[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,260 μηνύματα.
οχι απαραιτητα..εγω ημουν τεχνολογικη και εδωσα βιο γεν. ( μου ειχαν πει οτι εχω 1400 μορια απωλεια)... εβγαλα 14680 στο 3ο και 14611 στο 2-4 διοτι εγραψα χαλια φυσ κ μαθ..

ας σταματησει αυτη η καραμελα του τυπου χανεις 1400 μορια,ειναι λαθος..απλα γ σενα το αριστα ειναι το 18600 αντι για το 20.000 στο 3ο πεδίο.
Σωστά! Τώρα που έκανα κάποιους υπολογισμούς, συνειδητοποίησα και εγώ ότι μπορεί να γίνει έτσι.

Penh_95, πρέπει τότε να μπεις σε έναν υπολογιστή μορίων και να δεις πόσα μόρια συγκεντρώνεις στο 3ο πεδίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Em_19011

Νεοφερμένος

Η Em_19011 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Για τις βασεις του Χημικου Μηχανικου τι πιστευετε; Ξερω πως ολοι μιλανε για πτωση, σε ορισμενες πολυτεχνικες τεραστια μαλιστα, αλλα και περσι το ιδιο τροπαρι ειχαμε, και ειδα μια ανοδο στην Πατρα της ταξης των 620 μοριων και στη Θεσσ/νικη 500 μοριων. Ετσι εχασα την Πατρα για λιγο και αναγκαστηκα να ξαναδωσω. Υπαρχει περιπτωση να γινει κατι αναλογο και φετος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Για τις βασεις του Χημικου Μηχανικου τι πιστευετε; Ξερω πως ολοι μιλανε για πτωση, σε ορισμενες πολυτεχνικες τεραστια μαλιστα, αλλα και περσι το ιδιο τροπαρι ειχαμε, και ειδα μια ανοδο στην Πατρα της ταξης των 620 μοριων και στη Θεσσ/νικη 500 μοριων. Ετσι εχασα την Πατρα για λιγο και αναγκαστηκα να ξαναδωσω. Υπαρχει περιπτωση να γινει κατι αναλογο και φετος;

Ποσο πανω εισαι απο αυτες τις σχολες? Ειδικα φετος ανοδο στο 4ο πεδιο το βλεπω πολυ απιθανο

Το ξέρω ότι τα πιάνω σε άλλες πόλεις αλλά... είναι και το οικονομικό στη μέση.
Εδώ έλεγα να τελειώσω πανελλαδικές για να μην έχω άλλα έξοδα σε μαθήματα...

Aμα θες Θεσσαλονικη απαραιτητα γιατι δε δηλωνεις χημικων μηχανικων αμα θες πολυτεχνειο που το χεις σιγουρο? Μπορεις να δηλωσεις και φυσικομαθηματικες ή πληροφορικη αν σε ενδιαφερουν η ακομη και οικονομικα....Γενικα με τα μορια που εχεις εχει παρα πολλες επιλογες σε Θεσσαλονικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

pap59

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pap59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
χαχαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
https://www.real.gr/Files/Articles/Document/243974.pdf
Kαποιες εκτιμησεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

junie

Νεοφερμένος

Η junie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
παιδια με ειδικη κατηγορια και 18451 λετε να πιασω νομικη θεσσαλονικης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
παιδια με ειδικη κατηγορια και 18451 λετε να πιασω νομικη θεσσαλονικης;

ναι... έχεις πιθανότητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosmon1994

Νεοφερμένος

Ο giorgosmon1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Aμα θες Θεσσαλονικη απαραιτητα γιατι δε δηλωνεις χημικων μηχανικων αμα θες πολυτεχνειο που το χεις σιγουρο? Μπορεις να δηλωσεις και φυσικομαθηματικες ή πληροφορικη αν σε ενδιαφερουν η ακομη και οικονομικα....Γενικα με τα μορια που εχεις εχει παρα πολλες επιλογες σε Θεσσαλονικη
Είμαι από τεχνολογική και είμαι άχρηστος, παντελώς στην χημεία. Πληροφορική δεν μου αρέσει και γενικότερα με δυσκόλευε μέσα στην χρονιά. Οικονομικές σχολές δεν έχω ανοίξει. Έχω μόνο 2-4 πεδίο.
Σκέφτομαι φυσικό αλλά δεν ξέρω αν έχει μεταπτυχιακό σε κάτι που να σχετίζεται με το πολυτεχνείο. Ξέρει κανείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Ό,τι χρειαζόμασταν για το ξεκίνημα της ημέρας. Ωραίες εκτιμήσεις. Όχι σαν αυτές της ΟΕΦΕ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ρε παιδιά για το θεό λέει ότι η βιολογία Κρήτης θα πέσει 1000 μόρια πόσο πιθανό είναι να γίνει κάτι τέτοιο? :P Εμένα με βολεύει αλλά ντάξει ας είμαστε και λίγο ρεαλιστές... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Ε με τις φετινές βαθμολογίες δεν μου φαίνεται και πολύ απίθανο, μπορεί 1000 μόρια όχι, καμιά 700άρα όμως άνετα. Συν τοις άλλοις πολλά άτομα λόγω οικονομικών δυσχερειών που μπορεί να μπαίνουν επαρχία, δεν θα δηλώσουν, οπότε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sky'sTheLimit

Νεοφερμένος

Η Sky'sTheLimit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
με 16.177 εχω ελπιδες για το τμημα βιολογικων εφαρμογων και τεχνολογιων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
λίγο ουτοπικές μου φαντάζουν οι βάσεις αλλά οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Ορίστε και οι βάσεις 2000-2010. Κάποιος τις είχε ζητήσει πιο πριν, νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
ούτε καν με τις ουτοπικές αυτές βάσεις δεν περνώ Νομική Θράκης δηλαδή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Σωστά! Τώρα που έκανα κάποιους υπολογισμούς, συνειδητοποίησα και εγώ ότι μπορεί να γίνει έτσι.

Penh_95, πρέπει τότε να μπεις σε έναν υπολογιστή μορίων και να δεις πόσα μόρια συγκεντρώνεις στο 3ο πεδίο.

;)


@penh οταν υπολογιζεις μορια σου βγαζει για ολα τα πεδια..τσέκαρέ το:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
οχι απαραιτητα..εγω ημουν τεχνολογικη και εδωσα βιο γεν. ( μου ειχαν πει οτι εχω 1400 μορια απωλεια)... εβγαλα 14680 στο 3ο και 14611 στο 2-4 διοτι εγραψα χαλια φυσ κ μαθ..

ας σταματησει αυτη η καραμελα του τυπου χανεις 1400 μορια,ειναι λαθος..απλα γ σενα το αριστα ειναι το 18600 αντι για το 20.000 στο 3ο πεδίο.

καμια καραμελα.αυτο ισχυει απολυτα.στο 3ο εβγαλες παραπανω απο το 2ο ακομα και με την απωλεια μπριων επειδη πατωσες στα 2 μαθηματα βαρυτητας.αν δεν υπηρχε η απωλεια στο 3ο θα εβγαζες πολυ περισσοτερα.βαλε στον υπολογιστη μοριων στο βαθμο της βιολογιας αυτο που πηρες στα μαθηματικα και εκθεση αυτο που πηρες φυσικη και δες ποσο λιγοτερα βγαινουν τα μορια στο 3ο πεδιο(φυσικα θα ειναι και λιγοτερα στο 2ο αλλα οχι τοσο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

an_ancient_muse

Νεοφερμένος

Η an_ancient_muse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.

Οι εκτιμήσεις για ΦΠΨ Αθήνας:Πέρυσι 16.661,φέτος :16.300(και με μειωση 70-80 εισακτεων σε σχεση με περυσι) και Κοινωνιολογια Παντείου :περυσι 15.419 ,φετος:14.900 πρέπει να ναι οι πιο FAIL εκτιμήσεις που έχω ακούσει φέτος :hehe::hehe: :clapup: Και τι έχουμε να διαβάσουμε ακόμη μέχρι την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.

Οι εκτιμησεις αυτες ειναι απο την εφημεριδα το ΒΗΜΑ :) Τις διαβαζα πριν λιγο.

Τους εισακτεους τους ελαβαν υποψην? γιατι καποιες ειναι πολυ κουφες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.

Οι βάσεις σε Θεσ/νίκη και Αθήνα δεν είναι δυνατόν να έχουν τόσο θεαματική πτώση στο 4ο πεδίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top