Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία: Γενικό Θέμα

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Μαθηματικη εβδομαδα στην Θεσσαλονικη!https://www.emethes.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daft Punk

Νεοφερμένος

Ο Daft Punk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Γεια σας φίλοι, επειδή μεθαύριο είναι ο διαγωνισμός "Ευκλείδης" θα ήθελα να έχω μια άποψη για το τι ακόμα μπορώ να διαβάσω για την Α Λυκείου, εκτός από τα παλιά θέματα (δεν έχω αφήσει κανένα!),τις ασκήσεις των βιβλίων γεωμετρίας - άλγεβρας ( τις έχω κάνει τις περισσότερες ούτως ή άλλως, μέχρι ένα σημείο!) και τα βιβλία που πρέπει να αγοραστούν (είπαμε, για τον αρχιμήδη ναι, αλλά για τον ευκλείδη; Δεν νομίζω). Ίσως κάποιο site με παρόμοια θέματα ή κάνα pdf, εκτός από αυτά στην ιστοσελίδα της ΕΜΕ που είναι πολύ προχώ! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αν έχει κανείς διάθεση ας προτείνει και τίποτα και για άλλες τάξεις, δεν νομίζω να πάει χαμένο!! Εγώ ότι βρίσκω θα το αναρτώ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Για Θεσσαλονικη:Αύριο, Σάββατο 12 Ιανουαρίου 2013 θα διεξαχθεί ο Διαγωνισμός της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας "Ο Ευκλείδης". Ο διαγωνισμός θα πραγματοποιηθεί στις 9:30 στο 1ο ΓΕΛ Σταυρούπολης (Πεσόντων Ηρώων 2, επί της οδού Λαγκαδά τηλ. 2310656387).
Το Παράρτημα Κεντρικής Μακεδονίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας εύχεται Καλή Επιτυχία σε όλους τους συμμετέχοντες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daft Punk

Νεοφερμένος

Ο Daft Punk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Πέρασε και ο Ευκλείδης! Πώς τα πήγατε; Εγώ ιδιαίτερα καλά, ως Α' Λυκείου έλυσα ολόσωστα το 1ο και 2ο θέμα (ίζιιιιι!), το 3ο έλυσα σωστά το γ (το α και το β τα έλυσα λάθος, αλλά το γ σωστό! Τι στον λύκο;;;;) και το 4ο σωστό, έκανα δύο χαζά λαθάκια, για α=0 το βρήκα λάθος και το α διάφορο του μηδενός δεν έκανα μια απλοποίηση το 2 και μου βγήκε αντί , αλλά μικρό το κακό, θα έχω πιάσει τους περισσότερους πόντους!!!

Μήπως ξέρει όμως κανένας πως βαθμολογείται η Α' Λυκείου;; Είμαι πολύ περίεργος!

Και επειδή μετά έρχεται ο Αρχιμήδης, αρχίστε να ανεβάζετε πηγές για μελέτη! Εγώ βρήκα μια με ανισότητες του κ Μπάμπη Στεργίου ( αν δεν μπορείτε να βρείτε το βιβλίο). Ιδού: https://www.emepne.gr/my files/2008-anisotites 2004 , teliko.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
Σχέδιο βαθμολόγησης Ευκλείδη:
www.mathematica.gr/forum/download/file.php?id=28853
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Σχέδιο βαθμολόγησης Ευκλείδη:
www.mathematica.gr/forum/download/file.php?id=28853

Παω να κατεβασω το αρχειο και μου λεει οτι το αρχειο μπορει να βλαψει το πισι μου ειναι ακινδυνο;
Ευχαριστω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daft Punk

Νεοφερμένος

Ο Daft Punk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Παω να κατεβασω το αρχειο και μου λεει οτι το αρχειο μπορει να βλαψει το πισι μου ειναι ακινδυνο;
Ευχαριστω:)

Το αρχείο είναι άκρως ακίνδυνο, απλώς πάτα διατήρηση ή αποθήκευση (ανάλογα το πρόγραμμα περιήγησης που έχεις).

Πάντως τρία θέματα τα έπιασα !!!!:clapup: Εύχομαι καλή επιτυχία και στους υπόλοιπους!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Το αρχείο είναι άκρως ακίνδυνο, απλώς πάτα διατήρηση ή αποθήκευση (ανάλογα το πρόγραμμα περιήγησης που έχεις).

Πάντως τρία θέματα τα έπιασα !!!!:clapup: Εύχομαι καλή επιτυχία και στους υπόλοιπους!!!

Ευχαριστω πολυ:) Καλη επιτυχια και σε εσενα! Καλα αποτελεσματα:);)
Παντως β γυμνασιου που κοιταξα γτ με ενδιαφερει ειχε πολυ ευκολα θεματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis1111

Νεοφερμένος

Ο giannis1111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Μέτρια θα έλεγα, έλυσα τα δύο πρώτα προβλήματα τα οποία ήταν easy και λίγο το πρόβλημα 4ο. Χωρίς δίαβασμα βέβαια. Εσείς;; Καλά αποτελέσματα σε όλους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaisabelfan

Νεοφερμένος

Η Στεφανία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Μέτρια θα έλεγα, έλυσα τα δύο πρώτα προβλήματα τα οποία ήταν easy και λίγο το πρόβλημα 4ο. Χωρίς δίαβασμα βέβαια. Εσείς;; Καλά αποτελέσματα σε όλους!

απο πρωτη λυκειου εισαι?και γω το ιδιο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis1111

Νεοφερμένος

Ο giannis1111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ναι, πρώτη. Καλά μας αποτελέσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
https://www.hms.gr/sites/default/fil...ns/2012/EYKLEIDHS_12012013_Solutionsfinal.pdf Θεματα και λυσεις του διαγωνισμου ''Ευκλειδης'' Καλη επιτυχια σε ολυς τους συμμετεχοντες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonnY

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonnY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Ξέρει κανεις πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
Ξέρει κανεις πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα???

ε φαντάζομαι οτι σε καμιά βδομάδα θα βγουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daft Punk

Νεοφερμένος

Ο Daft Punk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
ε φαντάζομαι οτι σε καμιά βδομάδα θα βγουν...

Ναι και εγώ έτσι πίστευα όμως στο mathematica λένε ότι βγαίνουν μια - δύο βδομάδες πριν από τον Αρχιμήδη!! Γι' αυτό καλό θα ήταν όσοι έχετε ελπίδες να έχετε ήδη αρχίσει την προετοιμασία!

Να αναρτήσω και κάνα σάιτ να έχουμε: αυτό είναι το σάιτ του μαθηματικού Βαγγέλη Ψύχα με πολλά πι ντι εφ για μαθηματικές Ολυμπιάδες! Εξαιρετική δουλειά, και εξαιρετικό εργαλείο για τους μαθητές, ειδικά για τον Αρχιμήδη!! www.mathlab.gr

Επίσης αν θα μπορούσε κάποιος να δώσει συμβουλές για την θεωρία που θα πρέπει να γνωρίζουμε, δηλαδή βασικά για την ύλη από τα βιβλία του Λυκείου...νομίζω ότι αυτό θα ήταν διαφωτιστικό για πολλούς από εμάς!!

Χαιρετίσματα για την ώρα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jonas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jonas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 360 μηνύματα.
ΠΛΗΡΗΣ ΟΔΗΓΟΣ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΟΥΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ
ΟΔΗΓΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ ΕΜΕ:
https://www.mathematica.gr/forum/viewtopic.php?f=58&t=31691
ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ ΠΡΟΤΕΙΝΟΜΕΝΩΝ ΓΙΑ ΜΕΛΕΤΗ ΒΙΒΛΙΩΝ:
https://www.artofproblemsolving.com/Forum/viewtopic.php?f=371&t=101275
ΠΛΗΡΕΣ ΑΡΧΕΙΟ ΣΗΜΕΙΩΣΕΩΝ:
https://www.mathematica.gr/forum/viewtopic.php?f=58&t=27793
ΘΕΜΑΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΕΤΩΝ:
https://evripidis.freebsdgr.org/links/diagonismoi.html
https://www.mathematica.gr/forum/viewtopic.php?f=58&t=22602
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

violitzou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η violitzou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Ξέρει κανείς τίποτα για τα αποτελέσματα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Ξέρει κανείς τίποτα για τα αποτελέσματα???
Λογικα μεσα σ αυτην την εβδομαδα θα βγουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ξέρει κανείς τίποτα για τα αποτελέσματα???

δε εχουν βγαλει ακομα κατι απο οτι ειδα:) αλλα τωρα θα βγουν μαλλον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top