Εμπόλεμη ζώνη η ΑΣΟΕΕ

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Τον τελευταίο καιρό και πιο συγκεκριμενα τον τελευταιο 1,5 χρονο που εχω εγω υποψην, επεισόδια εξω και προσφατα μεσα στο χωρο του ΟΠΑ αποτελουν φαινομενο καθημερινο. Διμοιριες ΜΑΤ, κυνηγητο μεταναστων, επιθεσεις ακροδεξιων, χημικα, ολα αυτα οι φοιτητες της ΑΣΟΕΕ τα ζουν συχνα. Το τραγικο ειναι ομως πως οχι μονο στα ΜΜΕ δεν αναφερεται τιποτα απο οσα συμβαινουν αλλα και οι ιδιοι οι φοιτητες αδιαφορουν οσο δε παει πια. Εδω σας παραθετω το πιο "φρεσκο" συμβαν. Ακομα και η σχετικα αδρανης πρυτανεια καταδικαζει το συγκεκριμενο γεγονος. Κατα τη διαρκεια του χαμου αρκετοι φοιτητες συνεχιζαν να πινουν αραχτοι το καφεδακι τους και ουτε καν που υπηρξε ενημερωση προς αυτους που εκαναν μαθημα εκεινη την ωρα σε πιο πανω οροφους. Παιδια μηπως να αρχισουμε να ξυπναμε λιγο λιγο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
γενικα, πριν την εισβολη μπατσων σε πανεπιστημιακο χωρο , ενημερωνετε ο πρυτανης (αν κανω λαθος πειτε μου)
οποτε μην μασας το παραθυμι, οτι και καλα καταδικαζει ο πρυτανης (πασοκος) την εισβολη μπατσων στην σχολη, αν την καταδικαζε, δεν θα γινοταν. ή ακομα και εαν δεν περναει απο το χερι του (που περναει) θα την καταδικαζε καθε φορα, οχι μονο τωρα που σπασανε το γραφειο του.
καλο ειναι να ξεκαθαρισουμε ποιοi ειναι διπλα μας, και ποιοι ειναι απεναντι μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
γενικα, πριν την εισβολη μπατσων σε πανεπιστημιακο χωρο , ενημερωνετε ο πρυτανης (αν κανω λαθος πειτε μου)
οποτε μην μασας το παραθυμι, οτι και καλα καταδικαζει ο πρυτανης (πασοκος) την εισβολη μπατσων στην σχολη, αν την καταδικαζε, δεν θα γινοταν. ή ακομα και εαν δεν περναει απο το χερι του (που περναει) θα την καταδικαζε καθε φορα, οχι μονο τωρα που σπασανε το γραφειο του.
καλο ειναι να ξεκαθαρισουμε ποιοi ειναι διπλα μας, και ποιοι ειναι απεναντι μας

δε νομιζω καπου να ανεφερα οτι με συγκινησε η δικαιοσυνη της πρυτανειας. απλα θελω να τονισω οτι οσο περναει ο καιρος γινονται ολα και πιο χοντρες μ@@@κιες. Επιπλεον για εμενα δεν ειναι ποιος ειναι διπλα μου, ποιος απεναντι μου και τι "στρατοπεδο" θα διαλεξω. Για μενα προτεραιοτητα ειναι η σχολη να μη γινεται μπαχαλο, δηλ να καταπαταται καθε τρεις και λιγο και επισης απεξω να μη συμβαινει ολη αυτη η σχεδον τρομοκρατικη κατασταση. Μορφωμενα παιδια ειμαστε υποτιθεται αρα καιρος ειναι να διεκδικησουμε καποια δικαιωματα μας και οχι μονο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
δε νομιζω καπου να ανεφερα οτι με συγκινησε η δικαιοσυνη της πρυτανειας. απλα θελω να τονισω οτι οσο περναει ο καιρος γινονται ολα και πιο χοντρες μ@@@κιες. Επιπλεον για εμενα δεν ειναι ποιος ειναι διπλα μου, ποιος απεναντι μου και τι "στρατοπεδο" θα διαλεξω. Για μενα προτεραιοτητα ειναι η σχολη να μη γινεται μπαχαλο, δηλ να καταπαταται καθε τρεις και λιγο και επισης απεξω να μη συμβαινει ολη αυτη η σχεδον τρομοκρατικη κατασταση. Μορφωμενα παιδια ειμαστε υποτιθεται αρα καιρος ειναι να διεκδικησουμε καποια δικαιωματα μας και οχι μονο

αυριο 13.00 συνελευση αμφιθεατρο αντωνιαδου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
συνελευσαρα για αλλη μια φορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
συνελευσαρα για αλλη μια φορα

ενα ωραιο κειμενο απο την ελευθεριακη παρεμβαση φιλοσοφικης
(μπορει να μην συμφωνω σε καποια σημεια, δεν θα το αναλυσουμε εδω, αλλα ριξε μια ματια μιας και εισαι γου-σου.λατρης! )
https://epf72.squat.gr/archives/527
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
"Η κατάσταση στις γου.σου. είναι αυτή που είναι όχι γιατί οι παραταξιακοί είναι κακοί ή διαβολικοί. Αλλά γιατί, απουσία όλων ημών, μπορούν να κάνουν ό,τι τους καπνίσει. Γιατί προτιμάμε την άνεση των ιδιωτικών μας απολαύσεων απ' την ενασχόλησή μας με τα πολιτικά ζητήματα που μας αφορούν, απ' τη συμμετοχή μας στις γου.σου…"

Τι μου θυμιζει, τι μου θυμιζει αυτη η κατασταση.. Αλλα εμεις ειμαστε αλλο επιπεδο, δεν κανουμε καν γενικες συνελευσεις. yeah!:worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
"Η κατάσταση στις γου.σου. είναι αυτή που είναι όχι γιατί οι παραταξιακοί είναι κακοί ή διαβολικοί. Αλλά γιατί, απουσία όλων ημών, μπορούν να κάνουν ό,τι τους καπνίσει. Γιατί προτιμάμε την άνεση των ιδιωτικών μας απολαύσεων απ' την ενασχόλησή μας με τα πολιτικά ζητήματα που μας αφορούν, απ' τη συμμετοχή μας στις γου.σου…"

Τι μου θυμιζει, τι μου θυμιζει αυτη η κατασταση.. Αλλα εμεις ειμαστε αλλο επιπεδο, δεν κανουμε καν γενικες συνελευσεις. yeah!:worship:

οσο υπαρχει η δου.σου ειναι αχρηστη η γου.σου

βασικα δεν ειναι αχρηστη, απλα εμενα δεν με καλυπτει καθολου (κ πολυ κοσμο ακομα απο οτι φαινεται)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
βασικα δεν ειναι αχρηστη, απλα εμενα δεν με καλυπτει καθολου (κ πολυ κοσμο ακομα απο οτι φαινεται)

Ναι, για να επανελθουμε και στο θεμα λιγο, πρακτικα εχεις καποια καλυτερη ιδεα για να κατακρινονται γεγονοτα οπως αυτα της δευτερας αν οχι μεσα απο γενικες συνελευσεις; και να συντονιζεται καποιος τροπος αντιδρασης ξερω γω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Παλι τα ιδια χθες. και χειροτερα. εν οψει διακοπων. εξαιρετικα. το γεγονος αναμεταδωθηκε απο τα ΜΜΕ. εχει πολυ μεγαλο ενδιαφερον ο τροπος που καταγραφεται το συμβαν αναλογα το δημοσιογραφικο site, ή ο τροπος που προβαλλεται απο καθε καναλι (https://www.google.com/search?client...c711bf5bf974d9&bpcl=40096503&biw=1280&bih=609) μα πως να υπαρξει σωστη ανταποκριση του κοσμου οταν η ενημερωση ειναι ή ανυπαρκτη ή ραδιο αρβυλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Βίκυ οι επιχειρήσεις συνεχίζονται εκεί; Νόμιζα ότι έγινε σε μια μέρα και δεν ξαναπήγαν τα ματ :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
ναι χθες εγινε οτι εγινε. δε καταλαβα τι εννοεις ακριβως οταν λες "δεν ξαναπηγαν τα ματ". τελοσπαντων η ολη φαση κωμικοτραγικη. με μια εμφαση στο τραγικη..
https://www.youtube.com/watch?v=jog0VMcAGHA&feature=player_embedded
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
ΣΥΝΟΔΟΣ ΠΡΥΤΑΝΕΩΝ: Ανακοινώσεις για τη βία στα Πανεπιστήμια

Συντάκτης: Συνεργάτης Φορέα
Φορέας: Πρυτανεία (Ιόνιος Ακαδημία)
Τελευταία ενημέρωση: 16-12-2012 13:26


Το Προεδρείο της Συνόδου των Πρυτάνεων καταγγέλλει τα φαινόμενα βίας τα οποία πυκνώνουν ανησυχητικά το τελευταίο διάστημα κατά των Πανεπιστημίων και των Πρυτανικών Αρχών τους (Ιόνιο Πανεπιστήμιο και Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών) και εκφράζει τη βαθιά ανησυχία του προς τη Πολιτεία.

Δεν είμαι σίγουρη τι γίνεται σ'εσάς, αλλά με τα δικά μας χάλια κλαίω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
ναι χθες εγινε οτι εγινε. δε καταλαβα τι εννοεις ακριβως οταν λες "δεν ξαναπηγαν τα ματ". τελοσπαντων η ολη φαση κωμικοτραγικη. με μια εμφαση στο τραγικη..
https://www.youtube.com/watch?v=jog0VMcAGHA&feature=player_embedded

Είδα στο mega ότι η αστυνομία ξαναπήγε. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
δεν ακουσα κατι για σημερα. χθες διεξηχθη η "επιχειρηση"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Αστυνομική επιχείρηση τύπου Βίλας Αμαλίας στην ΑΣΟΕΕ


https://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=182668&catid=3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Παλι τα ιδια χθες. και χειροτερα. εν οψει διακοπων. εξαιρετικα. το γεγονος αναμεταδωθηκε απο τα ΜΜΕ. εχει πολυ μεγαλο ενδιαφερον ο τροπος που καταγραφεται το συμβαν αναλογα το δημοσιογραφικο site, ή ο τροπος που προβαλλεται απο καθε καναλι (https://www.google.com/search?client...c711bf5bf974d9&bpcl=40096503&biw=1280&bih=609) μα πως να υπαρξει σωστη ανταποκριση του κοσμου οταν η ενημερωση ειναι ή ανυπαρκτη ή ραδιο αρβυλα;

οταν λες ανταποκριση τι εννοεις ?
επισης, δεν ειναι πολυ δυσκολο να βρεις εγκειρες πηγες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
οταν λες ανταποκριση τι εννοεις ?
επισης, δεν ειναι πολυ δυσκολο να βρεις εγκειρες πηγες.

ανταποκριση εννοωντας πως θα αντιδρασει ο κοσμος. αν θα κατακρινει ενα συμβαν ή οχι.

οσο για τις πηγες επιτρεψε μου να εχω τις αμφιβολιες μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
ανταποκριση εννοωντας πως θα αντιδρασει ο κοσμος. αν θα κατακρινει ενα συμβαν ή οχι.

οσο για τις πηγες επιτρεψε μου να εχω τις αμφιβολιες μου..

ο κοσμος ενημερωνετε μεσα απο τα αστικα media, αρα δεν προκειτε ποτε να μαθει κατι που δεν "πρεπει" .
αλλωστε και στην ασοεε για αυτο μπηκαν, γιατι υπηρχε ενας ραδιοφωνικος σταθμος ο οποιος ενοχλουσε αρκετα απο οτι φαινεται!
ασε που, τον κοσμο δεν τον ενδιαφερει τιποτα αλλο εκτος απο την ζωη του-πτυχιο του!

πορεια Παρασκευη 4/1 στις 16.00 στην ΑΣΟΕΕ απο φοιτητικο συλλογο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top