Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fay01

Νεοφερμένος

Η fay01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Στο 3ο πεδιο περσι ειχαν δικαιωμα να μπουν απο ολα τα πεδια ενω φετος οχι , προφανως και θα ηταν περισσοτεροι , αυτο δεν σημαινει ομως οτι ολοι θα διεκδικήσουν σχολες απο εκει, αυτα τα νουμερα ειναι πολυ επιφανειακά
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Δεν διαφωνώ καθόλου, απλά και εγώ νιώθω ότι είμαι αν όχι στο όριο πολύ κοντά να μπω στη σχολή που θέλω και μου φαίνεται λίγο περίεργο να το ακούω αυτό τώρα.

Τι ακούς τώρα; Όταν βγήκαν τα αποτελέσματα προέκυψε αυτή η αδικία ...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Στο 3ο πεδιο περσι ειχαν δικαιωμα να μπουν απο ολα τα πεδια ενω φετος οχι , προφανως και θα ηταν περισσοτεροι , αυτο δεν σημαινει ομως οτι ολοι θα διεκδικήσουν σχολες απο εκει, αυτα τα νουμερα ειναι πολυ επιφανειακά
 

kostasgian2

Νεοφερμένος

Ο kostasgian2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Τι ακούς τώρα; Όταν βγήκαν τα αποτελέσματα προέκυψε αυτή η αδικία ...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
Εντάξει σορρυ δεν είμαι και όλη μέρα εδώ μέσα προσωπικά τώρα το βλέπω :ρ Τέλος πάντων δεν έχω να πω κάτι άλλο, ας περιμένουμε
 

fay01

Νεοφερμένος

Η fay01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Θλίβομαι που νέα παιδιά μπορούν να γίνουν τόσο σκληρά και να μεροληπτούν απροκάλυπτα, κρίμα! Ευθύνονται τα παιδιά που το πανεπιστήμιο Κύπρου δεν έκανε διάκριση σε νέο και παλιό; Καταλαβαίνετε τι αδικία έχει γίνει, καρδιά για τα παιδιά της ηλικίας σας δεν έχετε;
Κανε μενος για τα παιδια, προφανως και δεν μας φταινει σε τιποτα , αλλα η λυση σε αυτη την εσχατη περιπτωση δεν ειναι να γινει ανακατανομη των θεσεων αλλα να δωσουν καποιες επιπλεον αν κριθει αναγκαιο. Μια ματια να ριχνατε στις βασεις του 16 με παλαιο θα καταλαβαινατε οτι το ιδιο θα γινοταν και φετος.
 

γιω99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιω99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Θλίβομαι που νέα παιδιά μπορούν να γίνουν τόσο σκληρά και να μεροληπτούν απροκάλυπτα, κρίμα! Ευθύνονται τα παιδιά που το πανεπιστήμιο Κύπρου δεν έκανε διάκριση σε νέο και παλιό; Καταλαβαίνετε τι αδικία έχει γίνει, καρδιά για τα παιδιά της ηλικίας σας δεν έχετε;
Γιατί εμείς ευθυνόμαστε που έδωσαν τέτοια ποσοστά; αφού είπαν θα γίνει διαχωρισμός με βάση τα συστήματα, δε Ν είναι σωστό να αλλάξζουν οι όροι
Θλίβομαι που νέα παιδιά μπορούν να γίνουν τόσο σκληρά και να μεροληπτούν απροκάλυπτα, κρίμα! Ευθύνονται τα παιδιά που το πανεπιστήμιο Κύπρου δεν έκανε διάκριση σε νέο και παλιό; Καταλαβαίνετε τι αδικία έχει γίνει, καρδιά για τα παιδιά της ηλικίας σας δεν έχετε;
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Κανε μενος για τα παιδια, προφανως και δεν μας φταινει σε τιποτα , αλλα η λυση σε αυτη την εσχατη περιπτωση δεν ειναι να γινει ανακατανομη των θεσεων αλλα να δωσουν καποιες επιπλεον αν κριθει αναγκαιο. Μια ματια να ριχνατε στις βασεις του 16 με παλαιο θα καταλαβαινατε οτι το ιδιο θα γινοταν και φετος.

Δεν θα το συνεχίσω, γιατί σέβομαι την αγωνία των παιδιών και του νέου συστήματος!
 

fay01

Νεοφερμένος

Η fay01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
ενταξει ειμαστε ολοι συγχυσμένοι αλλα πραγματικα ειναι δύσκολο να νιώθεις οτι την τελευταια στιγμη ολα μπορει να αλλαξουν
 

γιω99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιω99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Δεν θα το συνεχίσω, γιατί σέβομαι και την αγωνία των παιδιών του νέου συστήματος!
Αν γίνει κάτι τέτοιο, δεν είναι λογικό ότι όλοι του νέου θα προσφυγουμε;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ενταξει ειμαστε ολοι συγχυσμένοι αλλα πραγματικα ειναι δύσκολο να νιώθεις οτι την τελευταια στιγμη ολα μπορει να αλλαξουν
Εσύ Μαρία πόσα μόρια έχεις;
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Αν γίνει κάτι τέτοιο, δεν είναι λογικό ότι όλοι του νέου θα προσφυγουμε;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εσύ Μαρία πόσα μόρια έχεις;

Καθένας έχει δικαίωμα να προσφεύγει στην δικαιοσύνη όταν πιστεύει ότι αδικείται!
 

fay01

Νεοφερμένος

Η fay01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 108 μηνύματα.

γιω99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιω99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Καθένας έχει δικαίωμα να προσφεύγει στην δικαιοσύνη όταν πιστεύει ότι αδικείται!
Αν αλλάξει το ποσοστό πόσο βλέπεις βάση ιατρικής;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

17500 καταλαβαινεις...
Ναι με ποια σειρά έβαλες τις ιατρικές;
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Ε με αυτούς τους όρους διαγωνιστήκαμε, δε γίνεται να αλλάξζουν
καποιοι πρεπει να ειστε καθυστερημενοι Η απλος σας νοιαζει μονο η παρτη σας τι μαλακιες καθεστε και λετε ειστε σοβαροι.. γιατι μου ανεβαζετε την πιεση δεν γινεται να δινεισ 10 θεσεις οταν ειναι 100 ατομα( παραδειγμα ειναι)
επισης τα παιδια μαθανε ποσοι ειναι ακριβως απο το 3ο πεδιο αργα
επισης προφανως ηταν επιλογη τους αλλα τους διαβεβαιωσαν οτι οι θεσεις θα ειναι αναλογικα με τα ατομα
ολοι κοιτατε την παρτη σας δεν ειναι τι με συμφερει εμενα αλλα τι ειναι ηθικο και σωστο ελεος..
δεν ξερω αν πρεπει να προσφυγετε στο στε αλλα νομιζω οι θεσεις ειναι αρκετες σε σχεση με τον αριθμο που ειναι στο πεδιο (μπορει να κανω λαθος) για το νεο συστημα
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Αν αλλάξει το ποσοστό πόσο βλέπεις βάση ιατρικής;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ναι με ποια σειρά έβαλες τις ιατρικές;


Δεν έχω ασχοληθεί με το 3ο πεδίο και δεν έχω εικόνα πόσες ακριβώς θέσεις κρίνονται. Αν μπορώ να υπολογίσω πρόχειρα πρέπει να είναι περίπου 80-90; Αν ναι + 50 - 75 μόρια από τις μέχρι σήμερα προβλέψεις;
 

fay01

Νεοφερμένος

Η fay01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Ολες εκτος απο Αλεξ/πολη εβαλα
 

γιω99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιω99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Δεν έχω ασχοληθεί με το 3ο πεδίο και δεν έχω εικόνα πόσες ακριβώς θέσεις κρίνονται. Αν μπορώ να υπολογίσω πρόχειρα πρέπει να είναι περίπου 80-90; Αν ναι + 50 - 75 μόρια από τις μέχρι σήμερα προβλέψεις;
Είναι περίπου +70 θέσεις, οπότε πόσο βλέπεις περίπου;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ολες εκτος απο Αλεξ/πολη εβαλα
Γιατί όχι Αλεξανδρούπολη;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είναι περίπου +70 θέσεις, οπότε πόσο βλέπεις περίπου;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Γιατί όχι Αλεξανδρούπολη;
Εγώ λέω +100 μόρια το μέγιστο άρα 17550 στη χειρότερη
 

fay01

Νεοφερμένος

Η fay01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Είναι περίπου +70 θέσεις, οπότε πόσο βλέπεις περίπου;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Γιατί όχι Αλεξανδρούπολη;
Οικονομικοι κυριως λογοι, σε περιπτωση που δεν επαιρνα μεταγραφη δεν θα μπορουσα να μεινω
 

γιω99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιω99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 183 μηνύματα.

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Είναι περίπου +70 θέσεις, οπότε πόσο βλέπεις περίπου;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Γιατί όχι Αλεξανδρούπολη;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Εγώ λέω +100 μόρια το μέγιστο άρα 17550 στη χειρότερη


Πολλά λες 100, θα πρέπει να δεις πόση είναι συνήθως η διαφορά των βάσεων του Ηρακλείου και της Αλεξανδρούπολης, είναι περίπου οι μισές θέσεις της Αλεξανδρούπολης, άρα η διαφορά στη μέση (πρόχειρες και απλοϊκές σκέψεις), συνεπώς γύρω στα 50 μόρια συν...
 

Vasilis2000kak

Νεοφερμένος

Ο Vasilis2000kak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ναι γιατί είναι πολύ δίκαιο παιδιά που ξαναδινουν χωρίς μείωση ύλης και χωρίς ακριβή γνώση θέσεων να μην μπουν με 18.300 μόρια Ιατρική , αλλά να μπουν παιδιά της πρώτης φοράς με μειωμένη ύλη και χωρίς σχολείο για μήνες με 17.400. Δεν είναι μόνο η επίδοση που θα ρίξει τόσο τις βάσεις, είναι και το γεγονός ότι όλοι οι απόφοιτοι βγήκαν από τον ανταγωνισμό και διαγωνίστηκαν μεταξύ τους. Και όλοι ξέρουμε ότι το ποσοστό των αποφοίτων εισακτέων σε υψηλόβαθμες του 3ου πεδίου είναι πολύ μεγάλο. Στην τελική ούτε τα παιδιά του 2002 ασχολήθηκαν με την αδικία που έγινε μέχρι να τους δοθεί η ελπίδα για ιατρική (την οποία είχαν χάσει τελείως άμα είχαν γράψει 17.500-18.000). Ο καθένας κοιτάει την πάρτη του και κανείς δεν βλέπει την ξεκάθαρη αδικία.

Ωστόσο συμμερίζομαι το άγχος όλων και μια πιο λογική λύση θα ήταν να δοθούν υπεραριθμες θέσεις σε αποφοίτους για να σωθεί λίγο η κατάσταση, όπως αναφέρθηκε και πιο πάνω
 

γιω99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιω99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Πολλά λες 100, θα πρέπει να δεις πόση είναι συνήθως η διαφορά των βάσεων του Ηρακλείου και της Αλεξανδρούπολης, είναι περίπου οι μισές θέσεις της Αλεξανδρούπολης, άρα η διαφορά στη μέση (πρόχειρες και απλοϊκές σκέψεις), συνεπώς γύρω στα 50 μόρια συν...
Οι θέσεις της Αλεξανδρούπολης είναι 100 αλλά όλοι τελευταία τη βάζουν
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top