[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
18406 στο 3ο πεδίο και συγκεκριμένα:

Έκθεση 17.1
Φυσική 19.1
Χημεία 19.6
Βιολογία 17.8

Πιστεύετε ότι έχω καμιά ελπίδα για Ιατρική (σε οποιαδήποτε πόλη);

Κάθε απάντηση είναι χρήσιμη γιατί είμαι σε αναμμένα κάρβουνα πραγματικά...

Είσαι πολύ οριακά . Προσωπική άποψη ότι δεν θα πέσει 300 μόρια η Ιατρική .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
18406 στο 3ο πεδίο και συγκεκριμένα:

Έκθεση 17.1
Φυσική 19.1
Χημεία 19.6
Βιολογία 17.8

Πιστεύετε ότι έχω καμιά ελπίδα για Ιατρική (σε οποιαδήποτε πόλη);

Κάθε απάντηση είναι χρήσιμη γιατί είμαι σε αναμμένα κάρβουνα πραγματικά...

Χλωμό. Δεν νομίζω να έχουν πέσει ποτέ τόσο οι ιατρικές. Αλλά ποτέ δε ξέρεις, βάλε όλες τις ιατρικές στο μηχανογραφικό και ίσως σταθείς τυχερός. Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

osfp123123

Νεοφερμένος

Ο osfp123123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Με 17.054 μόρια 2ο πεδίο πιάνω χημικών μηχανικών εμπ η απθ;;;πάτρα την έχω σίγουρη μιας και ακούμε πτώσεις στα πολυτεχνεία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για ΕΜΠ δεν το βλέπω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο Απορίας

Νεοφερμένος

Ο Ο Απορίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
2017 2018
Εκθεση 2744 2,125 619 -22.56
Βιολογια 4187 3,873 314 -7.50
Φυσικη 10075 7,457 2,618 -25.99
Χημεια 10034 10,374 -340 3.39


Αυτα ειναι τα συνολα των μαθητων που εχουν γραψει πανω απο 17 και διπλα τα ποσοστα μειωσης.Αρα χαμος στο 3ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Συγνώμη θα το θέσω απλά... Δύσκολα θέματα στο 2ο και 3ο σωστά? Αύξηση θέσεων σωστά? Δε θα πρέπει να υπάρξει πτώση ?δε αναφέρομαι στις ιατρικές ... Αλλά από χημικό Κ κάτω γτ οι ιατρικές δε έχουν αύξηση θέσεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

depfour

Νεοφερμένος

Η depfour αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ψυχολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Καμία εκτίμηση για 1ο πεδίο και συγκεκριμένα Ψυχολογία; Δεδομένου ότι εμπλουτίστηκαν με 121 θέσεις πιστεύετε ότι το Ρέθυμνο με 21 επιπλέον θεσεις , θα με φάει κ θα ανεβεί πάνω από 130 μορια φέτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elmarsia

Νεοφερμένος

Η Elmarsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Χλωμό. Δεν νομίζω να έχουν πέσει ποτέ τόσο οι ιατρικές. Αλλά ποτέ δε ξέρεις, βάλε όλες τις ιατρικές στο μηχανογραφικό και ίσως σταθείς τυχερός. Καλή επιτυχία!

Το 2013 και το 2015 η Ιατρική Αλεξανδρούπολης είχε κάτω από 18200
Εννοείται θα τις βάλω όλες! Ευχαριστώ για την απάντηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Το 2013 και το 2015 η Ιατρική Αλεξανδρούπολης είχε κάτω από 18200
Εννοείται θα τις βάλω όλες! Ευχαριστώ για την απάντηση

Αυτό ήταν με το παλιό σύστημα όμως. Το τωρινό είναι εντελώς διαφορετικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Εκτιμήσεις για ψυχολογία ΕΚΠΑ; :hmm:

Πιστεύετε θα ξεπεράσει τα 17.900 δεδομένου ότι πέρσι είχε 17.826;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Με 17.054 μόρια 2ο πεδίο πιάνω χημικών μηχανικών εμπ η απθ;;;πάτρα την έχω σίγουρη μιας και ακούμε πτώσεις στα πολυτεχνεία....

Πολυ οριακα στο ΑΠΘ.Κρινοντας απο την στατιστικη το πολυ πολυ να πεσουν οι βασεις κατα 20-70 μορια.ΕΜΠ με την καμια δυστυχως ακομη και με την ιδρυση μηχανολογων,ηλεκτρολογων και ναυπηγων μηχανικων στο παδα ειναι σχεδον απιθανο(μακαρι να βγω λαθος).Αν εχεις την ανεση βεβαια να πας σε μια απο τις παραπανω μην το σκεφτεσαι καν το ιδιο πτυχιο παιρνεις και απ'τις 3.Πιο σημαντικος ειναι ο βαθμος που θα παρεις στο ΜΟ του πτυχιου παρα η σχολη που τελειωσες(πχ αν εχεις βγαλει την χημικων μηχανικων με 9 στην πατρα και την εβγαζε καποιος αλλος με 6 στο εμπ εσενα θα προτιμουσανε)
Οπως και να εχει καλη επιτυχια μελλοντικε συναδελφε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο Απορίας

Νεοφερμένος

Ο Ο Απορίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Αυτό ήταν με το παλιό σύστημα όμως. Το τωρινό είναι εντελώς διαφορετικό.

Σωστα, αυτο το συστημα μπορει ομως να τις βυθισει, τοσο οσο δεν το φανταζεσαι με ενα και μονο ενα μαθημα, εαν ειναι παρα πολυ δυσκολο. Πχ υπαρχει μια χρονια απ οτι μου ελεγε ο φυσικος μου, νομιζω το 1997 οπου ο καλυτερος πανελλαδικα στην φυσικη ειχε γραψει 16,8. Πες λοιπον μ αυτο το συστημα τι θα γινοταν με τις βασεις εαν συνεβαινε; Ειδαμε δυο χρονιες ευκολα θεματα και λεμε, αα ετσι θαναι, αμ δε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Εκτιμήσεις για ψυχολογία ΕΚΠΑ; :hmm:

Πιστεύετε θα ξεπεράσει τα 17.900 δεδομένου ότι πέρσι είχε 17.826;

Κοίτα! Δεδομένων των συγκριτικά ευκολότερων θεμάτων στα Αρχαία και των ευκόλων Λατινικών συζητείται αύξηση μικρή στις σχολές του 1ου πεδίου! Τα 17.900 δεν πιστεύω να τα ξεπεράσει! Η αύξηση μάλλον θα είναι αμελητέα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xopk

Νεοφερμένος

Ο xopk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Κανω φετος 10% με την χρονια του 2016 και ειχα βγαλει 13530 στο οικονομικο πως εκτιματε οτι θα κυμανθουν οι βασεις εκει?Για την ακριβεια θελω το οικονομικο του παπει που την πρωτη χρονια του 10% για το 2016 ειχε 14005.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΣπύροςΔ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣπύροςΔ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Κοιτώντας λίγο πιο προσεκτικά τα στατιστικά διαπίστωσα ότι οι μαθητές στο 5ο πεδίο πήγαν πολύ καλυτερα από πέρυσι.μην το δείτε σαν ποσοστά.ετσι φαινεται η πανωλεθρία στα μαθηματικά ίδια με τη περσινή.επειδη όμως οι υποψήφιοι είναι περισσότεροι ,έτσι περισσότεροι είναι κ αυτοι που έγραψαν καλυτερα.αποψη μου είναι πως οι βάσεις θα επιστρέψουν στα ίδια επίπεδα με το 2016
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jordan

Νεοφερμένος

Ο Jordan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Πτώση σε επαρχιακές σχολές του 2ου πεδίου με ταυτόχρονη οριακή άνοδο σε κεντρικά τμήματα.
3ο πεδίο-Ιατρικές στα ίδια με πέρυσι,ίσως ελάχστα πάνω ή κάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosp2

Νεοφερμένος

Ο thanosp2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Εκτιμήσεις για Νομικές και συγκεκριμένα Κομοτηνής? Πέρυσι ειχε 17.515 κ εγώ εχω μόνο 48 μόρια παραπάνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Τα τμηματα χημειας πως τα βλεπετε? Υπαρχει περιπτωση να υπαρξει σημαντικη πτωση?



Οσον αφορα το ΤΕΙ αθηνας που εγινε ΑΕΙ, εν τελει προβλεπεται να μειωθουν οι βασεις η να ανεβουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
Εκτιμήσεις για Νομικές και συγκεκριμένα Κομοτηνής? Πέρυσι ειχε 17.515 κ εγώ εχω μόνο 48 μόρια παραπάνω...

Είσαι οριακά, όποτε κανεις δεν ξέρει. Θα παίξει ρόλο και η ζήτηση. Δεδομένου όμως ότι αυξήθηκαν οι εισακτέοι και μειώθηκαν οι υποψήφιοι, πιστεύω ότι θα πέσει ελαφρώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios725

Νεοφερμένος

Ο Stelios725 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Τα τμηματα χημειας πως τα βλεπετε? Υπαρχει περιπτωση να υπαρξει σημαντικη πτωση?



Οσον αφορα το ΤΕΙ αθηνας που εγινε ΑΕΙ, εν τελει προβλεπεται να μειωθουν οι βασεις η να ανεβουν?

ειναι αναλογα τι ζητηση θα παρει τωρα που εγινε ΑΕΙ, πιστευω οτι θα το δηλωσουν περισσοτεροι οποτε θα αυξηθουν οι βασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top