Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Demy25

Νεοφερμένος

Η Demy25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
δώσανε παρα πολλα ατομα στο τρίτο πεδίο απο το παλιό.
Εδω ατομα με 18400 φοβούνται μη μείνουν εκτός ιατρικής.. :(
Δεν είναι λίγο υπερβολικό αυτο; να μπαίνει αυτός που έδωσε με το νέο με 17.600 και ο άλλος που έχει 18.400 να φοβαται; δεν ξέρω μου φαίνεται τέρμα περίεργο
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Δεν είναι λίγο υπερβολικό αυτο; να μπαίνει αυτός που έδωσε με το νέο με 17.600 και ο άλλος που έχει 18.400 να φοβαται; δεν ξέρω μου φαίνεται τέρμα περίεργο
αφου οι θεσεις ειναι λιγες που ειναι το περιεργο ..
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Δεν είναι λίγο υπερβολικό αυτο; να μπαίνει αυτός που έδωσε με το νέο με 17.600 και ο άλλος που έχει 18.400 να φοβαται; δεν ξέρω μου φαίνεται τέρμα περίεργο

Με το νεο οι θέσεις ειναι σωστα κατανεμημένες.
Στο παλιο στο τριτο πεδίο μονο πήγαν παρα πολλα ατομα και παλεύουν για λίγες θέσεις.
Στο πρώτο πεδίο πήγε ενας φυσιολογικός αριθμός για τις θεσεις που τους αναλογούν και στο 2ο και 4ο λιγα ατομα .
Αρα στο τρίτο πεδιο οι βασεις θα ειναι ψηλές συγκριτικά με το νεο
Στο πρώτο σχετικά ιδιες και στα αλλα δυο αρκετά χαμηλότερες .
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Με το νεο οι θέσεις ειναι σωστα κατανεμημένες.
Στο παλιο στο τριτο πεδίο μονο πήγαν παρα πολλα ατομα και παλεύουν για λίγες θέσεις.
Στο πρώτο πεδίο πήγε ενας φυσιολογικός αριθμός για τις θεσεις που τους αναλογούν και στο 2ο και 4ο λιγα ατομα .
Αρα στο τρίτο πεδιο οι βασεις θα ειναι ψηλές συγκριτικά με το νεο
Στο πρώτο σχετικά ιδιες και στα αλλα δυο αρκετά χαμηλότερες .

Δυστυχως το Υπουργείο δεν θα αλλαξει κατι, αποσο διάβασα
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,670 μηνύματα.
το αρθρο του βηματος για ακομα μια φορα με δικαιωση.ημμυ εμπ 17650!!!οταν ελεγα εγω κατω απο 17800 καποιοι λεγανε 18200!!οσον αφορα για τις ιατρικες τα εχει μπουρδουκλωσει λιγο.τη θρακη σωστα τη δινει 17450 για ακομα μια φορα δικαιωνομαι οταν λεω τοσο οτι θα ναι 17400-17450.αθηνα και να θελει να ειναι ομως 18400 δεν μπορει να ειναι.επισης 17950 θα μπορουσε να ειναι η θεσσαλονικη οχι η λαρισα.θεσσαλονικη θα παιχτει τωρα αναλογα με βαση της αθηνας
 

γιω99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιω99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
το αρθρο του βηματος για ακομα μια φορα με δικαιωση.ημμυ εμπ 17650!!!οταν ελεγα εγω κατω απο 17800 καποιοι λεγανε 18200!!οσον αφορα για τις ιατρικες τα εχει μπουρδουκλωσει λιγο.τη θρακη σωστα τη δινει 17450 για ακομα μια φορα δικαιωνομαι οταν λεω τοσο οτι θα ναι 17400-17450.αθηνα και να θελει να ειναι ομως 18400 δεν μπορει να ειναι.επισης 17950 θα μπορουσε να ειναι η θεσσαλονικη οχι η λαρισα.θεσσαλονικη θα παιχτει τωρα αναλογα με βαση της αθηνας
Συμφωνώ, Λάρισα γύρω στο 17600;
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Το παιδί για το οποίο αγχώνεσαι έγραψε 16.650, οι 36 είναι μεταξύ 16.500-16.750, να βάλουμε τους 18 ότι έπιασαν από 16650-16.750. Δεν είναι 230, αλλά 210-214 :)

Γιατί είναι 211 οι θέσεις Νομικής-Ψυχολογίας όμως, εγώ τις βγάζω 180-182 :P

σόρρυ τωρα ειδα το τελευταίο τελείως τυχαία.

210/211 εγω τις βγάζω

Νομικες
371
477
435

Ψυχολογιες
180
169
150
100
191
146

Ολα αυτα επι 9.5 = 21.080.5
δια του 100 = 210,805
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,670 μηνύματα.
Συμφωνώ, Λάρισα γύρω στο 17600;
νομιζω θα ναι λιγο πιο ψηλα γτ αν κατσει η θρακη 17450 αυτες συνηθως απεχουν γυρω στα 200 μορια οποτε γυρω στο 17650 την περιμενω.τωρα αν η θρακη παει 17400 μπορει να κατσει και κατω απο 17600.επειδη καποιος ρωτησε για θεσσαλονικη δε θα ειναι πανω απο 18100 με τιποτα και απλα θα γινει ενα ντερμπυ στο ευρος 17950-18050.μπορει δηλαδη να κατσει 17980 μπορει να κατσει και 18010.αυτο ειναι καθαρα θεμα τυχης.
 

Demy25

Νεοφερμένος

Η Demy25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Με το νεο οι θέσεις ειναι σωστα κατανεμημένες.
Στο παλιο στο τριτο πεδίο μονο πήγαν παρα πολλα ατομα και παλεύουν για λίγες θέσεις.
Στο πρώτο πεδίο πήγε ενας φυσιολογικός αριθμός για τις θεσεις που τους αναλογούν και στο 2ο και 4ο λιγα ατομα .
Αρα στο τρίτο πεδιο οι βασεις θα ειναι ψηλές συγκριτικά με το νεο
Στο πρώτο σχετικά ιδιες και στα αλλα δυο αρκετά χαμηλότερες .
Άλλο ψηλές συγκριτικά με το νέο και άλλο ότι θα ανέβουν...αυτο προσπαθώ να διευκρινίσω
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Άλλο ψηλές συγκριτικά με το νέο και άλλο ότι θα ανέβουν...αυτο προσπαθώ να διευκρινίσω

Αμα δεις την κλιμάκωση κι το θεωρήσουμε δεδομένο οτι ολοι οι 18.400+ θα πανε στην ιατρική, πράγμα παρα πολυ πιθανόν ,κάπου εκει θα ναι η βάση της τελευταίας ιατρικής.
Οταν πέρσυ είχε γυρω στο 18.100
 

azula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η azula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
το αρθρο του βηματος για ακομα μια φορα με δικαιωση.ημμυ εμπ 17650!!!οταν ελεγα εγω κατω απο 17800 καποιοι λεγανε 18200!!οσον αφορα για τις ιατρικες τα εχει μπουρδουκλωσει λιγο.τη θρακη σωστα τη δινει 17450 για ακομα μια φορα δικαιωνομαι οταν λεω τοσο οτι θα ναι 17400-17450.αθηνα και να θελει να ειναι ομως 18400 δεν μπορει να ειναι.επισης 17950 θα μπορουσε να ειναι η θεσσαλονικη οχι η λαρισα.θεσσαλονικη θα παιχτει τωρα αναλογα με βαση της αθηνας
Ενταξει αμα το ειπες εσυ και το Βημα να μην περιμενουμε τον Αυγουστο τα επισημα
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,670 μηνύματα.
Ενταξει αμα το ειπες εσυ και το Βημα να μην περιμενουμε τον Αυγουστο τα επισημα
καταρχην μην ειρωνευεσαι.εγω δεν εδωσα ακριβεις βασεις,ειπα με βαση τη κλιμακωση μοριων ποσο τις περιμενω.πρεπει να χει τσιμπλα στο ματι καποιος για να μην καταλαβει οτι η αλεξανδρουπολη θα ναι κατω απο 17500 ή οτι η αθηνα θα ειναι κατω απο 18250.το ιδιο και για ημμυ εμπ
 

azula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η azula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
καταρχην μην ειρωνευεσαι.εγω δεν εδωσα ακριβεις βασεις,ειπα με βαση τη κλιμακωση μοριων ποσο τις περιμενω.πρεπει να χει τσιμπλα στο ματι καποιος για να μην καταλαβει οτι η αλεξανδρουπολη θα ναι κατω απο 17500 ή οτι η αθηνα θα ειναι κατω απο 18250.το ιδιο και για ημμυ εμπ
Δεν ηταν ειρωνικο απλα μοιαζει δυσκολο να πεσει η ΗΜΜΥ στο ΕΜΠ κοντα 700 μορια.Αν πεσει τοσα αυτη οι υπολοιπες σχολες του ΕΜΠ θα πεσουν 1000+ μορια.Μοιαζει αδυνατο στα δικα μου ματια
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,670 μηνύματα.
Δεν ηταν ειρωνικο απλα μοιαζει δυσκολο να πεσει η ΗΜΜΥ στο ΕΜΠ κοντα 700 μορια.Αν πεσει τοσα αυτη οι υπολοιπες σχολες του ΕΜΠ θα πεσουν 1000+ μορια.Μοιαζει αδυνατο στα δικα μου ματια
τα στατιστικα τα ειδες?μια χαρα μπορουν
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
σόρρυ τωρα ειδα το τελευταίο τελείως τυχαία.

210/211 εγω τις βγάζω

Νομικες
371
477
435

Ψυχολογιες
180
169
150
100
191
146

Ολα αυτα επι 9.5 = 21.080.5
δια του 100 = 210,805
Αν θυμάμαι τότε δεν είχα υπολογίσει την Φλώρινα, αλλά σε αυτό που αναφέρεις το λάθος είναι ότι δεν μπορείς να τα προσθέτεις όλα μαζί και να τα διαιρεις αλλά κάθε σχολή μόνη της πρέπει να την κανεις την πράξη γιατί μετά στρογγυλοποιεις την κάθε σχολή μόνη της . Έτσι είτε χάνεται είτε κερδίζεται μια θέση σε κάθε τμήμα 🙂.
 

Bill1996

Νεοφερμένος

Ο Bill1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Δεν ηταν ειρωνικο απλα μοιαζει δυσκολο να πεσει η ΗΜΜΥ στο ΕΜΠ κοντα 700 μορια.Αν πεσει τοσα αυτη οι υπολοιπες σχολες του ΕΜΠ θα πεσουν 1000+ μορια.Μοιαζει αδυνατο στα δικα μου ματια
ΗΜΜΥ ΕΜΠ κάτω από 18000 μάλλον , αλλά όχι 17650
το Βημα έχει παράδοση αστοχιών σε εκτιμήσεις για βάσεις
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Αν θυμάμαι τότε δεν είχα υπολογίσει την Φλώρινα, αλλά σε αυτό που αναφέρεις το λάθος είναι ότι δεν μπορείς να τα προσθέτεις όλα μαζί και να τα διαιρεις αλλά κάθε σχολή μόνη της πρέπει να την κανεις την πράξη γιατί μετά στρογγυλοποιεις την κάθε σχολή μόνη της . Έτσι είτε χάνεται είτε κερδίζεται μια θέση σε κάθε τμήμα 🙂.

και μια μια να την παρεις ετσι βγαίνει :)
210 θεσεις.
Μονο με δυο στρογγυλοποιησεις η μια ,5 και η αλλη σε ,8.
Αντε πες δεν τις δίνουν -ακραιο-208 θέσεις.

Αν αφαιρέσουμε τους εισακτέους της Φλώρινας εχουμε 196 θέσεις η 194 αν δεν δώσουν αυτα τα δύο μισα ( το ενα ουτε μισο).

Anyway Προσωπικά θεωρώ οτι φέτος η Ψυχολογία θα έχει παρα πολλη ζήτηση.
Δεν θα εκπλαγω να δω με το παλιο Κομοτηνή νομική και ψυχολογία Κρήτη στα ίδια περίπου μόρια.

Εκτός αν αρκετός κόσμος παει στα σώματα, μονο τοτε θα υπάρξει αξιόλογη πτώση.

Καλα τωρα σου μιλάει ο πιο απαισιόδοξος άνθρωπος σε αυτά τα θέματα.😅
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,670 μηνύματα.

Athens2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Athens2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Παντως στα στατιστικά αυτα πρέπει να ληφθεί υπ όψη ότι πέρσυ στους αριστούχους στο 2ο πεδίο ήταν και παιδιά που είχαν αριστευσει και στο 3ο πεδίο και είχαν δώσει μαθηματικα μαθηματικά για ασφάλεια. Από αυτούς τους μαθητές όλοι επέλεξαν τελικα σχολές του 3ου πεδίου. Φέτος κάτι τέτοιο δεν ισχύει. ΟποΤε δεν υπάρχει διαρκή προς ιατρικές σχολές.
Πάντως λο γικα η βάση από ημμυ εμπ θα είναι κάτω από 18.000.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
σόρρυ τωρα ειδα το τελευταίο τελείως τυχαία.

210/211 εγω τις βγάζω

Νομικες
371
477
435

Ψυχολογιες
180
169
150
100
191
146

Ολα αυτα επι 9.5 = 21.080.5
δια του 100 = 210,805

Νομίζω είναι αρκετά λιγότερες οι θέσεις. Νομική αθήνας ναι μεν δέχεται 435, αλλά αυτοί είναι και από 10%, από 5% που έχουν ιατρικά θέματα αν δεν κάνω λάθος, από αυτούς που έχουν κερδίσει αθλήματα, από επαλ κλπ. Οι θέσεις αποκλειστικά για τα παιδιά πανελληνίων απο γελ στη χρονιά μου ήταν 391/435. Άρα σ’ αυτά τα νούμερα πρέπει να κάνεις τον πολλαπλασιασμό με 9,5%
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top