Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Bill1996

Νεοφερμένος

Ο Bill1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Είναι τραγικό να γράφεις κάτω από 14 και να μην ξέρεις γιατί. Και να βλεπεις συμμαθητές σου που χρόνια δεν μπορούσαν να γραψουν 2 προτάσεις χωρίς λαθος να παίρνουν 16 και 17!
Όπως είπε και ο φίλος αυτά έγιναν και το 2016
Παιδιά πήραν 17 και 18 που δεν έπαιρναν ούτε 14 και εγώ πήρα 14,5 και ψαχνόμουν..
Είσαι πολύ καλά για τις ισοβαθμίες και έχεις πιθανότητες
Καλά αποτελέσματα!
 

Belle26

Νεοφερμένος

Η Belle26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Και εγώ το '16 έδινα.
Είδα παιδιά να βγαίνουν από την αίθουσα ενθουσιασμένα και την ημέρα που έβγαιναν τα μόρια δεν προλαβαίναμε να μοιράσουμε χαρτομάντιλα.
 

Maria.Nt

Νεοφερμένος

Η Maria.Nt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδια καλησπέρα!Εκτιμηση για βάση Φιλολογιας Εκπα;
 

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 949 μηνύματα.

Belle26

Νεοφερμένος

Η Belle26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Γενικότερα,όπως έχουμε ξαναπεί άλλωστε, είναι πολύ λυπηρό να βλέπεις τόσο αξιόλογα τμήματα με βάσεις που σε καμία περίπτωση δεν τους αξίζουν.
Σε λίγο θα διαβάζουμε ερωτήσεις τύπου "με 6 χιλιάδες μόρια έχω ελπίδες για φιλολογία/ιστορικό;"
Σχεδόν ελεύθερης πρόσβασης θα καταντήσουν τα τμήματα αυτά, αν δεν ληφθούν σύντομα σοβαρά μέτρα.
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.

Guest 687465

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

γιω99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιω99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 183 μηνύματα.
17.500-17.600 εκτός αν αλλάξει κάτι λόγω της γνωστής προσφυγής ...
Πολύ είπες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καποια εκτιμηση για ιατρικη θρακης με το νεο ;;
Πόσα μόρια έχεις;
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.

margik

Νεοφερμένος

Η margik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Kαλησπέρα σε όλους!Ας πω και τα δικά μου!Είμαι απόφοιτη του 2010 και έδωσα φέτος με το παλαιό σύστημα από θεωρητική κατεύθυνση πια.Το ''παράδοξο''είναι ότι είμαι από ΘΕΤΙΚΗ κατεύθυνση.Έτσι πήγα φροντιστήριο το Σεπτέμβρη γνωρίζοντας το δύσκολο της προσπάθειας σε μια νέα κατεύθυνση με μηδενική εμπειρία σε αρχαία,λατινικά κτλπ.Αστοχίες στον προγραμματισμό συν το γεγονός ότι έτρεχα να προλάβω να μάθω γραμματικές και συντακτικά με''έριξαν''στα 16.102 μόρια!Φυσικά ξέρω ότι είναι πολύ καλή προσπάθεια. Ενώ π.χ.έγραψα Νεοελληνική Γλώσσα κ Έκθεση 17 και Άγνωστο 37/40!,στα Λατινικά σαν πόντια έγραψα...16!Η σχολή που ανέκαθεν ήθελα είναι η Ψυχολογία-κυρίως για Κλινική κ Νευροψυχολογία κ έρευνα αλλά και ακαδημα'ι'κά.Και ρωτώ:υπάρχει περίπτωση για Ψυχολογία Φλώρινας-το οποίο δεν επιτρέπει μετεγγραφές πλέον- ή Κρήτης(που είναι και πολύ δυνατό πανεπιστήμιο)?Η σίγουρη απάντηση θα δοθεί Πέμπτη-Παρασκευή αλλά οκ,κουβέντα να γίνεται.Ευχαριστώ
 

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Kαλησπέρα σε όλους!Ας πω και τα δικά μου!Είμαι απόφοιτη του 2010 και έδωσα φέτος με το παλαιό σύστημα από θεωρητική κατεύθυνση πια.Το ''παράδοξο''είναι ότι είμαι από ΘΕΤΙΚΗ κατεύθυνση.Έτσι πήγα φροντιστήριο το Σεπτέμβρη γνωρίζοντας το δύσκολο της προσπάθειας σε μια νέα κατεύθυνση με μηδενική εμπειρία σε αρχαία,λατινικά κτλπ.Αστοχίες στον προγραμματισμό συν το γεγονός ότι έτρεχα να προλάβω να μάθω γραμματικές και συντακτικά με''έριξαν''στα 16.102 μόρια!Φυσικά ξέρω ότι είναι πολύ καλή προσπάθεια. Ενώ π.χ.έγραψα Νεοελληνική Γλώσσα κ Έκθεση 17 και Άγνωστο 37/40!,στα Λατινικά σαν πόντια έγραψα...16!Η σχολή που ανέκαθεν ήθελα είναι η Ψυχολογία-κυρίως για Κλινική κ Νευροψυχολογία κ έρευνα αλλά και ακαδημα'ι'κά.Και ρωτώ:υπάρχει περίπτωση για Ψυχολογία Φλώρινας-το οποίο δεν επιτρέπει μετεγγραφές πλέον- ή Κρήτης(που είναι και πολύ δυνατό πανεπιστήμιο)?Η σίγουρη απάντηση θα δοθεί Πέμπτη-Παρασκευή αλλά οκ,κουβέντα να γίνεται.Ευχαριστώ
Πολλά συγχαρητήρια! Πραγματικά άξια!
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
ρωτώ:υπάρχει περίπτωση για Ψυχολογία Φλώρινας-το οποίο δεν επιτρέπει μετεγγραφές πλέον- ή Κρήτης(που είναι και πολύ δυνατό πανεπιστήμιο)

Αρχικά συγχαρητήρια!
Θα ελεγα Φλωρινας
 

Guest 687465

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αφού έχεις άποψη τι μας ρωτάς;
Οποιος νομιζει οτι η αποψη του δεν επιδεχεται αμφισβητηση και αποτελει αυθεντια αποτελει εναν σοβαρο -αν οχι το σοβαροτερο- κινδυνο των συγχρονων δημοκρατιων ,οι οποιες συνδεονται αμεσα με το λογο και τον αντιλογο.Και να ξερετε πως η διατυπωση μιας ερωτησης απο εναν πομπο δε σημαινει την αναγνωριση της αδαημοσυνης του στο θεμα αλλα τη συνειδητοποιηση πως δε συνιστα γνωστη των παντων και την επιθυμια γονιμης συνδιαλογης - μιας εννοιας μαλλον αγνωστης σε αυθεντιες σαν κι εσας
 

margik

Νεοφερμένος

Η margik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ!!Το αστείο είναι ότι σε μεγάλα φροντιστήρια(σε μεγάλο πήγα :P)μου είχαν πει όταν άκουσαν ότι είμαι απόφοιτη του 2010 ΘΕΤΙΚΗΣ κατεύθυνσης και θέλω μέσα σε 9 μήνες να τα μάθω όλα και να πάρω 17.000 μόρια ότι είναι τεράστιο το ρίσκο..Και κοίτα λέω η βλαμμένη που έχασα τις 17.000 εξαιτίας των Λατινικών.Με βοήθησαν πιστεύω η καλή μνήμη και η μαθηματική σκέψη να αντέξω και να αντεπεξέλθω.Ας ελπίσουμε όλοι στην 1η μας επιλογή.2η επιλογή έχω Κοινωνικούς Λειτουργούς Αθήνα και όλες τις άλλες πόλεις-που λογικά είμαι μέσα-αλλά πιο πολύ θέλω την Ψυχολογία.Σε περίπτωση που δεν,σκέφτομαι το'' ξανά'' για τις 17,5 χιλιάδες.Τέλος,να πω ότι πραγματικά μου κάνει εντύπωση παιδιά που μετά τη Νομική βάζουν Ψυχολογία λέγοντας ότι''ε,νταξει''.Μάλλον δεν έχουν καταλάβει που πάνε-έχω διαβάσει κάμποση από Μάσιμο Ρεκαλκάτι μέχρι Φροιντ,Γιουνγκ,Τσαλίκογλου,Κλαίρη Συνοδινού και Χάρη Μωρίκη,οπότε έχω να πω ότι η Ψυχολογία πρέπει να είναι συνειδητή επιλογή σπουδών και όχι για το κύρος,καθώς στον κλάδο έχω δει ότι επιβιώνουν οι δυνατοί παίκτες που λένε.Καλή επιτυχία σε όλους με τη σχολή που είναι πραγματικά''κομμένη και ραμμένη''για εσάς!!Υπομονή και δύναμη
 
Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top