[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Λέτε να πιάσω νοσηλευτική Ηρακλείου με 12.517 που έβγαλα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λέτε να πιάσω νοσηλευτική Ηρακλείου με 12.517 που έβγαλα ?

Κατσε ρε εσυ δεν εβγαλες 18800;;; το θυμαμαι πολυ καθαρα...20 σε ολα και 14 στην εκθεση.Μας ειπες οτι δεν πηγαινες φροντιστηριο και οτι ηλπιζες να μας εγινες παραδειγμα για την προσπαθεια σου χαχα γελώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anixia

Νεοφερμένος

Η anixia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Η αιτιολογία είναι προφανής δεν θέλει πολύ ανάλυση το θέμα.Περιπου το 35% των 19000+ πάνε ιατρική ΕΚΠΑ άρα από τους 260 οι 91 από τους 19000- ας υποθέσουμε ένα 60% και αν ισχύει θεωρητικά ο λόγος 650/500 τότε έχουμε 1.3 υποψήφιους το μόριο άρα οι υπόλοιποι 70 θα πάρουν κάπου στα 80-120 μόρια ,οπότε ιατρική ΕΚΠΑ 18880-19920
18920 εννοείς...
Και το ΑΠΘ .. κοντά στο 18880;
Αν κατάλαβα καλά τη λογική σου.
Και ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xristosss

Νεοφερμένος

Ο Xristosss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
well .... :loltooth::loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • lol.png
    lol.png
    115.6 KB · Εμφανίσεις: 251

Ο Απορίας

Νεοφερμένος

Ο Ο Απορίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 91 μηνύματα.

Αν ο Στρατηγακης πεσει μεσα σ αυτα εγω θα γινω αστροναυτης.Ενα μικρο παραδειγμα απο το 3ο πεδιο που εχω μελετησει και βεβαιως εκτος απο τις ιατρικες οπου εκει και ενας ασχετος με πανελλαδικες μπορει να βγαλει ενα συμπερασμα που θα ειναι αρκετα κοντα.Λοιπον Α) λαθος μεγαλο οτι δινει νοσηλευτικη Σπαρτης ποιο ψηλα απο νοσηλευτικη ΠΔΑ 16100 με 14700 λεει ας γελασω χαχαχα.Κανει συγκριση οταν περσυ ηταν ΤΕΙ και τωρα που ειναι ΑΕΙ θα ερθει τουμπα το πραγμα.ΒΟΥ) δινει Φυσικοθεραπεια Αθηνας ποιο ψηλα ή ισα απο Χημικα Κρητης, Ιωαννινων δευτερο μεγαλο χαχαχα. Και για να μην κουρασω μεγαλες προβλεψεις ο ανθρωπος, χωρις μελετη και για πολλα κλικ στα sites, βλεπετε η κακουργα ή διαφημιση.ΥΓ.Ο τυπος δεν εχει απ οτι βλεπω υπολογισει και την αυξηση εισακτεων στις ποιο κατω των ιατρικων σχολων,σχολες. ΑΡΑ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΗΜΑΣΙΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sylia

Νεοφερμένος

Η sylia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Αν ο Στρατηγακης πεσει μεσα σ αυτα εγω θα γινω αστροναυτης.Ενα μικρο παραδειγμα απο το 3ο πεδιο που εχω μελετησει και βεβαιως εκτος απο τις ιατρικες οπου εκει και ενας ασχετος με πανελλαδικες μπορει να βγαλει ενα συμπερασμα που θα ειναι αρκετα κοντα.Λοιπον Α) λαθος μεγαλο οτι δινει νοσηλευτικη Σπαρτης ποιο ψηλα απο νοσηλευτικη ΠΔΑ 16100 με 14700 λεει ας γελασω χαχαχα.Κανει συγκριση οταν περσυ ηταν ΤΕΙ και τωρα που ειναι ΑΕΙ θα ερθει τουμπα το πραγμα.ΒΟΥ) δινει Φυσικοθεραπεια Αθηνας ποιο ψηλα ή ισα απο Χημικα Κρητης, Ιωαννινων δευτερο μεγαλο χαχαχα. Και για να μην κουρασω μεγαλες προβλεψεις ο ανθρωπος, χωρις μελετη και για πολλα κλικ στα sites, βλεπετε η κακουργα ή διαφημιση.ΥΓ.Ο τυπος δεν εχει απ οτι βλεπω υπολογισει και την αυξηση εισακτεων στις ποιο κατω των ιατρικων σχολων,σχολες. ΑΡΑ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΜΕ ΣΗΜΑΣΙΑ

Διαφωνώ ως προς τη νοσηλευτική.Ακόμα και αν το ΤΕΙ της Αθήνας έγινε ΑΕΙ δεν σταματάει στο μυαλό του κόσμου να είναι ακόμα υποδεέστερο από τη νοσηλευτική του ΕΚΠΑ.Δεν ξέρω τι θα γίνει τα επόμενα χρόνια και αν οι δύο νοσηλευτικές θα εξισορροπηθούν ,αλλά για φέτος τουλάχιστον δεν νομίζω να έχουμε τόσο τρομερές αλλαγές! Όσο για την φυσικοθεραπεία ακόμα και ως ΤΕΙ είχε πολύ υψηλές βάσεις όλα τα χρόνια.Και μην ξεχνάμε ότι είναι τμήμα που ποτέ δεν υπήρχε αντίστοιχο πανεπιστημιακό, δλδ είχαν πάντα τα ανώτερα επαγγελματικά δικαιώματα στον τομέα τους! Ε τώρα που έγινε ΑΕΙ(που για μένα δεν έχει καμία διαφορά,αλλά είπαμε τα στερεότυπα που υπάρχουν σε αυτή τη χώρα κατατάσσουν τα ΑΕΙ ανώτερα των ΤΕΙ) είναι πολύ λογικό να έχουμε έστω και μία μικρή άνοδο των βάσεων της!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο Απορίας

Νεοφερμένος

Ο Ο Απορίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Διαφωνώ ως προς τη νοσηλευτική.Ακόμα και αν το ΤΕΙ της Αθήνας έγινε ΑΕΙ δεν σταματάει στο μυαλό του κόσμου να είναι ακόμα υποδεέστερο από τη νοσηλευτική του ΕΚΠΑ.Δεν ξέρω τι θα γίνει τα επόμενα χρόνια και αν οι δύο νοσηλευτικές θα εξισορροπηθούν ,αλλά για φέτος τουλάχιστον δεν νομίζω να έχουμε τόσο τρομερές αλλαγές! Όσο για την φυσικοθεραπεία ακόμα και ως ΤΕΙ είχε πολύ υψηλές βάσεις όλα τα χρόνια.Και μην ξεχνάμε ότι είναι τμήμα που ποτέ δεν υπήρχε αντίστοιχο πανεπιστημιακό, δλδ είχαν πάντα τα ανώτερα επαγγελματικά δικαιώματα στον τομέα τους! Ε τώρα που έγινε ΑΕΙ(που για μένα δεν έχει καμία διαφορά,αλλά είπαμε τα στερεότυπα που υπάρχουν σε αυτή τη χώρα κατατάσσουν τα ΑΕΙ ανώτερα των ΤΕΙ) είναι πολύ λογικό να έχουμε έστω και μία μικρή άνοδο των βάσεων της!

Aγαπητη μου δεν νομιζω να καταλαβες καν το τι εγραψα.Κατ αρχας δεν γραφω για νοσηλευτικη ΕΚΠΑ αλλα για την Σπαρτη, επισης οσον αφορα την φυσικοθεραπεια ολες αυτες τις προηγουμενες χρονιες η σχολη αυτη ειχε μια θεση μετα τα βιολογικα και το 2017 κατεβηκε λογω εισοδου των χημικων σχολων κατω απο αυτα.Τωρα γιατι να αλλαξει; Μηπως επειδη εγινε ΑΕΙ εχει μηπως διαφορετικα δικαιωματα ο πτυχιουχος φυσικοθεραπευτης των πρωην ΤΕΙ και νυν ΑΕΙ, καμμια σε ενημερωνω, εκτος και αν γινει ΔΥ. Το 99% των μαθητων οταν αποτυχουν στην σχολη 1ης προτιμησης τους αρχιζουν λοιπον με μια σειρα, τρελη κατα την αποψη μου, και κοπανανε τις σχολες παντα με την προηγουμενη χρονια κατα σειρα μοριων, βλ. προηγουμενα χρονια , αυτο γιατι να αλλαξει φετος. Δεν υπαρχει περιπτωση λοιπον η σειρα να αλλαξει,ιατρικη,οδοντιατρικη,φαρμακευτικη βιολογια,χημεια κλπ δυστυχως ετσι συμβαινει. Υγ.Αντιδραση γονεα σε παιδι (πραγματικο γεγονος) εχεις πιασει τοσα μορια που σου επιτρεπουν βιολογικο ή χημικο και θα πας να τριβεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GohanDGeo

Νεοφερμένος

Ο GohanDGeo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Κατσε ρε εσυ δεν εβγαλες 18800;;; το θυμαμαι πολυ καθαρα...20 σε ολα και 14 στην εκθεση.Μας ειπες οτι δεν πηγαινες φροντιστηριο και οτι ηλπιζες να μας εγινες παραδειγμα για την προσπαθεια σου χαχα γελώ

Όντως. Και όταν το είδα μου έκανε εντύπωση το ότι έγραψε σχεδόν ίδιο ποστ με εμένα. Τρολια μυρίζομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios725

Νεοφερμένος

Ο Stelios725 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Θα ειδε τους βαθμους του απο πανω μαλλον. :cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sylia

Νεοφερμένος

Η sylia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Aγαπητη μου δεν νομιζω να καταλαβες καν το τι εγραψα.Κατ αρχας δεν γραφω για νοσηλευτικη ΕΚΠΑ αλλα για την Σπαρτη, επισης οσον αφορα την φυσικοθεραπεια ολες αυτες τις προηγουμενες χρονιες η σχολη αυτη ειχε μια θεση μετα τα βιολογικα και το 2017 κατεβηκε λογω εισοδου των χημικων σχολων κατω απο αυτα.Τωρα γιατι να αλλαξει; Μηπως επειδη εγινε ΑΕΙ εχει μηπως διαφορετικα δικαιωματα ο πτυχιουχος φυσικοθεραπευτης των πρωην ΤΕΙ και νυν ΑΕΙ, καμμια σε ενημερωνω, εκτος και αν γινει ΔΥ. Το 99% των μαθητων οταν αποτυχουν στην σχολη 1ης προτιμησης τους αρχιζουν λοιπον με μια σειρα, τρελη κατα την αποψη μου, και κοπανανε τις σχολες παντα με την προηγουμενη χρονια κατα σειρα μοριων, βλ. προηγουμενα χρονια , αυτο γιατι να αλλαξει φετος. Δεν υπαρχει περιπτωση λοιπον η σειρα να αλλαξει,ιατρικη,οδοντιατρικη,φαρμακευτικη βιολογια,χημεια κλπ δυστυχως ετσι συμβαινει. Υγ.Αντιδραση γονεα σε παιδι (πραγματικο γεγονος) εχεις πιασει τοσα μορια που σου επιτρεπουν βιολογικο ή χημικο και θα πας να τριβεις.

Με όλο το σεβασμό εσύ δεν κατάλαβες τι έγραψα εγώ.Η νοσηλευτική Σπάρτης είναι το αντίστοίχο τμήμα της νοσηλευτικής ΕΚΠΑ στην επαρχία.'Οπως είναι για παράδειγμα η ιατρική Αλεξανδρούπολης ή το χημικό Κρήτης έναντι των αντίστοιχων στην Αθήνα.Κάτι που φυσικά δεν ισχύει τουλάχιστον για φέτος με την νοσηλευτική του Αιγάλεου.Δλδ αν κάποιος πιάνει τη νοσηλευτική Σπάρτης θεωρώ ότι θα την προτιμήσει έναντι του Αιγάλεου.Όσο για την φυσικοθεραπεία επειδή θεωρώ ότι είνσι ένα δυνατό τμήμα είτε ως ΤΕΙ είτε ως ΑΕΙ εκεί μπορεί να προτιμηθεί περισσότερο.Βέβαια όλα αυτά είναι εικασίες και έχουν να κάνουν με τα κριτήρια που επιλέγουν οι υποψήφιοι.Βάση πόλης ή βάση σχολής!

Aγαπητη μου δεν νομιζω να καταλαβες καν το τι εγραψα.Κατ αρχας δεν γραφω για νοσηλευτικη ΕΚΠΑ αλλα για την Σπαρτη, επισης οσον αφορα την φυσικοθεραπεια ολες αυτες τις προηγουμενες χρονιες η σχολη αυτη ειχε μια θεση μετα τα βιολογικα και το 2017 κατεβηκε λογω εισοδου των χημικων σχολων κατω απο αυτα.Τωρα γιατι να αλλαξει; Μηπως επειδη εγινε ΑΕΙ εχει μηπως διαφορετικα δικαιωματα ο πτυχιουχος φυσικοθεραπευτης των πρωην ΤΕΙ και νυν ΑΕΙ, καμμια σε ενημερωνω, εκτος και αν γινει ΔΥ. Το 99% των μαθητων οταν αποτυχουν στην σχολη 1ης προτιμησης τους αρχιζουν λοιπον με μια σειρα, τρελη κατα την αποψη μου, και κοπανανε τις σχολες παντα με την προηγουμενη χρονια κατα σειρα μοριων, βλ. προηγουμενα χρονια , αυτο γιατι να αλλαξει φετος. Δεν υπαρχει περιπτωση λοιπον η σειρα να αλλαξει,ιατρικη,οδοντιατρικη,φαρμακευτικη βιολογια,χημεια κλπ δυστυχως ετσι συμβαινει. Υγ.Αντιδραση γονεα σε παιδι (πραγματικο γεγονος) εχεις πιασει τοσα μορια που σου επιτρεπουν βιολογικο ή χημικο και θα πας να τριβεις.

Βέβαια όσον αφορά την τελευταία σου πρόταση σχετικά με την φυσικοθεραπεία δεν διαφωνώ.Για να επιλέξει κάποιος φυσικοθεραπεία αντί για χημικό θα πρέπει να έχει σοβαρούς λόγους που τον ανγκάζουν να μην φύγει επαρχία.

Aγαπητη μου δεν νομιζω να καταλαβες καν το τι εγραψα.Κατ αρχας δεν γραφω για νοσηλευτικη ΕΚΠΑ αλλα για την Σπαρτη, επισης οσον αφορα την φυσικοθεραπεια ολες αυτες τις προηγουμενες χρονιες η σχολη αυτη ειχε μια θεση μετα τα βιολογικα και το 2017 κατεβηκε λογω εισοδου των χημικων σχολων κατω απο αυτα.Τωρα γιατι να αλλαξει; Μηπως επειδη εγινε ΑΕΙ εχει μηπως διαφορετικα δικαιωματα ο πτυχιουχος φυσικοθεραπευτης των πρωην ΤΕΙ και νυν ΑΕΙ, καμμια σε ενημερωνω, εκτος και αν γινει ΔΥ. Το 99% των μαθητων οταν αποτυχουν στην σχολη 1ης προτιμησης τους αρχιζουν λοιπον με μια σειρα, τρελη κατα την αποψη μου, και κοπανανε τις σχολες παντα με την προηγουμενη χρονια κατα σειρα μοριων, βλ. προηγουμενα χρονια , αυτο γιατι να αλλαξει φετος. Δεν υπαρχει περιπτωση λοιπον η σειρα να αλλαξει,ιατρικη,οδοντιατρικη,φαρμακευτικη βιολογια,χημεια κλπ δυστυχως ετσι συμβαινει. Υγ.Αντιδρασηαν δείς πέρυσι γονεα σε παιδι (πραγματικο γεγονος) εχεις πιασει τοσα μορια που σου επιτρεπουν βιολογικο ή χημικο και θα πας να τριβεις.

Και κάτι τελευταίο γιατί νομίζω το κουράσαμε το θέμα,αν δείς πέρυσι η διαφορά της φυσικοθεράπειας από το χημικό Κρήτης ήταν μόνο 39 μόρια.Κάτι που σημαίνει ότι είναι τμήματα που βρίσκονται πολύ κοντά μεταξύ τους στις προτιμήσεις των παιδιών.Anyway, υποθέσεις κάνουμε όλοι μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ο Απορίας

Νεοφερμένος

Ο Ο Απορίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Και κάτι τελευταίο γιατί νομίζω το κουράσαμε το θέμα,αν δείς πέρυσι η διαφορά της φυσικοθεράπειας από το χημικό Κρήτης ήταν μόνο 39 μόρια.Κάτι που σημαίνει ότι είναι τμήματα που βρίσκονται πολύ κοντά μεταξύ τους στις προτιμήσεις των παιδιών.Anyway, υποθέσεις κάνουμε όλοι μας.

https://aeitei.gr/sxoli.php?sxoli=190

https://aeitei.gr/sxoli.php?sxoli=645

Επετρεψε μου να εχω αντιθετη αποψη και στα δυο, α)δες τα παραπανω λινκς και θα καταλαβεις τι παιζει με τις προτιμησεις των σχολων 24/108 προτιμησαν 1η,2η,3η, επιλογη την Αθηνα αν και ΤΕΙ και μονο 9/130 την Σπαρτη αν και ΑΕΙ, φαντασου τωρα τι εχει να γινει.β)Η Φυσικοθεραπεια ειναι σχολη που πρεπει να την γουσταρεις και γιαυτο την επιλεγουν τα περισσοτερα παιδια, θελω να πω οτι παιδι που δεν του αρεσει, βαζει στην σειρα προτιμησης πανω το χημικο και μετα την φυσικοθεραπεια. Βεβαια κοντος ψαλμος για το ποιος θα επιβεβαιωθει. Εγω αν δεις σαυτο το φορουμ απο την αρχη που αρχισαν οι εκτιμησεις,και πριν ακομη τα στατιστικα, ειχα καταθεσει την αποψη μου που εστω και λιγο επιβεβαιωνομαι.Δεν θα σου μιλησω με νουμερα για να μην γινω γραφικος αλλα κρατα αυτο και τιποτε αλλο, νοσηλευτικη ΠΔΑ πανω απο Σπαρτη και φυσικοθεραπεια ΠΔΑ κατω απο χημικα. Ειναι η νοοτροπια που οδηγει σαυτα. Υγ φυσικοθεραπεια Αθηνα 1-3 προτιμηση 22/77 και χημικο κρητης 14/115 ειναι μεγαλη διαφορα στις προτιμησεις, που δειχνουν και την ταση το τι δηλωνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Ρε παιδιά έγραψα πιο κάτω ότι αυτό με τους βαθμούς ήταν καθαρό σατιρικό γιατί βγαίνουν κάποιοι και λένε τέτοια πράγματα ,μπουρδες για να πέσουν ψυχολογικά η άλλη .......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HliasV

Νεοφερμένος

Ο HliasV αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Παιδια με 17200 λετε μπορω να πιασω βιοιατρικων επιστημων;Σε τι μορια το βλεπετε να κινειται;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ηλία εδώ έχω εγώ 17.028 και μάλλον το πιάνω,δε θα το πιάσεις εσύ; :P Επειδή έγινε πανεπιστήμιο θα ανέβει σίγουρα η βάση αλλά δε νομίζω να ξεπεράσει τα χημικά :P Πάντως για κάποιο λόγο δεν πολύ εμπιστεύομαι τις εκτιμήσεις...Μα καλά το χημικό πατρών 17.000;;Αποκλείεται εκτός και αν γίνει το πολυπόθητο θαύμα(no way :P).Εσείς τι πιστεύετε για το Χημικό Πατρών; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Ηλία καί Γιώτα πιστεύω ότι η βάση της σχολής θα είναι γύρω στα 14.900-15.200
Μιλάμε για 400 θέσεις δε μπορεί να είναι τόσο μεγάλη πια η βάση της εκτός αν προτιμηθει από πολλά παιδια με 17 και 16 η σχολή αυτή σε σχέση με το χημικό καί θά πέσει η το χημικό η κάποιο άλλο τμήμα τό μόνο σίγουρο για εμένα φέτος είναι ότι θα έχουμε βάσεις Κίντερ έκπληξη λολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Μάρτζι δεν νομίζω τόσο λίγο να είναι το βιοιατρικών επιστημών..Το ιατρικών εργαστηρίων Αθηνών μόνο του είχε 16.040 πέρυσι..Θεωρώ πως επειδή έγινε πανεπιστήμιο θα πάει γύρω στο 16.500-16.800..(μιας και το ΤΕΙ Αθήνας έγινε πανεπιστήμιο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο Απορίας

Νεοφερμένος

Ο Ο Απορίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Ηλία καί Γιώτα πιστεύω ότι η βάση της σχολής θα είναι γύρω στα 14.900-15.200
Μιλάμε για 400 θέσεις δε μπορεί να είναι τόσο μεγάλη πια η βάση της εκτός αν προτιμηθει από πολλά παιδια με 17 και 16 η σχολή αυτή σε σχέση με το χημικό καί θά πέσει η το χημικό η κάποιο άλλο τμήμα τό μόνο σίγουρο για εμένα φέτος είναι ότι θα έχουμε βάσεις Κίντερ έκπληξη λολ

Μιλαμε για μειωση θεσεων στο συγκεκριμενο τμημα κατα 121 θεσεις !!!!!! Δηλαδη μυλος.

Ριξε μια ματια στο excel κατω κατω

https://www.minedu.gov.gr/ypapegan/y...iko-etos-2018-19-ayksisi-kata-3-966-theseis-3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Δε θα έχει κάποια διαφορά αφού είναι 5 σχολές σε 1 ?? Ίσως πιο χαμηλά
?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

serte

Νεοφερμένος

Ο serte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Σχετικά με τις εκτιμήσεις του κ Στρατηγακη για τις φετινές βάσεις :
Μου προξενεί εντύπωση ότι για πολλά από τα τμήματα του πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής του 3ου πεδίου προβλέπει πτώση των βάσεων τη στιγμή που οι πάντες "βλέπουν" άνοδο λόγω της νέας κατάστασης που διαμορφώθηκε με την ίδρυση του εν λόγω πανεπιστημίου.
Μακάρι να έχει δίκιο για όλους μας αλλά επιφυλασσομαι.
Εσείς τι λέτε, υπάρχει πιθανότητα να μην ανέβουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top