Εναρξη πανεπιστημίων - ακαδημαϊκό έτος 2022 - 2023

Marple

Νεοφερμένος

Η Marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Αυτό που αναφέρει ότι το ακαδημαϊκό έτος ξεκινά 1 Σεπτεμβρίου;Αυτό δεν ισχύει για όλες τις σχολές;
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ. Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Αυτό που αναφέρει ότι το ακαδημαϊκό έτος ξεκινά 1 Σεπτεμβρίου;Αυτό δεν ισχύει για όλες τις σχολές;
Νομίζω ότι ισχύει για όλες τις σχολές, αλλά η ημερομηνία έναρξης των μαθημάτων διαφέρει ανά σχολή.
 

Rene2004

Νεοφερμένος

Η Rene2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Εμείς ξεκινάμε μαθήματα 3 Οκτωβρίου
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 539 μηνύματα.
Αυτό που αναφέρει ότι το ακαδημαϊκό έτος ξεκινά 1 Σεπτεμβρίου;Αυτό δεν ισχύει για όλες τις σχολές;
Το ακαδημαϊκό έτος ξεκινά τότε αλλά όχι και τα μαθήματα. Ο Σεπτέμβρης είναι μήνας εξεταστικής.
 

Ismhnhpapa

Νεοφερμένος

Η Ismhnhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Καλησπέρα ! Πέρασα φέτος με το δέκα τοις εκατό ιστορικό Ιωαννίνων και η απορία μου είναι ποτέ αρχίζουν οι εγγραφές μιας και τα αποτελέσματα και οι βάσεις ανακοινώθηκαν ένα μήνα αργότερα . Ευχαριστω εκ των προτέρων !
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 539 μηνύματα.
Καλησπέρα ! Πέρασα φέτος με το δέκα τοις εκατό ιστορικό Ιωαννίνων και η απορία μου είναι ποτέ αρχίζουν οι εγγραφές μιας και τα αποτελέσματα και οι βάσεις ανακοινώθηκαν ένα μήνα αργότερα . Ευχαριστω εκ των προτέρων !
Θα βγει σχετική ανακοίνωση από το υπουργείο. Σε κάθε περίπτωση εγγραφές Αύγουστο δεν παίζει να γίνουν. Από Σεπτέμβριο.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
Κάπου αρχές Οκτώβρη τα περισσότερα!

για αθηνα που θες ,υπολογιζε 3 οκτωβριου γιατι 1η ειναι σαββατο

Εμείς Πάτρα 3 Οκτωβρίου

3 Οκτώβρη και η Νομική Αθήνας!

ίσως με ντροπιάζει λίγο αυτό το ποστ, αλλά μου βγαίνει να γράψω οτι
ανησυχώ και δεν νιώθω έτοιμος, λείπουν ακόμα 1700 ευρώ για να πω οτι θα μπορώ να αντεπεξέλθω
στο πρώτο έτος, απο τα οποία το πολύ 600 να έχω μαζέψει ως τον Οκτώβριο γιατί κάνω και έξοδα
παράλληλα.

εξέτασα και τις εναλλακτικές, η μετεγγραφή δεν με πάει κάπου καλύτερα, να ξαναδώσω πανελλήνιες
δεν είμαι σίγουρος, η σχολή μάλλον μου αρέσει (θα είμαι πιο σίγουρος αν δω και στην πράξη
πως είναι τα μαθήματα).

άρα υποθέτω δεν θα μπορούσα να περάσω σε κάτι καλύτερο, μόνο σε κάτι πιο κοντινό.
 

Mammy Nun

Δραστήριο μέλος

Η Mammy Nun αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 50 ετών. Έχει γράψει 760 μηνύματα.
ίσως με ντροπιάζει λίγο αυτό το ποστ, αλλά μου βγαίνει να γράψω οτι
ανησυχώ και δεν νιώθω έτοιμος, λείπουν ακόμα 1700 ευρώ για να πω οτι θα μπορώ να αντεπεξέλθω
στο πρώτο έτος, απο τα οποία το πολύ 600 να έχω μαζέψει ως τον Οκτώβριο γιατί κάνω και έξοδα
παράλληλα.

εξέτασα και τις εναλλακτικές, η μετεγγραφή δεν με πάει κάπου καλύτερα, να ξαναδώσω πανελλήνιες
δεν είμαι σίγουρος, η σχολή μάλλον μου αρέσει (θα είμαι πιο σίγουρος αν δω και στην πράξη
πως είναι τα μαθήματα).

άρα υποθέτω δεν θα μπορούσα να περάσω σε κάτι καλύτερο, μόνο σε κάτι πιο κοντινό.
Δεν το θεωρώ ντροπιαστικό, ίσα ίσα θέλω να σε συγχαρώ που τόσο ώριμα και συνειδητοποιημένα βάζεις τη ζωή σου σε μία σειρά.
Διάβασμα, σπουδές, δουλειά....μπράβο σου. Μακάρι κι άλλα παιδιά να σου έμοιαζαν.
Εύχομαι καλή σταδιοδρομία και καλή τύχη να έχεις στη ζωή σου.
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
ίσως με ντροπιάζει λίγο αυτό το ποστ, αλλά μου βγαίνει να γράψω οτι
ανησυχώ και δεν νιώθω έτοιμος, λείπουν ακόμα 1700 ευρώ για να πω οτι θα μπορώ να αντεπεξέλθω
στο πρώτο έτος, απο τα οποία το πολύ 600 να έχω μαζέψει ως τον Οκτώβριο γιατί κάνω και έξοδα
παράλληλα.

εξέτασα και τις εναλλακτικές, η μετεγγραφή δεν με πάει κάπου καλύτερα, να ξαναδώσω πανελλήνιες
δεν είμαι σίγουρος, η σχολή μάλλον μου αρέσει (θα είμαι πιο σίγουρος αν δω και στην πράξη
πως είναι τα μαθήματα).

άρα υποθέτω δεν θα μπορούσα να περάσω σε κάτι καλύτερο, μόνο σε κάτι πιο κοντινό.
βρες δουλεια μερικης απασχολησης αμα ειναι και σε βολευει με τα μαθηματα. οκ ειναι λιγο ζορι να συνδυαστουν ολα αλλα στην εσχατη πρεπει αυτη την στιγμη
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
βρες δουλεια μερικης απασχολησης αμα ειναι και σε βολευει με τα μαθηματα. οκ ειναι λιγο ζορι να συνδυαστουν ολα αλλα στην εσχατη πρεπει αυτη την στιγμη

οχι θέλω να εχω τα λεφτά απο τώρα... δεν μπορώ να παω με μειωμένο "budget" και να περιμένω
να βρώ λύση εκεί, γιατι τι και αν σε 4-5 μήνες ξεμείνω?

πραγματικά περιμένω να γράψετε και αλλοι ποσο σας κοστίζει το έτος.
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
πραγματικά περιμένω να γράψετε και αλλοι ποσο σας κοστίζει το έτος.
εεεεε... οι γονεις μου πληρωνουν μιας και δεν εχω βρει δουλεια ακομα. αλλα επειδη ντρεπομαι φουλ , προσπαθω να μην ξοδευω πολλα. μαγειρευω στο σπιτι οσο μπορω, τρωω εστια(ΜΕΝΩ ΚΑΙ ΝΗΣΤΙΚΗ ΕΝΙΟΤΕ!) , σε κλαμπ κλπ δεν παω => το 8αρι μενει στην τσεπη , καφεδες/ποτο εξω 3/εβδομαδα , κυριως γιατι δεν εχω και αντοχες για διαρκη κοινωνικοποιηση χαχαχα. αλλα οκ πατρα ειναι και συμφερει συγκριτικα πχ με αθηνα,κρητη κλπ. πχ εγω αν βγω μια μερα και θελω να φαω και να πιω ενα κρασι , χαλαω ενα 10αρι . σε αλλες πολεις μπορει να χαλασεις και 20 ευρω για αυτα τα 2. ειναι και στον ανθρωπο παντα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,590 μηνύματα.
εεεεε... οι γονεις μου πληρωνουν μιας και δεν εχω βρει δουλεια ακομα. αλλα επειδη ντρεπομαι φουλ , προσπαθω να μην ξοδευω πολλα. μαγειρευω στο σπιτι οσο μπορω, τρωω εστια(ΜΕΝΩ ΚΑΙ ΝΗΣΤΙΚΗ ΕΝΙΟΤΕ!) , σε κλαμπ κλπ δεν παω => το 8αρι μενει στην τσεπη , καφεδες/ποτο εξω 3/εβδομαδα , κυριως γιατι δεν εχω και αντοχες για διαρκη κοινωνικοποιηση χαχαχα. αλλα οκ πατρα ειναι και συμφερει συγκριτικα πχ με αθηνα,κρητη κλπ. πχ εγω αν βγω μια μερα και θελω να φαω και να πιω ενα κρασι , χαλαω ενα 10αρι . σε αλλες πολεις μπορει να χαλασεις και 20 ευρω για αυτα τα 2. ειναι και στον ανθρωπο παντα
οχι ποτε νηστικη , να σε μαθω να κανεις ριζοτα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
εεεεε... οι γονεις μου πληρωνουν μιας και δεν εχω βρει δουλεια ακομα.

εε δεν βοηθάς έτσι..ποσά περίμενα να διαβάσω..

πχ εγω αν βγω μια μερα και θελω να φαω και να πιω ενα κρασι ,

αυτό το είχε και η πρώην μου..τι φάση με το κρασί όταν είναι μέρα, ήμαστε σε cafe
και φυσικά εγώ παίρνω καφέ.. ποτέ δεν ρώτησα, το έβλεπα οτι γούστα είναι αυτά..


λοιπόν βλέποντας και κάνοντας...μιας και δεν υπάρχει ιδιαίτερη συμετοχή απο άλλους
να δω πως την βγάζουν.. απλά δεν θέλω να γίνω τουρίστας και να παει στα σκουπίδια
η προσπάθεια.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,478 μηνύματα.
εε δεν βοηθάς έτσι..ποσά περίμενα να διαβάσω..



αυτό το είχε και η πρώην μου..τι φάση με το κρασί όταν είναι μέρα, ήμαστε σε cafe
και φυσικά εγώ παίρνω καφέ.. ποτέ δεν ρώτησα, το έβλεπα οτι γούστα είναι αυτά..


λοιπόν βλέποντας και κάνοντας...μιας και δεν υπάρχει ιδιαίτερη συμετοχή απο άλλους
να δω πως την βγάζουν.. απλά δεν θέλω να γίνω τουρίστας και να παει στα σκουπίδια
η προσπάθεια.
Πολύ καλά κάνεις και σου αξίζουν χίλια συγχαρητήρια που σκέφτεσαι και υπολογίζεις τα πάντα. Εγώ η αλήθεια είναι ότι έχω επαναπαυτεί επειδή μου τα παρέχουν όλα οι γονείς μου, αλλά δεν κρύβω ότι ώρες ώρες νιώθω περίεργα που έχω μηδενικό εισόδημα αν και δε μου έχουν πει ποτέ τίποτα.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
οχι θέλω να εχω τα λεφτά απο τώρα... δεν μπορώ να παω με μειωμένο "budget" και να περιμένω
να βρώ λύση εκεί, γιατι τι και αν σε 4-5 μήνες ξεμείνω?

πραγματικά περιμένω να γράψετε και αλλοι ποσο σας κοστίζει το έτος.
Εγώ φέτος εμενα εστίες, οποτε δεν ξοδευα πολλά παρα μόνο όταν έβγαινα για μπυρες, έπαιρνα τσιγαρα, παραγγελνα και τέτοια.
Αμα δεν νοικιάζεις σπίτι, τα πράγματα δεν είναι και τοσο ακριβά, μπορείς να την βγάζεις και μόνο σου με καμια παρτ ταιμ δουλεια αν μένεις εστίες κι αν στο επιτρέπει η σχοκη από θέμα μαθημάτων και προγράμματος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ η αλήθεια είναι ότι έχω επαναπαυτεί επειδή μου τα παρέχουν όλα οι γονείς μου, αλλά δεν κρύβω ότι ώρες ώρες νιώθω περίεργα που έχω μηδενικό εισόδημα αν και δε μου έχουν πει ποτέ τίποτα.
Κι εγώ επίσης. Μερικές φορές νιώθω και βάρος να σου πω την αληθεια.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,590 μηνύματα.
Εγώ φέτος εμενα εστίες, οποτε δεν ξοδευα πολλά παρα μόνο όταν έβγαινα για μπυρες, έπαιρνα τσιγαρα, παραγγελνα και τέτοια.
Αμα δεν νοικιάζεις σπίτι, τα πράγματα δεν είναι και τοσο ακριβά, μπορείς να την βγάζεις και μόνο σου με καμια παρτ ταιμ δουλεια αν μένεις εστίες κι αν στο επιτρέπει η σχοκη από θέμα μαθημάτων και προγράμματος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Κι εγώ επίσης. Μερικές φορές νιώθω και βάρος να σου πω την αληθεια.
Να μην νιωθεις βαρος ,οι γονεις χαιρονται που βοηθανε τα παιδια τους , το μονο που ζητανε ειναι να ειναι προσηλωμένα στο στοχο για τον οποιο τα βοηθανε ,ετσι μου λενε οι δικοι μου και το εκμεταλευομαι αρκουντως.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
οχι θέλω να εχω τα λεφτά απο τώρα... δεν μπορώ να παω με μειωμένο "budget" και να περιμένω
να βρώ λύση εκεί, γιατι τι και αν σε 4-5 μήνες ξεμείνω?

πραγματικά περιμένω να γράψετε και αλλοι ποσο σας κοστίζει το έτος.
Τί εννοείς πόσο κοστίζει το έτος, μόνο προσωπικά έξοδα ή μαζί με ενοίκιο και έξοδα σπιτιού;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τί εννοείς πόσο κοστίζει το έτος, μόνο προσωπικά έξοδα ή μαζί με ενοίκιο και έξοδα σπιτιού;
Δηλαδή λογαριασμούς;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τί εννοείς πόσο κοστίζει το έτος, μόνο προσωπικά έξοδα ή μαζί με ενοίκιο και έξοδα σπιτιού;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Δηλαδή λογαριασμούς;
Και υπολογίζεις δώδεκα μήνες ή εννιά, δέκα;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,590 μηνύματα.
αστα ρε Ναλα , αν δεν εισαι σπιτι σου ειναι τρομερα δυσκολη η εξισωση.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top