[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 576641

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας!Εγω ανηκα στο 3ο πεδιο και εβγαλα 17.622! Πιστευεται πως υπαρχει πιθανοτητα να περασω διαιτολογια-διατροφολογια στο Χαροκοπειο(περσινη βαση 17.937) ή στο τμημα φυσικοθεραπειας στο πανεπιστημιο δυτικης αττικης(περσινη βαση 17.236);

Θεωρω οτι εχεις αρκετες πιθανοτητες και για τα δυο αλλα μην σκας τωρα θα μαθεις αυριο.
Btw εχουμε ακριβως τα ιδια μορια. Οταν ειδα το 17622 νομιζα οτι ειχα γραψει εγω το σχολιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Princess_esy

Νεοφερμένος

Η Princess_esy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά καλησπέρα. Φέτος έδωσα πανελλαδικές από θεωρητική κατεύθυνση και έχω μαζέψει 11119 μόρια το θέμα είναι ότι δε περνάω σε κάποια σχολή που να με ενδιαφέρει και σκέφτομαι τώρα να ξαναδώσω του χρόνου από οικονομικά ή να πάω σε κάποιο κολλέγιο πχ.deree?;) Εσείς τι πιστεύετε?Ειμαι γενικά λίγο χαμένη γιατί δεν είναι ότι δε διάβαζα (καλά δε μπορώ να πω ότι ήμουν μαθήτρια του 20 ούτε ότι περίμενα να γράψω 20000 μόρια αλλά γύρω στο 14000 το θέμα είναι ότι δεν έγραψα καθόλου καλά ιστορία επειδή την είχα μάθει απ έξω και κόλλησα κάπου και με πήγε στραβά).Γενικά τι πιστεύετε εσείς αξίζει να ξανα δώσω από οικονομικά ή να πάω σε κάποιο ιδιωτικό κολλέγιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια ερωτηση.... γενικά.....
Εσείς οι μητερες. .. ρωτήσατε τον γιο η την κόρη αν θα θέλε να φτιάχνατε λογαριασμό για να ασχοληθείτε εσείς τόσο με τις εκτιμήσεις περί ιατρικής.; Αν ήθελε ...θεωρώ ότι το ίδιο το παιδί θα έμπαινε σε αυτήν την διαδικασία.
Πολλές φορές οι γονείς χαίρονται πιο πολύ από τα παιδια,όχι επειδή πετυχαίνουν αλλά επειδή κάνουν το δικό τους όνειρο πραγματικότητα. Μπορεί να μην ισχύει αυτο. Γενικά μιλάω.
Καλά αποτελέσματα σε όλους!!

΄Οταν ένας γονιός ενδιαφέρεται και αγωνιά για την επιτυχία του παιδιού του, δεν σημαίνει αυτόματα ότι είναι υπερπροστατευτικός και εμμονικός ούτε ότι καθρεφτίζει τα δικά του όνειρα σ΄αυτό! Ούτε σημαίνει ότι τρέχει να το ενημερώσει και να το αγχώσει με τις πληροφορίες που μαθαίνει είτε αφορούν τη διακύμανση των βάσεων είτε αφορούν οτιδήποτε άλλο έχει σχέση με τις σχολές της επιλογής του. Απλά οι γονείς που δεν είναι αποστασιοποιημένοι και έζησαν σιωπηλά και υποστηρικτικά δίπλα στο παιδί τους, όλη την ψυχοφθόρα διαδικασία της προετοιμασίας για τις πανελλαδικές (κούραση, νεύρα, ξενύχτια, ψυχολογικές μεταπτώσεις κτλ, κτλ) ψάχνουν μέχρι την τελευταία στιγμή μια πληροφορία που θα τους δώσει μια ελπίδα παραπάνω για τη δικαίωση του αγώνα του παιδιού τους! Απολύτως θεμιτό, ανθρώπινο, σεβαστό και αξιέπαινο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο Απορίας

Νεοφερμένος

Ο Ο Απορίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Μην τρέφετε αυταπάτες και διατηρείτε φρούδες ελπίδες...η Ιατρική ΔΠΘ δεν θα πέσει στα 18417 μόρια,η κυρία που ενδιαφέρεται για τη κόρη της να το έχει στο νου της.Κατα 99,9% η Ιατρική είναι χαμμένη.Η συσσώρευση βαθμολογιών σε αυτή τη κλίμακα είναι μεγάλη και η διαρροή παραδοσιακά μικρή.

Γιατι φιλε Giovanni σπερνεις τρομο; Εχει ελπιδες θα ελεγα μικρες βεβαια αλλα οχι και 0,1% αφου με την βαθμολογια της ειναι μεσα στα 1050-1080 ατομα, αφου τα στατιστικα λενε μεχρι τα 18500 ειναι 917 παιδια, και η συσσωρευση ειναι για την κλιμακα 18500-19000 1,314 βαθμοι και 1,7 να παει απο 18400-18500 τοτε εχουμε συνολο αυτο που γραφω παραπανω.Ριχνοντας μια ματια στα προηγουμενα χρονια οι διαρροες ειναι της ταξης του 15%-20% Αρα εχει ελπιδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosM

Νεοφερμένος

Ο GiorgosM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
κατι λενε για σημερα στις 5μιση θα ανακοινωθουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shiny

Νεοφερμένος

Η shiny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Τελικα σημερα η αυριο ανακοινωνονται οι βασεις? Εχουμε επισημη ενημερωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,780 μηνύματα.
Σε λίγο η αγωνία σας τελειώνει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeloula

Νεοφερμένος

Η Nefeloula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Τέλος η αγωνία σας!!
Σήμερα μετά τις 6 μμ οι βάσεις εισαγωγής στα ΑΕΙ
https://www.alfavita.gr/arthron/ekpaideysi/ektakto-simera-meta-tis-6-mm-oi-vaseis-eisagogis-sta-aei
καλά αποτελέσματα σ΄όλους και όλες σας!!

https://www.protothema.gr/zoi/artic...oinosi-ton-vaseon-eisagogis-sta-panepistimia/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Είναι σίγουρο αυτό; Στο σάιτ του υπουργείου ακόμα δεν έχουν ανακοινώσει τίποτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eff1e

Νεοφερμένος

Η Eff1e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Φυσικής Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Είναι σίγουρο αυτό; Στο σάιτ του υπουργείου ακόμα δεν έχουν ανακοινώσει τίποτα..

Το σάιτ του Υπουργείου οντως δε λέει κατι,αλλά κάποια αλλά σάιτ που ασχολούνται με τις βάσεις και τις πανελλήνιες λένε πως θα βγουν σήμερα μετά τις 5.30,αντί για αύριο.. μένει απλά να δούμε αν ισχύουν :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannischx

Νεοφερμένος

Ο Giannischx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Παιδια δεν θυμαμαι να εχω περισσοτερο αγχος. Ο θεος βοηθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
αμαν, δεν ειμαι ακομα ετοιμη ψυχολογικα να αντιμετωπισω την αποτυχια μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eff1e

Νεοφερμένος

Η Eff1e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Φυσικής Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Παιδια δεν θυμαμαι να εχω περισσοτερο αγχος. Ο θεος βοηθος.

αμαν, δεν ειμαι ακομα ετοιμη ψυχολογικα να αντιμετωπισω την αποτυχια μου :P


Όλα καλά θα πανε παιδια! :D
Καλά αποτελέσματα να έχουμε!! :pleasantry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
ωχ παναγιαααα μου!!! αγχοσ στο φουλ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannischx

Νεοφερμένος

Ο Giannischx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Παιδια λογικα σημερα θα τα αναρτησουν και στα σχολεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Kαλή επιτυχία σε όλους! Η στιγμή αυτή είναι πολύ ιδιαίτερη είτε έχετε περάσει εκεί που θέλετε είτε όχι. Να το ευχαριστηθείτε και να θυμάστε ότι η ζωή συνεχίζεται και καμιά φορά ό,τι γίνεται γίνεται για καλό.

ΥΓ έχω υπάρξει και "χαρούμενος" και "στεναχωρημένος" σε ανακοινώσεις βάσεων

ΥΓ 2 όποιος περάσει φυσικό και ειδικά ΑΠΘ, είμαι στη διάθεση του για οτιδήποτε χρειαστεί :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Ξερουμε που μπαινουμε για να δομε τα αποτελεσματα? στο ιδιο σαιτ που ειχαν αναρτηθει και οι βαθμολογιες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Ξερουμε που μπαινουμε για να δομε τα αποτελεσματα? στο ιδιο σαιτ που ειχαν αναρτηθει και οι βαθμολογιες?


Ακριβώς. Στο results.it.minedu.gov.gr
Καλά αποτελέσματα σε όλους μας!!! :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Νταξει παιδια,βγηκαν απο τωρα :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shiny

Νεοφερμένος

Η shiny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Eμενα μου λεει 'εκτος λειτουργιας'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top