Ενδιαφέρεται ή αδιαφορεί;

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ε ναι, αλλά το θέμα μιλάει για ερωτικές σχέσεις και με τον shadow ποτέ δεν ξέρεις, οπότε είπα να έχω το κεφάλι μου ήσυχο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
@ 13diagoras: Καθολικά δεν είναι σίγουρα, απλά ισχύουν για μένα όπως το 'πες. Δεν είναι ότι είμαι ψυχρός με τους ανθρώπους ή ότι τους αντιμετωπίζω χωρίς συναισθήματα, ίσα ίσα. Απλά δεν επενδύω και τη ζωή μου σ' αυτούς, θέλω να ξέρω ότι υπάρχει ημερομηνία λήξης για να συνεχίσω. Η στασιμότητα είναι αυτό που μ' ενοχλεί δηλαδή, μια ζωή με τους ίδιους ανθρώπους. Απλά μου αρέσει η ιδέα της αλλαγής κι όταν δω ότι δεν υπάρχει τίποτα άλλο να πάρω ή να δώσω προχωράω.

@ rakels: Γιατί όχι; :P Βασικά δεν εννοώ ταυτόχρονα ναι, απλά λέω ότι η σχέση με μία κοπέλα αποκλειστικά δεν είναι ο αυτοσκοπός. Γενικά κολλάει με τη στασιμότητα που έλεγα πριν και την ανακύκλωση. Αργά ή γρήγορα θα βαρεθείς(βαρεθώ) οπότε προτιμάς(προτιμώ) πιο ανοιχτές καταστάσεις.

@ Χριστιάννα: Το 'χουμε ξανασυζητήσει σε άλλο θέμα αυτό πάντως, δε θυμάμαι αν ήσουν όμως. Την ίδια άποψη υιοθετώ και για τις φιλίες, διαφωνούμε άρα. :P

Εκεί σ' αυτό το θέμα λοιπόν είχα πει ότι απ' τους φίλους μου ένα πράγμα θέλω: διασκέδαση. Θέλω μαζί τους/σας να περνάω καλά όπως κι αν το καταφέρνουμε αυτό. Είναι ο μοναδικός λόγος βασικά που μπαίνω και στον κόπο να γνωρίσω καινούριους ανθρώπους, να χαλαρώσω και να δω πώς σκέφτονται κι άλλοι πέρα από μένα, ιδέες, απόψεις κι όλα αυτά. Από εκεί και πέρα θέλω ό,τι άλλο να το ζω μόνος μου. Ό,τι σκέφτομαι ας πούμε, με προβληματίζει, με εκνευρίζει, με αγχώνει θέλω να το κοιτάω χωρίς βοήθεια γιατί έτσι κι αλλιώς δε θεωρώ βοήθεια τη συμβουλή του άλλου. Κι εξηγώ καλύτερα. Αν δεν καταφέρω να λύσω μόνος μου αυτό που με ενοχλεί θα συνεχίσει να με ενοχλεί ό,τι κι αν ακούσω από τρίτους. Δεν ξέρω πώς δουλεύει σε άλλους ή πώς δουλεύει σε σένα αλλά για μένα δεν υπάρχει το πρότυπο του φίλουστιςδυσκολιες. Κι ελπίζω να καταλαβαίνουμε για τι δυσκολίες μιλάω έτσι, όχι τα μπισκότα που τελείωσαν χθες ξερωγώ. :P

Το σκέφτεσαι έτσι λοιπόν και βλέπεις γιατί μας θεωρώ όλους αναλώσιμους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Φίλε μου εγώ θα σου έλεγα να προσπαθήσεις κι άλλο! Νομίζω πως κάτι νιώθει απλά δεν είναι και πολύς καιρός που γνωρίζεστε(?). Τα κορίτσια γενικά δεν εμπιστεύονται εύκολα και κάπως πρέπει να τη σιγουρέψεις;) keep going!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Μόνο που αυτά:

Ό,τι σκέφτομαι ας πούμε, με προβληματίζει, με εκνευρίζει, με αγχώνει θέλω να το κοιτάω χωρίς βοήθεια γιατί έτσι κι αλλιώς δε θεωρώ βοήθεια τη συμβουλή του άλλου. Κι εξηγώ καλύτερα. Αν δεν καταφέρω να λύσω μόνος μου αυτό που με ενοχλεί θα συνεχίσει να με ενοχλεί ό,τι κι αν ακούσω από τρίτους. Δεν ξέρω πώς δουλεύει σε άλλους ή πώς δουλεύει σε σένα αλλά για μένα δεν υπάρχει το πρότυπο του φίλουστιςδυσκολιες. Κι ελπίζω να καταλαβαίνουμε για τι δυσκολίες μιλάω έτσι, όχι τα μπισκότα που τελείωσαν χθες ξερωγώ. :P

τα θεωρητικά, δεν τα θεωρώ πραγματικές δυσκολίες. Δεν θέλω να προδικάζω ανθρώπους ή καταστάσεις, και είμαι από τους υπέρμαχους της ανθρώπινης υπόστασης, πιστεύω, δηλαδή, πως το άτομο έχει μέσα του μεγαλύτερες αντοχές απ' όσες φαντάζεται, αν φυσικά τα έχει βρει με τον εαυτό του. Παρ' όλα αυτά, υπάρχουν στιγμές κατά τις οποίες η πραγματικότητα καταβάλλει τόσο τον ψυχισμό κάποιου, που υπάρχει βαθύτερη ανάγκη για ουσιαστική επικοινωνία και όχι μόνο για διασκέδαση. Εσύ θεωρείς πως μπορείς να τα αντιμετωπίσεις όλα μόνος σου, οπότε πάω πάσο, απλώς έχε στο πίσω μέρος του μυαλού σου το ενδεχόμενο να κάνεις λάθος και τη διαλλακτικότητα να το παραδεχτείς στην πορεία.

Και κάτι ακόμα, είναι άδικο να λες πως δεν θες συνέχεια τους ίδιους ανθρώπους. Δεν μένουμε στάσιμοι, αλλάζουμε κάθε μέρα που περνάει, μην έχεις την ψευδαίσθηση πως ξέρεις αληθινά κάποιον, τις περισσότερες φορές οι πιο κοντινοί μας είναι εκείνοι που μας ξαφνιάζουν περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
@ rakels: Γιατί όχι; :P Βασικά δεν εννοώ ταυτόχρονα ναι, απλά λέω ότι η σχέση με μία κοπέλα αποκλειστικά δεν είναι ο αυτοσκοπός. Γενικά κολλάει με τη στασιμότητα που έλεγα πριν και την ανακύκλωση. Αργά ή γρήγορα θα βαρεθείς(βαρεθώ) οπότε προτιμάς(προτιμώ) πιο ανοιχτές καταστάσεις.
Διπλό/τριπλό ταμπλό? I don't think so :P

Φίλε μου εγώ θα σου έλεγα να προσπαθήσεις κι άλλο! Νομίζω πως κάτι νιώθει απλά δεν είναι και πολύς καιρός που γνωρίζεστε(?). Τα κορίτσια γενικά δεν εμπιστεύονται εύκολα και κάπως πρέπει να τη σιγουρέψεις;) keep going!
Keep dreaming καλύτερα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Τα κορίτσια σε αυτή την ηλικία είναι λίγο...να μην το πω περίεργα... να το πω... με πολλά κόμπλεξ ; Βασικά είναι στη φάση που νομίζουν ότι έχουν "μεγαλώσει"αρκετά για τα δεδομένα του γυμνασίου.(όχι όλες , να μην τις βάλω στο ίδιο καζάνι... αλλά η πλειονότητα ναι... βλ. βγάζουν φωτό στον καθρέφτη για να τις βάλουν στο facebook με τις φίλες τους κλπ). Για αυτές λοιπόν το θέμα των αγοριών είναι σα παιχνίδι :P με την κοριτσοπαρέα. Ίσα ίσα που πολλές θέλουν μεγαλύτερους ώστε να έχουν και εμπειρία. (Πολλές 14-15χρονες φλερτάρουν με 19+ αγόρια :P )

Αυτά για την ιστορία... τώρα στην πράξη, αν κόβεσαι πολύ για το κορίτσι αυτό, προσπάθησε άλλη μια φορά να την προσεγγίσεις και λίγο πιο...ωμά :P
Αν δεις και η κοπέλα τηρεί τις παραπάνω "προυποθέσεις" τότε θα σε συμβούλευα να βρεις αλλού πορτοκαλιές. Νέος είσαι, το καλοκαίρι είναι για να ξεσκάσεις και να χαλαρώσεις με τους φίλους σου. Μη μπαίνεις στο λούκι των σχέσεων ακόμα :P Θα σε βασανίζει πολύ περισσότερα χρόνια... Απόλαυσε το όσο ακόμα υπάρχει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Μόνο που αυτά τα θεωρητικά, δεν τα θεωρώ πραγματικές δυσκολίες. Δεν θέλω να προδικάζω ανθρώπους ή καταστάσεις, και είμαι από τους υπέρμαχους της ανθρώπινης υπόστασης, πιστεύω, δηλαδή, πως το άτομο έχει μέσα του μεγαλύτερες αντοχές απ' όσες φαντάζεται, αν φυσικά τα έχει βρει με τον εαυτό του. Παρ' όλα αυτά, υπάρχουν στιγμές κατά τις οποίες η πραγματικότητα καταβάλλει τόσο τον ψυχισμό κάποιου, που υπάρχει βαθύτερη ανάγκη για ουσιαστική επικοινωνία και όχι μόνο για διασκέδαση. Εσύ θεωρείς πως μπορείς να τα αντιμετωπίσεις όλα μόνος σου, οπότε πάω πάσο, απλώς έχε στο πίσω μέρος του μυαλού σου το ενδεχόμενο να κάνεις λάθος και τη διαλλακτικότητα να το παραδεχτείς στην πορεία.

Δε βιάζεσαι λίγο να κρίνεις τι είναι δύσκολο και τι όχι; Και γιατί να ξεφυτρώσει και εδώ κανόνας που θέλει όλους τους ανθρώπους ίδιους σε παρόμοιες καταστάσεις; Πώς ορίζεται η βαθύτερη επικοινωνία και τι είναι για να την έχουμε όλοι ανάγκη; Στην τελική γιατί να την έχουμε όλοι ανάγκη;

Δεν αντιλαμβανόμαστε όλοι τον κόσμο με τον ίδιο τρόπο. Τι γίνεται ας πούμε με αυτούς των οποίων ο ψυχισμός δεν επηρεάζεται απ' την πραγματικότητα ουσιαστικά; Έπεσα στον τίτλο ενός θέματος πριν, με bullying στο σχολείο είχε να κάνει. Για τον τύπο που το άνοιξε το πείραγμα είναι μια δυσκολία που του χαλάει τη διάθεση, ένα πρόβλημα που πρέπει να λύσει. Για μένα πάλι είναι αφορμή για γέλιο όχι γιατί είμαι καλύτερος or something αλλά γιατί αντιλαμβάνομαι την κατάσταση διαφορετικά, σαρκαστικά, χαλαρά, πες το όπως θέλεις. Μπορώ ωστόσο να τον αμφισβητήσω όταν λέει ότι η φάση τον ενοχλεί; Όχι γιατί δεν είμαι στη θέση του. Η αδερφή μου πήγαινε Γ γυμνασίου φέτος και στις εξετάσεις την κορόιδευα που διάβαζε γιατί μπροστά στις πανελλήνιες το γυμνάσιο είναι σκόνη. Μπορούσα να της πω κάτι άλλο από εκεί και πέρα; Όχι γιατί δεν ήξερα πώς σκεφτόταν και πώς το περνούσε. Εγώ στην ηλικία της ας πούμε ήμουν στον κόσμο μου κι έπαιρνα το σχολείο πιο χαλαρά, γι' αυτήν όμως μπορεί να είναι σημαντικό. Όπως κι αν βλέπει τον κόσμο μπορώ να της πω τι σκέφτομαι αλλά δε μπορώ να της επιβάλλω τον τρόπο μου. Simple as that.

Έτσι κι εδώ λοιπόν, καλά κάνεις κι έχεις τα δικά σου standards, άποψη, σεβαστή κι αυτά OK. Αλλά σε βγάζει κάπου αυτό; Ίσως σ' ένα κανόνα που ισχύει όμως μόνο για σένα. Δε μπορώ να φανταστώ δηλαδή κάποια στιγμή της πραγματικότητας η οποία θα με ανάγκαζε να επικοινωνήσω βαθύτερα με φίλους ακριβώς επειδή δεν αντιλαμβάνομαι αυτή την επικοινωνία με τον ίδιο τρόπο που την καταλαβαίνεις εσύ. Για μένα κι αυτή η συζήτηση τέτοια είναι, ουσιαστική κι απλή χωρίς περιττά λόγια κι εμπειρίες απ' τις ζωές σας. Δε μ' ενδιαφέρουν οι ζωές σας, τις απόψεις και τις ιδέες σας θέλω. :)

Και κάτι ακόμα, είναι άδικο να λες πως δεν θες συνέχεια τους ίδιους ανθρώπους. Δεν μένουμε στάσιμοι, αλλάζουμε κάθε μέρα που περνάει, μην έχεις την ψευδαίσθηση πως ξέρεις αληθινά κάποιον, τις περισσότερες φορές οι πιο κοντινοί μας είναι εκείνοι που μας ξαφνιάζουν περισσότερο.

Σύμφωνοι αλλά δεν είπα πουθενά ότι οι άνθρωποι δεν αλλάζουν, ίσα ίσα. Είπα ότι εγώ βάζω ημερομηνία λήξης κι ό,τι αφού πάρω ό,τι θέλω απ' τον άλλο --μπορεί να 'ναι μια ιδέα, μια άποψη, μια συμπεριφορά, κάτι-- φεύγω. Ας αλλάξουν όσο θέλουν μετά, είναι κάτι που δε με επηρεάζει. Πες το ανάγκη για ανανέωση, ανάγκη για αλλαγή ή απλά βαρεμάρα αλλά είναι έτσι κάπως όπως το περιγράφω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofia Hepburn

Νεοφερμένος

Η Sofia Hepburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Σύμφωνοι αλλά δεν είπα πουθενά ότι οι άνθρωποι δεν αλλάζουν, ίσα ίσα. Είπα ότι εγώ βάζω ημερομηνία λήξης κι ό,τι αφού πάρω ό,τι θέλω απ' τον άλλο --μπορεί να 'ναι μια ιδέα, μια άποψη, μια συμπεριφορά, κάτι-- φεύγω. Ας αλλάξουν όσο θέλουν μετά, είναι κάτι που δε με επηρεάζει. Πες το ανάγκη για ανανέωση, ανάγκη για αλλαγή ή απλά βαρεμάρα αλλά είναι έτσι κάπως όπως το περιγράφω.

Οκ σεβαστή η άποψή σου αλλά θα σε ρωτήσω και κάτι άλλο...Πες ότι στο μέλλον παντρευτείς...τι δηλαδή θα γυρίσεις μετά από μερικά χρόνια στη γυναίκα σου και θα της πεις 'σόρρυ μωρέ αλλά λέω να το τελειώνουμε γιατί βαρέθηκα και θέλω να ανανεωθώ or something?'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Πες ότι στο μέλλον παντρευτείς...

Εξήγησέ μου πώς προκύπτει αυτή η υπόθεση για ένα άτομο που σε τρία (3) μηνύματα λέει πως οι άνθρωποι είναι αναλώσιμοι και θα σου απαντήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Εξήγησέ μου πώς προκύπτει αυτή η υπόθεση για ένα άτομο που σε τρία (3) μηνύματα λέει πως οι άνθρωποι είναι αναλώσιμοι και θα σου απαντήσω.

Το 80% των ατόμων στην ηλικία σου λένε ακριβώς το ίδιο πράγμα για το γάμο, αλλά μετά καταλήγουν παντρεμένοι. Δε το λέω εγώ, το λέει η ζωή. Δεν τα έχεις δει όλα στα 17, ούτε καν τα μισά.



never say never
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
από τα 12 λέω ότι δεν θα παντρευτω 22 έγινα το ίδιο πιστεύω...:P

δεν είμαστε όλοι για οικογένειες,σχέσεις κουλουπου κουλουπου...:P
Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι και στα 32 και στα 42 κτλ θα έχεις την ίδια γνώμη!!!! Τουλάχιστον εγώ έτσι το βλέπω...
Τα πράγματα αλλάζουν... δεν ξέρεις πως θα σου τα φέρει η ζωή...
Μπορεί πχ να γνωρίσεις κάποιον που θα σε κάνει να δεις πιο θετικά το θέμα του γάμου ή μια μακροχρόνια σχέση ή οποιοδήποτε άλλο θέμα!!! Και το αντίστροφο φυσικά!!!!
Ας μην είμαστε απόλυτοι... Δεν λέω είναι πολύ καλό να πιστεύεις σε κάποια πράγματα και να τα υπερασπίζεσαι απλά μην μένουμε μόνο σε αυτά...
Μπορεί μια ζωή να μένεις πιστή στις ίδιες απόψεις, μπορεί και όχι...
Φυσικά ο καθένας πιστεύει ότι θέλει, απλά η γνώμη μου είναι ότι γενικά καλό θα ήταν να αφήναμε και κανένα παραθυράκι ανοιχτό... μήπως και... ποτέ δεν ξέρεις τι θα γίνει!
Και γενικά αλλιώς σκεφτόμαστε στα 12 και αλλιώς στα 18,28....... και στην τελική νομίζω ότι αυτό είναι το καλό με την ζωή!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Σωστά, οι αλλαγές είναι που κρατάνε τα πράγματα worthwhile. Όμως από όλη αυτή τη σκέψη σάς λείπει κάτι, ξεχνάτε ότι όσο κι αν αλλάξει κάποιος θα υπάρχουν πάντα πράγματα που τον καθορίζουν, αυτά που θέλει να κάνει στη ζωή του. Ε, για πολλούς δε συνδυάζονται με το γάμο αυτό λέμε. Δεν παίζει θέμα ωριμότητας ή ηλικίας ή όποιας άλλης υποκριτικής βλακείας. Είναι αυτό που είναι, χωρίς παράθυρα. Hell τι παράθυρα, ούτε ρωγμές στους τοίχους δεν υπάρχουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ε, για πολλούς δε συνδυάζονται με το γάμο αυτό λέμε.
Οκ τότε πάω πάσο... τι να πω;;;
Ο καθένας έχει τις απόψεις του και προχωρά με βάση αυτές!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Κοίταξε... δεν είμαι άνθρωπος που θα προβλέψει τι θα μου συμβεί σε 10,20,30 χρόνια καθώς το θεωρώ άστοχο,Εδώ δεν ξέρουμε αν μέχρι αύριο θα ζούμε. Προς το παρόν οι επιλογές μου δείχνουν ότι δεν είμαι τέτοιο άτομο.Έχω μεγαλώσει έτσι,έχω ενστερνιστεί αυτές τι ιδέες. Όσες σχέσεις και αν έκανα όσους ανθρώπους και αν γνώρισα κάποιες σκέψεις μου,κάποιες αξίες μου, κάποια πράγματα έμειναν σταθερά..γιατί οι άνθρωποι δεν μένουν για πάντα κοντά μας και πάντα θα έχουμε ΜΟΝΟ τον εαυτό μας για αυτό και δεν τα έχω αλλάξει μέχρι τώρα.

Και φυσικά όσο μεγαλώνεις η σκέψη σου αλλάζει...αλλά αυτό δεν συνεπάγεται σε αλλαγές ζωής...

όπως είπα δεν είμαστε όλοι για όλα...άλλοι είναι για οικογένειες ,σχέσεις και έτσι..άλλοι για καριέρα...κτλ κτλ...
Καταλαβαίνω απόλυτα τι θέλεις να πεις... Και σίγουρα δεν είμαστε όλοι για όλα...αυτό θα ήταν κάπως βαρετό εξάλλου..
Απλά μάλλον σκεφτόμαστε λίγο διαφορετικά...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν ενδιαφέρεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elpida...

Νεοφερμένος

Η Elpida... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γεια σας ειμαι η Ελπιδα μαθητρια Λυκειου και θα'θελα μια συμβουλη απο συνομιληκους μου ... :)
Ειναι ενα παιδι που μ'εχει μπερδεψει...πολυ...!! Μ'αυτον εδω και πολυ καιρο παιζει κατι μεταξυ μας αλλα αυτος δεν τολμαει να κανει κινηση με τιποτα...και το περασμενο Σαββατο που πηγα σ'ενα club της περιοχης και ηταν κι αυτος ολο μου μιλουσε ερχοταν εκει που ημουν και γω ... Γενικα εδειχνε να ενδιαφερεται ΠΑΡΑ πολυ ... ( πρωτη φορα μου συμβαινει ) ο φιλος του μου ελεγε να ακουσω το στιχους απ'ενα τραγουδι που παιζοταν εκεινη την ωρα και ηταν πολυ καταλληλο με την ΟΛΗ κατασταση Αυτος μου ειπε οτι εψαξε τον αροθμο μου και τον πηρε απο καπου!! ;) Συνεχεια λοιπον μου μιλουσε με κοιταζε και φαινοταν οτι εχει καποια συναισθηματα για μενα :)))
Μεχρι εδω καλα το θεμα ομως ειναι πως σημερα στο σχολειο με κοιταζε πολυ αλλα το ''Παιζε'' και καλα αδιαφορος και συνεχεια μιλουσε στην κολλητη μου αυτο με πειραξε πολυ γιατι η φιλη μου που ανεφερα πριν μου ειπε οτι της εστειλε μυνημα και μιλουσαν δεν ξερω γιατι το χαλαει τωρα αυτο που συναιβει το Σαββατο και ηταν τοσο ωραιο θελει να με κανει να ζηλεψω Ποιος ακριβως ειναι ο στοχος του??? :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αμήχανη

Νεοφερμένος

Η αμήχανη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Κάτσε διάβασε τα μαθήματα σου και άστα αυτά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
λολολλολολολλολ:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
ελπιζω να μην πας 3η λυκειου :confused::confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Περιμενεις συμβουλες σε ενα τοσο λεπτο θεμα ? Τι να σου πω δηλαδη το μονο που μπορω να πω ειναι οτι πρεπει καποιος να ειναι τουλαχιστον αξιολυπητος και ηλιθιος για να ζηταει συμβουλες σε τετοια θεματα σε ενα φορουμ . Αν νομιζει οτι θα παρεις σωστη απαντηση απο δω γελιεσαι .;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elpida...

Νεοφερμένος

Η Elpida... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μην ανυσηχειτε για τα μαθηματα ειμαι μαθητρια του 19 και βαλεεεεε οποτε....τον υπολοιπο χρονο κατι πρεπει να κανω!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top