Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

VouDou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Κυπαρισσία (Μεσσηνία). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Κύριε καθηγητά μ΄ όλο τον σεβασμό, να υποθέσω ότι έχετε στείλει γυναίκα και παιδιά διακοπές και έχετε άπλετο ελεύθερο χρόνο στη διάθεσή σας ώστε ν΄ασχολείστε με τα ποσοστά των πανελλαδικών! :lol::lol::lol:
Αστειεύομαι ασφαλώς!
Thank you for a job well done!

babysitting (συμβαίνει τώρα) και ως "καθηγητής", δίμηνο καλοκαίρι!
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,605 μηνύματα.
καλα για ποιο λογο δεν εχουνε βγαλει σε καθε κατηγορια ποσες θεσεις ειναι παρα μονο βγαλανε γενικα και αοριστα ενα νουμερο??για να καταλαβω.υπαρχει το 10% ημερησιο και νυχτερινο,το νεο συστημα ημερησιο νυχτερινο επαλ,το παλιο συστημα ημερησιο νυχτερινο,επαλ,το 10% επαλ.κακος χαμος.
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Εφοσον η Διατύπωση του φεκ του 20' και του 16' ειναι ακριβώς η ίδια και τοτε δόθηκε το 4% του 90% ειναι σαφές οτι το ίδιο θα γινει και τώρα.


Το πρόβλημα δημιουργήθηκε στη διατύπωση.
Λεει 9.51% των προσφερόμενων θέσεων στη κατηγορία των ημερήσιων γελ που συμμετέχουν στις πανελλήνιες εξετάσεις 2020.
Ε και εγινε το μπέρδεμα γιατί κι το 10% συμμετέχει στις πανελλήνιες εξετάσεις των ημερήσιων γελ αλλα χωρίς νεα εξέταση.

Τελοπαντων το 9.51% του 90% εννοεί απλα ιδανικα θα επρεπε να ειχαν βγάλει πίνακα να φαίνονται αναλυτικά οι θέσεις.
 

Marianna35

Νεοφερμένος

Η Marianna35 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Στο παλιό αν μια σχολή βγάζει με τον υπολογισμό π.χ 7.7 οι θέσεις γίνονται 8 ή 7 ?
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Δε ξέρουμε.
Αν δεις το 16 καποιες φορες γινόντουσαν 7 αλλες 8 .
Το λογικό ειναι 8 πάντως.
 

γιω99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο γιω99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 183 μηνύματα.

fearless

Νεοφερμένος

Ο fearless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Έγραψα 17.500 κοινής ομάδας έχω πιθανότητες να μπω στρατιωτικές (ΣΜΥ ΣΜΥΝ ΣΜΥΑ ) Ή λιμενικό και αστυνομία (με την αύξηση των θέσεων); Επίσης
στις στρατιωτικές σχολές στην ειδική κατηγορία 3648/α έχουν προτεραιότητα οι πολύτεκνοι ή ο μεγαλύτερος βαθμός(πχ.κάποιου υποψηφίου τριτεκνης οικογένειας) ;
 

eri548

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eri548 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Και να μην ανέβουν οι θέσεις εισακτεων, πάλι είσαι μέσα 16.500 ήταν πέρυσι
 

fearless

Νεοφερμένος

Ο fearless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ναι όμως τα στατιστικά δείχνουν πως αρκετοί μαθητές έγραψαν καλά (μεγαλύτερο ποσοστό απο το 2019)
 

jimnikol21

Νεοφερμένος

Ο jimnikol21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Γεια σας! Είμαι απόφοιτος που ξανά έδινα με το παλαιό σύστημα και έβγαλα 18498 μόρια. Πήρα στο υπουργείο σήμερα ρωτώντας πόσες θέσεις αντιστοιχούν σε εμάς και μου είπαν ότι από τις συνολικές θέσεις αφαιρείς το 10%, το 5% για επαλ και όσες μένουν πολλαπλασιάσεις με το 9,51% και αυτές είναι που διεκδικούμε. Συγκεκριμένα οι θέσεις που βγαίνουν είναι :
Ιατρική Αθηνών: 13 θέσεις
Ιατρική θεσς/νίκης: 13 θέσεις
Ιατρική Πατρών: 13 θέσεις
Ιατρική Ιωαννίνων: 11 θέσεις
Ιατρική Λάρισας: 7 θέσεις
Ιατρική Κρήτης: 9 θέσεις
Ιατρική Αλεξανδρούπολης: 11 θέσεις
ΣΣΑΣ ιατρικό: 2 θέσεις
Οδοντιατρική Αθηνών: 7 θέσεις
Οδοντιατρική θεσς/νίκης: 8 θέσεις
ΣΥΝΟΛΙΚΑ: 94 θέσεις

απο ίσα με 18500 και πάνω έχουν βγάλει 66 άτομα και συνολικά οι θέσεις για ιατρική και σσας είναι 79 (οι 2 είναι για ΣΣΑΣ) Από 18250 έως 18499 έχουν βγάλει 51 άτομα με εμένα να έχω βγάλει 18498.. θα ήθελα να ρωτήσω που είναι πιθανότερο να περάσω, Αλεξανδρούπολη ή Κρήτη ; Ευχαριστω πολυ!! Και αυτό σε περίπτωση που όλοι από πάνω μου δηλώσουν ιατρικη.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Στην Κρήτη θα μπεις. Δύσκολα Αλεξανδρούπολης.

(Ιατρική Κρήτης λένε είναι η καλύτερη της χώρας!)
 

jimnikol21

Νεοφερμένος

Ο jimnikol21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
68 άτομα είναι μέχρι την Ιατρική Κρήτης, το ΣΣΑΣ είναι υψηλότερο. 66 έχουν πάνω από 18.500, 1 εσυ και να έχει άλλο 1 άτομο 18.499; Δύσκολο! Επίσης, κάποιος ενδεχομένως να δήλωση Ιατρική ΔΠθ 1η επιλογή από εκείνα τα παιδιά ή κάποιο άτομο μπορεί να δηλώσει κάποια άλλη σχολή πέρα από Ιατρική. Ελάχιστες πιθανότητες δίνω στην Αλεξανδρούπολη να περάσεις πάντως.
 

jimnikol21

Νεοφερμένος

Ο jimnikol21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
68 άτομα είναι μέχρι την Ιατρική Κρήτης, το ΣΣΑΣ είναι υψηλότερο. 66 έχουν πάνω από 18.500, 1 εσυ και να έχει άλλο 1 άτομο 18.499; Δύσκολο! Επίσης, κάποιος ενδεχομένως να δήλωση Ιατρική ΔΠθ 1η επιλογή από εκείνα τα παιδιά ή κάποιο άτομο μπορεί να δηλώσει κάποια άλλη σχολή πέρα από Ιατρική. Ελάχιστες πιθανότητες δίνω στην Αλεξανδρούπολη να περάσεις πάντως.
Αρχικά, σε ευχαριστω παρά πολύ που καθισες και ασχολήθηκες! Ναι πάντως και εγώ έτσι το σκεφτόμουν ότι είναι 68 και σίγουρα κάποιος θα δηλώσει κάποια οδοντιατρική ή φαρμακευτική και θα διευκολυνθώ περισσότερο. Όποτε σε ευχαριστω πολύ !
 

jimnikol21

Νεοφερμένος

Ο jimnikol21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Ιατρική Αθηνών: 13 θέσεις
Ιατρική θεσς/νίκης: 13 θέσεις
Ιατρική Πατρών: 13 θέσεις
Ιατρική Ιωαννίνων: 11 θέσεις
Ιατρική Λάρισας: 7 θέσεις
Ιατρική Κρήτης: 9 θέσεις
Ιατρική Αλεξανδρούπολης: 11 θέσεις
ΣΣΑΣ ιατρικό: 2 θέσεις
Οδοντιατρική Αθηνών: 7 θέσεις
Οδοντιατρική θεσς/νίκης: 8 θέσεις
Φαρμακευτική Αθηνών: 9 θέσεις
Φαρμακευτική θεσς/νίκης: 7 θέσεις
Φαρμακευτική Πατρών: 13 θέσεις
Κτηνιατρική θεσς/νίκης: 7 θέσεις
Κτηνιατρική Καρδίτσας: 7 θέσεις
Βιολογία Αθηνών: 9 θέσεις
Βιολογία Θεσς/νίκης: 10 θέσεις
Βιολογία Πατρών: 13 θέσεις
 

Evimgr

Νεοφερμένος

Η Evimgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Με 18488 πιστεύετε ότι πιάνω ιατρικη αλεξανδρουπολης που είναι και η πρώτη μου επιλογή;

Βλεποντας τις θέσεις και υπολογίζοντας πως όλοι πάνω από εμένα θέλουν ιατρική και υπάρχουν άτομα διαδοχικά με 1 μόριο πάνω από εμένα μέχρι τα 18500 νομίζω πως οριακά είμαι μεσα
Συγγνώμη που ξαναρωτάω πάντως ...
 

jimnikol21

Νεοφερμένος

Ο jimnikol21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Με 18488 πιστεύετε ότι πιάνω ιατρικη αλεξανδρουπολης που είναι και η πρώτη μου επιλογή;

Βλεποντας τις θέσεις και υπολογίζοντας πως όλοι πάνω από εμένα θέλουν ιατρική και υπάρχουν άτομα διαδοχικά με 1 μόριο πάνω από εμένα μέχρι τα 18500 νομίζω πως οριακά είμαι μεσα
Συγγνώμη που ξαναρωτάω πάντως ...
Ναι αν το υπολογίσεις έτσι είσαι οριακά μέσα.. το οποίο όμως το θεωρώ λίγο λάθος διότι δύσκολο από τους 51 οι 12 να έχουν γράψει 18488-18499.. εγώ πάντως πιστεύω πως θα είσαι μέσα. Πολύ λίγες θέσεις για εμάς πάντως και θα φανεί και από την αύξηση των βάσεων που θα δούμε. Υπολόγιζα πριν δω τις θέσεις ότι η τελευταία θα είχε 18200 ενώ τώρα την υπολογίζω κάπου στα 18400.. εσένα πως σου φάνηκαν τα θέματα ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και δεν παίζει και ρόλο μόνο αυτό διότι σίγουρα κάποια παιδιά θα δηλώσουν οδοντιατρική, φαρμακευτική ή κτηνιατρική λόγω γονιών.. θεωρώ πάντως ότι θα είσαι μέσα
 
Τελευταία επεξεργασία:

jimnikol21

Νεοφερμένος

Ο jimnikol21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Στο παλιό αν μια σχολή βγάζει με τον υπολογισμό π.χ 7.7 οι θέσεις γίνονται 8 ή 7 ?
Από 0 έως 0,49 πάει προς το μικρότερο ενώ από 0,5 έως 0,99 πάει στο μεγαλύτερο. Το γράφει το υπουργείο, άρα το 7,7 θα γίνει 8
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

0B3043C3-CD77-48D1-A9F9-A0B4A285E61A.jpeg
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top