φίλο (αποκλείεται, με φίλο σου δεν κάνεις αυτά που έκανε μαζί μου).. τέλος πάντων μου λέει τώρα εσύ τι θες από μένα.. (σαν να μου λέει "δλδ να σου πω σε γουστάρω και να πάμε να το κάνουμε?")

Περνάνε μερικές μέρες και έρχονται και άλλα παιδιά για πρακτική.. αυτή σιγά σιγά αρχίζει να κάνει τα ίδια που έκανε μαζί μου με κάποιον άλλον μπροστά στα μάτια μου.. Αποφασίζω να φύγω από εκεί επειδή μάλωσα με τον υπεύθυνο και μου λέει την προηγούμενη που θα έφευγα γιατί την κοιτάω έτσι περίεργα τα βράδια όταν καθόμαστε έξω. Της εξηγώ ότι είναι λογικό καθώς ζηλεύω που την βλέπω με τον άλλον.. Μου ρωτάει αν έχω ελπίδες ακόμη και μου λέει να μην έχω..

Τέλος πάντων εγώ φεύγω από εκεί και μιλάμε σχεδόν καθημερινά. Μαθάινω από τον κολλητό μου ότι πλέον δεν είναι "μαζί" με το άλλο παιδί. Τις τελευταίες μέρες της στέλνω μήνυμα με ερωτικό περιεχόμενο. Της δείχνω δλδ ότι μου αρέσει πραγματικά, την παίρνω τηλ και της λέω τα πράγματα ξεκάθαρα.. (εγώ σε θέλω πραγματικά, ισως να σου έδωσα λάθος εντύπώση ότι σε ήθελα μονο για το σέξ (με λίγα λόγια)και ότι νόμιζα ότι και αυτή νιώθει κάτι για μένα. Μου λέει ότι μαζί μου περνούσε καλά, αλλά δε θα βγάλω άκρη μαζί της γιατί συνέβησαν πράγματα περίεργα (όντος, αλλά δε μπορώ να πω τι ακριβώς) και μου προτείνει να το συνεχίσουμε έτσι και όπου μας βγάλει γιατί δε μπορεί να αρχίσει ή να τελειώσει κάτι από απόσταση (εδώ συμφωνώ μαζί της) και αποφασίσαμε να το συζητήσουμε όταν επιστρέψει.

Το θέμα είναι ότι εγώ συνεχίζω να δείχνω ενδιαφέρον και είμαι κατά 99% σίγουρος ότι της άρεσα καθώς όταν μίλησα με μια φίλη της και προσπάθησα να την ψαρώσω (δε τα κατάφερα βέβαια), αλλά δεν μου είπε κάτι αρνητικό.. Αντιθέτως μου λέει ότι έχει πολύ καλή γνώμη για μένα και να συνεχίσω να δείχνω ενδιαφέρον, χωρίς να την πιέζω και τα πράγματα θα γίνουν καλύτερα.. Αυτό και κάνω..

Αυτή τώρα ώρες ώρες νομίζω ότι με θέλει και ώρες ώρες ότι δε με θέλει (καθώς δε μου απαντάει σε μηνύματα ή μιλάμε λίγο στο τηλέφωνο) Εκεί που μιλούσαμε 2-3 φορές την ημέρα για 1 ώρα τη φορά (πολλές ώρες το ξέρω) φτάσαμε στο να μιλάμε με μηνύματα κάθε 1-2 μέρες.. (ξέρω ότι είναι πολύ απασχολημένη γιατί δουλεύαμε 13-14ώρες και όταν γυρνούσαμε κοιμόμασταν, ξυπνούσαμε και πάλι στη δουλειά)... Χτες μιλήσαμε μετά από μια βδομάδα στο τηλέφωνο, καθώς μιλούσαμε με μηνύματα επι 1 ώρα και ήταν όλα μια χαρά.. Της έστειλα μετά μήνυμα να την ρωτήσω κάτι και δε μου απάντησε. Σήμερα μου κάνει αναπάντητη, την παίρνω τηλ και μου το κλείνει, της στέλνω μήνυμα και δε μου απαντάει...

Τι γίνεται ρε παιδιά.. αυτή με θέλει ή απλά παίζει μαζί μου? Τι κάνω από δω και πέρα?
Έχω αποφασίσει να της στείλω λουλούδια και ένα αρκουδάκι (που θα λέει "i miss you") για τα γενέθλια της που είναι σε 20 μέρες.. και να συνεχίσω να κρατάω επαφή μαζί της

Μήπως παίχτηκε φάση με αυτή και τον κολλητό σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top