Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.

NEKTARIOS11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NEKTARIOS11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
εγω νομιζω πως πρωτα θα βγαλουν το 10% των θεσεων και πανω σε αυτες τις θεσεις θα βγαλουν το 9,51 με το παλαιο και των επαλ, οπως το 2016.Μου φαινεται περιεργο και πονηρο πως περσι δεν το εκαναν ετσι αλλα πανω στις προσφερομενες θεσεις εβγαζαν τα ποσοστα επαλ 5%, και 10% αυτων που δεν εγραφαν
 

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
εγω νομιζω πως πρωτα θα βγαλουν το 10% των θεσεων και πανω σε αυτες τις θεσεις θα βγαλουν το 9,51 με το παλαιο και των επαλ, οπως το 2016.Μου φαινεται περιεργο και πονηρο πως περσι δεν το εκαναν ετσι αλλα πανω στις προσφερομενες θεσεις εβγαζαν τα ποσοστα επαλ 5%, και 10% αυτων που δεν εγραφαν

Ναι τα έχουμε και έτσι και γιουβέτσι πέρσι με φέτος και εδώ είναι το μπέρδεμα. Κατασταλάζω να είναι με την αφαίρεση του ποσοστού ΕΠΑΛ μόνο για την περίπτωση του 9,51% παλιών πανελλήνιες με το παλιό (ενώ όλα τα υπόλοιπα, όπως είπα εξαρχής: επί των προσφερόμενων θέσεων)...

Ψάχνω για το αναλυτικό αρχείο, δεν πρέπει να υπάρχει! Μάλιστα καλύτερα να εφαρμοστεί με την αφαίρεση των θέσεων ΕΠΑΛ, αφού είναι και αυστηρότερο... για διάφορους λόγους!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

εγω νομιζω πως πρωτα θα βγαλουν το 10% των θεσεων και πανω σε αυτες τις θεσεις θα βγαλουν το 9,51 με το παλαιο και των επαλ, οπως το 2016.Μου φαινεται περιεργο και πονηρο πως περσι δεν το εκαναν ετσι αλλα πανω στις προσφερομενες θεσεις εβγαζαν τα ποσοστα επαλ 5%, και 10% αυτων που δεν εγραφαν

καθήστε μωρέεεεεεεε, γιατί με κουκουτιάνατεεεεεεε γέρο άνθρωπο!

ΑΠΟ ΕΠΑΛ ΠΕΡΝΑΝΕ ΣΤΟ ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΩΝ??????? ΑΜ ΔΕΝ ΠΕΡΝΑΝΕ!!!!!!!!!! ΚΑΝΟΥΝ ΑΡΧΑΙΑ????? ΟΧΙ

Άρα οι θέσεις των παλαιών με το παλιό είναι λίγο παραπάνω με το ευνοϊκό σενάριο που λέμε!
 
Τελευταία επεξεργασία:

NEKTARIOS11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NEKTARIOS11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
το ξερουμε αυτο για τα επαλ ,189 θεσεις νομικες, ψυχολογιες βγαζοντας μονο το 10% των προσφερομενων θεσεων
 

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
το ξερουμε αυτο για τα επαλ ,189 θεσεις νομικες, ψυχολογιες βγαζοντας μονο το 10% των προσφερομενων θεσεων
χμμμ πάμε πάλι για αυτό τώρα το 10% (6-4)... πρέπει να το "βγάζουμε"; έχεις τη φετινή διατύπωση; γιατί πέρσι έκαναν το άλλο...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

αν δεν το "βγάζουμε", τότε πάει νομικές 121 άτομα και ψυχολογίες 89 άτομα (σύνολο 210)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

και το 10% (6-4) είναι για ΓΕΛ ημερήσιο (αν πατήσουμε στη διατύπωση του 9,51%) και άρα δεν πρέπει να το "βγάζουμε"
 
Τελευταία επεξεργασία:

NEKTARIOS11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NEKTARIOS11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
τι να σου πω, μπορει να το κανουν οπως περσι.
Βλεπω την εφ. της κυβερνησης και οι θεσεις σε επαλ 10% ή 5%, γελ, και 10%(6+4) βγαινουν επι των προσφερομενων θεσεων
file:///C:/Users/user/Downloads/document%20(5).pdf
Νομιζω ειναι το πιο δικαιο
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Ειναι σωστο αυτο?
πχ 200(συνολο θεσεων)-10(χωρις εξεταση) = 190
190 x 9.5= 18(παλαιο)
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Ειναι σωστο αυτο?
πχ 200(συνολο θεσεων)-10(χωρις εξεταση) = 190
190 x 9.5= 18(παλαιο)


κανονικά - δε ξέρω πλέον απο ποιες θεσεις -
πες 200 τις κανεις ×9.5 κι μετα το αποτέλεσμα το διαιρεσεις δια 100 κι βουαλαα
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χαρά στην υπομονή σας! Εγώ μόνο αυτό έχω να πω! :D
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
κανονικά - δε ξέρω πλέον απο ποιες θεσεις -
πες 200 τις κανεις ×9.5 κι μετα το αποτέλεσμα το διαιρεσεις δια 100 κι βουαλαα

19 θεσεις βγαινει με αυτον τον υπολογισμο

Ε συμπεραίνουμε πλην 1, 2 θεσεις
τωρα αν ισχυει κατι αλλο..... δεν ξερω
 

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ειναι σωστο αυτο?
πχ 200(συνολο θεσεων)-10(χωρις εξεταση) = 190
190 x 9.5= 18(παλαιο)
όχι μέχρι στιγμής... είναι 200 * 0,0951 = 19 θέσεις (+1)

νομικές (121) και ψυχολογίες (89) μέχρι στιγμής... 210 συνολικά θεσούλες πανελλήνιες με το παλιό και >=16500 έχουν 230 άτομα (και >=17.250 126 άτομα)! κάντε τις εκτιμήσεις σας (τις διαρροές)!
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
όχι μέχρι στιγμής... είναι 200 * 0,0951 = 19 θέσεις (+1)

νομικές (121) και ψυχολογίες (89) μέχρι στιγμής... 210 συνολικά θεσούλες πανελλήνιες με το παλιό και >=16500 έχουν 230 άτομα (και >=17.250 126 άτομα)! κάντε τις εκτιμήσεις σας (τις διαρροές)!

Να' στε καλα κυριε Voudou!

αν και νομιζω οι θεσεις είναι λιγοτερες απο 210
 

NEKTARIOS11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NEKTARIOS11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 193 μηνύματα.
αν δεν υπολογιστουν επι των προσφερομενων θεσεων οι υποψηφιοιτου παλιου χανουν στους 7000 εισακτεους σε καθε πεδιο 105 θεσεις που τις παιρνουν του νεου
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Ρε παιδια αν ηταν έτσι δε θα έπρεπε το φεκ να λεει σκέτο 9.51% επι των προσφερόμενων θέσεων;

Απο τη στιγμή που λεει στη κατηγορία των ημερήσιων γελ πιστεύω δε μιλάμε για 210 θέσεις .
Αλλιως δε θα έδινε διευκρίνιση .
 
Τελευταία επεξεργασία:

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ρε παιδια αν ηταν έτσι δε θα έπρεπε το φεκ να λεει σκέτο 9.51% επι των προσφερόμενων θέσεων;

Απο τη στιγμή που λεει στη κατηγορία των ημερήσιων γελ πιστεύω δε μιλάμε για 210 θέσεις .
Λαλιως δε θα έδινε διευκρίνιση .
Δεν υπάρχουν άλλοι στο ανθρωπιστικών... Τα ΕΠΑΛ είναι εκτός αυτού του πεδίου και τα εσπερινά ειναι στο 1% επιπλέον προσφερόμενων θέσεων

Οι οριακοι... Γιατί δεν διαβάζατε μωρέ λίγο παραπάνω να μην είστε οριακοι εσείς και ψαχνομαστε εμείς;
 

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top