Ελληνική Μαθηματική Εταιρεία: Γενικό Θέμα

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Εγω τι να πω που στο πρωτο εφτασα μεχρι και το τελος την παρασταση και αντι να παρω τις δυο περιπτωσεις εγραψα οτι θα εχει το προσημο του α δηλαδη θετικο.Πως μου ηρθε δεν ξερω!

ε δε θα χάσεις πολύ απλά είναι τζάμπα λάθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Ρε παιδια στο site της ΕΜΕ μπηκατε;Εγω δεν μπορω να μπω.Με πεταει εξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Ρε παιδια στο site της ΕΜΕ μπηκατε;Εγω δεν μπορω να μπω.Με πεταει εξω.

δε μπαίνει θα μπήκαν πολύ και έπεσε ο server
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_nick97-

Νεοφερμένος

Ο _nick97- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Ρε παιδιά της α λυκείου ήταν αρκετά δύσκολα:redface:.Συγκριτικά με τα περσυνά και τα προπέρσυνα δεν είχαν καμία σχέση.Άντε και του χρόνου:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markovski

Νεοφερμένος

Ο Markovski αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
εσύ πως την υπολόγισες την βάση ρε πανέξυπνε ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε?
σκεψου η βαση βγαινει με την δυσκολια των θεματων και το πως εγραψαν οι διαγωνιζομενοι ε σκεψου οτι περυσι που τα θεματα της β ηταν γελοία συγκριτικα με φετος της γ εγραψα με το ζορι 10 και περασα αρα φετος πυ ηταν πολυ δυσκολα συγριτικα με αλλες χρονιες και ολοι που ρωταω εχουν γραψει 0,5-1 θεματα η βαση θα ειναι πολυ χαμηλή
Υ.Γ. Ρωταω άτομα που πέρυσι πέρασαν ευκλείδη και αρχιμηδη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Ρε παιδιά της α λυκείου ήταν αρκετά δύσκολα:redface:.Συγκριτικά με τα περσυνά και τα προπέρσυνα δεν είχαν καμία σχέση.Άντε και του χρόνου:/:
Το φετινο 3ο ηταν πολυ πιο ευκολο απο το περσινο παντως τα αλλα ιδια μου φανηκαν.Μαλλον το 2ο ηταν λιγο πιο δυσκολο απο το περσινο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markovski

Νεοφερμένος

Ο Markovski αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
εσύ πως την υπολόγισες την βάση ρε πανέξυπνε ξέρεις κάτι που δεν ξέρουμε?
σκεψου η βαση βγαινει με την δυσκολια των θεματων και το πως εγραψαν οι διαγωνιζομενοι ε σκεψου οτι περυσι που τα θεματα της β ηταν γελοία συγκριτικα με φετος της γ εγραψα με το ζορι 10 και περασα αρα φετος πυ ηταν πολυ δυσκολα συγριτικα με αλλες χρονιες και ολοι που ρωταω εχουν γραψει 0,5-1 θεματα η βαση θα ειναι πολυ χαμηλή
Υ.Γ. Ρωταω άτομα που πέρυσι πέρασαν ευκλείδη και αρχιμηδη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Έλεος, της Α'λυκ τα 3 πρώτα τα λύνω κι απ'τα δικά μας, δεν μπόρεσα ούτε 2 oO
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Έλεος, της Α'λυκ τα 3 πρώτα τα λύνω κι απ'τα δικά μας, δεν μπόρεσα ούτε 2 oO
Χωρις πλακα εχω παρατηρησει οτι στη γ γυμνασιου βαζουν πιο δυσκολα απο α λυκειου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markovski

Νεοφερμένος

Ο Markovski αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
ρε εσεις με ποσα πιστευετε οτι περνασ φετος στη γ'?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Και εγώ έδωσα σήμερα Θαλή Β Λυκείου, εμ οκ θα μπορούσα να πάω και καλύτερα..
Αν και έλυσα το 1ο, το 2ο και το 3ο, δεν είναι τόσο καλές οι αιτιολογήσεις μου (να το πω απλά είναι λίγο "μπακαλίστικες") , κυρίως στο 3ο. Έκανα και κάτι χαζά λάθη, για πάνω από 10-11 δε με κόβω μάλλον :/ Κρίμα, γιατί καλόμαθα πέρυσι με τον Ευκλείδη :P
Τέσπα δεν πειράζει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

POSITIVE

Νεοφερμένος

Ο Λεωνίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Της Α λυκείου ήταν της πλάκας φέτος. Όντως της γ γυμνασίου μπορει να ήταν και πιο δύσκολα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

infinity

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
όντως της α λυκείου τα θέματα ήταν αρκετά εύκολα, αλλά και της γ γυμνασίου δεν ήταν και τίποτα φοβερό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleovoulos

Νεοφερμένος

Ο kleovoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Λογικά με 1,5-2,5 θέματα φέτος για Γ' Γυμνασίου, αλλά δν μπορώ να είμαι και σίγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Για β λυκειου καντε καμια εκτιμηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Markovski

Νεοφερμένος

Ο Markovski αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Λογικά με 1,5-2,5 θέματα φέτος για Γ' Γυμνασίου, αλλά δν μπορώ να είμαι και σίγουρος.
πιος ελυσε ρε 1,5-2,5 θεματα εχω ρωτησει 10 ατομα και το μεγιστο που εχω ακουσει ειναι 2 θεματα μην με δουλευετε ρε μαγκες και με ενα 6-7 ακομη αν εχεις καλη διατυπωση περνας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Ρε παιδιά καλό είναι να μη κάνετε από τώρα σουξουμουξου για τις βάσεις, σήμερα γράψαμε. Έτσι κι αλλιώς δεν μπορείτε να ξέρετε, δεν πα να ρωτήσετε όλους από το εξεταστικό σας κέντρο. Το πολύ-πολύ να δείτε από το mathematica.gr τι περίπου κάνανε παιδιά από όλη την Ελλάδα. Θυμηθείτε επίσης ότι οι βάσεις ενδεχομένως να είναι χαμηλότερες από όσο το υπολογίζετε, γιατί υπάρχουν και αρκετοί που δεν γράφουν τίποτα, δεν είναι κανονικότατη ολυμπιάδα να πεις ότι ο καθένας θα έχει γράψει μέχρι ενός σημείου.

Σα σχόλιο μόνο, παίζει καν να μην είναι οι βάσεις (αντιστρόφως) ανάλογες της δυσκολίας. Στο Θαλή Γ' Γυμνασίου του 2009 που είχα δώσει, τα θέματα ήταν αστεία για ένα τριτογυμνασιάκι, αλλά περάσανε και παιδιά που με το ζόρι είχαν πιάσει τα 2 θέματα. Στο Θαλή Β' Γυμνασίου του 2008 όμως, ενώ η δυσκολία ήταν σε οκ προς το παραπάνω πλαίσια, υπήρχαν και άτομα με 3 θέματα που δεν είχαν περάσει.

Εγώ λέω αφήστε τα τώρα αυτά, ό,τι γράψατε γράψατε, θα τα δείτε όταν είναι η ώρα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

labahale

Νεοφερμένος

Ο labahale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Κι εγώ φέτος γ'γυμνασίου και μου φάνηκαν δύσκολα ρε παιδιά,τα προσπάθησα όλα αλλά τελείωσα δύο μόνο.Ελπίζω η βάση να είναι χαμηλή.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex ok

Νεοφερμένος

Ο alex ok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Κι εγώ φέτος γ'γυμνασίου και μου φάνηκαν δύσκολα ρε παιδιά,τα προσπάθησα όλα αλλά τελείωσα δύο μόνο.Ελπίζω η βάση να είναι χαμηλή.:)
Βασικά αν γραψεις 2 θεματα ολοσωστα τις περισσοτερες χρονιες περνουσες.Τωρα απο οτι βλεπω μπορει και λιγοτερα (1-1,5)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

labahale

Νεοφερμένος

Ο labahale αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
2 ακέραια ή 1 ακέραιο και τα άλλα μισά ας πούμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top