[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
εβγαλα κοντα 5000 μορια 1ο πεδιο και κοντα 5.500 στο 3ο πιστευετε οτι παιζει να μπω σε καμια σχολη ??ειμαι πολυτεκνη και δεν κανω πλακα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Εχεις δηλωσει καποιο τμημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Λάθος κάνεις. Δε μπορεί σε ένα χρόνο από 15 να πάει στο 16,5 επειδή απλά είναι ημμυ.Ίσως σε βάθος 2-3 χρόνων αλλά όχι αμέσως.Και μη συγκρίνεις το ΗΜΜΥ ξάνθης με το ΜΜ Κοζάνης.Απέχουν έτη φωτός οι 2 σχολές σε πολλά θέματα.
To ξερω οτι το Μ.Μ στην Κοζανη ειναι πολυ πισω(κυριως στις εγκαταστασεις) απο το ΗΜΜΥ Ξανθης...
Απλως ηθελα να σου πω οτι στην ιδια η και σε κοντινες περιοχες το ημμυ εχει παντα μεγαλυτερη ζητηση απο το μηχανολογων....
Οποτε, εγω πιστευω οτι θα ανεβει φετος η βαση στο Βολο...Τωρα το ποσο, δε ξερω...
εβγαλα κοντα 5000 μορια 1ο πεδιο και κοντα 5.500 στο 3ο πιστευετε οτι παιζει να μπω σε καμια σχολη ??ειμαι πολυτεκνη και δεν κανω πλακα
Αμα εβαλες ολες τις σχολες σε ολες τις πολεις κατι μπορει να πιασεις... Αλλα το θεμα ειναι, θα πληρωνεις σπιτι σε αλλη πολη, για να σπουδαζεις κατι επειδη απλα ετυχε να περασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juicy02

Νεοφερμένος

Η juicy02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
τισ δηλωσα ολες τις σχολεσ αλλα θελω μονο αθηνα ..αποκλειεται ετσι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xkap

Νεοφερμένος

Ο xkap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Παιδια να ρωτησω κατι?? Οσοι ειστε απο αθηνα μπορειτε να με βοηθησετε!! Λοιπον εγω ειμαι απο ηρακλειο και περναω ή Πειραια ή Αθηνα! Το θεμα μου ειναι, μπορω ακομα κι αν περασω στο παπει να βρω σπιτι αθηνα και οχι πειραια? δηλαδη με βολευει να κανω κατι τετοιο? αα και ακομα και αν μεινω πειραια θα ειναι ευκολη η μετακινηση μου στο κεντρο της αθηνας??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagica

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
ποτε βγαινουν οι βασεις? =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αμα εβαλες ολες τις σχολες σε ολες τις πολεις κατι μπορει να πιασεις... Αλλα το θεμα ειναι, θα πληρωνεις σπιτι σε αλλη πολη, για να σπουδαζεις κατι επειδη απλα ετυχε να περασεις?
Μπορεί να θέλει απλά το πάσο για να ξαναδώσει.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
τισ δηλωσα ολες τις σχολεσ αλλα θελω μονο αθηνα ..αποκλειεται ετσι??
Για Αθηνα ειναι απιθανο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Νομίζω πλέον μπορούμε να μετράμε και αντίστροφαα !! :) :ΡΡ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Πανελλαδικές: Στις 30 Αυγούστου αναμένεται να ανακοινωθούν οι βάσεις

Οι τελευταίες εκτιμήσεις δείχνουν «βουτιά» των βάσεων - Τα μεγαλύτερα προβλήματα φαίνεται ότι αντιμετωπίζουν οι υποψήφιοι του 2ου και του 4ου πεδίου

Την ώρα που οι τελευταίες εκτιμήσεις δείχνουν «βουτιά» των βάσεων, σύμφωνα με πληροφορίες η ανακοίνωσή τους αναμένεται να πραγματοποιηθεί στις 30 Αυγούστου.

Σύμφωνα με «Το Βήμα» οι βάσεις αναμένεται να ανακοινωθούν φέτος για πρώτη χρονιά μια ημέρα πριν την λήξη του Αυγούστου, ενώ συνήθως δεν ανακοινώνονταν μετά τις 23 ή 24 του μήνα.

Συγκεκριμένα, σε χρονιά «Βατερλώ» εξελίσσεται η φετινή για τους υποψηφίους των πανελλαδικών εξετάσεων καθώς σύμφωνα με τις τελευταίες εκτιμήσεις οι βάσεις σε μερικές περιπτώσεις θα παρουσιάσουν πτώση έως και 1.000 μόρια.

Τα μεγαλύτερα προβλήματα φαίνεται ότι αντιμετωπίζουν οι υποψήφιοι του 2ου και του 4ου πεδίου καθώς πολλοί μαθητές σημείωσαν χαμηλές πτήσεις στις βαθμολογίες τους λόγω των απαιτητικών θεμάτων στις Πανελλαδικές, ιδιαίτερα στα Μαθηματικά, με αποτέλεσμα οι αριστούχοι να μειωθούν στο μισό σε σχέση με πέρσι.

Με βάση τις φετινές βαθμολογίες προβλέπεται μείωση ακόμα και 400 μορίων στο Μαθηματικό Αθήνας, ενώ το Φυσικό κατρακυλάει ακόμα περισσότερο σημειώνοντας πτώση της τάξης των 500 μορίων. Παρόμοια κατάσταση επικρατεί και στις σχολές του ΕΜΠ, όπου οι Σχολές Μηχανικών Η/Υ και Μηχανολόγων Μηχανικών, από τις υψηλότερες του Μετσόβιου, αναμένεται να μην ξεπεράσουν τα 18.500-18.400 μόρια.
https://www.protothema.gr/greece/art...ustou-anamenetai-na-anakoinothoun-oi-vaseis-/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Ναι και εγω 30 αυγουστου διαβαζω παντου... δεν παρα ειναι αργα ομως ? ;/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΦΩΤΗΣ Γ

Νεοφερμένος

Ο ΦΩΤΗΣ Γ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
πειτε μου οτι δεν ειναι αληθεια?
30? θα αυτοκτονησω!
ρε ολα τα αναποδα σε εμας θα τυχουν φετος? @@@$$%#@#@@#
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
esos.gr/article/eidisis-panaladikes/avgoystoy-anakoinosi-baseon-eisagogis-aei
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κοιτάξτε τι έγραφαν πέρυσι.

Μην εκπλαγείτε αν τελικά δεν πέσουν οι σχολές που περιμένατε. Πέρυσι μιλούσαν για πτώση και οι μισές σχολές ανέβηκαν!

Φέτος πιστεύω θα πέσουν οι υψηλόβαθμες (κάπου στα 200-300 μόρια), αλλά οι σχολές με βάσεις μικρότερες του 15 θα εξαρτηθούν από την ζήτηση.

Μακάρι να περάσετε εκεί που θέλετε! Κανένας υποψήφιος για το τμήμα μου υπάρχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shiv

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Κοιτάξτε τι έγραφαν πέρυσι.

Μην εκπλαγείτε αν τελικά δεν πέσουν οι σχολές που περιμένατε. Πέρυσι μιλούσαν για πτώση και οι μισές σχολές ανέβηκαν!

Φέτος πιστεύω θα πέσουν οι υψηλόβαθμες (κάπου στα 200-300 μόρια), αλλά οι σχολές με βάσεις μικρότερες του 15 θα εξαρτηθούν από την ζήτηση.

Μακάρι να περάσετε εκεί που θέλετε! Κανένας υποψήφιος για το τμήμα μου υπάρχει?

Εγώ αλλά με 15870 και την μείωση 60 ατόμων γενική σειρά σχεδόν απίθανο το βλέπω να την πιάσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Και εγώ πιστεύω πως το τμήμα μας όχι μόνο δεν θα πέσει αλλά θα ανέβει. Η μείωση ήταν 80 άτομα από ότι θυμάμαι.

Όμως δημιουργήθηκε νέο τμήμα ηλεκτρολόγων στον Βόλο, το δήλωσες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PLACEBO

Νεοφερμένος

Η Παναγιωτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Μεσσηνία). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Κι εγώ!! Έχω δηλώσει όλα τα ΗΜΜΥ μέχρι Ξάνθη και μετά Μηχανολόγους και Πολιτικούς! Έχω 17.576... Με βλέπω για Πάτρα αλλά αν δω και Ξάνθη δε θα εκπλαγώ...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_Shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χορτιάτη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Και γω αν συνουσιαστουν οι θεοι ξανθιωτη με βλέπω στο ΜΠΔ ομως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Κοιτάξτε τι έγραφαν πέρυσι.

Μην εκπλαγείτε αν τελικά δεν πέσουν οι σχολές που περιμένατε. Πέρυσι μιλούσαν για πτώση και οι μισές σχολές ανέβηκαν!

Φέτος πιστεύω θα πέσουν οι υψηλόβαθμες (κάπου στα 200-300 μόρια), αλλά οι σχολές με βάσεις μικρότερες του 15 θα εξαρτηθούν από την ζήτηση.

Μακάρι να περάσετε εκεί που θέλετε! Κανένας υποψήφιος για το τμήμα μου υπάρχει?

Τότε δεν είχαν βγει καν τα στατιστικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
υπαρχει επισημη ανακοιωση οτι οι βασεις θα ανακοινωθους στις 30 αυγουστου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top