[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2019

ρενακι 13

Νεοφερμένος

Η ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Β' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
https://panhellenicexams.blogspot.com/2019/07/4.html
μεγάλη αύξηση των βάσεων δείχνουν οι εκτιμήσεις του Κ.Πατση στο 4ο πεδίο.Μπούρδες οτι έλεγαν οι ιστοσελίδες για μείωση βάσεων..
για το 1 πεδιο δεν βλεπω κανενα νεοτερο..........καλα τα λεει για την ωρα ομως,ενδιαφερον και να ναι καλα για τον κοπο που εκανε.
 

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Πώς πιστέυετε θα κινηθούν τα νέα τμήματα του Βόλου;
 

Ήλια Γ.

Νεοφερμένος

Η Ήλια Γ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!Έβγαλα 18.625 (2η φορα πανελληνιες) και ειμαι στο 3ο πεδίο ειμαι 85 μόρια κάτω από τη βάση της Πάτρας .

Αρα δεν ειναι παράλογο να θεωρήσω ότι περνάω εκεί ετσι;Θελω να πω δεν πιστεύω να γίνει τίποτα και να έχουμε κάποια τρομερή ανοδο;

Και επιπλέον ήθελα να ρωτήσω εμενα η οικογένεια μου είναι από επαρχια και η μεγάλη μου αδερφή σπουδάζει αθηνα ειναι εύκολο να γίνει μεταγραφή από πατρα αθηνα;Ή θα καταλήξουμε να έχουμε 2 σπιτια;

Ευχαριστώ πολυ☺
 

tsiobieman

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!Έβγαλα 18.625 (2η φορα πανελληνιες) και ειμαι στο 3ο πεδίο ειμαι 85 μόρια κάτω από τη βάση της Πάτρας .

Αρα δεν ειναι παράλογο να θεωρήσω ότι περνάω εκεί ετσι;Θελω να πω δεν πιστεύω να γίνει τίποτα και να έχουμε κάποια τρομερή ανοδο;

Και επιπλέον ήθελα να ρωτήσω εμενα η οικογένεια μου είναι από επαρχια και η μεγάλη μου αδερφή σπουδάζει αθηνα ειναι εύκολο να γίνει μεταγραφή από πατρα αθηνα;Ή θα καταλήξουμε να έχουμε 2 σπιτια;

Ευχαριστώ πολυ☺


Καλησπέρα! αρχικά συγχαρητήρια για τα μόρια που συγκέντρωσες! :clapup: λογικά η βάση της πάτρας θα πέσει , οπότε εσύ δήλωσέ τις Ιατρικές που θες να πας με τη σειρά . Όσο για τη μεταγραφή αν πληροίς τα κοινωνικά κριτήρια και (νομίζω) υπογράψει η αδερφή σου ότι ΔΕΝ θα πάρει μετεγγραφή για το πέρας των σπουδών της τότε ναι μπορείς να πας και συ στο ΕΚΠΑ. Καλή σταδιοδρομία ! :D
 

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Εχουμε ιδεα για το ποτε ακριβως θα βγουν οι κλιμακωσεις?:hmm:
 

Dion

Νεοφερμένος

Ο Dion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς τι θα γίνει με τα παιδαγωγικά τμήμα . Ενδιαφέρομαι για τους νηπιαγωγούς( δεν με ενδιαφέρει πόλη) ,είναι η πρώτη μου επιλογή !
Πέρση ανέβηκαν τρέλα η βάσεις , φέτος τι νομίζετε θα γίνει ;
 

Arianara S3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arianara S3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αστυφυλάκων. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Πού πιστεύετε θα κυμανθούν οι βάσεις των σχολών ΜΜΕ;
 

Elmarsia

Νεοφερμένος

Η Elmarsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
https://paneponic.blogspot.com/2019/07/3-2018-2019.html

Αναλυτικές εκτιμήσεις των βάσεων + σύγκριση στατιστικών 2018-2019

Αν σας άρεσε το άρθρο και θέλετε εκτιμήσεις για άλλα πεδία/σχολές πείτε μου στα σχόλια :)
 
Τελευταία επεξεργασία:

tselias

Νεοφερμένος

Ο tselias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
https://paneponic.blogspot.com/2019/07/3-2018-2019.html

Αναλυτικές εκτιμήσεις των βάσεων + σύγκριση στατιστικών 2018-2019

Αν σας άρεσε το άρθρο και θέλετε εκτιμήσεις για άλλα πεδία/σχολές πείτε μου εδώ ή στα σχόλια :)
2 πεδιο εκτιμηση ?(πολιτικων μηχανικων αναλυση εαν ειναι εφικτο παρακαλω)
)
 

Elmarsia

Νεοφερμένος

Η Elmarsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
2 πεδιο εκτιμηση ?(πολιτικων μηχανικων αναλυση εαν ειναι εφικτο παρακαλω)
)


Για τα ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ (μάθημα βαρύτητας x1.3) ισχύει:

ΣΥΓΚΡΙΣΗ 2018-2019:

Κάτω από τη βάση: -2827 ή -9.62%

18-20: +957 ή +4.76%

Σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα στοιχεία που παραθέτω στο άρθρο προκύπτει ότι θα υπάρξει πτώση της τάξης των 300-350 μορίων στις περιζήτητες σχολές και 400-450 στις πιο χαμηλόβαθμες.


Για τη σχολή που με ρωτάς (Πολιτικών Μηχανικών) θεωρώ ότι στις μεγάλες πόλεις (Αθήνα-Θεσσαλονίκη) θα υπάρξει πτώση γύρω στα 300 μόρια ενώ στην περιφέρεια γύρω στα 400. Η χαμηλότερη βάση (Ξάνθη) θα είναι 12500-12600 μόρια
 

ChrisFromGreece

Νεοφερμένος

Ο ChrisFromGreece αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Για τα ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΥ (μάθημα βαρύτητας x1.3) ισχύει:

ΣΥΓΚΡΙΣΗ 2018-2019:

Κάτω από τη βάση: -2827 ή -9.62%

18-20: +957 ή +4.76%

Σε συνδυασμό με τα υπόλοιπα στοιχεία που παραθέτω στο άρθρο προκύπτει ότι θα υπάρξει πτώση της τάξης των 300-350 μορίων στις περιζήτητες σχολές και 400-450 στις πιο χαμηλόβαθμες.


Για τη σχολή που με ρωτάς (Πολιτικών Μηχανικών) θεωρώ ότι στις μεγάλες πόλεις (Αθήνα-Θεσσαλονίκη) θα υπάρξει πτώση γύρω στα 300 μόρια ενώ στην περιφέρεια γύρω στα 400. Η χαμηλότερη βάση (Ξάνθη) θα είναι 12500-12600 μόρια

Καλησπερα και μπραβο για την δουλεια σου! Τι πιστευεις για το 4ο πεδιο? Με ενδιαφερουν κυριως το τμημα οργανωσης και δοικησης επιχειρησεων στο ΟΠΑ (15.460 περσι] και το οικονομικης επιστημης στο ΟΠΑ (15.066 περσι)
Ευχαριστω πολυ
 

BlueIvy_

Νεοφερμένος

Η BlueIvy_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.

Elmarsia

Νεοφερμένος

Η Elmarsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Καλησπερα και μπραβο για την δουλεια σου! Τι πιστευεις για το 4ο πεδιο? Με ενδιαφερουν κυριως το τμημα οργανωσης και δοικησης επιχειρησεων στο ΟΠΑ (15.460 περσι] και το οικονομικης επιστημης στο ΟΠΑ (15.066 περσι)
Ευχαριστω πολυ


Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ!

Μαθηματικά, Έκθεση και ΑΕΠΠ φέτος έγραψαν καλά περισσότεροι υποψήφιοι, ενώ στο ΑΟΘ αρκετά λιγότεροι. Αν λάβουμε υπόψιν και την αύξηση των εισακτέων (η οποία συγκρατεί κάπως την άνοδο) συμπεραίνουμε ότι θα υπάρξει μια αύξηση γύρω στα 300 μόρια, η οποία θα είναι μεγαλύτερη στα δημοφιλή τμήματα και μικρότερη στην περιφέρεια. Έτσι:

Διοίκηση επιχειρήσεων ΟΠΑ 15760 (+-50)
Οικονομικής επιστήμης ΟΠΑ 15360 (+-50)





Οποιαδήποτε άλλη εκτίμηση θέλετε καλύτερα να την γράψετε στα σχόλια, ώστε να μπορούν να βοηθηθούν και άλλοι υποψήφιοι που διαβάζουν το άρθρο :)
 

Giorno

Νεοφερμένος

Ο Giorno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ!

Μαθηματικά, Έκθεση και ΑΕΠΠ φέτος έγραψαν καλά περισσότεροι υποψήφιοι, ενώ στο ΑΟΘ αρκετά λιγότεροι. Αν λάβουμε υπόψιν και την αύξηση των εισακτέων (η οποία συγκρατεί κάπως την άνοδο) συμπεραίνουμε ότι θα υπάρξει μια αύξηση γύρω στα 300 μόρια, η οποία θα είναι μεγαλύτερη στα δημοφιλή τμήματα και μικρότερη στην περιφέρεια. Έτσι:

Διοίκηση επιχειρήσεων ΟΠΑ 15760 (+-50)
Οικονομικής επιστήμης ΟΠΑ 15360 (+-50)





Οποιαδήποτε άλλη εκτίμηση θέλετε καλύτερα να την γράψετε στα σχόλια, ώστε να μπορούν να βοηθηθούν και άλλοι υποψήφιοι που διαβάζουν το άρθρο :)

https://paneponic.blogspot.com/2019/07/3-2018-2019.html

Αναλυτικές εκτιμήσεις των βάσεων + σύγκριση στατιστικών 2018-2019

Αν σας άρεσε το άρθρο και θέλετε εκτιμήσεις για άλλα πεδία/σχολές πείτε μου στα σχόλια :)


Για το τμήμα ναυτιλιακών του ΠΑΠΕΙ πιστεύετε ότι θα αυξηθεί και αυτό 300 περίπου μόρια; Αν και δεν έχουν βγει ακόμα τα Αγγλικά
 

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα σας, γνωρίζει κάποιος να ενημερώσει για το πότε περίπου βγαίνουν οι βάσεις;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Giorno

Νεοφερμένος

Ο Giorno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.

Muffin18

Νεοφερμένος

Ο Muffin18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλησπέρα και ευχαριστώ πολύ!

Μαθηματικά, Έκθεση και ΑΕΠΠ φέτος έγραψαν καλά περισσότεροι υποψήφιοι, ενώ στο ΑΟΘ αρκετά λιγότεροι. Αν λάβουμε υπόψιν και την αύξηση των εισακτέων (η οποία συγκρατεί κάπως την άνοδο) συμπεραίνουμε ότι θα υπάρξει μια αύξηση γύρω στα 300 μόρια, η οποία θα είναι μεγαλύτερη στα δημοφιλή τμήματα και μικρότερη στην περιφέρεια. Έτσι:

Διοίκηση επιχειρήσεων ΟΠΑ 15760 (+-50)
Οικονομικής επιστήμης ΟΠΑ 15360 (+-50)





Οποιαδήποτε άλλη εκτίμηση θέλετε καλύτερα να την γράψετε στα σχόλια, ώστε να μπορούν να βοηθηθούν και άλλοι υποψήφιοι που διαβάζουν το άρθρο :)

Καλησπέρα σας,για την Φυσικοθεραπεια στο Αίγιο (και γενικότερα για τις Φυσικοθεραπειες αν μπορείτε να μου πείτε ) που πιστεύετε ότι θα κυμανθούν οι βάσεις;
Βάσεις 2018
Φυσικοθεραπεια Αιγάλεω 17.023
Φυσικοθεραπεία Θεσσαλονίκης 16.535
Φυσικοθεραπεία Λαμία 15.365
Φυσικοθεραπεία Αίγιο 15.184
 
Τελευταία επεξεργασία:

Elama On Peli

Νεοφερμένος

Ο Elama On Peli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Τι λετε για εφαρμοσμενη πληροφορικη;
Επιασα 14640 και περυσι ειχε 14874
Βεβαια εχουμε και μια καινουργια εφαρμοσμενη φετος χωρις περσινες βασεις αλλα τι λετε γενικα;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top