Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Δουλεύω πολλά χρόνια στα μαθήματα και μου αρέσει η δουλειά μου. Ήταν όνειρο ζωής. Περνούσα Νομική άλλα ήθελα φιλολογία. Ήμουν η τελευταία χρόνια των Δεσμών. Πότε δε το μετάνιωσα. Γι αυτό σας συμβουλεύω, να κυνηγάτε τα όνειρα σας και ποτέ να μην τα εγκαταλείψετε. Αύριο αρχίζουν όλα. Αυτό είπα και στους μαθητές μου. Καλό σας βράδυ και ελπίζω να κατρακυλησουν οι βασεις😄
δυστυχως αγαπητη δεν παει παντα ετσι και γω μπαλα ηθελα να παιξω πηρα την λολα. Απο σχολες εδωσα 2ηφορα με παλαιο γτ περασα επαρχια βεβαια δεν διαβαζα την πρωτη και αυριο οικονομικα με κοβω εκπα 1η επιλογη .Αμα ειχε η μανα μου μ λεφτα θα πηγαινα μαλλον τεφαα αλλα θα περναγα στην επαρχια ότι και να κανεις αμα δεν σε θελει η ταναπου η τυχη δεν πας μπροστα σε οποιον δν περασει εκει που θελει να ναι ελπιζω για καλο!!!
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Εγώ το είχα κανει με τη λογική να μπω κανονικά από το 1ο έτος και όχι να είμαι γραμμένη στο 2ο έτος γιατί ουσιαστικά έχω στην "πλάτη" μου ένα παραπάνω χρόνο που θα λέει το πτυχίο μου και για να είμαι και επίσημα με τους πρωτοετής γιατί τώρα που δεν έγινε αυτό και παρακολουθώ ένα χρόνο πίσω από αυτό που γράφουν τα χαρτιά έχουν υπάρξει πολλά λάθη και προβλήματα με τα μαθήματα κια τα εργαστήρια μου από τη γραμματεία που βέβαια οκ στο τέλος λύνονται απλά καταλαβαίνεις περισσότερο μπέρδεμα και άγχος... Αλλά κατανοώ απόλυτα το ότι είναι άδικο να πάρω τη θέση κάποιου άλλου παιδιού παο τη στιγμή που εγώ είμαι ήδη μέσα...

Βασικα αν περασεις καπου και κανεις εγγραφη, μπορεις μετα να κανεις κατευθειαν αναστολη φοιτησης. Ετσι δεν πας στη σχολη για ενα χρονο και προετοιμαζεσαι για πανελληνιες ξανα, οποτε δε χανεις ουτε τη σχολη αυτη, ουτε θα χρωστας εξαμηνα, οποτε οταν κοψεις την αναστολη, ξεκινας κανονικα απ την αρχη.

Εχω ομως μια απορια. Αν δωσεις τωρα πανελληνιες ενω εχεις κανει την παραπανω διαδικασια, αν περασεις καπου αλλου, μπορεις να επιλεξεις μετα σε ποια απ τις 2 σχολες θα πας ή χανεις την προηγουμενη και ισχυει μονο αυτη που περασες τη δευτερη φορα?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εσύ τι είπαμε ότι θες ;

Θελω ΗΜΤΥ Πατρας (απο ΕΠΑΛ), αλλα τα βλεπω δυσκολα φετος με τα μορια που εχω, γιατι δωσανε τα διπλασια ατομα αυτη τη χρονια στον τομεα μου.
 

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Βασικα αν περασεις καπου και κανεις εγγραφη, μπορεις μετα να κανεις κατευθειαν αναστολη φοιτησης. Ετσι δεν πας στη σχολη για ενα χρονο και προετοιμαζεσαι για πανελληνιες ξανα, οποτε δε χανεις ουτε τη σχολη αυτη, ουτε θα χρωστας εξαμηνα, οποτε οταν κοψεις την αναστολη, ξεκινας κανονικα απ την αρχη.

Εχω ομως μια απορια. Αν δωσεις τωρα πανελληνιες ενω εχεις κανει την παραπανω διαδικασια, αν περασεις καπου αλλου, μπορεις να επιλεξεις μετα σε ποια απ τις 2 σχολες θα πας ή χανεις την προηγουμενη και ισχυει μονο αυτη που περασες τη δευτερη φορα?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Θελω ΗΜΤΥ Πατρας (απο ΕΠΑΛ), αλλα τα βλεπω δυσκολα φετος με τα μορια που εχω, γιατι δωσανε τα διπλασια ατομα αυτη τη χρονια στον τομεα μου.
Αρχικα το είχα σκεφτεί κι εγώ για την αναστολή φοίτησης αλλά επειδής χάνεις τα φοιτητικά προνόμια για όσο χρόνο είναι η αναστολή δ εμέ συμφέρει γιατί εγώ προσωπικά παίρνω σύνταξη ως φοιτητρια και θα μου κοβόταν αν έκανα αναστοκη...τωρα αν περάσεις σε άλλη σχολή νομίζω αν και δνε είμαι απόλυτα σίγουρη πως μπορείς να επιλέξεις σε ποια θα πας γιατί έχεις κάνει αναστολη και όχι διαγραφει
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Αρχικα το είχα σκεφτεί κι εγώ για την αναστολή φοίτησης αλλά επειδής χάνεις τα φοιτητικά προνόμια για όσο χρόνο είναι η αναστολή δ εμέ συμφέρει γιατί εγώ προσωπικά παίρνω σύνταξη ως φοιτητρια και θα μου κοβόταν αν έκανα αναστοκη...τωρα αν περάσεις σε άλλη σχολή νομίζω αν και δνε είμαι απόλυτα σίγουρη πως μπορείς να επιλέξεις σε ποια θα πας γιατί έχεις κάνει αναστολη και όχι διαγραφει

Τι εννοεις συνταξη ως φοιτητρια?
 

Ν.Χ.

Δραστήριο μέλος

Ο Ν.Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Βασικα αν περασεις καπου και κανεις εγγραφη, μπορεις μετα να κανεις κατευθειαν αναστολη φοιτησης. Ετσι δεν πας στη σχολη για ενα χρονο και προετοιμαζεσαι για πανελληνιες ξανα, οποτε δε χανεις ουτε τη σχολη αυτη, ουτε θα χρωστας εξαμηνα, οποτε οταν κοψεις την αναστολη, ξεκινας κανονικα απ την αρχη.

Εχω ομως μια απορια. Αν δωσεις τωρα πανελληνιες ενω εχεις κανει την παραπανω διαδικασια, αν περασεις καπου αλλου, μπορεις να επιλεξεις μετα σε ποια απ τις 2 σχολες θα πας ή χανεις την προηγουμενη και ισχυει μονο αυτη που περασες τη δευτερη φορα?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Θελω ΗΜΤΥ Πατρας (απο ΕΠΑΛ), αλλα τα βλεπω δυσκολα φετος με τα μορια που εχω, γιατι δωσανε τα διπλασια ατομα αυτη τη χρονια στον τομεα μου.

Εύχομαι να έχεις μια ευχάριστη έκπληξη λοιπόν!
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 232 μηνύματα.

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Επειδή έχει πεθάνει ο μπαμπάς μου παίρνω σύνταξη ορφανείας για όσο διάστημα είμαι μαθήτρια/φοιτήτρια

Ευχομαι τοτε να σου πανε ολα οπως τα εχεις ονειρευτει και να κανεις περιφανο το μπαμπα σου που σε προσεχει απο εκει ψηλα.
 

Nefh_

Νεοφερμένος

Η Nefh_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Επειδή έχει πεθάνει ο μπαμπάς μου παίρνω σύνταξη ορφανείας για όσο διάστημα είμαι μαθήτρια/φοιτήτρια
Και εγώ τα ίδια, άμα δεν περνούσα κάπου κοβόταν και τα χρειαζομουν αυτά τα χρηματα
 

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Ευχομαι τοτε να σου πανε ολα οπως τα εχεις ονειρευτει και να κανεις περιφανο το μπαμπα σου που σε προσεχει απο εκει ψηλα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια και εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και εγώ τα ίδια, άμα δεν περνούσα κάπου κοβόταν και τα χρειαζομουν αυτά τα χρηματα
Σε καταλαβαίνω απόλυτα και το πιο σπαστικό είναι ότι δεν έχουκε τη δυνατότητα να δουλέψουμε κιόλα λες και αυτά που μας δίνουν φτάνουν αλλά τέλος πάντων...
 

Nefh_

Νεοφερμένος

Η Nefh_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τα καλά σου λόγια και εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Σε καταλαβαίνω απόλυτα και το πιο σπαστικό είναι ότι δεν έχουκε τη δυνατότητα να δουλέψουμε κιόλα λες και αυτά που μας δίνουν φτάνουν αλλά τέλος πάντων...
Μικρό χρηματικό ποσό..τουλάχιστον με έχει βοηθήσει σε ώρες ανάγκης όταν ξεμενουμε από λεφτά.
 

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 232 μηνύματα.

Nefh_

Νεοφερμένος

Η Nefh_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα μπορείτε να κοιμηθείτε;
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
Σοβαρά τώρα μπορείτε να κοιμηθείτε;


Εγω μπορω, αλλα ο εαυτος μου δε με αφηνει!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παταω ανανεωση καθε 2 λεπτα, μηπως η Κεραμεως εχει αυπνιες και ανεβασει τις βασεις πιο νωρις, αλλα μου λεει συνεχεια τα ιδια.

SNAG-1082.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nefh_

Νεοφερμένος

Η Nefh_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Εγω μπορω, αλλα ο εαυτος μου δε με αφηνει!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Παταω ανανεωση καθε 2 λεπτα, μηπως η Κεραμεως εχει αυπνιες και ανεβασει τις θεσεις πιο νωρις, αλλα μου λεει συνεχεια τα ιδια.

View attachment 70728
Εγώ απλά ξαπλωνω και με πιάνει ταχυπαλμια
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,669 μηνύματα.
Τελικές εκτιμήσεις... Να δούμε τι θα πιάσω:
Ιατρική Αθήνας 18.150.
Ιατρική Θεσσαλονίκης 18.025.
Ιατρική Πάτρας 17.750.
Ιατρική Γιάννενα,Λάρισα 17575.
Ιατρική Κρήτης 17.475.
Ιατρική Θράκης 17.400.
ΗΜΜΥ ΕΜΠ 17.800.
Νομική Αθήνας 17.950 (κόντρα στο ρεύμα που λέει άνοδο).
 

Nefh_

Νεοφερμένος

Η Nefh_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Τελικές εκτιμήσεις... Να δούμε τι θα πιάσω:
Ιατρική Αθήνας 18.150.
Ιατρική Θεσσαλονίκης 18.025.
Ιατρική Πάτρας 17.750.
Ιατρική Γιάννενα,Λάρισα 17575.
Ιατρική Κρήτης 17.475.
Ιατρική Θράκης 17.400.
ΗΜΜΥ ΕΜΠ 17.800.
Νομική Αθήνας 17.950 (κόντρα στο ρεύμα που λέει άνοδο).
Για οδοντιατρικη τι πιστεύεις ;
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,669 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top