Ελεύθερες μετεγγραφές

meloveyoudo

Δραστήριο μέλος

Η meloveyoudo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 574 μηνύματα.
Και τι έκανες μιλοβ;
αν εννοεις που δεν με δεχτηκαν εστια, αναγκαστηκα και νοικιασα σπιτι οι αλλοι στο σπιτι πεινανε αλλα ενταξει :P θα ξανα κανω φετος χαρτια αλλα παλι δεν το κοβω!!!
μου ειπανε οτι περνουνε κυριως μονο οσους εχουν τελειως μηδενικη φορολογικη και οσους εχουν ήδη αδερφια στην εστια! ωραια λογικη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vern

Νεοφερμένος

Ο Vern αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Σημερα δεν υποτιθεται οτι ανακοινωνουν τι θα γινει με τις μεταγραφες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Μια απορία παιδιά.
Τώρα θα πάω δεύτερο έτος. Μπορώ να κάνω αίτηση για μετεγγραφή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Πηρα τηλ στο υπουργείο. Μ είπαν οτι 1)Οι μετεγγραφες ισχύουν μόνο για τους πρωτοετείς. 2)Κάνεις δεν είπε ότι η εγκύκλιος θα βγει σήμερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Πηρα τηλ στο υπουργείο. Μ είπαν οτι 1)Οι μετεγγραφες ισχύουν μόνο για τους πρωτοετείς. 2)Κάνεις δεν είπε ότι η εγκύκλιος θα βγει σήμερα...

Μα ο Λοβερδος ειπε για Δευτερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.

kerasi

Νεοφερμένος

Ο kerasi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
εχω περασει χιο... ειμαι πολυτεκνη και ζω σερρες.. δικαιουμαι μεταγραφη για θεσσαλονικη?

Οι πολύτεκνοι δεν εχουν πρόβλημα, παίρνουν σίγουρα μεταγραφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Οι πολύτεκνοι δεν εχουν πρόβλημα, παίρνουν σίγουρα μεταγραφή.

Ναι αλλα ποτε..:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eytyxhs

Νεοφερμένος

Ο eytyxhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Του 10% τα παιδιά δικαιούνται και αυτοι ελεύθερη μεταγραφή έτσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophie zisi

Νεοφερμένος

Η sophie zisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

sophie zisi

Νεοφερμένος

Η sophie zisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ναι το βλεπω..


Καταλαβαινω τι μπορει να σκεφτεσαι. Ετσι το εβλεπα και εγω στην αρχη αλλα μιλησα με κατι αποφοιτους της οικογενειας και μ ειπαν οτι και να το χασεις το πρωτο εξαμηνο τι πειραζει? Θα προστεθουν απλα αυτα τα μαθηματα στα επομενα εξαμηνα. Δεν χαθηκε ο κοσμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannhs95

Νεοφερμένος

Ο Giannhs95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Του 10% τα παιδιά δικαιούνται και αυτοι ελεύθερη μεταγραφή έτσι?

Φίλε μου και εγώ αυτό θέλω να μάθω. Σαν πολύτεκνος, με χαμηλό ετήσιο εισόδημα και μισή ώρα δρόμος από το σπίτι μου ως τα ΤΕΙ Θεσσαλονίκης ελπίζω να ισχύουν και για εμάς οι μεταγραφές. Στην εγκύκλιο που είναι να βγει αυτές τις μέρες λογικά θα μας ξεκαθαρίσουν τι θα γίνει με τις μεταγραφές, ξέρει κανείς ποτε θα βγει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Οι πολύτεκνοι δεν εχουν πρόβλημα, παίρνουν σίγουρα μεταγραφή.

Οι πολύτεκνοι και τριτεκνοι ειναι σίγουροι; Δε πιστεύω να αλλάξουν τον νόμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Οι πολύτεκνοι και τριτεκνοι ειναι σίγουροι; Δε πιστεύω να αλλάξουν τον νόμο

Διάβασε κανείς σας αυτόν τον πολυπόθητο νόμο?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Διάβασε κανείς σας αυτόν τον πολυπόθητο νόμο?:whistle:

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ!! ΝΟΜΟΣ εχει βγει το Μάιο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΕΙ!! ΝΟΜΟΣ εχει βγει το Μάιο!!

Για αυτόν το νόμο μιλάω και εγώ. Και ξαναρωτάω: Τον έχει διαβάσει κανείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

στεφανια ψ.

Νεοφερμένος

Η στεφανια ψ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Φίλε μου και εγώ αυτό θέλω να μάθω. Σαν πολύτεκνος, με χαμηλό ετήσιο εισόδημα και μισή ώρα δρόμος από το σπίτι μου ως τα ΤΕΙ Θεσσαλονίκης ελπίζω να ισχύουν και για εμάς οι μεταγραφές. Στην εγκύκλιο που είναι να βγει αυτές τις μέρες λογικά θα μας ξεκαθαρίσουν τι θα γίνει με τις μεταγραφές, ξέρει κανείς ποτε θα βγει;

παιδια τιποτα δεν ειναι σιγουρο ακομη αλλα εγω εχω ενα φιλο που εκανε 10% και μου ειπε οτι δεν δικαιουται και μεταγραφη.. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marianna.P

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Marianna.P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 280 μηνύματα.
παιδια τιποτα δεν ειναι σιγουρο ακομη αλλα εγω εχω ενα φιλο που εκανε 10% και μου ειπε οτι δεν δικαιουται και μεταγραφη.. :/:

ισχύει μόνο για τα άτομα που έδωσαν φέτος πανελλήνιες από ότι διάβασα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Τα άτομα του 10% γιατί να θέλουν να δικαιούνται και μετεγγραφή; Ο νόμος τότε προέβλεπε τις ειδικές κατηγορίες και "ευνοήθηκαν" σύμφωνα με αυτόν. Δηλαδή ένας πολύτεκνος που μπήκε με την ειδική κατηγορία στην Αλεξανδρούπολη (αλλιώς τώρα ούτε καν θα έμπαινε) έχει την απαίτηση για μετεγγραφή στην Αθήνα/Θεσσαλονίκη κλπ; Αν τώρα μάζεψαν τα μόρια και μπήκαν με την κανονική κατηγορία μπράβο τους. Τους όρους του παιχνιδιού τους ήξεραν από πριν. Μάλλον κάτι πρέπει να μην έχω καταλάβει καλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top