Ελεύθερες μετεγγραφές

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Μπορείς να μου πείς με ΠΟΙΟ κριτήριο θα γίνει η επιλογή?

Βάσει μορίων στις Πανελλήνιες.

Καλώς ή κακώς, το πιο σημαντικό σε αυτό το στάδιο είναι να μην καταρρεύσουν τα κεντρικά ΑΕΙ. Αν αχρηστευθεί και η δημόσια τριτοβάθμια εκπαίδευση, δε μένουν και πολλά στη χώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Αλλα εννοειται οτι φετος πρεπει να γινουν δεκτες ολες οι αιτησεις για μετεγγραφη!!!

χαχχαχαχαχα Φυσικά η λογική του Ελληνάρα....Φέτος να γίνουν από του χρόνου να κοπούν....Και πηγαίνουμε στον επόμενο χρόνο όπου θα βγαίνουν γονείς και μαθητές και θα εξαπολύουν βολές προς πάσα κατεύθυνση και μηνύσεις για να ισχύσει το μέτρο και για αυτούς και από του χρόνου πάλι ας καταργηθεί...Και θα έρχεται και πάλι ο επόμενος χρόνος και τα ίδια και τα ίδια..........Η βλαχιά στο μεγαλείο της...Το παγκόσμιο παράδειγμα των μετεγγραφών εν Ελλάδι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Moudy

Νεοφερμένος

Ο Moudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Βάσει μορίων στις Πανελλήνιες.

Καλώς ή κακώς, το πιο σημαντικό σε αυτό το στάδιο είναι να μην καταρρεύσουν τα κεντρικά ΑΕΙ. Αν αχρηστευθεί και η δημόσια τριτοβάθμια εκπαίδευση, δε μένουν και πολλά στη χώρα.


Ωραία,δεν θα σου πώ αν συμφωνώ ή όχι (λίγη σημασία έχει)!
Θεωρείς ότι μπορεί κανείς να πάρει τέτοια ευθύνη- για παραποίηση του νόμου?
Γιατί εδώ μιλάμε για προσθήκη λεπτομέρεια που απλώς αποκλείει τον νόμο και τον σκοπό αυτού!
Αν γίνει κάτι τέτοιο ...επισύρει πολλές κατηγορίες που οδηγούν με μαθηματική ακρίβεια:
-Στην εξαφάνιση αυτού που παραποιήσε/ει τον νόμο απο τον Πολιτικό χάρτη (Βλέπε Διαμαντοπούλου)
-Στην άμεση δικαίωση των εναγόντων...
Και τελικά καταλήγουμε στο ίδιο πρόβλημα!
Δηλαδή ουσιαστικά αυτό που προτείνεις ως λύση δεν μπορεί να γίνει εκ' των υστέρων!
Αν είχε γίνει τότε που ΕΠΡΕΠΕ και εγώ μαζί σου θα ήμουν!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας.Σχετικα με τις μεταγραφες διαβασα οτι,αν εχει ενας κηδεμονας σου σπιτι σε μια πολη και υπαρχει το τμημα της σχολης που περασες στην πολη αυτη,τοτε μπορεις να παρεις μεταγραφη στην πολη αυτη.Φτανουμε ετσι στην περιπτωση μου.Ειμαι απο την Νεα Ιωνια βολου, και περασα ΤΕΙ μηχανολογων μηχανικων και βιομηχανικου σχεδιασμου στην Κοζανη.Πηγα στην Κοζανη για να εγγραφω στην σχολη αλλα διαπιστωσα οτι δεν μου αρεσει η πολη.Λαμβανοντας υποψην οτι υπαρχει παρομοιο τμημα στην Λαρισα(ΤΕΙ μηχανολογων μηχανικων)και οτι οι γονεις μου εχουν ενα διαμερισμα στην Λαρισα συμφωνα με τις δηλωσεις του υπουργου μπορω να παρω μεταγραφη στη Λαρισα.Επισης θα ηθελα να ρωτησω αν αξιζει να παρω μεταγραφη στην Λαρισα, δεδομενου οτι το ΤΕΙ που περασα στην Κοζανη θεωρειται ενα απο τα καλυτερα παννελαδικως αλλα και διεθνως.Ειναι το ιδιο καλο και το ΤΕΙ στην Λαρισα η ειναι καλυτερο της Κοζανης?Τι προτεινεται να κανω?Ευχαριστω για τον χρονο σας.

Η κατεύθυνση Βιομηχανικού Σχεδιασμού ΤΕ δεν έχει αντιστοιχία με καμία άλλη σχολή οπότε δεν τίθεται θέμα μετεγγραφής. ΄Ασχετα όμως με αυτό το σκεπτικό σου δεν είναι σωστό. Κοίταξε την ανάρτηση αριθμ 733.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Ωραία,δεν θα σου πώ αν συμφωνώ ή όχι (λίγη σημασία έχει)!
Θεωρείς ότι μπορεί κανείς να πάρει τέτοια ευθύνη- για παραποίηση του νόμου?
Γιατί εδώ μιλάμε για προσθήκη λεπτομέρεια που απλώς αποκλείει τον νόμο και τον σκοπό αυτού!
Αν γίνει κάτι τέτοιο ...επισύρει πολλές κατηγορίες που οδηγούν με μαθηματική ακρίβεια:
-Στην εξαφάνιση αυτού που παραποιήσε/ει τον νόμο απο τον Πολιτικό χάρτη (Βλέπε Διαμαντοπούλου)
-Στην άμεση δικαίωση των εναγόντων...
Και τελικά καταλήγουμε στο ίδιο πρόβλημα!
Δηλαδή ουσιαστικά αυτό που προτείνεις ως λύση δεν μπορεί να γίνει εκ' των υστέρων!
Αν είχε γίνει τότε που ΕΠΡΕΠΕ και εγώ μαζί σου θα ήμουν!;)

Θεωρώ ότι ο Υπουργός Παιδείας οφείλει να κάνει το σωστό για την παιδεία, το οποίο πάντοτε έχει πολιτικό και κοινωνικό κόστος. Πράγματι θα έπρεπε να είχε γίνει εκ των προτέρων αυτό που λέω. Όμως δεν έγινε. Τώρα πρέπει είτε να εφαρμοσθεί ο νόμος που ψηφίστηκε για να πάρουν μετεγγραφή όλοι οι δικαιούχοι (σύμφωνα με τον συγκεκριμένο νόμο), είτε να μην εφαρμοσθεί ο νόμος προς όφελος των εκπαιδευτικών ιδρυμάτων της χώρας, καθώς θα αποφευχθεί η συμφόρηση που, κατά τη γνώμη μου, μπορεί να αποτελέσει και τελειωτικό χτύπημα για τα ήδη δυσλειτουργικά ιδρύματα τριτοβάθμιας εκπαίδεσης.

Εσύ υποστηρίζεις το πρώτο, εγώ το δεύτερο. Οι απόψεις είναι σεβαστές, όσο δε μιλάμε για αδικία εις βάρος των ειδικών κατηγοριών, αφού αντικειμενικά τα προνόμια του συγκεκριμένου νόμου σε αυτές τις κατηγορίες είναι άνευ προηγουμένου (σε κάποιες περιπτώσεις δικαιούνται μετεγγραφή σε αντίστοιχο κεντρικό ΑΕΙ άτομα που έγραψαν 4.000 μόρια κάτω, ενώ τα προηγούμενα χρόνια η διαφορά μεταξύ των βάσεων της γενικής σειράς και των ειδικών κατηγοριών ήταν σαφώς μικρότερη). Συνεπώς, αν μιλάμε για κοινωνική αδικία είναι αστείο και προσβλητικό προς τους υπόλοιπους υποψήφιους των Πανελληνίων εξετάσεων, καθώς δείχνει και ατομικισμό. Αν μιλάμε για ανευθυνότητα του Υπουργείου, είναι ορθό και δεν αντικρούεται. Πράγματι το Υπουργείο λειτουργεί ανεύθυνα και αυθαίρετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RustyNail

Νεοφερμένος

Ο RustyNail αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
To ξερω οτι δεν εχει τμημα βιομηχανικου σχεδιασμου στην Λαρισα.Επειδη περασα ομως απο τους πρωτους στο ΤΕΙ στην Κοζανη,με βαλανε στην κατευθυνση μηχανολων μηχανικων.Οποτε ρωτησα στην γραμματεια των ΤΕΙ αν μπορω να παρω μετεγγραφη σε ενα αλλο τμημα μηχανολων μηχανικων(σε αλλα πολη)και μου ειπαν οτι γινεται."Συμφωνα με τον υπουργο παιδειας Ανδρεα Λοβερδο ο οποιος μιλησε στο ΣΚΑΙ το πρωι της Τριτης εκτος των αλλων ειπε οτι ο πρωτοετης φοιτητης μπορει να παρει μετεγγραφη μονο σε πολη οπου εχουν σπιτι οι γονεις η τα αδερφια του".Σας γραφω παραθεμα της εφημεριδας "Η ΘΕΣΣΑΛΙΑ".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Moudy

Νεοφερμένος

Ο Moudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Θεωρώ ότι ο Υπουργός Παιδείας οφείλει να κάνει το σωστό για την παιδεία, το οποίο πάντοτε έχει πολιτικό και κοινωνικό κόστος. Πράγματι θα έπρεπε να είχε γίνει εκ των προτέρων αυτό που λέω. Όμως δεν έγινε. Τώρα πρέπει είτε να εφαρμοσθεί ο νόμος που ψηφίστηκε για να πάρουν μετεγγραφή όλοι οι δικαιούχοι (σύμφωνα με τον συγκεκριμένο νόμο), είτε να μην εφαρμοσθεί ο νόμος προς όφελος των εκπαιδευτικών ιδρυμάτων της χώρας, καθώς θα αποφευχθεί η συμφόρηση που, κατά τη γνώμη μου, μπορεί να αποτελέσει και τελειωτικό χτύπημα για τα ήδη δυσλειτουργικά ιδρύματα τριτοβάθμιας εκπαίδεσης.

Εσύ υποστηρίζεις το πρώτο, εγώ το δεύτερο. Οι απόψεις είναι σεβαστές, όσο δε μιλάμε για αδικία εις βάρος των ειδικών κατηγοριών, αφού αντικειμενικά τα προνόμια του συγκεκριμένου νόμου σε αυτές τις κατηγορίες είναι άνευ προηγουμένου (σε κάποιες περιπτώσεις δικαιούνται μετεγγραφή σε αντίστοιχο κεντρικό ΑΕΙ άτομα που έγραψαν 4.000 μόρια κάτω, ενώ τα προηγούμενα χρόνια η διαφορά μεταξύ των βάσεων της γενικής σειράς και των ειδικών κατηγοριών ήταν σαφώς μικρότερη). Συνεπώς, αν μιλάμε για κοινωνική αδικία είναι αστείο και προσβλητικό προς τους υπόλοιπους υποψήφιους των Πανελληνίων εξετάσεων, καθώς δείχνει και ατομικισμό. Αν μιλάμε για ανευθυνότητα του Υπουργείου, είναι ορθό και δεν αντικρούεται. Πράγματι το Υπουργείο λειτουργεί ανεύθυνα και αυθαίρετα.


Το θέμα φίλε μου δεν είναι το τι θέλω εγώ ή εσύ...
Το θέμα είναι το τι έπρεπε να γίνει και το τι θα γίνει τελικά!
Βασικά,δεν τίθεται ζήτημα μη εφαρμογής του Νόμου!
Αν ήταν απλή υπόσχεση θα μπορούσε να την ανακαλέσει ο επίτιμος Υπουργός των παραθύρων και των ΜΜΕ και τότε απλώς θα συνοδευόταν από κατακραυγή και μαύρο στις εκλογές και τίποτα παραπάνω!
Αλλά στην περίπτωση αυτή είναι ΚΑΤΟΧΥΡΩΜΕΝΟ στο Ελληνικό σύνταγμα!
Δεν μπορεί να γίνει κάτι...Και μην περιμένετε πολλά απο τις Υπουργικές αποφάσεις καθώς αυτές ΔΕΝ μπορούν ούτε να αλλάξουν/παραποιήσουν τον νόμο,ούτε μπορούν να προσθέσουν-αφαιρέσουν λεπτομέρειες/στοιχεία αλλά και το πιό σημαντικό ΟΥΤΕ μπορούν να διευκρινίσουν τον νόμο!
Αυτές απλώς θα έχουν κυρίως να κάνουν με τα διαδικαστικά!(Που υποβάλλονται και πώς τα δικαιογητικά,προθεσμίες κλπ)!
Γενικά,το πρόβλημα σίγουρα υπάρχει και θα προκύψει αλλά δεν είναι στα ''Τιτάνια'' μεγέθη που γράφονται!
Και ενδεικτικά σου δίνω ένα στοιχείο...έχοντας κάνει μια διεξοδική έρευνα βασιζόμενη σε αντικειμενικές συνθήκες συμπέρανα..ότι στα περιζήτητα τμήματα των Αθηνών/Θεσσαλονίκης οι πραγματικοί δικαιούχοι δεν ξεπερνούν τους 40-80!
Ενώ στα υπόλοιπα τμήματα οι δικαιούχοι θα κυμαίνονται απο 20-30!
ΑΝ ανακοινωθούν ποτέ τα νούμερα (στο τέλος φυσικά) θα με θυμηθείς...Αλλά δεν θα ανακοινωθούν τα νούμερα τελικώς γιατί ''πολλοί'' θα εκτεθούν!;)
Καλή συνέχεια!!!:D

*Σημειωτέον ,τα στοιχεία της προαναφερθείσας έρευνας είναι στην διάθεση σας...
Όποιος επιθυμεί, μπορώ να του την στείλω σε pm!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
υπαρχει μια εικονα ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα για τις μεταγραφες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peinaw_zw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο peinaw_zw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Και ενδεικτικά σου δίνω ένα στοιχείο...έχοντας κάνει μια διεξοδική έρευνα βασιζόμενη σε αντικειμενικές συνθήκες συμπέρανα..ότι στα περιζήτητα τμήματα των Αθηνών/Θεσσαλονίκης οι πραγματικοί δικαιούχοι δεν ξεπερνούν τους 40-80!
Ενώ στα υπόλοιπα τμήματα οι δικαιούχοι θα κυμαίνονται απο 20-30!

Καλή συνέχεια!!!:D


αχαχαχαχαχαχαχα :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
...αν εχει ενας κηδεμονας σου σπιτι σε μια πολη και υπαρχει το τμημα της σχολης που περασες στην πολη αυτη,τοτε μπορεις να παρεις μεταγραφη στην πολη αυτη..... οι γονεις μου εχουν ενα διαμερισμα στην Λαρισα συμφωνα με τις δηλωσεις του υπουργου μπορω να παρω μεταγραφη στη Λαρισα....
Λογικά, το να "έχουν οι γονείς σου σπίτι σε μια πόλη" σημαίνει ότι μένουν εκεί (home που λέγαμε στα αγγλικά) και όχι να είναι απλά ιδιοκτήτες μιας κατοικίας στην πόλη αυτή (house αντίστοιχα).
....Πηγα στην Κοζανη για να εγγραφω στην σχολη αλλα διαπιστωσα οτι δεν μου αρεσει η πολη....... μπορω να παρω μεταγραφη στη Λαρισα....
Δε φαντάζομαι ότι οι τουριστικοί λόγοι κατοχυρώνουν δικαίωμα μετεγγραφής.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Όσοι ειναι να πάρουν μεταγραφη , να δηλώσουν κανονικά κ να παρακολουθούν τα μαθήματα στη σχολή που πέρασαν μέχρι να την πάρουν ??
Η να περιμένουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
αν εισαι τοσο σιγουρος για μεταγραφη πηγαινε στο τμημα υποδοχης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
αν εισαι τοσο σιγουρος για μεταγραφη πηγαινε στο τμημα υποδοχης

Μπορείς να παρακολουθείς τα μαθήματα στο τμημα υποδοχής χωρίς να εχεις κανει έγγραφη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
ναι (εκτος απο εργαστηρια που θελει εγγραφη αλλα ειναι και στην ευχερια του καθηγητη)για ποιο τμημα θες ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
ΕΜΠ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
αν εισαι απο αθηνα πηγαινε στο εμπ για μαθηματα αυτης της αποψεις ειμαι .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Η τροπολογία σχετικά με τις μεταγραφές αλλάζει και ΠΑΛΙ...
Ναι, δεύτερη φορά μέσα σε δύο ημέρες.
Ελλάς στο Μεγαλείο σου!

https://www.esos.gr/arthra/vouli-ero...gies-poy-ua-katauesei-sth-boylh-o-yp-paideias
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Η τροπολογία σχετικά με τις μεταγραφές αλλάζει και ΠΑΛΙ...
Ναι, δεύτερη φορά μέσα σε δύο ημέρες.
Ελλάς στο Μεγαλείο σου!

https://www.esos.gr/arthra/vouli-ero...gies-poy-ua-katauesei-sth-boylh-o-yp-paideias

Ειναι απολυτα σωστο !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Ειναι απολυτα σωστο !!

Σίγουρο πιο σωστό από το προηγούμενο!
Άντε να δούμε τι θα γίνει γιατί με αυτούς που έχουμε μπλέξει στο Υπουργείο μπορεί να ακούσουμε άλλα αύριο! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolling Stones

Νεοφερμένος

Ο Trolling Stones αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Στο πλησιεστερο ΑΕΙ της κατοικιας τους θα μετεγγραφονται όσοι ΔΕΝ εχουν αδερφο που σπουδαζει σε καποια πολη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top