[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2017

#LoveMaths

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Που λέτε ότι θα πάει η σχολή των Μηχανολόγων Μηχανικών στην Αθήνα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.

Panagiotis09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Θέλω την βοήθειά σας σε κάτι... :)
Λοιπόν, στις πανελλήνιες τα πήγα τέλεια :whatever: ...
2ο πεδίο 8550 και κάτι ψιλά και 3ο πεδίο 10904.
Ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα, εγώ συμπλήρωσα το μηχανογραφικό σαν να έγραψα 20.000, δηλαδή δήλωσα τις σχολές με τη σειρά που μου αρέσουν.
Έβαλα λοιπόν κατά σειρά:
Γεωπονίας
Αγροτικής Οικονομίας και Ανάπτυξης
Αγροτικής Ανάπτυξης
Γεωπονίας, Φυτικής Παραγωγής και Αγροτικού Περιβάλλοντος
Αξιοποίησης Φυσικών Πόρων και Γεωργικής Μηχανικής
Επιστήμης Διαιτολογίας και Διατροφής
Διατροφής και Διαιτολογίας (Θεσσαλονίκη, Σητεία, Καρδίτσα)
Εργοθεραπείας
Φυσικοθεραπείας(Θεσσαλονίκη, Αθήνα, Λαμία, Αίγιο)
Δημόσιας Υγείας και Κοινοτικής Υγείας-Κοινοτικής Υγείας
Πολιτικών Μηχανικών(Ξάνθη, Θεσσαλονίκη, Βόλος, Αθήνα, Πάτρα)
Σχεδιασμού Τεχνολογίας Ένδυσης

Για ποια σχολή με βλέπετε; Όχι τίποτ' άλλο, να προετοιμάζομαι ψυχολογικά... :P Εγώ ελπίζω να πιάσω κάποια από τις πρώτες 7 επιλογές...
Να πω την αλήθεια, καλώς ή κακώς δεν μπήκα να ψάξω καθόλου τις προβλέψεις για τις βάσεις των διάφορων sites...


Λογικα Περιβάλλοντος στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου αλλά κατά την γνώμη έπρεπε να δηλώσεις κι άλλες σχολές διότι με τις περσινες βάσεις περνάς μόνο σε δύο σχολές.Αν γίνει καμία στραβή και μείνεις εκτός;(Χτυπά ξύλο,μην τύχει σε κανέναν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justarandomgirl

Νεοφερμένος

Η justarandomgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Λογικα Περιβάλλοντος στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου αλλά κατά την γνώμη έπρεπε να δηλώσεις κι άλλες σχολές διότι με τις περσινες βάσεις περνάς μόνο σε δύο σχολές.Αν γίνει καμία στραβή και μείνεις εκτός;(Χτυπά ξύλο,μην τύχει σε κανέναν)

Βασικά, έχω σχολή γκαβάτζα από πέρυσι ας πούμε, αν πάει και στραβά (αν και εγώ είμαι τρελάρα, μπορεί να μου τη δώσει και να ξαναδώσω :P ), αλλά αυτές είναι οι σχολές που θα επέλεγα ό,τι βαθμό και να έβγαζα. Ξέρω, παίζω λίγο με τη φλόγα :P , ελπίζω όμως να περάσω σε κάποια από τις 6 πρώτες επιλογές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis09

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Βασικά, έχω σχολή γκαβάτζα από πέρυσι ας πούμε, αν πάει και στραβά (αν και εγώ είμαι τρελάρα, μπορεί να μου τη δώσει και να ξαναδώσω :P ), αλλά αυτές είναι οι σχολές που θα επέλεγα ό,τι βαθμό και να έβγαζα. Ξέρω, παίζω λίγο με τη φλόγα :P , ελπίζω όμως να περάσω σε κάποια από τις 6 πρώτες επιλογές...


Αν επιτρεπεται σε ποια σχολή πέρασες πέρυσι;Για κανένα λόγο δεν είναι κακό να ξαναδωσεις.Μακαρι να επιτυχεις το στόχο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justarandomgirl

Νεοφερμένος

Η justarandomgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Αν επιτρεπεται σε ποια σχολή πέρασες πέρυσι;Για κανένα λόγο δεν είναι κακό να ξαναδωσεις.Μακαρι να επιτυχεις το στόχο σου.

Μηχανικών Περιβάλλοντος. Εύχομαι και σε εσένα τα καλύτερα και να κάνεις στη ζωή σου ό,τι αγαπάς και σε γεμίζει! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικος Σκουλ(ας)

Νεοφερμένος

Ο Νικος Σκουλ(ας) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Καμία πρόβλεψη για Μηχανολόγους η Χημικούς Μηχανικούς στην Πάτρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marymaychem

Νεοφερμένος

Η marymaychem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Hello guys!!☺συγκέντρωσα 16890 στο πεδίο με τη βιολογία και 14800 στο πεδίο με τα μαθηματικα

Χημικό πιάνω λέτε;;

Καμία πρόβλεψη για Μηχανολόγους η Χημικούς Μηχανικούς στην Πάτρα;

Ακούγεται πτώση αλλά δεν γνωρίζω κάτι άλλο.Από αυτά που κυκλοφορούν στο διαδίκτυο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Just1n

Νεοφερμένος

Ο Just1n αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Ποτέ περίπου ανακοινώνονται οι βάσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.

Garist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Garist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 202 μηνύματα.
Σε ενα παρομοιο φορουμ(ονομα δεν λεω για προφανεις λογους) φινεται αρκετος ντορος για τη σχολη του χημικου και ειδικοτερα για την αυξηση στη βαση της ακομα και στην επαρχια,καποιο μαλιστα μιλανε για αυξηση της ταξης των 1000+ μοριων σε αθηνα-θεσσαλονικη.Ποιά ειναι η γνωμη σας;Προσωπικα πιστευω πως θα υπαρξει ξεκαθαρα αυξηση αλλα δεν ειναι δυνατον να συγκριθει μια σχολη χημικου με παραδοσιακα υψηλοβαθμες σχολες του 3ου πεδιου(ιατρικη,οδοντιατρικη,φαρμακευτικη κλπ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θανασης Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Σε ενα παρομοιο φορουμ(ονομα δεν λεω για προφανεις λογους) φινεται αρκετος ντορος για τη σχολη του χημικου και ειδικοτερα για την αυξηση στη βαση της ακομα και στην επαρχια,καποιο μαλιστα μιλανε για αυξηση της ταξης των 1000+ μοριων σε αθηνα-θεσσαλονικη.Ποιά ειναι η γνωμη σας;Προσωπικα πιστευω πως θα υπαρξει ξεκαθαρα αυξηση αλλα δεν ειναι δυνατον να συγκριθει μια σχολη χημικου με παραδοσιακα υψηλοβαθμες σχολες του 3ου πεδιου(ιατρικη,οδοντιατρικη,φαρμακευτικη κλπ)

Και η γεωπονια δε μπορουσε να συγκριθει αλλα ειδαμε που εφτασε περυσι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Koutsigio

Νεοφερμένος

Ο Koutsigio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Για ιατρικες τι λενε????πιθανη ελαχιστη πτωση ειπε ο υπευθυνος του οεφε!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δεα

Νεοφερμένος

Ο Δεα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Για αστυφυλακων ξέρει κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
justarandomgirl μπορεί να πιασεις και ξανθη, ποτε δεν ξερεις ποσο θα πέσουν οι βάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνα_

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Εγώ ενδιαφέρομαι για Στρατιωτική Νοσηλευτική που πέρυσι είχε 18355. Λέτε με 18430 να την πιάσω φέτος? Με δεδομένο ότι παίρνει 9 άτομα περισσότερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ ενδιαφέρομαι για Στρατιωτική Νοσηλευτική που πέρυσι είχε 18355. Λέτε με 18430 να την πιάσω φέτος? Με δεδομένο ότι παίρνει 9 άτομα περισσότερα

Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.

kouliorthegreat

Νεοφερμένος

Ο kouliorthegreat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
απλα στο 3ο πεδιο κ με 18000 μορια δεν περνας σε καποια αξιολογη γνωστη σχολη καθως ιατρικες φαρμακευτικες κλπ δεν πεφτουν κατω απο τ 18500. Ετσι οσοι ειναι με αυτα τα μορια απο 3ο πεδιο θα επιλεξουν χημικο με αποτελεσμα την εκτοξευση του

για πληροφορικη οπα πληροφορικη παπει ποσο λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spy33133

Νεοφερμένος

Ο spy33133 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
ε οχι και δεν εχει αξιολογες σχολες το τριτο πεδιο! μετα απο ιατρικη και φαρμακευτικη ( ή και πριν απο αυτες ) υπαρχουν κτηνιατρικες, οδοντιατρικες, νοσηλευτικες, γεωπονικες, επιστημη τροφιμων, φυσικοθεραπεια, ακτινολογια, ιατρικα εργαστηρια, πληροβορικη και αλλες, που προσφερουν καλητερη επαγγελματικη αποκατασταση απο το χημικο. το χημικο θα το επιλεξουν, η βαση του ισως ανεβει, ομως σε καμια περιπτωση συμφωνα με τις υπερβολικες εκτιμησεις των 1000 μοριων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top