[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Μην το λαβετε ιδιαιτερα σοβαρα... Εκτιμησεις με πινακες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μη βασιζεσαι στο τι λεει ο οεφε.

Συμφωνώ για τον ΟΕΦΕ. Γενικά, καλό είναι να μη λαμβάνουμε υπόψιν το τι λέει ο καθένας, όσο αξιόπιστος και αν θεωρείται, καθώς κανείς δε μπορεί να είσαι 100% σίγουρος για το πώς θα διαμορφωθούν οι φετινές βάσεις.

Επισης θα ηθελα να ρωτησω γιατι ολα τα site γραφουν ''η πτωση συγκρατειται απο την αυξηση των θεσεων'', τρελους θελουν να μας βγαλουν?
Όταν αυξάνεται ο αριθμός των εισακτέων μιας σχολής, τότε συνήθως έχουμε άνοδο της βάσης της συγκεκριμένης σχολής, καθώς υπάρχουν περισσότερες θέσεις. Γι' αυτό λέει ότι "η πτώση συγκρατείται από την αύξηση των θέσεων".

Προσωπικές απόψεις πάντα. :P


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mikachu

Νεοφερμένος

Η Mikachu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
τα πολλα 19.9 στη β λυκειου ιδιωτικου σχολειου δε σου λενε τιποτα??

ε και? το ιδιωτικο σε μαρανε αδερφακι μου? θες να σ βρω 10 δημοσια με γνωστους μ π τα 3/4 της ταξης ειναι 18+?? δεν θα κοιταξω ενα ιδιωτικο της 'ροδου' να βγαλω συμπερασμα.
προς θεου
λιγη κριση. ψαξου επι τ θεματος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Συμφωνώ για τον ΟΕΦΕ. Γενικά, καλό είναι να μη λαμβάνουμε υπόψιν το τι λέει ο καθένας, όσο αξιόπιστος και αν θεωρείται, καθώς κανείς δε μπορεί να είσαι 100% σίγουρος για το πώς θα διαμορφωθούν οι φετινές βάσεις.

Όταν αυξάνεται ο αριθμός των εισακτέων μιας σχολής, τότε συνήθως έχουμε άνοδο της βάσης της συγκεκριμένης σχολής, καθώς υπάρχουν περισσότερες θέσεις. Γι' αυτό λέει ότι "η πτώση συγκρατείται από την αύξηση των θέσεων".

Προσωπικές απόψεις πάντα. :P




Φυσιολογικά αφού αυξάνεται ο αριθμός των θέσεων δεν πρέπει να μειώνονται οι βάσεις?Μπορεί εγώ να μην το έχω καταλάβει σωστά βέβαια.Αλλά εφόσον μια σχόλη έπαιρνε πχ 100 και φέτος θα πάρει 110 δεν είναι λογικό να μειωθεί η βάση αφού θα μπουν 10 ακόμη που θα έχουν λιγότερα μόρια?και ολόιδιες να ήταν οι αποδόσεις με πέρυσι για παράδειγμα, αν μια σχολή είχε βάση 15000 κ πήρε 100 άτομα,αν φέτος πάρει 110 δεν θα έχουν αυτοι οι 10 λιγότερα μόρια απο 15000(υπό την προυπόθεση ότι γιαυτή τη σχολή η ζήτηση είναι σταθερή)
Am I right?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zouzoula

Νεοφερμένος

Η zouzoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒΟΘΡΑΤΖΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΒΟΘΡΑΤΖΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Και εγώ κάπου εκεί υπολόγιζα μέχρι τώρα...
Αλλά ορίστε το απόσπασμα του άρθρου:
Αναλυτικά σύμφωνα με την ΟΕΦΕ:


1ο Επιστημονικό Πεδίο (Θεωρητικές Επιστήμες)

Αναμένεται αύξηση των βάσεων σε όλες τις σχολές με μικρότερη στις Νομικές, Στρατιωτικές και Σχολές Ψυχολογίας, ενώ για τα ΤΕΙ οι βάσεις θα κυμανθούν περίπου στα ίδια επίπεδα με πέρυσι.
Η άνοδος των βάσεων αναμένεται να εκφραστεί συνολικά σε όλες τις μεσαίες και χαμηλόβαθμες σχολές.


2ο Επιστημονικό Πεδίο (Θετικές Επιστήμες)

Η κακή επίδοση στα Μαθηματικά και στη Φυσική Κατεύθυνσης, αλλά και στα Μαθηματικά Γενικής Παιδείας, θα οδηγήσει σε πτώση των βάσεων. Μεγάλη θα είναι η πτώση στις βαθμολογίες 15 και πάνω, καθώς οι αριστούχοι φέτος θα είναι λίγοι.
Επειδή οι χαμηλές βαθμολογίες δεν επηρεάζονται τόσο πολύ η πτώση στα ΤΕΙ αναμένεται να είναι μικρότερη.


3ο Επιστημονικό Πεδίο (Επιστήµες Υγείας)

Μικρή θα είναι η πτώση στις Ιατρικές, ενώ στα ίδια με τα περσινά επίπεδα θα κινηθούν τα ΤΕΙ, καθώς η γενικότερη εικόνα δεν φαίνεται να διαφοροποιείται πολύ σε σχέση με πέρυσι. Οι επτά ιατρικές σχολές αναμένεται να κινηθούν από τα 18.450 (Ιατρική Θράκης) έως τα 19.150 (Ιατρική Αθήνας).


4ο Επιστημονικό Πεδίο (Τεχνολογικές Επιστήµες)

Ισχύει η ίδια εικόνα με το 2ο επιστημονικό πεδίο και για τα ΑΕΙ, αλλά και για τα ΤΕΙ. Πάντως η σημαντική μείωση των εισακτέων στα ΤΕΙ (29,28%) αναμένεται να σπρώξει τις βάσεις εισαγωγείς ανοδικά και αναμένεται να επηρεάσει και πολλά χαμηλόβαθμα πανεπιστημιακά τμήματα.


5o Επιστημονικό Πεδίο (Οικονοµικές Σχολές)

Η αύξηση των προσφερομένων θέσεων σε συνδυασμό με τη δυσκολία των Μαθηματικών και της Φυσικής θα συμπαρασύρει τις βάσεις προς τα κάτω, αλλά σε μικρότερο βαθμό από ό,τι στο 2ο και το 4ο Επιστημονικό Πεδίο. Άλλωστε οι επιδόσεις στις Αρχές Οικονομικής Θεωρίας ήταν πολύ καλές. Συγκεκριμένα δεν αποκλείεται να έχουμε άνοδο των βάσεων στα χαμηλόβαθμα πανεπιστημιακά τμήματα και στα περιφερειακά τμήματα και μικρή πτώση στα υψηλόβαθμα ΑΕΙ.



Σκέτη τρομοκρατία!:whistle:

Λογικές εκτιμήσεις ειδικά για το 3ο πεδίο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φυσιολογικά αφού αυξάνεται ο αριθμός των θέσεων δεν πρέπει να μειώνονται οι βάσεις?Μπορεί εγώ να μην το έχω καταλάβει σωστά βέβαια.Αλλά εφόσον μια σχόλη έπαιρνε πχ 100 και φέτος θα πάρει 110 δεν είναι λογικό να μειωθεί η βάση αφού θα μπουν 10 ακόμη που θα έχουν λιγότερα μόρια?και ολόιδιες να ήταν οι αποδόσεις με πέρυσι για παράδειγμα, αν μια σχολή είχε βάση 15000 κ πήρε 100 άτομα,αν φέτος πάρει 110 δεν θα έχουν αυτοι οι 10 λιγότερα μόρια απο 15000(υπό την προυπόθεση ότι γιαυτή τη σχολή η ζήτηση είναι σταθερή)
Am I right?

Είπα "συνήθως", αν αυτό σου λέει κάτι. Μου αρέσει που το τόνισα κιόλας. Ξέρεις, και εγώ το σκέφτηκα μετά αυτό και είπα να κάνω edit, αλλά βαριόμουν, οπότε το άφησα. Ναι, είναι λογικό αυτό που λες αλλά μη ξεχνάς ότι διανύουμε τον δυσκολότερο χρόνο της κρίσης, οπότε όλο και περισσότεροι προσπαθούν να μπουν στο πανεπιστήμιο, στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, λες και αυτό θα τους σώσει. Επομένως, οι τάσεις (ανοδικές/σταθερές/καθοδικές) των βάσεων δεν διαμορφώνονται μόνο από "φυσιολογικούς συλλογισμούς" (για να χρησιμοποιήσω τον όρο σου), αλλά και με βάση τις προτιμήσεις των μαθητών και πόσο μάλλον τις σύγχρονες συγκυρίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
μηχανολογοι απθ 16000 και αντε γεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Είπα "συνήθως", αν αυτό σου λέει κάτι. Μου αρέσει που το τόνισα κιόλας. Ξέρεις, και εγώ το σκέφτηκα μετά αυτό και είπα να κάνω edit, αλλά βαριόμουν, οπότε το άφησα. Ναι, είναι λογικό αυτό που λες αλλά μη ξεχνάς ότι διανύουμε τον δυσκολότερο χρόνο της κρίσης, οπότε όλο και περισσότεροι προσπαθούν να μπουν στο πανεπιστήμιο, στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, λες και αυτό θα τους σώσει. Επομένως, οι τάσεις (ανοδικές/σταθερές/καθοδικές) των βάσεων δεν διαμορφώνονται μόνο από "φυσιολογικούς συλλογισμούς" (για να χρησιμοποιήσω τον όρο σου), αλλά και με βάση τις προτιμήσεις των μαθητών και πόσο μάλλον τις σύγχρονες συγκυρίες.
για να ξέρεις,δεν είχα κάνενα υφάκι,είχα μια απορία που είδα ότι την εξέφρασε κ άλλος ένας πριν από μένα κ είπα να ρώτησω,γιατί στα μισά σάιτ έχω διαβάσει''η αύξηση των θέσεων κινεί καθοδικά τις βάσεις'' και στα άλλα μισά ότι τις κινεί ανοδικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
1ο Επιστημονικό Πεδίο (Θεωρητικές Επιστήμες)

Αναμένεται αύξηση των βάσεων σε όλες τις σχολές με μικρότερη στις Νομικές, Στρατιωτικές και Σχολές Ψυχολογίας [...]
Πού ακριβώς το στηρίζουν αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κων.

Νεοφερμένος

Η Κων. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
με βαση τον αστερισμο και τον ερμη που ειναι στο κρονο εχεις 90% πιθανοτητες :* γκουντ λακ μποη
Γκερλ, αλλά θενκς.
ela emp..τις θελουμε τις κοπελες....:D
Ε κι εγώ να έρθω θέλω. :P Μακάρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tom100

Νεοφερμένος

Ο tom100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γιατί φαίνεται ο πιό προσιτός. Σε σύγκριση με την απόδοση των μαθητών 2012, 2011 κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Γιατί φαίνεται ο πιό προσιτός. Σε σύγκριση με την απόδοση των μαθητών 2012, 2011 κτλ.
Αυτό ήταν απάντηση στο δικό μου post; Το 'χασα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
φετος ειχαμε πολλους πολυτεκνους??
τι εχετε μαθει???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thed

Νεοφερμένος

Ο thed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Φυσιολογικά αφού αυξάνεται ο αριθμός των θέσεων δεν πρέπει να μειώνονται οι βάσεις?Μπορεί εγώ να μην το έχω καταλάβει σωστά βέβαια.Αλλά εφόσον μια σχόλη έπαιρνε πχ 100 και φέτος θα πάρει 110 δεν είναι λογικό να μειωθεί η βάση αφού θα μπουν 10 ακόμη που θα έχουν λιγότερα μόρια?και ολόιδιες να ήταν οι αποδόσεις με πέρυσι για παράδειγμα, αν μια σχολή είχε βάση 15000 κ πήρε 100 άτομα,αν φέτος πάρει 110 δεν θα έχουν αυτοι οι 10 λιγότερα μόρια απο 15000(υπό την προυπόθεση ότι γιαυτή τη σχολή η ζήτηση είναι σταθερή)
Am I right?

Καταρχάς, κομμένο το υφάκι. Κατά δεύτερον, μάθε να διαβάζεις! Είπα "συνήθως", αν αυτό σου λέει κάτι. Μου αρέσει που το τόνισα κιόλας. Ξέρεις, και εγώ το σκέφτηκα μετά αυτό και είπα να κάνω edit, αλλά βαριόμουν, οπότε το άφησα. Ναι, είναι λογικό αυτό που λες αλλά μη ξεχνάς ότι διανύουμε τον δυσκολότερο χρόνο της κρίσης, οπότε όλο και περισσότεροι προσπαθούν να μπουν στο πανεπιστήμιο, στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, λες και αυτό θα τους σώσει. Επομένως, οι τάσεις (ανοδικές/σταθερές/καθοδικές) των βάσεων δεν διαμορφώνονται μόνο από "φυσιολογικούς συλλογισμούς" (για να χρησιμοποιήσω τον όρο σου), αλλά και με βάση τις προτιμήσεις των μαθητών και πόσο μάλλον τις σύγχρονες συγκυρίες.

συγνωμη αλεξια που θελω να παρεμβω αλλα οπως λες και εσυ υπο την προυποθεση οτι η ζητηση θα ειναι σταθερη για την χ σχολη τοτε θα πεσουν οι βασεις,ναι αυτο ειναι λογικο αλλα μονο σε μια υγιη οικονομικα κοινωνια,αυτην την στιγμη της κρισης οπως λεει πολυ σωστα η ναταλια ολα τα κριτηρια αλλαζουν αρα δεν μπορεις να μιλησεις για την ιδια ζητηση σε παρα πολλες σχολες,μπορω να σου φερω 2 μικρα παραδειγματα 1ον μεσα σε 2 χρονια ποσο εχουν αλλαξει οι βασεις σε σχολες οπως εμποροπλοιαρχοι αστυνομικοι κτλ, και 2ον σε μεγαλα αστικα κεντρα τα οποια δινουν την δυνατοτητα σε φοιτητες να σπουδασουν στην πολη τους διοτι λογω της κρισης(27% ανεργια) δεν θα μπορεσουν να πανε σε μια αλλη να σπουδασουν αλλαζει αμεσα τα κριτηρια επιλογης σχολης του καθε μαθητη.αυτα και οντως ειχε ενα τονο ειρωνιας το σχολιο σου για την ναταλια και οσον αφορα τον οεφε εμενα στην χρονια μου επεσε εξω σε ποσοστο 80% με μεγαλη αποκλιση σε σχολες απο 18 και κατω.αυτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
συγνωμη αλεξια που θελω να παρεμβω αλλα οπως λες και εσυ υπο την προυποθεση οτι η ζητηση θα ειναι σταθερη για την χ σχολη τοτε θα πεσουν οι βασεις,ναι αυτο ειναι λογικο αλλα μονο σε μια υγιη οικονομικα κοινωνια,αυτην την στιγμη της κρισης οπως λεει πολυ σωστα η ναταλια ολα τα κριτηρια αλλαζουν αρα δεν μπορεις να μιλησεις για την ιδια ζητηση σε παρα πολλες σχολες,μπορω να σου φερω 2 μικρα παραδειγματα 1ον μεσα σε 2 χρονια ποσο εχουν αλλαξει οι βασεις σε σχολες οπως εμποροπλοιαρχοι αστυνομικοι κτλ, και 2ον σε μεγαλα αστικα κεντρα τα οποια δινουν την δυνατοτητα σε φοιτητες να σπουδασουν στην πολη τους διοτι λογω της κρισης(27% ανεργια) δεν θα μπορεσουν να πανε σε μια αλλη να σπουδασουν αλλαζει αμεσα τα κριτηρια επιλογης σχολης του καθε μαθητη.αυτα και οντως ειχε ενα τονο ειρωνιας το σχολιο σου για την ναταλια και οσον αφορα τον οεφε εμενα στην χρονια μου επεσε εξω σε ποσοστο 80% με μεγαλη αποκλιση σε σχολες απο 18 και κατω.αυτα

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου γιατί όντως λύνει εν μέρει την απορία μου τεκμηριωμένα και ευγενικά
Ωστόσο το σχόλιο μου δεν ήταν ειρωνικό και δεν απευθυνόταν προσωπικά στην κοπέλα.Ίσως το λάθος μου ήταν πως επέλεξα να παραθέσω το μήνυμά της,γιατί εξέφρασε μια άποψη πάνω σε αυτό,και γι'αυτό θεώρησα ότι μπορούσε να συνεισφέρει στο να λυθεί η απορία μου.Το να μπαίνω σε φόρουμ για να ειρωνεύομαι κόσμο που δε γνωρίζω,σόρρυ αλλά δεν είναι του χαρακτήρα μου.Κάποιες πληροφορίες ήθελα, κ ως εκεί.Αυτά!κ πάλι σ'ευχαριστω για την απάντησή σου,και καλή συνέχεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annoulini94

Νεοφερμένος

Η Annoulini94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Παιδιά για ΑΣΠΑΙΤΕ Αθήνα τι πιστεύετε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexalchemist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Αλεξια,ξεχνας και κατι αλλο, ακομα και ιδια να ειναι η ζητηση και να παιρνει παραπανω ατομα μια σχολη,που ξερεις οτι δν θα τη δηλωσουν ατομα με υψηλες βαθμολογιες?? ετσι μπορει να εχουμε και ανοδο,μαλλον θεωρεις οτι οσοι εχουν υψηλες βαθμολογιες θα πανε στις υψηλοβαθμες,με πιανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
για τους πολυτεκνους τι βασεις εχετε ακουσει??
θα πεσουν πολυ?
ξερει κανεις ποσοι ηταν οι πολυτεκνοι φετοσ σε σχεση με περσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexalchemist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
για τους πολυτεκνους τι βασεις εχετε ακουσει??
θα πεσουν πολυ?
ξερει κανεις ποσοι ηταν οι πολυτεκνοι φετοσ σε σχεση με περσι?

δες φιλε συγκριτικους πινακες,γραψε στο google, παντως θα προτεινα να μν στηριζεσαι στη καθοδο των βασεων, και γενικα ακομα και στους πολυτεκνους ειναι απροβλεπτα τα πραματα
ριξε ενα βλέφαρο να παρεις μια καλη γευση https://kesyp.dra.sch.gr/index.php?o...-00-27&catid=66:2010-03-28-13-02-59&Itemid=62
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top