[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2017

erionaa01

Νεοφερμένος

Η erionaa01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Για την αγγλική φιλολογία εκπα τι λένε; Έχω δει μονο του στρατηγακη που τη βγάζει 19.280
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto 18676

Νεοφερμένος

Η myrto 18676 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Συγνωμη αυτη ειναι δικη σου εκτιμηση ή του φιτσιλη?
:hmm:

URL: https://data.gov.gr/dataset/70d05ca7...3b2-1141-4080-b032-4834a926ba8d/download/2016


Άρα διαρροή από ιατρικές το 2016
168 επιτυχόντες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 2016 επιτυχοντες με μορια ιατρικης.pdf
    1.1 MB · Εμφανίσεις: 266

Guest 719211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
URL: https://data.gov.gr/dataset/70d05ca7...3b2-1141-4080-b032-4834a926ba8d/download/2016


Άρα διαρροή από ιατρικές το 2016
168 επιτυχόντες

Οδοντιατρικη που θα κινηθει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

odytheology

Νεοφερμένος

Ο Menandros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Οδοντιατρικη που θα κινηθει?

ο στρατηγακης δινει 18.680 την Αθηνα και 18.670 την Θεσσαλονικη

εγω με την σειρα μου να ρωτησω για χημικο τι πιστευετε??? γιατι φετος ειναι απο 2 πεδια και θα ειναι καπως???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 719211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ο στρατηγακης δινει 18.680 την Αθηνα και 18.670 την Θεσσαλονικη

εγω με την σειρα μου να ρωτησω για χημικο τι πιστευετε??? γιατι φετος ειναι απο 2 πεδια και θα ειναι καπως???

Το ξερω τι δινει ο στρατηγακης,αλλα αυτος απλως πηρε ολες τις σχολες και προσθεσε 100 μορια,εγω ρωταω με τον παραπνω τροπο που δινει ιατρικη 18681 ποσο εκτιμαται η οδοντιατρικη(ο στρατηγακης δινει βαση ιατρικης 18750)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panakeia

Νεοφερμένος

Η Panakeia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Το ξερω τι δινει ο στρατηγακης,αλλα αυτος απλως πηρε ολες τις σχολες και προσθεσε 100 μορια,εγω ρωταω με τον παραπνω τροπο που δινει ιατρικη 18681 ποσο εκτιμαται η οδοντιατρικη(ο στρατηγακης δινει βαση ιατρικης 18750)

Αν ισχύσει το 18.681 Αλεξανδρούπολη πιστευω πως Οδοντιατρική Αθήνας θα κινηθεί περιπου στα 18.630
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefan3050

Νεοφερμένος

Ο stefan3050 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Φέτος έβγαλα 15.613 μόρια από 5ο πεδίο υπάρχει περίπτωση να μπω πληροφορική απθ (βαση 2016 : 16.039) ή αλλιώς πληροφορική οπα ή παπει με βάση (15.520 και 15.114 αντίστοιχα) γιατί και πέρυσι με χαμηλές επιδόσεις ενώ έλεγαν ότι θα πέσουν δεν έπεσαν καθόλου και φέτος έχουν πρόσβαση και οι μαθητές απο το 2ο πεδίο... αν και στις φετινές εκτιμήσεις λένε ότι θα πέσουν από 450 μόρια και πάνω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είσαι σίγουρα μέσα στην πληροφορική του οπα και του παπει αλλά μάλλον όχι του παμακ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto 18676

Νεοφερμένος

Η myrto 18676 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Το ξερω τι δινει ο στρατηγακης,αλλα αυτος απλως πηρε ολες τις σχολες και προσθεσε 100 μορια,εγω ρωταω με τον παραπνω τροπο που δινει ιατρικη 18681 ποσο εκτιμαται η οδοντιατρικη(ο στρατηγακης δινει βαση ιατρικης 18750)



- Αθήνα 18620
- Θεσσαλονίκη 18610
Νομίζω!

- Αθήνα 18620
- Θεσσαλονίκη 18610
Νομίζω!




Θα συμφωνούσα με τον Στρατηγάκη να κλείσει η Αλεξανδρούπολη στα 18750 με προυπόθεση:
0% διαρροή - πράγμα Αδύνατον (πέρυσι... όπως ανέφερα παραπάνω...... η διαρροή ανήλθε σε 168 υποψηφίους που έπιασαν βάση ιατρικής αλλά προτίμησαν άλλες σχολές).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

the-stockbroker

Νεοφερμένος

Ο the-stockbroker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Θα μπορούσα αν σε ενδιέφερε να πάρω τους περσινούς επιτυχόντες της σχολής και να κόψω του τελευταίους 20 να δούμε την βάση αν σε ενδιέφερε και σε καθησύχαζε να δούμε αν η βάση είναι χαμηλότερη από 18280

Αδερφέ πως γίνεται να το δούμε αυτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αδερφέ πως γίνεται να το δούμε αυτο;

Από το σάιτ δεδομένων της κυβέρνησης έχει δύο αρχεία ένα που δείχνει την σχολή επιτυχίας και ένα άλλο με τα μόρια των μαθητών.Βέβαια πρέπει να τα επεξεργαστείς αυτά τα δεδομένα για να απομονώσεις τους επιτυχόντες της Νομικής ΕΚΠΑ και τα μόρια τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kouliorthegreat

Νεοφερμένος

Ο kouliorthegreat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
με 14800 πληροφορικη παπει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the-stockbroker

Νεοφερμένος

Ο the-stockbroker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Από το σάιτ δεδομένων της κυβέρνησης έχει δύο αρχεία ένα που δείχνει την σχολή επιτυχίας και ένα άλλο με τα μόρια των μαθητών.Βέβαια πρέπει να τα επεξεργαστείς αυτά τα δεδομένα για να απομονώσεις τους επιτυχόντες της Νομικής ΕΚΠΑ και τα μόρια τους

Tα αρχεία πως μπορούμε να τα βρουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefan3050

Νεοφερμένος

Ο stefan3050 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
kouliorthegreat πιστεύω οριακά είσαι και στις εκτιμήσεις για τις βάσεις του 2016 έλεγαν πληροφορική απθ 15.300 λόγω του ότι και πέρυσι έγραψαν 77% κάτω απο την βάση μαθηματικά και όχι μόνο δεν έπεσε αλλά ανέβηκε και 21 μόρια...Φέτος μείωσαν θέσεις (πληροφορικη οπα -15 θεσεις) και τις έβαλαν και στο 2ο πεδίο οπότε προσωπικά πιστεύω ότι αν πέσουν θα είναι ελάχιστα μόρια..και εγώ με 15.613 ελπίζω για πληροφορική απθ αλλά δύσκολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelo27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Angelo27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Από το σάιτ δεδομένων της κυβέρνησης έχει δύο αρχεία ένα που δείχνει την σχολή επιτυχίας και ένα άλλο με τα μόρια των μαθητών.Βέβαια πρέπει να τα επεξεργαστείς αυτά τα δεδομένα για να απομονώσεις τους επιτυχόντες της Νομικής ΕΚΠΑ και τα μόρια τους

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο αναλυτικός? Βήμα βημα ας πούμε.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Akratitos

Νεοφερμένος

Ο Akratitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Kouliorthegreat κατα την γνωμη μου μπαινεις παπει πληροφορικη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kouliorthegreat

Νεοφερμένος

Ο kouliorthegreat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
akratite σε ευχαριστω θερμα για την στηριξη!!! stefan3050 θεωρω πως φετος θα πεσουν σημαντικα οι βασεις καθως περυσι στις περισοοτερες σχολες με ευκολα θεματα εμειναν σταθερες. Φετος με τα δυσκολα θεματα σε μαθηματικα κ αοθ ( περυσι στο αοθ εγραψαν νομιζω 35% πανω απο 18 κ φετος 11%) θα πεσουν αρκετα οι βασεις στο 5ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefan3050

Νεοφερμένος

Ο stefan3050 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Φίλε kouliorthegreat το ξέρω ότι πέρυσι παρά την αποτυχία στα μαθηματικά τα θέματα σε αοθ και αεππ ήταν πολύ πιο εύκολα με μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχίας γιαυτό και δεν υπήρξε αισθητή μείωση στις σχολές πληροφορικής απλά φέτος πιστεύω ότι τα παιδιά απο το 2ο πεδίο (κυρίως των 15.000 - 16.000 μορίων) για να " γαντζωθούν " σε κάποια σχολή των αστικών κέντρων (Αθήνα - Θεσσαλονίκη) θα επιλέξουν σχολές πληροφορικής και ας μην ξεχνάμε και τον οικονομικό παράγοντα πλέον οι περισσότεροι δεν δηλώνουν την σχολή αλλά την πόλη...δεν λέω ότι όλοι από το 2ο πεδίο θα πέσουν με τα μούτρα στις πληροφορικές αλλά αυτοί οι λίγοι που θα μπουν θα αφήσουν άλλους έξω από το 5ο πεδίο και κυρίως άτομα από 14.000 - 15.000... και εγώ πιστεύω ότι θα πέσουν οι πληροφορικές αλλά πολύ μικρή πτώση από 50-100 και άντε ίσως και μέχρι 200 μόρια, επίσης το χημικό που ήταν μέσα στις πρώτες προτιμήσεις των υποψηφίων του 2ου πεδίου λόγω του ότι τα χημικά μπήκαν φέτος και στο 3ο πεδίο, οι θέσεις θα πιαστούν κυρίως από άτομα του 3ου πεδίου όπου υπάρχει υψηλός ανταγωνισμός και αυτοί του 2ου που θα μείνουν "στην απέξω" απο το χημικό θα απορροφηθούν στις πληροφορικές που ομοίως και αυτές για πρώτη φορά μπήκαν στο 2ο όπως και το χημικό στο 3ο..σου εύχομαι να πετύχεις την πρώτη επιλογή σου και μακάρι να βγω λάθος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

as12df34

Νεοφερμένος

Ο as12df34 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Φυσικο Θεσσαλονίκης και μηχανολογων μηχανικων κοζανης ποια πιστευετε θα ειναι η βαση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Koutsigio

Νεοφερμένος

Ο Koutsigio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Φυσικο Θεσσαλονίκης και μηχανολογων μηχανικων κοζανης ποια πιστευετε θα ειναι η βαση;

Δεν ξερω ποσο αλλα επιδιωξε το φυσικο αν μπορεις εχω ακουσει καλα πραματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top