[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα σε βοηθήσει σε τι ακριβώς; Όσες εκτιμήσεις και να βγουν δεν παύουν να είναι ακριβώς αυτό...εκτιμήσεις. Έχουν πέσει έξω ουκ ολίγες φορές. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Γεια σε όλους! Αρχικά καλά αποτελέσματα σε όσους έδιναν φέτος εξετάσεις, σε λίγες ημέρες θα έχει κλείσει το κεφάλαιο Πανελλήνιες. Επειδή βλέπω όπως γίνεται συνήθως αυτές τις ημέρες να συζητείται αρκετά το θέμα με τα αποτελέσματα, όπως άλλωστε συνέβαινε όταν και εγώ έδωσα πανελλήνιες και για όλα τα παιδιά που έδωσαν, θέλω να πω τα εξής.
Καταλαβαίνω απόλυτα πως είστε, το άγχος, την αγωνία, τις σκέψεις εάν περάσετε ή δεν περάσετε και καλά κάνετε όμως θα πρέπει να σκεφτείτε αυτές τις ημέρες πέρα από τις συζητήσεις με γονείς, φίλους, καθηγητές πως θέλετε να είναι από εδώ και πέρα η ζωή σας, η καθημερινότητα σας. Για εμένα είναι πιο παραγωγικό να δείτε τις σχολές που έχετε δηλώσει στο μηχανογραφικό και να ασχοληθείτε περισσότερο με το κομμάτι της καθημερινότητας. Δηλαδή με τι θέλετε να ασχολείστε εκτός του πανεπιστημίου, ώστε ο χρόνος σας να είναι παραγωγικός.
Επειδή έχω βρεθεί στη θέση σας καταλαβαίνω ότι το μόνο που δεν σκέφτεστε τώρα είναι αυτό που σας προανέφερα, όμως είναι σημαντικό γιατί έτσι δεν θα χαθείτε κάποια στιγμή ως φοιτητές. Σίγουρα έχετε κουραστεί και στην αρχή δεν θα θέλετε να ανοίξετε βιβλίο, μπορεί και εκτός από τις πρώτες ημέρες να μην πηγαίνετε και στην σχολή, γι αυτό καλό θα ήταν αυτές τις ημέρες να χαλαρώσετε, διακοπές είναι άλλωστε και θεωρώ το καλύτερο διάστημα ώστε να ασχοληθείτε με τον εαυτό σας, κάτι που δεν μπορούσατε να κάνετε αυτήν την χρονιά όσο θα θέλατε.
Τα επόμενα χρόνια θα είναι ιδιαίτερα σημαντικά για εσάς ως φοιτητές γιατί από εδώ και πέρα δεν θα σας αναγκάσει κανείς να ακολουθήσετε κάποιο πρόγραμμα, ότι θέλετε θα μπορείτε να κάνετε, γι αυτό αξιοποιείστε αυτά τα 4 χρόνια για να ασχοληθείτε με ότι σας αρέσει και να μην το μετανοιώσετε. Η φοιτητική ζωή είναι παρεξηγημένη στην Ελλάδα και θεωρώ ότι δεν θα πρέπει να πιέσετε τον εαυτό σας να ακολουθήσει αυτόν τον τρόπο ζωής εάν δεν σας εκφράζει.
Όσα σας αναφέρω είναι όσα θα ήθελα να γνώριζα και εγώ όταν βρισκόμουν στη θέση που είστε εσείς τώρα, μπορεί τώρα να νοιώθετε χαμένοι, αγχωμένοι όμως η ζωή είναι μπροστά και να ξέρετε ότι από εδώ και πέρα ξεκινούν τα καλύτερα. Η οποιαδήποτε αποτυχία μπορεί να σας στενοχωρησει, να πληγωθείτε, όμως να ξέρετε ότι θα πρέπει να το δείτε σαν μάθημα για να προχωρήσετε παρακάτω.
Αυτά από εμένα, εύχομαι να πραγματοποιηθούν τα όνειρα σας και καλά να περάσετε το υπόλοιπο του καλοκαιριού!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rogers

Νεοφερμένος

Ο rogers αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Aμα θέλετε μπείτε στο παρακάτω poll:
https://www.strawpoll.me/16097338

Ανώνυμο poll. Απαντήστε που περνάτε. Σύμφωνα με εκτιμήσεις/90%/3ο πεδίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Vaggelisgkre

Νεοφερμένος

Ο Vaggelisgkre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Κοινωνικής ανθρωπολογίας και ιστορίας στην Μυτιλήνη έχει δηλώσει κανένας παιδιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
15530 μόρια έφτασε η σχολή μου στις προβλέψεις, μωρέ μπράβο! :D


Παιδιά εγώ είμαι λίγο γιαγιά σε σχέση με εσάς, μπήκα στα κλεφτά να ευχηθώ καλή επιτυχία σε όλους με τις βάσεις!
Σας εύχομαι μια επιτυχημένη και δημιουργική πορεία ως φοιτητές αλλά και μετέπειτα ως επαγγελματίες!

Α και μην ξεχνάτε : να παλέψετε για την σχολή που πραγματικά σας αρέσει ακόμα και αν αυτό απαιτεί να δώσετε δεύτερη φορά.

Φιλικά! :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
15530 μόρια έφτασε η σχολή μου στις προβλέψεις, μωρέ μπράβο! :D


Παιδιά εγώ είμαι λίγο γιαγιά σε σχέση με εσάς, μπήκα στα κλεφτά να ευχηθώ καλή επιτυχία σε όλους με τις βάσεις!
Σας εύχομαι μια επιτυχημένη και δημιουργική πορεία ως φοιτητές αλλά και μετέπειτα ως επαγγελματίες!

Α και μην ξεχνάτε : να παλέψετε για την σχολή που πραγματικά σας αρέσει ακόμα και αν αυτό απαιτεί να δώσετε δεύτερη φορά.

Φιλικά! :flowers:

Εγώ θα έλεγα και τρίτη φορά. Why not? Εάν αυτό που θες μπορείς να το πετύχεις με την τρίτη φορά, γιατί να μην το επιχειρήσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 719211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
15530 μόρια έφτασε η σχολή μου στις προβλέψεις, μωρέ μπράβο! :D


Παιδιά εγώ είμαι λίγο γιαγιά σε σχέση με εσάς, μπήκα στα κλεφτά να ευχηθώ καλή επιτυχία σε όλους με τις βάσεις!
Σας εύχομαι μια επιτυχημένη και δημιουργική πορεία ως φοιτητές αλλά και μετέπειτα ως επαγγελματίες!

Α και μην ξεχνάτε : να παλέψετε για την σχολή που πραγματικά σας αρέσει ακόμα και αν αυτό απαιτεί να δώσετε δεύτερη φορά.

Φιλικά! :flowers:
Δεν πειράζει με βάση την γνωστή παροιμία πάλι κερδισμένοι είμαστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomyfou

Νεοφερμένος

Η thomyfou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Παιδιά, ποιος ξέρει να μου πει αν ο Στρατηγάκης ή ο Πάτσης πέφτουν μέσα στις εκτιμήσεις τους για Ιατρικές γιατί ο πρώτος δίνει 18.400 για Δ.Π.Θ και ο δεύτερος 18.485. Μεγάλη διαφορά μορίων για Ιατρική αν το σκεφτεί κανείς. Α, και στις υπόλοιπες Ιατρικές υπάρχει απόκλιση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anixia

Νεοφερμένος

Η anixia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Ο κ Στρατηγάκη δίνει Ιατρική ΑΠΘ 18800 , υπερβολή.....
Απλά θεωρω , απο τις συνεντεύξεις του , ότι δίνει μεγαλες αποκλίσεις ...
Ο Πάτσης μου φαίνεται πιο ρεαλιστής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Όποιος είναι για Πολυτεχνείο ΑΠΘ (Πολιτικούς, Ηλεκτρολόγους, Χημικούς, Μηχανολόγους κτλπ) και θέλει πληροφορίες, ας στείλει pm.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Παιδιά, ποιος ξέρει να μου πει αν ο Στρατηγάκης ή ο Πάτσης πέφτουν μέσα στις εκτιμήσεις τους για Ιατρικές γιατί ο πρώτος δίνει 18.400 για Δ.Π.Θ και ο δεύτερος 18.485. Μεγάλη διαφορά μορίων για Ιατρική αν το σκεφτεί κανείς. Α, και στις υπόλοιπες Ιατρικές υπάρχει απόκλιση....

Δεν έχει σημασία ποιος πέφτει μέσα, γιατί όλα αυτα ειναι εκτιμήσεις. Κανεις δεν γνωρίζει τη ζήτηση της κάθε σχολής. Μην στηρίζεστε σ' αυτές, διότι μπορεί να απογοητευτείτε τώρα τζάμπα, ενώ έχετε περάσει, ή να χαρείτε τώρα και να κλαίτε με τα επίσημα αποτελέσματα.

Δυο εβδομάδες έμειναν, just chill. Ο,τι ειναι να γίνει, θα γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deppy_m

Νεοφερμένος

Η deppy_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλωσορησα στο φορουμ σας.Με 16996 λετε να μπαινω χημικο πατρα ή ιωαννινα????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Καλωσορησα στο φορουμ σας.Με 16996 λετε να μπαινω χημικο πατρα ή ιωαννινα????
Σιγουραα μπαινεις χημικο κρητης, λογικα ομως πιανεις και ιωαννινα :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anna M@ria

Νεοφερμένος

Η Anna M@ria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Καλή επιτυχία σε όλους και καλή φοιτητική ζωή να έχουμε! :clapping:
Εγώ έδωσα για πρώτη φορά πανελλήνιες φέτος στο 3ο πεδίο και συγκέντρωσα 17.946 μόρια! Πιστεύετε πως υπάρχει περίπτωση να πέσει τόσο πολύ η φαρμακευτική της Πάτρας ώστε να την πιάσω; Αυτήν την στιγμή περνάω Μοριακή Βιολογία και Γενετική στην Αλεξανδρούπολη σχολή που με ενδιαφέρει εξίσου πολύ:dance3:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 719211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας παιδιά! Καλή επιτυχία σε όλους και καλή φοιτητική ζωή να έχουμε! :clapping:
Εγώ έδωσα για πρώτη φορά πανελλήνιες φέτος στο 3ο πεδίο και συγκέντρωσα 17.946 μόρια! Πιστεύετε πως υπάρχει περίπτωση να πέσει τόσο πολύ η φαρμακευτική της Πάτρας ώστε να την πιάσω; Αυτήν την στιγμή περνάω Μοριακή Βιολογία και Γενετική στην Αλεξανδρούπολη σχολή που με ενδιαφέρει εξίσου πολύ:dance3:

Πέρσι η Πάτρα είχε κάπου στα 18200, δεδομένου ότι οι υψηλόβαθμες σχολές θα πέσουν από 200-350 μόρια έχεις πολλές πιθανότητες να πιάσεις φαρμακευτική Πατρών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anna M@ria

Νεοφερμένος

Η Anna M@ria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Πέρσι η Πάτρα είχε κάπου στα 18200, δεδομένου ότι οι υψηλόβαθμες σχολές θα πέσουν από 200-350 μόρια έχεις πολλές πιθανότητες να πιάσεις φαρμακευτική Πατρών


Πέρσι η Πάτρα είχε 18352! Άρα, μάλλον είμαι πολύ οριακά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.

anixia

Νεοφερμένος

Η anixia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.

Specon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Specon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεματικής Χαροκοπείου. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Καλησπέρα ονομάζομαι Σπυρος και θα ήθελα να μου απαντήσει οποίος γνωρίζει στο εξής : έχω 10.486 μόρια στο πεδίο των Οικονομικών θα μπορέσω να εισαχθώ στο τμήμα των Οικονομικό Επιστημών στο Πανεπιστήμιο της Πελλοπονήσου;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Πέρσι είχε 10.749! Αναμένεται πτώση μικρή στο 4ο πεδίο λόγω μαθηματικών, οπότε υπάρχουν αρκετές πιθανότητες! Τι άλλες σχολές έχεις δηλώσει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top