Ελεύθερες μετεγγραφές

Vern

Νεοφερμένος

Ο Vern αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Εννοει την επομενη Παρασκευη οταν και και τελειωνουν οι εγγραφες οχι αυτη την Παρασκευη που ερχεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Εννοει την επομενη Παρασκευη οταν και και τελειωνουν οι εγγραφες οχι αυτη την Παρασκευη που ερχεται

Ευχαριστώ πολύ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βάσω(Μαρία)

Νεοφερμένος

Η Βάσω(Μαρία) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ! :)

Κατάλαβες.. Φέξε μου και γλίστρησα ενα πραμα! Κατσε Καρδιτσαρα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.

Βάσω(Μαρία)

Νεοφερμένος

Η Βάσω(Μαρία) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.

Βάσω(Μαρία)

Νεοφερμένος

Η Βάσω(Μαρία) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.

eytyxhs

Νεοφερμένος

Ο eytyxhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Αν πάω να γραφτώ στη σχολή που πέρασα ΚΟΖΑΝΗ και δεν ξεγραφτω από αυτή που είμαι τώρα τι θα μου κάνουν? Σε περίπτωση που δεν πάρουμε εμείς του 10% τη μεταγραφή να κάτσω στα αυγά μου :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Αν πάω να γραφτώ στη σχολή που πέρασα ΚΟΖΑΝΗ και δεν ξεγραφτω από αυτή που είμαι τώρα τι θα μου κάνουν? Σε περίπτωση που δεν πάρουμε εμείς του 10% τη μεταγραφή να κάτσω στα αυγά μου :p

δεν δικαιουστε μετεγγραφη ρε καλε μου. μην παιζεις με την τυχη σου. σε περιπτωση που γραφτεις προπτυχιακα σε δυο σχολες και σε διαγραφουν απο τις 2 και το θεμα παει δικαστικα αν θελουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πρόταση προς τον υπουργό παιδείας (και θρησκευμάτων βεβαίως - βεβαίως) :
Αξιότιμε κ. υπουργέ,
Επειδή όπως τα κάνατε, το 80% των φοιτητών έχει (ή νομίζει ότι έχει) το δικαίωμα να πάρει μετεγγραφή για όποιο μέρος της χώρας επιθυμεί, σας προτείνω από εδώ και εμπρός να ονομάζετε "ειδική κατηγορία" τους φοιτητές εκείνους που δεν βρίσκουν κανένα παραθυράκι το οποίο να τους δίνει ελπίδα μετεγγραφής.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
εύκολα θέματα, ελευθερες μετεγγραφες ποσο πιο σουρεαλ θα γινει ο τροπος εισαγωγης φετος.
εγω που πηρα περσι μετεγγραφη φετος αλλαξα γνωμη και θελω να γυρισω στη παλια μου σχολη εγω μπορω να παρω? ε ε ?ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

locotrelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο locotrelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Αν πάω να γραφτώ στη σχολή που πέρασα ΚΟΖΑΝΗ και δεν ξεγραφτω από αυτή που είμαι τώρα τι θα μου κάνουν? Σε περίπτωση που δεν πάρουμε εμείς του 10% τη μεταγραφή να κάτσω στα αυγά μου :p
Εχω ακουσει οτι μπορεις να πεις οτι λογω διοικητικων θεματων (και καλα) δεν εχει ολοκληρωθει η διαγραφη και να εισαι γραμμενος για λιγο σε δυο σχολες αλλα ειναι πολυ ριψοκινδυνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Εχω ακουσει οτι μπορεις να πεις οτι λογω διοικητικων θεματων (και καλα) δεν εχει ολοκληρωθει η διαγραφη και να εισαι γραμμενος για λιγο σε δυο σχολες αλλα ειναι πολυ ριψοκινδυνο.

Ντροπη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Moudy

Νεοφερμένος

Ο Moudy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Καλησπέρα!
Περίεργο που δεν εκανε καμιά δήλωση σήμερα ο υπουργός των παραθύρων και των εκπομπών-ο επίτιμος Λοβέρδος! :P
Πάντως έχω βρει κάτι πολύ σημαντικό που διευκρινίζει πάρα πολλά αλλά και ταυτοχρόνως επιβεβαιώνει τα όσα είπα χθες!
Επειδή το εχω φιλοσοφήσει το θέμα (εκεί μας κατάντησαν ) κατέληξα σε αυτήν την "ανακάλυψη" https://www.hellenicparliament.gr/UserFiles/bbb19498-1ec8-431f-82e6-023bb91713a9/8413359.pdf
Στον συνδεσμο (που είναι της Βουλής) είναι η τροπολογια του Υπουργειου Παιδειας, που κατεληξε στο αρθρο 53(αρθρο 10).Αυτό που ωστοσο δεν είχε προσέξει κανείς είναι ότι μαζί με την τροπολογια υπαρχει και η αιτιολογικη έκθεση,που ειναι ο οδηγος ΠΑΝΤΟΤΕ για την βούληση του νομοθέτη και σε περίπτωση αντιδικίας (παραποίηση ή μη εφαρμογή του νόμου) εξετάζεται απο τα Διοικητικά Δικαστήρια (ΣτΕ).
Αν προσέξουμε το λέει ξεκάθαρα "παρέχεται στους ανώτερο υποψήφιους το δικαίωμα για μεταφορά της θέσης τους σε αντίστοιχη ή τμήμα που επιθυμούν !
Δηλαδή με αυτό καταλήγουμε στο ότι έχει ήδη οριστεί ο τόπος που δικαιούνται να μετεγγραφουν οι δικαιούχοι! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eytyxhs

Νεοφερμένος

Ο eytyxhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Πήγα ξανά και ρώτησα στη σχολή μου για τις μεταγραφές και μου είπαν ότι και το 10% δικαιούνται μεταγραφες και οι δεύτεροετης.
Τι γίνετε δεν έχω καταλάβει ακόμα.....

Μόνο στην Ελλάδα γίνονται αυτά τα πράγματα.....έλεος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Πήγα ξανά και ρώτησα στη σχολή μου για τις μεταγραφές και μου είπαν ότι και το 10% δικαιούνται μεταγραφες και οι δεύτεροετης.
Τι γίνετε δεν έχω καταλάβει ακόμα.....

Μόνο στην Ελλάδα γίνονται αυτά τα πράγματα.....έλεος

https://www.esos.gr/arthra/tritovath...en-dikaioyntai-meteggrafh-oi-eisakteoi-toy-10
i dont think so.
πλεον και επίσημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eytyxhs

Νεοφερμένος

Ο eytyxhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Πήρα τηλέφωνο για παράπονα και μου είπαν ότι δεν είμαι ο μόνος. ..Δεν αλλαζει αυτο λογικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
εγώ εκανα την εγκραφη εκει που περασα και συμπληρωσα κατι επειδη θελω μεταγραφη.
κυκλωνεις για ποιους λογους δικαιουσαι μεταγραφη(εγω κυλωσα δυο πχ)
λογικα θα κανουμε την αιτηση στο υπουργειου παιδειας και θα αρχισουν να μας ειδοποιουν τα πανεπιτημια αν εγινε δεχτη η μεταγραφη μας.
μου ειπαν να παω να φοιτησω στο πανεπιστημιο που περιμενω μεταγραφη.
αυτάαα.
ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην χάσουμε το 6μηνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Λογικά αν ξεκινήσουν 29 Σεπτέμβρη οι αιτήσεις, μέχρι τέλος Οκτωβρίου το πολύ μέσα Νοεμβρίου θα έχουν τελειώσει οι διαδικασίες. Άρα κανένα εξάμηνο δεν θα χαθεί. Αν κάποιος είναι σίγουρος λόγου χάρη αδελφός σε άλλη πόλη ή πολύτεκνος με μεταγραφή στο τόπο κατοικίας, καλά θα κάνει να παρακολουθησει τα μαθήματα στο πανεπιστήμιο που θα μεταφερθεί η θέση του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
αχ ωραια :D
Ετσι μου ειπαν και στο πανεπιστημιο που εκανα την εγγραφη-να παω να παρακουλουθω εκει που θα παρω μεταγραφη :)
επειδη ειμαι και πολυτεκνη και με αδερφη που σπουδαζει σε αλλη πολη ειμαι σιγουρη(Οκ στην ελλαδα ζουμε αλλα ειπαν πως οι πολυτεκνου θα εξυπηρετηθουν πρωτοι)
θεσσαλονικη σου ρχομαιιι <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top