[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dark_Shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χορτιάτη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Ο λόγος που μια χαζοσχολή μετονομάστηκε στο πιασάρικο "ΗΜΜΥ" και η φοβερή λίστα τα δικαιώματα που ακολουθούν δυστυχώς κάνει πολλούς να την προτιμήσουν. Βέβαια είναι σχολή επαρχίας οπότε το ζήτημα να ανέβει είναι σχεδόν αδύνατο.

(Αυτή είναι η άποψη μπορεί να βγω λανθασμένος.)

Πάντως ακόμα και ως ΗΜΜΥ η σχολή είναι πολύ μπροστά στις τηλεπικοινωνίες και τα δίκτυα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως ακόμα και ως ΗΜΜΥ η σχολή είναι πολύ μπροστά στις τηλεπικοινωνίες και τα δίκτυα.:redface:
Πρώτα απ'όλα.... ποια ΣΗΜΜΥ απ'όλες;
Αυτό που λες δεν πιστεύω ότι ισχύει. Οι τηλεπικοινωνίες και τα δίκτυα είναι κλάδοι της πληροφορικής και στις σχολές πληροφορικής μαθαίνεις καλύτερη πληροφορική από ότι στις ΣΗΜΜΥ. Αυτό ελάχιστη αμφισβήτηση μπορεί να δεχθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_Shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χορτιάτη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Mιλάω για το ΗΜΜΥ του βόλου το οποίο λεγόταν Μηχανικών Τηλεπικοινωνίων και Δικτύων. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Ο λόγος που μια χαζοσχολή μετονομάστηκε στο πιασάρικο "ΗΜΜΥ" και η φοβερή λίστα τα δικαιώματα που ακολουθούν δυστυχώς κάνει πολλούς να την προτιμήσουν. Βέβαια είναι σχολή επαρχίας οπότε το ζήτημα να ανέβει είναι σχεδόν αδύνατο.

(Αυτή είναι η άποψη μπορεί να βγω λανθασμένος.)
Aπο οσο ξερω δεν αλλαξε μονο το ονομα...Αλλαξε και το προγραμμα σπουδων...
Και ειναι σιγουρο οτι θα ανεβει...Σκεψου μονο οτι σε οσες πολεις υπαρχει και ημμυ και μηχανολογων μηχανικων, το ημμυ εχει μεγαλυτερη βαση απο το μηχανολογων (Αθηνα,Θεσ/νικη,Πατρα, ακομα και Ημμυ Ξανθης>Μ.Μ Κοζανης)Το μηχανολογων στο Βολο ειχε περυσι 17000...
Οποτε αν ισχυσει η ιστορια και το ημμυ στο Βολο ξεπερασει το Μηχανολογων, θα εχει βαση πανω απο 16500!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Aπο οσο ξερω δεν αλλαξε μονο το ονομα...Αλλαξε και το προγραμμα σπουδων...
Και ειναι σιγουρο οτι θα ανεβει...Σκεψου μονο οτι σε οσες πολεις υπαρχει και ημμυ και μηχανολογων μηχανικων, το ημμυ εχει μεγαλυτερη βαση(Αθηνα,Θεσ/νικη,Πατρα, ακομα και Ημμυ Ξανθης>Μ.Μ Κοζανης)Το μηχανολογων στο Βολο ειχε περυσι 17000...
Οποτε αν ισχυσει η ιστορια και το ημμυ στο Βολο ξεπερασει το Μηχανολογων θα εχει βαση πανω απο 16500!!!
Νομίζω πως το πρόγραμμα σπουδών δεν άλλαξε επαρκώς αλλά τέσπα.. Να ανέβει όμως μου φαίνεται πάρα πολύ περίεργο..:/: Ντάξει θα δούμε(αν και οι εκτιμήσεις το έχουν να πέφτει 1000 μόρια λολ)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Νομίζω πως το πρόγραμμα σπουδών δεν άλλαξε επαρκώς αλλά τέσπα.. Να ανέβει όμως μου φαίνεται πάρα πολύ περίεργο..:/: Ντάξει θα δούμε(αν και οι εκτιμήσεις το έχουν να πέφτει 1000 μόρια λολ)..
Βασικα οι εκτιμησεις το εχουν να ανεβαινει.... Μαλλον θα κοιτας λαθος σχολη....
Εγω πιστευω η ζητηση θα ειναι πολυ μεγαλη, γιατι ειναι οικονομικη ανασα για οσους θελουν ημμυ και ειναι απο Θεσσαλια!!!
Και αν ισχυσει και αυτο που ειπα πιο πανω(οτι η ζητηση του ημμυ ειναι παντα μεγαλυτερη απο τη ζητηση των μηχανολογων στην ιδια πολη) θα ανεβει πανω απο 16500.... Τελοσπαντων, θα δουμε!!!Οχι οτι ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο τμημα...
Απο περιεργεια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βασικα οι εκτιμησεις το εχουν να ανεβαινει.... Μαλλον θα κοιτας λαθος σχολη....
Εγω πιστευω η ζητηση θα ειναι πολυ μεγαλη, γιατι ειναι οικονομικη ανασα για οσους θελουν ημμυ και ειναι απο Θεσσαλια!!!
Και αν ισχυσει και αυτο που ειπα πιο πανω(οτι η ζητηση του ημμυ ειναι παντα μεγαλυτερη απο τη ζητηση των μηχανολογων στην ιδια πολη) θα ανεβει πανω απο 16500.... Τελοσπαντων, θα δουμε!!!Οχι οτι ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο τμημα...
Απο περιεργεια!!!
Όχι τη σωστή σχολή κοιτάω.8) Η αλήθεια είναι πως η μετονομασία ίσως ξεπεράσει τα πάντα.. Έχω απορία να δω τι θα γίνει:D. Άσχετο αλλά όταν τα ψάχνα είχα ακούσει πως και όσοι είναι τώρα θα κάνουν κάτι παραπάνω μαθήματα και θα βγουν ηλεκτρολόγοι:worry:. Ελληνικό δημόσιο.8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Άντε να βγουν ... αυτές οι βάσεις βαρεθήκαμε..Λογικά από αυτή την εβδομάδα θα βγουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Όχι τη σωστή σχολή κοιτάω.8) Η αλήθεια είναι πως η μετονομασία ίσως ξεπεράσει τα πάντα.. Έχω απορία να δω τι θα γίνει:D. Άσχετο αλλά όταν τα ψάχνα είχα ακούσει πως και όσοι είναι τώρα θα κάνουν κάτι παραπάνω μαθήματα και θα βγουν ηλεκτρολόγοι:worry:. Ελληνικό δημόσιο.8)
Εγω παντως πιστευω οτι θα γινει αυτο που λεω....Δηλαδη θα ξεπερασει το μηχανολογων στο Βολο....
Ωχ, αυτο το τελευταιο δεν το ξερα :hmm:....Ελπιζω να μη γινει γιατι θα ειναι τρελη αδικια!!!
Αλλα εδω, ολα ειναι πιθανα!!!
Άντε να βγουν ... αυτές οι βάσεις βαρεθήκαμε..Λογικά από αυτή την εβδομάδα θα βγουν...
Εγω πιστευω 26
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Εγω παντως πιστευω οτι θα γινει αυτο που λεω....Δηλαδη θα ξεπερασει το μηχανολογων στο Βολο....
Ωχ, αυτο το τελευταιο δεν το ξερα :hmm:....Ελπιζω να μη γινει γιατι θα ειναι τρελη αδικια!!!
Αλλα εδω, ολα ειναι πιθανα!!!

Και αυτοι που εχουν τελειωσει την σχολη μπορουν να κανουν αυτα τα μερικα μαθηματα και να "αναβαθμησουν" το πτυχιο τους.:)

"... πτυχία που έχουν χορηγηθεί ή χορηγούνται σύμφωνα με το άρθρο 7 παρ. 10 περ. γ ́
του ν. 4009/2011, αναγνωρίζονται ως ισότιμα και αντί−
στοιχα..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Και αυτοι που εχουν τελειωσει την σχολη μπορουν να κανουν αυτα τα μερικα μαθηματα και να "αναβαθμησουν" το πτυχιο τους.:)

"... πτυχία που έχουν χορηγηθεί ή χορηγούνται σύμφωνα με το άρθρο 7 παρ. 10 περ. γ ́
του ν. 4009/2011, αναγνωρίζονται ως ισότιμα και αντί−
στοιχα..."


Εγώ είμαι φεεεεεταααα.:smoke:
Mε ψωμι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όταν το χα δει και γω έτσι έκανα.:D Μη σε νοιάζει όμως ούτε οι εργοδότες είναι χαζοί ούτε τα πανεπιστήμια έξω.8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.

Μα γιατι? Το ελληνικο κρατος αγαπαει τους πολιτες του :console: :console: :console: :D

Οποιος το αποφασισε πρεπει να ειχε κεφια εκεινο το πρωι και να ειπε "ας δωσω μερικα (δευτερα) πτυχια εκει"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Όταν το χα δει και γω έτσι έκανα.:D Μη σε νοιάζει όμως ούτε οι εργοδότες είναι χαζοί ούτε τα πανεπιστήμια έξω.8)
Ναι ενταξει το ξερω...Απλα δε μπορω να καταλαβω πως αυτος που εχει τελειωσει τηλεπικοινωνιες και δικτυα, με μερικα μαθηματα ακομα μπορει να κανει το πτυχιο του, πτυχιο ηλεκτρολογου ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ.... Περα απο το οτι ειναι πολυτεχνικη σχολη, αυτος ουσιαστικα μεχρι πριν ειχε εξειδικευτει στις τηλεπικοινωνιες, που νομιζω ειναι μονο μια απο τις ροες που μπορεις να επιλεξεις στη σχολη, ως ηλεκτρολογος...Δηλαδη, εκανε 4 χρονια εξειδικευση σε μια ροη, και μετα θα δωσει και μερικα μαθηματα(μηχανικης προφανως) και θα βγει ηλεκτρολογος μηχανικος....Ελεος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Αντε να βγουν οι παλιο βασεις να δουμε την πολη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Οσοι πατε αστυνομια, τι σκεφτεστε να κανετε αυτα τα 2 χρονια που θα περιμενετε ρε παιδια??
Σκεφτεστε να πατε σε κανενα ΙΕΚ που ειναι 2 χρονια?? Ενας φιλος μου θα παει μαγειρικη, που το ειχε παντα ονειρο!!!
Θα μπορουσες να μας πεις ποσα μορια εχει ο φιλος σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Γυρω στα 15500...Που κολλαει αυτο?
απλως ρωτησα γιατι ενδιαφερομαι και εγω για την αστυφυλακων. 14201 εχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Πάντως ακόμα και ως ΗΜΜΥ η σχολή είναι πολύ μπροστά στις τηλεπικοινωνίες και τα δίκτυα.:redface:

Παντως τελειως πληροφοριακα, αυτη η σχολη στο βολο ηταν απο τις πιο δυσκολες που υπαρχουν. Απ οτι ξερω ενα μικρο ποσοστο καταφερνε να παρει πτυχιο και μαλιστα επειτα απο αρκετα χρονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_Shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χορτιάτη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Aπο οσο ξερω δεν αλλαξε μονο το ονομα...Αλλαξε και το προγραμμα σπουδων...
Και ειναι σιγουρο οτι θα ανεβει...Σκεψου μονο οτι σε οσες πολεις υπαρχει και ημμυ και μηχανολογων μηχανικων, το ημμυ εχει μεγαλυτερη βαση απο το μηχανολογων (Αθηνα,Θεσ/νικη,Πατρα, ακομα και Ημμυ Ξανθης>Μ.Μ Κοζανης)Το μηχανολογων στο Βολο ειχε περυσι 17000...
Οποτε αν ισχυσει η ιστορια και το ημμυ στο Βολο ξεπερασει το Μηχανολογων, θα εχει βαση πανω απο 16500!!!
Λάθος κάνεις. Δε μπορεί σε ένα χρόνο από 15 να πάει στο 16,5 επειδή απλά είναι ημμυ.Ίσως σε βάθος 2-3 χρόνων αλλά όχι αμέσως.Και μη συγκρίνεις το ΗΜΜΥ ξάνθης με το ΜΜ Κοζάνης.Απέχουν έτη φωτός οι 2 σχολές σε πολλά θέματα.
Βασικα οι εκτιμησεις το εχουν να ανεβαινει.... Μαλλον θα κοιτας λαθος σχολη....
Εγω πιστευω η ζητηση θα ειναι πολυ μεγαλη, γιατι ειναι οικονομικη ανασα για οσους θελουν ημμυ και ειναι απο Θεσσαλια!!!
Και αν ισχυσει και αυτο που ειπα πιο πανω(οτι η ζητηση του ημμυ ειναι παντα μεγαλυτερη απο τη ζητηση των μηχανολογων στην ιδια πολη) θα ανεβει πανω απο 16500.... Τελοσπαντων, θα δουμε!!!Οχι οτι ενδιαφερομαι για το συγκεκριμενο τμημα...
Απο περιεργεια!!!
Όχι 3 εκτιμήσεις που είδα το ρίχναν,καλά λέει ο φίλος.
Ναι ενταξει το ξερω...Απλα δε μπορω να καταλαβω πως αυτος που εχει τελειωσει τηλεπικοινωνιες και δικτυα, με μερικα μαθηματα ακομα μπορει να κανει το πτυχιο του, πτυχιο ηλεκτρολογου ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ.... Περα απο το οτι ειναι πολυτεχνικη σχολη, αυτος ουσιαστικα μεχρι πριν ειχε εξειδικευτει στις τηλεπικοινωνιες, που νομιζω ειναι μονο μια απο τις ροες που μπορεις να επιλεξεις στη σχολη, ως ηλεκτρολογος...Δηλαδη, εκανε 4 χρονια εξειδικευση σε μια ροη, και μετα θα δωσει και μερικα μαθηματα(μηχανικης προφανως) και θα βγει ηλεκτρολογος μηχανικος....Ελεος!!!

Εδώ συμφωνούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top