[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Ελεος ρε φίλε με 12818 μπήκε ο πρώτος στη σχολή σου, θες να πάρει και υποτροφία;

:P Μολις κοιταξα για το Μαθηματικο περσυ... 19.883 ο πρωτος :confused::confused::confused: lol
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lefkadios95

Νεοφερμένος

Ο Lefkadios95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εργοθεραπεία. Εχει πολλες προοπιτκες και λιγα ατομα που ασχολουνται με αυτην.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
:P Μολις κοιταξα για το Μαθηματικο περσυ... 19.883 ο πρωτος :confused::confused::confused: lol
Ετσι συμβαίνει συνήθως σε φυσικομαθηματικα,μαζεύουν τους πρώτους των πανελληνιων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
:P Μολις κοιταξα για το Μαθηματικο περσυ... 19.883 ο πρωτος :confused::confused::confused: lol

Ετσι συμβαίνει συνήθως σε φυσικομαθηματικα,μαζεύουν τους πρώτους των πανελληνιων...
Λαθος.Απλα αγαπανε προφανως τα μαθηματικα και θελουν να το σπουδασουν.Εκει φαινεται οταν κατι το αγαπας πολυ το κυνηγας ακομα και αν μπορεις να μπεις σε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ σχολη θελεις ανετα.Ειναι το παραδειγμα που λεμε ''το κανει επειδη το γουσταρει'' οχι επειδη το ειπε η μαμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sokratis1995

Νεοφερμένος

Ο sokratis1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
μήπως είδε κανεις τις βάσεις απο τη εφηνεριδα η ελλαδα αυριο που μηλαει για ελευθερη πτωση χημικου μαθηματικο φυσικι και καταρρευση των βάσεων για πολυτεχνεια. αν μπορει κανεις ας τις ανεβασει. δεν τις βρίσκω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Λαθος.Απλα αγαπανε προφανως τα μαθηματικα και θελουν να το σπουδασουν.Εκει φαινεται οταν κατι το αγαπας πολυ το κυνηγας ακομα και αν μπορεις να μπεις σε ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ σχολη θελεις ανετα.Ειναι το παραδειγμα που λεμε ''το κανει επειδη το γουσταρει'' οχι επειδη το ειπε η μαμα

Ακριβώς αυτό εννοώ,ότι αυτές οι σχολές είναι που μαζεύουν άτομα με πολλά μόρια που πάνε καθαρά για την επιστήμη και όχι για το πρεστίζ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κων.

Νεοφερμένος

Η Κων. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0ApEknDvIfY_5dDNTWlU5SWVNQTU1WEZaU1Fza19IS3c#gid=0

οι περσινες προβλεψεις του emathitis,εντελως εξω απο τις κανονικες.μη βασιζεστε σε αυτες.ο κουτρουμπελης(edu4u)επεσε περσυ αρκετα κοντα,φετος ακομα δεν εβγαλε
Οι φετινές προβλέψεις του emathitis και αυτές στο λινκ που έβαλες ΔΕΝ έχουν γίνει από το ίδιο άτομο.

https://emathitis.blogspot.gr/2013/07/2013_9353.html

Τι γνώμη έχετε για αυτές τις εκτιμησεις;;
Πολύ λογικές. Τουλάχιστον στις περισσότερες σχολές στο 2ο και 4ο που το έχω ψάξει.

Το ΑΠΟΛΥΤΟ ΛΟΛ!!!
Καμία σχέση. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Οταν λες το εχεις ψαξει τι εννοεις?? Ξερεις τι θα δηλωσουν οι υποψηφιοι απο ολη την Ελλαδα?
Οι βασεις αυτες ειναι λιγο ουτοπικες αλλα δε πειραζει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostasoeoeoe

Νεοφερμένος

Ο Kostasoeoeoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Αναμενομενες συμφωνα με κ.Κουτρουμπελη.
(στο βιντεο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κων.

Νεοφερμένος

Η Κων. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Οταν λες το εχεις ψαξει τι εννοεις?? Ξερεις τι θα δηλωσουν οι υποψηφιοι απο ολη την Ελλαδα?
Οι βασεις αυτες ειναι λιγο ουτοπικες αλλα δε πειραζει....
Ναί. Ξέρω τι θα δηλώσουν οι υποψήφιοι σε όλη την Ελλάδα.

Λοιπόν, επειδή δεν ξέρω, αν υποθέταμε ότι η ζήτηση είναι ίδια με την περσινή οι βάσεις των υψηλόβαθμων σχολών του 4ου πεδίου (γιατί αυτές έχω κοιτάξει αφού εκεί βρίσκονται αυτές που με ενδιαφέρουν) θα ήταν και πιό χαμηλές. Δεν είναι δύσκολο να το διαπιστώσεις αυτό (Π.χ το συγκεκριμένο blog έχει από προηγούμενες μέρες πίνακες κλιμάκωσης των ΓΒΠ και βαθμών σε όλα τα μαθήματα και οδηγίες για να κάνεις εκτιμήσεις μόνος σου αν πιάνεις τη σχολή σου, που θα πάει η βάση κτλ).
Προφανώς καμία εκτίμηση δε μπορεί να είναι ακριβής εφόσον δε γνωρίζει τις επιλογές των υποψηφίων αλλά οι συγκεκριμένες θες να μου πεις για ποιό λόγο είναι ουτοπικές; :hmm:
Δεν είναι κάτι υπερβολικό μόνο και μόνο επειδή είναι αισθητά πιο χαμηλά από πέρυσι. Άλλες επιδόσεις πέρυσι, άλλες φέτος.

Στο 3ο και 4ο μια χαρα μου φαινονται οι εκτιμησεις απο τον ε-μαθητη η οπως αλλιως λεγεται...Με εξαιρεσεις μερικων σχολων βεβαια οπως ημμυ στη Ξανθη
Να, όπως εσένα σου φαίνονται μια χαρά, έτσι κι εμένα μου φαίνονται πολύ λογικές. Αν δεν είχες ιδέα τι είχε γίνει φέτος από πλευρά επιδόσεων (π.χ πολύ λιγότεροι αριστούχοι στα μαθηματικά) δεν νομίζω να σου φαίνονταν μια χαρά, μάλλον πολύ χαμηλές.
Όταν λέω το έχω ψάξει δεν εννοώ ότι έχω κάνει καμία εκτενή ανάλυση απλά ξέρω τι να περιμένω (τουλάχιστον σε γενικές γραμμές) όπως ίσως κι εσύ, δεν υπάρχει λόγος για ειρωνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demy.ch

Νεοφερμένος

Η Demy.ch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
καλημερα..ειμαι σε πολυ μεγαλη απογνωση μπορειτε να με βοηθησετε γτ σ λιγοτερο απο μια ωρα θα οριστικοποιησω το μηχανογραφικο μου:) πρωτη επιλογη εβαλα κλασικα τεχνολογια τροφιμων θεσσ,,, δευτερη ομως ειμαι αναμεσα σε μαιευτικη κοζανης η τεχνολογια πετρελαιου και φυσικου αεριου καβαλα.....και για τα δυο τμηματα εχω ακουσει πλ καλα λογια και μου αρεσουν εξισου πολυ....ποια θα μου προτεινετε να βαλω 2η ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
καλημερα..ειμαι σε πολυ μεγαλη απογνωση μπορειτε να με βοηθησετε γτ σ λιγοτερο απο μια ωρα θα οριστικοποιησω το μηχανογραφικο μου:) πρωτη επιλογη εβαλα κλασικα τεχνολογια τροφιμων θεσσ,,, δευτερη ομως ειμαι αναμεσα σε μαιευτικη κοζανης η τεχνολογια πετρελαιου και φυσικου αεριου καβαλα.....και για τα δυο τμηματα εχω ακουσει πλ καλα λογια και μου αρεσουν εξισου πολυ....ποια θα μου προτεινετε να βαλω 2η ?

σου προτεινω να βαλεις αυτην που σε ενδιαφερει πιο πολυ. δες οδηγους σπουδων κλπ . τι σημασια εχει αν σου πει καποιος οτι σου προτεινει την ταδε η την δεινα , εσυ θα πας τελικα στην σχολη ;)για αυτο ψαχτο καλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demy.ch

Νεοφερμένος

Η Demy.ch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
το ξερω εχεις δικαιο ....απλα τα εχω ψαξει ολα πολυ καλα !!!και παλι ειμαι σε αυτο το διλλημα εδω και μια εβδομαδα !!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreams&hopes

Δραστήριο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Μακαρι να μην περασω στην πρωτη επιλογη το μετανιωσα :P

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω! Το ίδιο είχα πάθει όταν είχα δώσει κι εγώ! Έδωσε ο Θεός όμως και αντί να πέσει ανέβηκε στο Θεό. Ποια σχολή δήλωσες;;; Το οριστικοποίησες;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xkntr

Νεοφερμένος

Ο xkntr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 58 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Πριν λίγο έβγαλε και το edu4u εκτιμήσεις, όχι σε πίνακες, αλλά σε σχετικό βιντεάκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pap59

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pap59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
παιδια το edu4u κατα ποσο περσυ ειχε πεσει μεσα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
βρες το περσινο βιντεο,καπου εκει μεσα ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicol

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
σε ποια ιστοσελίδα είναι οι εκτιμήσεις του edu4u?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pap59

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pap59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
μπορει καπιος να βρει το βιντεο το edu4u για το 2012;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina.

Νεοφερμένος

Η marina. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
σε ποια ιστοσελίδα είναι οι εκτιμήσεις του edu4u?
Εδώ:
https://www.edu4u.gr/Comments.aspx?qId=35163
:)

Και τα περσινά για σύγκριση:
https://www.edu4u.gr/Comments.aspx?qId=16393
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top