[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2018

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ο Απορίας

Νεοφερμένος

Ο Ο Απορίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Τέτοια να λες και εσύ θα γινεις πολύ φιλος μου :rofl::rofl:
Εχω 19069 στο 3ο :cry_x:

Ζηλευω γιατι κανεις μονο το φιλο Διονυση???????????? εγω που σου γραφω για ισως και κατω απο 19000,τιποτα;????????????. Και λιγο σοβαρα κατα 99% εισαι μεσα μονο κοιτα τα στατιστικα και θα καταλαβεις οταν θα βγει και η κλιμακωση γυρω στις 20/7 θα εισαι ποιο σιγουρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andy27

Νεοφερμένος

Ο andy27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Ζηλευω γιατι κανεις μονο το φιλο Διονυση???????????? εγω που σου γραφω για ισως και κατω απο 19000,τιποτα;????????????. Και λιγο σοβαρα κατα 99% εισαι μεσα μονο κοιτα τα στατιστικα και θα καταλαβεις οταν θα βγει και η κλιμακωση γυρω στις 20/7 θα εισαι ποιο σιγουρη.


Θα σε εκανα και εσένα φίλο αλλα ρε μου άλλαξες το φύλο :rofl::rofl::rofl:


Βλέπω παντου οτι λενε για πτώση 300-350, απλά πιστεύω ότι τοσο θα ειναι στης επαρχίας πχ. Αλεξανδρούπολη. Και η Αθήνα θα πέσει αλλά δεν ξερω ποσο είναι το λιγο και το πολύ καθως ειναι αρκετά ανταγωνιστική η βάση της συνήθως.
Ειχα δώσει πάλι το 2013 που τα θεματα μου ειχαν φανει πολύ πιο δύσκολα και αν δεις ειχε 19170 το 2012 και επεσε στο 18900 το 2013.. Πιστευω σε μικροτερη πτωση απο τοτε..αλλά δεν ξερω πόση :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο Απορίας

Νεοφερμένος

Ο Ο Απορίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Θα σε εκανα και εσένα φίλο αλλα ρε μου άλλαξες το φύλο :rofl::rofl::rofl:


Βλέπω παντου οτι λενε για πτώση 300-350, απλά πιστεύω ότι τοσο θα ειναι στης επαρχίας πχ. Αλεξανδρούπολη. Και η Αθήνα θα πέσει αλλά δεν ξερω ποσο είναι το λιγο και το πολύ καθως ειναι αρκετά ανταγωνιστική η βάση της συνήθως.
Ειχα δώσει πάλι το 2013 που τα θεματα μου ειχαν φανει πολύ πιο δύσκολα και αν δεις ειχε 19170 το 2012 και επεσε στο 18900 το 2013.Πιστευω σε μικροτερη πτωση απο τοτε..αλλά δεν ξερω πόση :cry_x:

Κατ αρχας συγγνωμη για το φυλο.Μη συγκρινεις τα μορια μεχρι το 2015 γιατι εβγαιναν τελειως διαφορετικα με bonus ποιο πολλα μαθηματα που αντισταθμιζαν ενα κακο βαθμο.Τωρα ομως με τα 4 μαθηματα ειναι ποιο δυσκολα τα πραγματα αν κατι παει στραβα απο θεμα δυσκολιας.Θελω να πω το εξης: Αν καποια χρονια ο καλυτερος γραψει φυσικη 16,8 οπως εγινε το 1993 θα πεσει η ιατρικη Αθηνας τουλαχιστον 1000 μορια.Κοιτοντας λοιπον τα στατιστικα εγω βλεπω οτι ΝΑΙ θα πεσουν, οι βασεις μεχρι και 250 μορια απο ιατρικες εως και 600-700 στις κατω των χημικων σχολων βασεις.Οταν βλεπεις οτι οι βαθμολογιες απο 16 και πανω ειναι σε σχεση με το 2017.εκθεση -17% φυσικη -23% βιολογια -3% και μονο η χημεια στο +2,5%.Υπαρχει περιπτωση να ειναι ιδιες με το2017;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 982117

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για το τρίτο πεδίο μιλάνε για πτώση. Τα τμήματα των ιατρικών εργαστηρίων αξιζουν; Σε αυτά λέτε να χει πτώση; Με βάση τη δική μου λογικη θεωρω ότι η πτωση στις ιατρικες θα είναι από λιγα μόρια έως 100 μόρια οσο πιο χαμηλοτερη βάση μιας σχολής τότε εκεί θα ανοίγει η ψαλίδα και η πτώση Πίο μεγάλη. Βέβαια δεν γνωριζουμε και τον συνοστισμο... Και τις προτιμήσεις των παιδιων. .. αλλ βέβαια θα χει πτώση. Όλα αυτά απο τη δικη μου οπτική επαφή. Καλα αποτελέσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο Απορίας

Νεοφερμένος

Ο Ο Απορίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Για το τρίτο πεδίο μιλάνε για πτώση. Τα τμήματα των ιατρικών εργαστηρίων αξιζουν; Σε αυτά λέτε να χει πτώση; Με βάση τη δική μου λογικη θεωρω ότι η πτωση στις ιατρικες θα είναι από λιγα μόρια έως 100 μόρια οσο πιο χαμηλοτερη βάση μιας σχολής τότε εκεί θα ανοίγει η ψαλίδα και η πτώση Πίο μεγάλη. Βέβαια δεν γνωριζουμε και τον συνοστισμο... Και τις προτιμήσεις των παιδιων. .. αλλ βέβαια θα χει πτώση. Όλα αυτά απο τη δικη μου οπτική επαφή. Καλα αποτελέσματα.

Ειδικα για τα ιατρικα εργαστηρια ΠΔΑ τα πραγματα ειναι θολα,λογω συγχωνευσης σχολων απο 525 το 2017 σε 400 το 2018. Τωρα για ιατρικες που λες οτι θα μεινουν στα ιδια αντε πτωση μεχρι 100 μορια το στηριζεις καπου ή ετσι λεω;Βρε να ειστε αισιοδοξοι γιατι τα πραγματα δεν θα ειναι οπως το 2016 και το 2017.Ακουτε καποιον του 2016 που κι αυτος νομιζε οτι η ιατρικη θα εφτανε 19400 με τοσο ευκολα θεματα και τελικα ενα πολυ ωραιο 19063.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Ειδικα για τα ιατρικα εργαστηρια ΠΔΑ τα πραγματα ειναι θολα,λογω συγχωνευσης σχολων απο 525 το 2017 σε 400 το 2018. Τωρα για ιατρικες που λες οτι θα μεινουν στα ιδια αντε πτωση μεχρι 100 μορια το στηριζεις καπου ή ετσι λεω;Βρε να ειστε αισιοδοξοι γιατι τα πραγματα δεν θα ειναι οπως το 2016 και το 2017.Ακουτε καποιον του 2016 που κι αυτος νομιζε οτι η ιατρικη θα εφτανε 19400 με τοσο ευκολα θεματα και τελικα ενα πολυ ωραιο 19063.

Οπως και να χει μην περιμενεις την ιατρικη Αθηνας κατω απο 18900, τα στατιστικα ναι ειναι χαμηλοτερα αλλα οχι τοσο. Επισης καλυτερα να μην μιλαει κανεις με βεβαιοτητα μεχρι να βγει η κλιμακωση την αλλη εβδομαδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο Απορίας

Νεοφερμένος

Ο Ο Απορίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Οπως και να χει μην περιμενεις την ιατρικη Αθηνας κατω απο 18900, τα στατιστικα ναι ειναι χαμηλοτερα αλλα οχι τοσο. Επισης καλυτερα να μην μιλαει κανεις με βεβαιοτητα μεχρι να βγει η κλιμακωση την αλλη εβδομαδα.

Προφανως δεν λεω οτι θα παει κατω απο 18900 αν και ειναι δυνατον αλλα ομως ειναι βεβαιο οτι δεν θα ειναι και στα επιπεδα του 2017.Σιγουρα οταν βγει η κλιμακωση ειδικα για Αθηνα μπορει να προβλεψουμε με ακριβεια 20-30 μοριων.Αλλα με τα στατιστικα που βγαλανε, βλ. σκεπτικο μου ποιο πανω μπορει να προβλεψει καποιος με μια μικρη μαθηματικη λογικη τι προκειται να συμβει.Εκτος και αν εχουμε μια συγκεντρωση πανω απο 18000 και ενα χασμα μεταξυ 16000-18000 μιλαμε δηλαδη για επιστημονικη φαντασια.Εξαλλου εκτιμησεις κανουμε εδω και το σπουδαιοτερο δεν θελουμε να σπερνουμε απαισιοδοξια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avornem

Νεοφερμένος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα σας παιδιά...έδωσα φέτος πανελλήνιες και συγκεκριμένα συγκέντρωσα στο 2ο πεδίο 16091 μόρια (χάλια)..μου αρέσει πάρα πολύ η μηχανολογια και για αυτόν τον λόγο σκέφτομαι να δηλώσω τη σχολή Μηχανολόγων Μηχανικών του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας (Κοζανη)..ήθελα να περάσω στο αντίστοιχο τμήμα στον Βόλο, αλλά δεν το νομίζω..περσι η βαση του ηταν γυρω 16455 μορια, υπάρχει καμία ελπιδα; επίσης υπάρχει κάποιος που να σπουδάζει στην Κοζανη και μπορεί να με ενημερώσει για την κατάσταση του Πανεπιστημίου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Καλησπέρα σας παιδιά...έδωσα φέτος πανελλήνιες και συγκεκριμένα συγκέντρωσα στο 2ο πεδίο 16091 μόρια (χάλια)..μου αρέσει πάρα πολύ η μηχανολογια και για αυτόν τον λόγο σκέφτομαι να δηλώσω τη σχολή Μηχανολόγων Μηχανικών του Πανεπιστημίου Δυτικής Μακεδονίας (Κοζανη)..ήθελα να περάσω στο αντίστοιχο τμήμα στον Βόλο, αλλά δεν το νομίζω..περσι η βαση του ηταν γυρω 16455 μορια, υπάρχει καμία ελπιδα; επίσης υπάρχει κάποιος που να σπουδάζει στην Κοζανη και μπορεί να με ενημερώσει για την κατάσταση του Πανεπιστημίου;

Καταρχας δηλωσε και τις 2.Σαφως και υπαρχουν πιθανοτητες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avornem

Νεοφερμένος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γνωρίζεις τίποτα για το Πανεπιστήμιο της Δυτικής Μακεδονίας; Σίγουρα θα τις δηλώσω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Γνωρίζεις τίποτα για το Πανεπιστήμιο της Δυτικής Μακεδονίας; Σίγουρα θα τις δηλώσω..

Δυστυχως οχι ομως υπαρχουν μελη που σπουδαζουν στο τμημα μηχανολογων μηχανικων της κοζανης οποτε περιμενε απαντηση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Τι πιστευετε για το 4ο πεδιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Galaxy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Galaxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Γνωριζουμε ακριβη ημερομηνια για το ποτε βγαινει η κλιμακωση των μοριων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Δεν καταλαβαινω... στο τεταρτο, στατιστικα, δεν θα υπαρξει πτωση? γιατι δεν μπορω να καταλαβω, δυσκολα σχετικα τα θεματα και φετος, στο αεππ και στα μαθηματικα, και το αοθ ενω ηταν ευκολο, πολλοι την πατησαμε... ( εβγαλα 14,7 με διαβασμα απο το πρωι εως το βραδυ, και με 20 στα θεματα ολων των πανελλαδικων , αλλα και του οεφε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios725

Νεοφερμένος

Ο Stelios725 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Δεν καταλαβαινω... στο τεταρτο, στατιστικα, δεν θα υπαρξει πτωση? γιατι δεν μπορω να καταλαβω, δυσκολα σχετικα τα θεματα και φετος, στο αεππ και στα μαθηματικα, και το αοθ ενω ηταν ευκολο, πολλοι την πατησαμε... ( εβγαλα 14,7 με διαβασμα απο το πρωι εως το βραδυ, και με 20 στα θεματα ολων των πανελλαδικων , αλλα και του οεφε)

το φετινο αοθ δυστυχως ηταν σαν να γραφαμε Ιστορια,οποιος δεν το ειχε με την παπαγαλια καλα εχασε αρκετα μορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
το φετινο αοθ δυστυχως ηταν σαν να γραφαμε Ιστορια,οποιος δεν το ειχε με την παπαγαλια καλα εχασε αρκετα μορια.

Μα φιλε μου, τα εγραψα ολα, και μονα λαθη που ειδα με τον καθηγητη ηταν στην διαγραμματικη αναπαρασταση..... και σε ενα σλ ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios725

Νεοφερμένος

Ο Stelios725 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Μα φιλε μου, τα εγραψα ολα, και μονα λαθη που ειδα με τον καθηγητη ηταν στην διαγραμματικη αναπαρασταση..... και σε ενα σλ ...

την θεωρια την εγραψες οπως την λεει το βιβλιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
ολα απο το βιβλιο

απλα σπαστικα γιατι ειναι η δευτερη φορα που δινω και μονο αθηνα μπορω να περασω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Stelios725

Νεοφερμένος

Ο Stelios725 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
απλα σπαστικα γιατι ειναι η δευτερη φορα που δινω και μονο αθηνα μπορω να περασω

τοτε θα εχασες στο γ θεμα που ηταν το μονο υπολογιστικο.Μπηκε 3ος βαθμολογητης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexTselikas

Νεοφερμένος

Ο AlexTselikas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Ελπιζω στο 4ο πεδιο να μην εχει αυξησεις.Εγραψα 9461 και στοχευω για Μηχανικων Πληροφορικης στο ΤΕΙ Πελοποννησου που περυσι ηταν 8619.Τοσο μεγαλη αυξηση θα ηταν ιστορικο γεγονος πιστευω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top