[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Μας δουλεύεις ρε φίλε ; 112 μόρια πριν το τέλειο λες να μην μπεις ;! Σοβαρευτειτε λιγο αυτη η τάση να γράφετε τα πολλα μόρια σας και να είστε στην ουσία ήδη μέσα και να ρωτάτε σαν να μην ξέρετε θα μπω και να παρουσιαζεστε σαν καημενα δίχως μέλλον πρέπει κάποια στιγμη να σταματήσει!!!

Γιατί μιλάς δίχως να είσαι γνώστης των πραγμάτων;
Το άριστα στις Πανελλαδικές είναι 20.000 μόρια.0
Απο εκεί και πέρα τα ειδικά μαθήματα για τις αντίστοιχες ξένες φιλολογίες μπορούν να σου δώσουν μέχρι 4.000 μόρια (αν γράψεις 20) αλλά πρέπει να γράψεις minimum 10 (οπότε το ελάχιστο bonus είναι 2.000 μόρια).
Πίσω στο θέμα μας, το άριστα με το ειδικό μάθημα είναι 20.000 + 4.000 = 24.000
Οπότε τα 20.288 μόρια απέχουν 3,712 μόρια και όχι 112 μόρια από το άριστο.

ΟΚ?
Η επίθεση σου ήταν άτοπη στο συγκεκριμένο άτομο λοιπόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SteliosIoa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SteliosIoa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 355 μηνύματα.
Γιατί μιλάς δίχως να είσαι γνώστης των πραγμάτων;
Το άριστα στις Πανελλαδικές είναι 20.000 μόρια.0
Απο εκεί και πέρα τα ειδικά μαθήματα για τις αντίστοιχες ξένες φιλολογίες μπορούν να σου δώσουν μέχρι 4.000 μόρια (αν γράψεις 20) αλλά πρέπει να γράψεις minimum 10 (οπότε το ελάχιστο bonus είναι 2.000 μόρια).
Πίσω στο θέμα μας, το άριστα με το ειδικό μάθημα είναι 20.000 + 4.000 = 24.000
Οπότε τα 20.288 μόρια απέχουν 3,712 μόρια και όχι 112 μόρια από το άριστο.

ΟΚ?
Η επίθεση σου ήταν άτοπη στο συγκεκριμένο άτομο λοιπόν.

Μπερδεύτηκα νόμιζα ήταν 22880...απο τη βιασύνη μου το είδα λάθος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

marina.

Νεοφερμένος

Η marina. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Παιδιά, πριν από λίγο διάβασα αυτό. Κατά πόσο ισχύει ότι οι βάσεις βγαίνουν πριν τις 26 Αυγούστου; Υπάρχει επίσημη ανακοίνωση ακόμη;
Και κάτι άλλο: οι εκτιμήσεις τους δεν είναι κάπως ατεκμηρίωτες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Παιδιά, πριν από λίγο διάβασα αυτό. Κατά πόσο ισχύει ότι οι βάσεις βγαίνουν πριν τις 26 Αυγούστου; Υπάρχει επίσημη ανακοίνωση ακόμη;
Και κάτι άλλο: οι εκτιμήσεις τους δεν είναι κάπως ατεκμηρίωτες;
Δεν παιζει να βγουν πιο νωρις....
Δεν ειναι καν εκτιμησεις αυτες...Λογια στον αερα ειναι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Δεν παιζει να βγουν πιο νωρις....
Δεν ειναι καν εκτιμησεις αυτες...Λογια στον αερα ειναι!!!
Ε νομιζω πλεον δεν χρειαζεται να βλεπουμε εκτιμησεις! Σε 10 περιπου μερες θα ξερουμε! Οποτε ειτε ειναι λογια στον αερα ειτε σοβαρες εκτιμησεις απλα αγνοηστε τα και σε λιγο καιρο θα ξερουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanahtIstratis

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Για το 5ο πεδίο τι ακούγεται/πιστευεται; Θα ακολουθήσει κυρίως τα 2ο-4ο που θα πέσουν ή θα έχει άλλη πορεία;
Εμένα με ενδιαφέρει η Λογιστικης-Χρηματοοικονομικής του Ο.Π.Α. και έχω περάσει την περσυνη βάση.

Εμενα ρε παιδια γιατι δεν μου απαντα κανεις, τις ιατρικες σας μεσα.
Ψωρα εχω ή τσιμπουρια;
;___;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Εμενα ρε παιδια γιατι δεν μου απαντα κανεις, τις ιατρικες σας μεσα.
Ψωρα εχω ή τσιμπουρια;
;___;
Γιατι να ανεβουν ρε φιλε?? Αφου μαθηματικα γενικης εγραψαν πολυ χειροτερα απο περυσι...
Εγω πιστευω η βαση θα παει στο 17600 περιπου...
Αμα εισαι και πανω απο την περσυνη εισαι κομπλε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Καμιά εκτίμηση για το πότε θα βγουν έχουμε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
παιδες τι εχετε ακουσει για τα ΤΕΙ Διοικησης επιχειρησεων?Πως θα κυμανθουν οι βασεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
παιδες τι εχετε ακουσει για τα ΤΕΙ Διοικησης επιχειρησεων?Πως θα κυμανθουν οι βασεις?
Προφανώς εκτός απροοπτου η βαση για τη συγκεκριμενη σχολη θα πέσει. Σ'αυτό θα παίξει ρόλο και η ζήτηση που θα υπάρξει και δε νομιζω να ειναι μεγαλυτερη απο περισυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_Shadow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dark_Shadow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χορτιάτη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Nαι αλλά σε αρκετά ΤΕΙ κόπηκαν πολλοί εισακτέοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Μην αναμένετε ημερομηνία ανακοίνωσης βάσεων παρά 1 ή 2 μέρες πιο πριν.Δεν συνηθίζεται για τα αντανακλαστικά του το υπουργείο.
Σας το λέω για να μην αγωνιατε.

Οσο για το 5ο πεδίο που έγραψε ένας εν δυνάμει συνάδελφος,με μίσους αριστούχους σε σχέση με πέρσι στο ΑΟΘ,με μειωμένα ποσοστά αριστούχων στα μαθηματικα γενικής και λιγότερους υποψήφιους για τις ίδιες και περισσότερες θέσεις στο 5ο,όσοι περνάνε την περσινή βάση με μεγάλη ασφάλεια μπορούν να πανηγυρίζουν.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasool

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Πιστευετε οτι η Ψυχολογια Κρητης μπορει να πεσει; Συζητουσα με καποιους εκπαιδευτικους και μου ειπαν οτι πολλα παιδια δεν την δηλωσαν καν λογω των εξοδων , της αποστασης κλπ, οποτε ειναι πιθανο να πεσει πολυ περισσοτερο απο τα υπολοιπα τμηματα, κι ας ειναι υψηλοβαθμο. Ξερω, ειμαι σχεδον 1000 μορια κατω απο την περσινη βαση (γενικη σειρα) και εχω κοινωνικα κριτηρια, αλλα ελπιζω σε ενα 1% των πιθανοτητων. Εχω ψιλοαπελπιστει γιατι στη συνεχεια δηλωσα ολες τις Φιλοσοφικες-Ιστορικα αρχαιολογικα και απο επαγγελματικη αποκατασταση ειναι μαυρα και αραχνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Πιστευετε οτι η Ψυχολογια Κρητης μπορει να πεσει; Συζητουσα με καποιους εκπαιδευτικους και μου ειπαν οτι πολλα παιδια δεν την δηλωσαν καν λογω των εξοδων , της αποστασης κλπ, οποτε ειναι πιθανο να πεσει πολυ περισσοτερο απο τα υπολοιπα τμηματα, κι ας ειναι υψηλοβαθμο. Ξερω, ειμαι σχεδον 1000 μορια κατω απο την περσινη βαση (γενικη σειρα) και εχω κοινωνικα κριτηρια, αλλα ελπιζω σε ενα 1% των πιθανοτητων. Εχω ψιλοαπελπιστει γιατι στη συνεχεια δηλωσα ολες τις Φιλοσοφικες-Ιστορικα αρχαιολογικα και απο επαγγελματικη αποκατασταση ειναι μαυρα και αραχνα
Ποσα μορια εχεις...;;απο οτι εχω δει στις εκτιμησεις γυρω στο 17+ λενε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staza13

Νεοφερμένος

Η staza13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Έχει ανακοινωθεί η ημερομηνία που θα βγουν οι βάσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Έχει ανακοινωθεί η ημερομηνία που θα βγουν οι βάσεις?
Διαβασε και λιγο πιο πανω, τι γραφουν τα αλλα τα παιδια και θα καταλαβεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staza13

Νεοφερμένος

Η staza13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Διαβασε και λιγο πιο πανω, τι γραφουν τα αλλα τα παιδια και θα καταλαβεις
ναι τα εχω διαβασει...εννοω αν εχει βγει επισημη ανακοινωση απο το υπουργειο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Δεν έχει βγει καμια επισημη ανακοίνωση απο το υπουργείο.
Προσωπικά πιστεύω θα βγουν την άλλη Παρασκευή ή την Δευτέρα (26/8)

Πολύ κωλόφαρδοι θα είναι αυτοί που δήλωσαν το ΟΔΕ στο Παμακ. +140 ατομα σε σχέση με πέρσι παίρνουν. Επίσης βλέπω στις νομικές, και ιδιαίτερα στις ειδικές κατηγορίες παίρνουν περισσότερα άτομα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Δεν έχει βγει καμια επισημη ανακοίνωση απο το υπουργείο.
Προσωπικά πιστεύω θα βγουν την άλλη Παρασκευή ή την Δευτέρα (26/8)

Πολύ κωλόφαρδοι θα είναι αυτοί που δήλωσαν το ΟΔΕ στο Παμακ. +140 ατομα σε σχέση με πέρσι παίρνουν. Επίσης βλέπω στις νομικές, και ιδιαίτερα στις ειδικές κατηγορίες παίρνουν περισσότερα άτομα :)
+40 είναι τελικά και όχι +140.Διορθωθηκε ο αριθμός των εισακτέων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Δεν πρεπει να ναι μονο κωλοφαρδοι πρεπει να χουν γραψει και κατι ;ρρρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top