Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Nefeli01

Νεοφερμένος

Η Nefeli01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Μια πρόβλεψη για Πολιτικών Μηχανικών Πάτρα Νέο σύστημα ; Πέρυσι είχε 13.460. Εγώ τη βλέπω να πέφτει 600-700 μόρια. Συμφωνείτε;


Καλημέρα , εγώ αντιθέτως βλέπω από την κλιμάκωση μεγάλη πτώση στο επίπεδο των μορίων σου στις ανθρωπιστικές σπουδές.
Για να καταλάβεις τι εννοώ το 2019 ο τελευταίος που πέρασε στην Φιλοσοφική Ιωαννίνων με 9.798 μόρια ήταν ο 17.280 ος στην κλιμάκωση.
Μεγάλο ρόλο παίζει το γεγονός ότι πέρυσι έδιναν στις ανθρωπιστικές 26.180 και φέτος 23.886.
Σήμερα με δεδομένα τις ίδιες θέσεις και τις ίδιες προτιμήσεις (επίσης παλιό & νέο έχουν ανάλογη συμμετοχή αλλά και επιδόσεις) ο 17.280 ος είναι περίπου στα 8.000 μόρια και εκεί περίπου θα καταλήξει η βάση της σχολής που επιθυμείς.
(Υπόψιν ότι τα μόρια που έχεις σε αντιστοιχία με τα περυσινά είναι σαν να έπιασες >11.500 και άρα μπορεί να πετύχεις και σε υψηλότερες σε μόρια σχολές, η σειρά σου είναι περίπου 14.000). Σε κάθε περίπτωση καλή επιτυχία , μακάρι να είμαι εγώ ο σωστός.
Μόλις βγήκαν τα ειδικά μαθήματα και είδα πως στα αγγλικά πήρα 15,4 κάνοντας συνολικά τα μόρια μου 14.080... Θα με καθησύχαζε πολύ εάν μου λέγατε πως η αγγλική φιλολογία ΕΚΠΑ δεν υπάρχει περίπτωση να πέσει κάτω απο 16.000 μόρια καθώς δεν την δήλωσα στο μηχανογραφικο :P
Προλαβαίνεις ακόμα κ τώρα, είναι μέχρι την Δευτέρα,να το αλλάξεις το μηχανογραφικό κ να προσθέσεις σχολές που ζητούσαν κ αγγλικά.... βάλτες τουλάχιστον για να είσαι ήσυχη ψυχολογίκα....καλή επιτυχία
 

Mukumbura

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mukumbura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Προλαβαίνεις ακόμα κ τώρα, είναι μέχρι την Δευτέρα,να το αλλάξεις το μηχανογραφικό κ να προσθέσεις σχολές που ζητούσαν κ αγγλικά.... βάλτες τουλάχιστον για να είσαι ήσυχη ψυχολογίκα....καλή επιτυχία
Πως μπορώ να αλλαξω το μηχανογραφικό?
 

kvstas92

Νεοφερμένος

Ο kvstas92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
καμια προβλεψη για πληροφορικη στην ασοεε; (εβγαλα 15350)
 

azula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η azula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 122 μηνύματα.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,658 μηνύματα.
Πως μπορώ να αλλαξω το μηχανογραφικό?


καλεεεεε ! δεν κάνουμε τετοια.
Πρωτα ο.τι θέλουμε δηλώνουμε!
μπορείς να τα αλλάξεις στο σχολείο.

Ρεαλιστικά βέβαια πτώση τόσων πολλών μορίων σε τοσο περιζήτητο τμημα δύσκολα.
 

Nefeli01

Νεοφερμένος

Η Nefeli01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Πως μπορώ να αλλαξω το μηχανογραφικό?
Πρέπει να πας την Δευτέρα στο λύκειο σου,να κάνεις μια αίτηση για να ακυρωθεί ο αριθμός πρωτοκόλλου,κ μετά με τον καθηγητή ,θα ξανακάνετε καινούργιο μηχανογραφικό , θα προσθέσεις όλες τις σχολές που σου ανοίγουν τα αγγλικά κ θα το οριστικοποίησε τα κ καλή σου επιτυχία
 

Mukumbura

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mukumbura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!! Δεν νομίζω όμως να το αλλάξω στην τελική... Ναι μεν χαμηλόβαθμες οι σχολές που δήλωσα αλλά τουλάχιστον με ενδιαφέρουν πολυ
 

bubblebee

Δραστήριο μέλος

Η bubblebee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 563 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!! Δεν νομίζω όμως να το αλλάξω στην τελική... Ναι μεν χαμηλόβαθμες οι σχολές που δήλωσα αλλά τουλάχιστον με ενδιαφέρουν πολυ
Η αγγλικη φιλολογια παντα στα υψη ηταν ακομα και στ ΕΚΠΑ (και παντα μιλαω για την γενικη σειρα κυριως). Περσι μονο ειχε μια πτωση η βαση απ τ 19.000+ στα 18.633.. Κατω απο 18κ μπορει να πεσει (αν και δυσκολο) αλλα σιγουρα δεν θα πεσει κατω απο 17.000 οποτε συμφωνω οτι δεν χρειαζεται να μπεις στην διαδικασια να αλλαξεις το μηχανογραφικο σου την Δευτερα :)
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!! Δεν νομίζω όμως να το αλλάξω στην τελική... Ναι μεν χαμηλόβαθμες οι σχολές που δήλωσα αλλά τουλάχιστον με ενδιαφέρουν πολυ

Αν σ΄ενδιαφέρουν πολύ τότε να μην αλλάξεις τίποτα!
Τι δήλωσες τελικά;
 

marakiloveee

Δραστήριο μέλος

Η marakiloveee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 533 μηνύματα.
Μια πρόβλεψη για Πολιτικών Μηχανικών Πάτρα Νέο σύστημα ; Πέρυσι είχε 13.460. Εγώ τη βλέπω να πέφτει 600-700 μόρια. Συμφωνείτε;


Καλημέρα , εγώ αντιθέτως βλέπω από την κλιμάκωση μεγάλη πτώση στο επίπεδο των μορίων σου στις ανθρωπιστικές σπουδές.
Για να καταλάβεις τι εννοώ το 2019 ο τελευταίος που πέρασε στην Φιλοσοφική Ιωαννίνων με 9.798 μόρια ήταν ο 17.280 ος στην κλιμάκωση.
Μεγάλο ρόλο παίζει το γεγονός ότι πέρυσι έδιναν στις ανθρωπιστικές 26.180 και φέτος 23.886.
Σήμερα με δεδομένα τις ίδιες θέσεις και τις ίδιες προτιμήσεις (επίσης παλιό & νέο έχουν ανάλογη συμμετοχή αλλά και επιδόσεις) ο 17.280 ος είναι περίπου στα 8.000 μόρια και εκεί περίπου θα καταλήξει η βάση της σχολής που επιθυμείς.
(Υπόψιν ότι τα μόρια που έχεις σε αντιστοιχία με τα περυσινά είναι σαν να έπιασες >11.500 και άρα μπορεί να πετύχεις και σε υψηλότερες σε μόρια σχολές, η σειρά σου είναι περίπου 14.000). Σε κάθε περίπτωση καλή επιτυχία , μακάρι να είμαι εγώ ο σωστός.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


επίσης στο aeitei.gr το δίνει 7.600 Μόρια : https://aeitei.gr/forcast.php?sxoli=122
Σε ευχαριστώ τόσο Μα τόσο πολυ μόνο για τον χρονο που αφιέρωσες για εμενα.Πραγματικα με 9.475 πιστεύεις ότι θα την πιάσω;Εγω έχω αρχίσει και έχω ελπιδες.Γνωριζω και κατανοώ ότι τα μορια μου είναι πολυ λίγα,αυτο δεν παύει να σημαίνει ότι δεν προσπάθησα,παντα διαβαζα,αλλά το άγχος μου με «κατέστρεψε».Παρολα αυτα θα πιστεύω σε αυτο που λενε ότι όλα γίνονται για κάποιο λόγο ελπίζοντας να πάω Γιάννενα!!ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

Mukumbura

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mukumbura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Αν σ΄ενδιαφέρουν πολύ τότε να μην αλλάξεις τίποτα!
Τι δήλωσες τελικά;
Δήλωσα Ρώσικη Φιλολογία ΕΚΠΑ, Πολιτικές Επιστήμες στην Κόρινθο και Τούρκικες Σπουδές πάλι ΕΚΠΑ! Θα μπορούσα να δηλώσω περισσότερες αλλά ήξερα πως μόνο αυτες με ενθουσίαζαν και αν περνούσα κάπου αλλού θα ξαναέδινα


Η αγγλικη φιλολογια παντα στα υψη ηταν ακομα και στ ΕΚΠΑ (και παντα μιλαω για την γενικη σειρα κυριως). Περσι μονο ειχε μια πτωση η βαση απ τ 19.000+ στα 18.633.. Κατω απο 18κ μπορει να πεσει (αν και δυσκολο) αλλα σιγουρα δεν θα πεσει κατω απο 17.000 οποτε συμφωνω οτι δεν χρειαζεται να μπεις στην διαδικασια να αλλαξεις το μηχανογραφικο σου την Δευτερα :)
Ουφ, ωραία τότε!
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Πως μπορώ να αλλαξω το μηχανογραφικό?
Αν το έχεις οριστικοποιήσει να πας τη Δευτέρα στο σχολείο σου!

Edit: Τώρα διάβασα τα επόμενα σχόλια. Δεν θα πέσει τόσο η Αγγλική σίγουρα θα είναι πάνω από 17.000 μόρια. Δεν υπάρχει λόγος, όμως, να το αλλάξεις.
 

Mukumbura

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mukumbura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ τόσο Μα τόσο πολυ μόνο για τον χρονο που αφιέρωσες για εμενα.Πραγματικα με 9.475 πιστεύεις ότι θα την πιάσω;Εγω έχω αρχίσει και έχω ελπιδες.Γνωριζω και κατανοώ ότι τα μορια μου είναι πολυ λίγα,αυτο δεν παύει να σημαίνει ότι δεν προσπάθησα,παντα διαβαζα,αλλά το άγχος μου με «κατέστρεψε».Παρολα αυτα θα πιστεύω σε αυτο που λενε ότι όλα γίνονται για κάποιο λόγο ελπίζοντας να πάω Γιάννενα!!ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Εχεις μεγάλες πιθανότητες να περάσεις εκεί!!! Καλή τύχη και καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δήλωσα Ρώσικη Φιλολογία ΕΚΠΑ, Πολιτικές Επιστήμες στην Κόρινθο και Τούρκικες Σπουδές πάλι ΕΚΠΑ! Θα μπορούσα να δηλώσω περισσότερες αλλά ήξερα πως μόνο αυτες με ενθουσίαζαν και αν περνούσα κάπου αλλού θα ξαναέδινα

Και ποιές θα δήλωνες με την ξένη γλώσσα;
 

Mukumbura

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Mukumbura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Και ποιές θα δήλωνες με την ξένη γλώσσα;
Αγγλική φιλολογία σαφώς, και αυτές των Διεθνών και Ευρωπαικών σπουδών (πάντα Αθήνα). Μπορεί και ΜΜΕ. Αλλά για τις τελευταίες, τα αγγλικά μου δίνουν 1.200 μόρια νομίζω... με 12.400 μόρια δύσκολα τα πράγματα :laugh:
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 818 μηνύματα.
Διεθνών και Ευρωπαικών σπουδών
Ελένη Βλαχάκη - Ποναει.. | Facebook

@Λένω μπορώ να γίνω, διπλωματογιατρός :jumpy::girl_angel::loltooth:
 

Μαρία234

Νεοφερμένος

Η Μαρία234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα πιστεύετε ότι έχω ελπίδες για αγγλική ΕΚΠΑ με 17215 ή με τίποτα να πέσει τόσο ;;; 🤔😜🥰
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αγγλική φιλολογία σαφώς, και αυτές των Διεθνών και Ευρωπαικών σπουδών (πάντα Αθήνα). Μπορεί και ΜΜΕ. Αλλά για τις τελευταίες, τα αγγλικά μου δίνουν 1.200 μόρια νομίζω... με 12.400 μόρια δύσκολα τα πράγματα :laugh:

Και γιατί δεν δήλωσες και το Πολιτικής Επιστήμης και Ιστορίας του Παντείου;
Τι είχες να χάσεις;
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top