Ελεύθερες μετεγγραφές

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
εγώ εκανα την εγκραφη εκει που περασα και συμπληρωσα κατι επειδη θελω μεταγραφη.
κυκλωνεις για ποιους λογους δικαιουσαι μεταγραφη(εγω κυλωσα δυο πχ)
λογικα θα κανουμε την αιτηση στο υπουργειου παιδειας και θα αρχισουν να μας ειδοποιουν τα πανεπιτημια αν εγινε δεχτη η μεταγραφη μας.
μου ειπαν να παω να φοιτησω στο πανεπιστημιο που περιμενω μεταγραφη.
αυτάαα.
ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην χάσουμε το 6μηνο!

Δηλαδή γίνεται να κυκλώσεις και 2; :hmm:
Άντε με το καλό :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitraBS

Νεοφερμένος

Η dimitraBS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Παιδιά τι εννοεί όταν λεει "Μετεγγραφές θα γίνονται μόνο προς τμήματα με αντίστοιχο αντικείμενο και όχι συναφές" ? Ποια ειναι αυτά δηλαδή που είναι συνεφές?
Μετεγγραφές θα γίνονται μόνο προς Τμήματα με αντίστοιχο αντικείμενο και όχι με συναφές.

www.dikaiologitika.gr

Μετεγγραφές θα γίνονται μόνο προς Τμήματα με αντίστοιχο αντικείμενο και όχι με συναφές.

www.dikaiologitika.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnyman

Νεοφερμένος

Ο johnyman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Παιδια μια βοηθεια!εμενα σπουδαζει ο αδερφος μου καρδιτσα και εγω βολο!η μονιμη κατοικια μας ειναι θεσσσαλονικη.δεν υπαρχει αντιστοιχη σχολη στην πολη του αδερφου μου αλλα ουτε και αυτου σε μενα.μεταγραφη για θεσσαλινικη θα παρω λετε?γιατι δεν ξερω που να αρχισω να παρακολουθω!πλιζ χελπ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zodkos

Νεοφερμένος

Ο zodkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Παιδια μια βοηθεια!εμενα σπουδαζει ο αδερφος μου καρδιτσα και εγω βολο!η μονιμη κατοικια μας ειναι θεσσσαλονικη.δεν υπαρχει αντιστοιχη σχολη στην πολη του αδερφου μου αλλα ουτε και αυτου σε μενα.μεταγραφη για θεσσαλινικη θα παρω λετε?γιατι δεν ξερω που να αρχισω να παρακολουθω!πλιζ χελπ!

όχι οι μετεγγραφές γίνονται μόνο σε αντίστοιχες σχολλές τώρα αν χρησιμοποησεις οικονομικά κριτήρια ίσως κάτι μπορεί να γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnyman

Νεοφερμένος

Ο johnyman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Υπαρχει αντιστοιχη σχολη στη θεσσαλονικη οπου μενουν οι γονεις μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Moudy

Νεοφερμένος

Ο Moudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Υπαρχει αντιστοιχη σχολη στη θεσσαλονικη οπου μενουν οι γονεις μου!

Ο νόμος προβλέπει την μετεγγραφή σου στην Θεσσαλονίκη όπου είναι και ο μόνιμος τόπος κατοικίας των γονέων σου!
Από εκεί και πέρα κανείς δεν ξέρει αν θα εφαρμοστεί το γράμμα του νόμου καθώς φαίνεται να τον "μαγειρεύουν".
Η περίπτωση σου είναι η γ.α) η οποία ανήκει στα κοινωνικά κριτήρια με το σκεπτικό ότι καμία οικογένεια δεν μπορεί να συντηρεί τρία σπίτια!
Αυτά περί μετεγγραφής στην πόλη του αδερφού δεν μπορούν να ισχύσουν καθώς είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ σπάνιες περιπτώσεις - να υπάρχουν αντίστοιχα τμηματα του μικρότερου αδερφού στην πόλη του μεγαλύτερου! :hmm:
Γενικώς μην ανησυχείς περιμένουμε όλοι την υπουργική απόφαση ώστε να πράξουμε τα δέοντα σε περίπτωση παραποίησης του νόμου!
Και εγώ στην ίδια μοίρα είμαι με εσένα!
Καλή τύχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnyman

Νεοφερμένος

Ο johnyman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ moody!εσυ θα παρακολουθησεις στην πολη που θες να παρεις μετεγγραφη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Moudy

Νεοφερμένος

Ο Moudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ moody!εσυ θα παρακολουθησεις στην πολη που θες να παρεις μετεγγραφη?

Όχι δεν είμαι διατεθειμένος να χάσω το εξάμηνο!
Και ας μην αντέχουν τα οικονομικά θα ζοριστούμε λίγο καιρό και θα πάω να παρακολουθήσω στην σχολή επιτυχίας μου ΜΕΧΡΙ και ΑΝ αποφασίσουν να εφαρμόσουν τον θεμελιώδη νόμο του κράτους...:worry:
Από εκεί και πέρα βλέπουμε, αφού όλα στην Ελλάδα κυλάνε στο χαλαρό ως γνωστόν ενώ κυριαρχεί η άποψη ''και τι έγινε'' αν χαθεί ένα εξάμηνο ακόμη και δύο!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tazmaniac

Νεοφερμένος

Ο tazmaniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Συγγνωμη ρε παιδια εχω μια απορια...αν πχ μπει οριο η μετεγγραφη να εχει γινει μεχρι 15 νοεμβριου με την υπουργικη αποφαση, τα εργαστηρια που εχουμε παρακολουθησει στην πολη που περασαμε ,αν παμε σε αυτη, κατοχυρωνονται??? Γιατι αν οχι, τζαμπα κοπος ,οποτε καλυτερα καποιος να παει να παρακολουθησει στο τμημα που θα παει με μετεγγραφη....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
εύκολα θέματα, ελευθερες μετεγγραφες ποσο πιο σουρεαλ θα γινει ο τροπος εισαγωγης φετος.
εγω που πηρα περσι μετεγγραφη φετος αλλαξα γνωμη και θελω να γυρισω στη παλια μου σχολη εγω μπορω να παρω? ε ε ?ε?

Τι σχέση έχει η δυσκολία των θεμάτων; Ό,τι ναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Equilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 247 μηνύματα.
Ο κολλητός μου,που έχει χάσει τον πατέρα του,πρόπερσι δεν πήρε μετεγγραφή και σπουδάζει σε μια σχολή που δεν τον ικανοποιεί-
και μια φίλη μου φέτος παίρνει μετεγγραφή επειδή απλά οι γονείς της είναι χωρισμένοι,έχοντας και οι 2 τεράστια οικονομική άνεση.
Good job Ελληνικό κράτος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnyman

Νεοφερμένος

Ο johnyman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Όχι δεν είμαι διατεθειμένος να χάσω το εξάμηνο!
Και ας μην αντέχουν τα οικονομικά θα ζοριστούμε λίγο καιρό και θα πάω να παρακολουθήσω στην σχολή επιτυχίας μου ΜΕΧΡΙ και ΑΝ αποφασίσουν να εφαρμόσουν τον θεμελιώδη νόμο του κράτους...:worry:
Από εκεί και πέρα βλέπουμε, αφού όλα στην Ελλάδα κυλάνε στο χαλαρό ως γνωστόν ενώ κυριαρχεί η άποψη ''και τι έγινε'' αν χαθεί ένα εξάμηνο ακόμη και δύο!:hmm:
εγω εχω ένα κολλητο που μενει εκει και λεω να πηγαινω μονο στα υποχρεωτικα!εχω θεμα με το εξαμηνο αν το κανω ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Moudy

Νεοφερμένος

Ο Moudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
εγω εχω ένα κολλητο που μενει εκει και λεω να πηγαινω μονο στα υποχρεωτικα!εχω θεμα με το εξαμηνο αν το κανω ετσι?

Δεν έχω σχετική εμπειρία...
Αλλά η λογική λέει ότι απο την στιγμή που έχεις γνωστό εκεί θα μπορούσες να παραμείνεις σε αυτόν το πρώτο διάστημα μέχρι να δούμε τι θα γίνει...
Απο εκεί και πέρα ο καθένας αποφασίζει για το καλύτερό του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athanasia_mgs

Νεοφερμένος

Η Athanasia_mgs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Μεταγραφη παίρνεις για όπου θελεις η για την σχολη που ειναι πιο κοντα στην πολη σου? το εχουν διευκρινήσει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Μεταγραφη παίρνεις για όπου θελεις η για την σχολη που ειναι πιο κοντα στην πολη σου? το εχουν διευκρινήσει??

ελεγαν για μεταγραφη σε περιπτωση που υπαρχει η ιδια σχολη στο τοπο μονιμης κατοικιας,δε ξερουν ουτε οι ιδιοι τι τους γινεται.για ποια σχολη και πολη ενδιαφερεσαι να μαθεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athanasia_mgs

Νεοφερμένος

Η Athanasia_mgs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
ελεγαν για μεταγραφη σε περιπτωση που υπαρχει η ιδια σχολη στο τοπο μονιμης κατοικιας,δε ξερουν ουτε οι ιδιοι τι τους γινεται.για ποια σχολη και πολη ενδιαφερεσαι να μαθεις;

Για διατροφη διαιτολογια στη θεσσαλονικη, πιο κοντα στη μόνιμη κατοικία μου ειναι η Καρδίτσα ομως στη θεσσαλονικη εχουμε σπιτι για να μεινω.. Αν πουν οτι πρεπει να παω στη σχολη που ειναι στην πιο κοντινή πολη απο τον τοπο κατοικίας μου κάηκα γιατι θα πρεπει να πηγαινοέρχομαι καθε μερα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Πάντως τα μισά από τα παιδιά που ήταν στην εγγραφή στη σχολή μου ήθελαν μετεγγραφή, όπως και πολλοί φίλοι μου. Η μισή Ελλάδα θέλει μετεγγραφή. Μας βλέπω στη σχολή απο τα 125 άτομα να μένουμε τα μισά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria__bk

Νεοφερμένος

Η maria__bk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Σε περίπτωση που δεν έχει στο μέρος όπου ζούμε αντίστοιχο τμήμα (μένω σε χωριό), επιτρέπεται να ζητήσουμε στο κοντινότερο μέρος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnyman

Νεοφερμένος

Ο johnyman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ρε παιδια υπαρχει περιπτωση να χαθει το εξαμηνο?εγω εχω σκοπο να παρακολουθησω εκει που θα παρω μετεγγραφη!υπαρχει περιπτωση να μου πουν σε δεχτηκαμε απλα θα ερθεις στο 2ο εξαμηνο..?γιατι αν είναι ετσι θα χρωσταω 6 μαθηματα από το εξαμηνο και δε θα μπορω να ανταπεξέλθω γιατι η σχολη είναι δυσκολη!πλιζ χελπ!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
και εγώ αυτό σκοπεύω να κάνω :)
αν μην τι αλλο το ίδιο με συμβουλευεσε η γραμματεια της σχολης στην οποια εκανα την εγγραφη.
για ποιον λογο δικαιουσαι μεταγραφη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top