[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στα ιδιωτικά οι βαθμοί μπαίνουν πολύ πιο δύσκολα καθώς υπάρχει πολύ μεγαλύτερος ανταγωνισμός απλά δε θα βρεις πολύ ιδιόρυθμες καθηγήτριες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tom100

Νεοφερμένος

Ο tom100 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Θα ήθελα να πω συγχαρητήρια κατ αρχήν σε όλη την ομάδα του ischool.e-steki.gr διότι δεν ξεχνώ τα αξιόπιστα στατιστικά που έδωσε πριν την ανακοίνωση των βαθμών στις πανελλαδικές 2013.
Θα ήθελα να μου πείτε, αν είναι δυνατόν, για την τάση των βάσεων στην φιλολογία Αθήνας. Πέρυσι(2012) σε μιά χρονιά με καλύτερες βαθμολογίες ήταν 17781 μόρια. Φέτος που μπορεί να κυμαίνεται περίπου . Σας ευχαριστώ. Με εκτίμηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

naio

Νεοφερμένος

Ο naio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Παιδια η βαση του ημμυ ξανθης λετε να πεσει ? Φετος θα δεχθει -80 ατομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Θα ήθελα να πω συγχαρητήρια κατ αρχήν σε όλη την ομάδα του ischool.e-steki.gr διότι δεν ξεχνώ τα αξιόπιστα στατιστικά που έδωσε πριν την ανακοίνωση των βαθμών στις πανελλαδικές 2013.
Θα ήθελα να μου πείτε, αν είναι δυνατόν, για την τάση των βάσεων στην φιλολογία Αθήνας. Πέρυσι(2012) σε μιά χρονιά με καλύτερες βαθμολογίες ήταν 17781 μόρια. Φέτος που μπορεί να κυμαίνεται περίπου . Σας ευχαριστώ. Με εκτίμηση.
Λίγο πιο πάνω από αυτήν του '11, πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Στα ιδιωτικά οι βαθμοί μπαίνουν πολύ πιο δύσκολα καθώς υπάρχει πολύ μεγαλύτερος ανταγωνισμός απλά δε θα βρεις πολύ ιδιόρυθμες καθηγήτριες.
https://www.rodiaki.gr/article.php?id=255808&catid=5&maincatid=1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostasoeoeoe

Νεοφερμένος

Ο Kostasoeoeoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Θα ήθελα να πω συγχαρητήρια κατ αρχήν σε όλη την ομάδα του ischool.e-steki.gr διότι δεν ξεχνώ τα αξιόπιστα στατιστικά που έδωσε πριν την ανακοίνωση των βαθμών στις πανελλαδικές 2013.
Θα ήθελα να μου πείτε, αν είναι δυνατόν, για την τάση των βάσεων στην φιλολογία Αθήνας. Πέρυσι(2012) σε μιά χρονιά με καλύτερες βαθμολογίες ήταν 17781 μόρια. Φέτος που μπορεί να κυμαίνεται περίπου . Σας ευχαριστώ. Με εκτίμηση.

Εγώ κοπελιά πιστεύω ότι θα την πιάσεις! :)

Εχει βγαλει βασεις ο ΟΕΦΕ;Και που τις στηριζει χωρις καν την οριστικοποιηση του ΜΔ;
Μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ να τις δω;
Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

pap59

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pap59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
κοιτα εγω εκανα χαζομαρες δηλαδη στα δυο μαθηματα βαρυτητας εχασα στο καθενα μια μοναδα στο 20 απο χαζομαρα στη βιολογια γιατι ξεχασα να απαντησω στο γ το τετλευταιο και στη χημεια γιατι στο γ το τελευτιαο το ειχα σωστο και νομζα οτι ηταν λαθος δηλαδη αυτες οι χαζομαρες μου στοιχησαν 340 μορια περιπου και δεν ξαναδινω με τιποτα γιατι ειναι ρισκο πιο παλια χρονια θα το ξαναεκανα προτιμω το 10/100 η το εξωτερικο αν υπηρχε οικονομικη δυνατοτητα...

οταν λες ατομα σαν και εμενα τι εννοεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mikachu

Νεοφερμένος

Η Mikachu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Και εγω ετσι νομιζα και εμεινα στον τοπο με αυτα που μου ειπε πρωην καθηγητρια ιδωτικου... (οχι με γνωση θεματων, αλλα κολπακια...)

δεν χρειαζεσαι τα ιδιωτικα γ να μαθεις αυτα τα λεγομενα 'κολπακια'. ενας καθηγητης η μαθητης που ενδιαφερεται κ ψαχνεται με μια απλη στατιστικη και σταδιακη παρακολουθηση του τι επεφτε και καθε ποτε λιγο πολυ την βγαζει την ακρη. αλλωστε γ αυτο υπαρχουν τα εν λογω 'φροντιστηρια'... βεβαια το γ να ειναι 'πρωην' με βαζει σε σκεψεις..:hmm:



αμα σ πω οτι δν μ λεει τπτ το συγκεκριμενο αρθρο?:P αν κ δν τ ψαξα ιδιαιτερα γτ μ φανηκε ατοπο μ φανηκε εξισου ατοπη μια τετοια δημοσιευση στυλ 'τοπικης εφημεριδας' να το πω?:worry:
ειδικα αν αναλογιστει κανεις οτι τα περισσοτερα ιδιωτικα σε καθε ταξη εχουν τουλαχιστον 4-5 τμηματα 28-30 μαθητες το καθενα..με εναν απλο πολλαπλιασμο 20 αριστουχοι σε καθε ταξη γυμνασιου-λυκειου το βρισκω ενα αρκετα λογικο ποσοστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aektsis R21

Νεοφερμένος

Ο aektsis R21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
εκτιμήσεις 3ο πεδίο υψηλόβαθμες :
ιατρική αθηνών 18930-19000
ιατρική θεσσαλονίκης 18720-18810
ιατρική πάτρας 18500-18580
ιατρική ιωαννίνων 18380-18470
ιατρική λάρισας 18300-18390
ιατρική ηρακλείου 18240-18320
ιατρική αλεξανδρούπολης 18140-18220
οδοντιατρική θεσσαλονίκης 18120-18200
οδοντιατρική αθήνας 18210-18300
φαρμακευτική θεσσαλονίκης 18000-18100
φαρμακευτική αθήνας 18000-18080
φαρμακευτική πάτρας 17800-17900
(με βάση τα στατιστικά στοιχεία του 2013)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Εχει βγαλει βασεις ο ΟΕΦΕ;Και που τις στηριζει χωρις καν την οριστικοποιηση του ΜΔ;
Μπορει καποιος να μου δωσει ενα λινκ να τις δω;
Ευχαριστω

δες εδώ

https://ischool.e-steki.gr/showpost.php?p=3849282&postcount=440
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
εγψ ειχα δει οτι ενασ γραμματεασ του οεφε ελεγε οτι η αθηνα θα απει κατω απο 19000 και οτι περιφεριακεσ θα πεσουν 400 μορια θα το βρω τωρα με τιποτα η αθηνα να πεσει μονο 20 μορια με τιποτα τωρα για θρακη δεν μπορω να πω δεν ξερω μακαρι αν ηταν 18200 η θρακη

ύμφωνα με την πρώτη εκτίμηση του γενικού γραμματέα της ΟΕΦΕ, Γιάννη Βαφειαδάκη, η κακή εικόνα των γραπτών στη Βιολογία, Χημεία, αλλά και τα Μαθηματικά, θα οδηγήσει σε πτώση 400-500 μορίων στις περιζήτητες Ιατρικές σχολές.

Επίσης, εκτιμάται ότι θα «πέσουν» και οι Νομικές σχολές από 100 έως και 200 μόρια, ενώ θεαματική αναμένεται η πτώση στο 2ο και στο 4ο επιστημονικό πεδίο των Φυσικομαθηματικών και Πολυτεχνικών σχολών. Όπως επισημαίνει ο κ. Βαφειαδάκης, η πτώση θα ξεκινά από τα αποκαλούμενα «καλά» τμήματα του Πολυτεχνείου.


Πηγή:www.capital.gr



Τελικα, τα greeklish καταστρεφουν την ορθογραφια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pap59

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pap59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
υπεροχο συμπερασμα.....

επειδη μου αρεσουν πολυ που τα στηριζεις;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
δεν χρειαζεσαι τα ιδιωτικα γ να μαθεις αυτα τα λεγομενα 'κολπακια'. ενας καθηγητης η μαθητης που ενδιαφερεται κ ψαχνεται με μια απλη στατιστικη και σταδιακη παρακολουθηση του τι επεφτε και καθε ποτε λιγο πολυ την βγαζει την ακρη. αλλωστε γ αυτο υπαρχουν τα εν λογω 'φροντιστηρια'... βεβαια το γ να ειναι 'πρωην' με βαζει σε σκεψεις..:hmm:




αμα σ πω οτι δν μ λεει τπτ το συγκεκριμενο αρθρο?:P αν κ δν τ ψαξα ιδιαιτερα γτ μ φανηκε ατοπο μ φανηκε εξισου ατοπη μια τετοια δημοσιευση στυλ 'τοπικης εφημεριδας' να το πω?:worry:
ειδικα αν αναλογιστει κανεις οτι τα περισσοτερα ιδιωτικα σε καθε ταξη εχουν τουλαχιστον 4-5 τμηματα 28-30 μαθητες το καθενα..με εναν απλο πολλαπλιασμο 20 αριστουχοι σε καθε ταξη γυμνασιου-λυκειου το βρισκω ενα αρκετα λογικο ποσοστο.

τα πολλα 19.9 στη β λυκειου ιδιωτικου σχολειου δε σου λενε τιποτα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinelopi123456

Νεοφερμένος

Η Pinelopi123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Παιδια μιας και βλεπω οτι εκφραζετε αποψεις με συνεση μηπως μπορειτε να με βοηθησετε και μενα?Η Κοινωνιολογια Αθηνας ειχε περσι 15419 δεδομενησ και της αναμενομενης πτωσης των βασεων βασει και μιας εκτιμησης του Επενδυτη πιστευετε οτι με 15700 περναω?Σας ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Παιδια μιας και βλεπω οτι εκφραζετε αποψεις με συνεση μηπως μπορειτε να με βοηθησετε και μενα?Η Κοινωνιολογια Αθηνας ειχε περσι 15419 δεδομενησ και της αναμενομενης πτωσης των βασεων βασει και μιας εκτιμησης του Επενδυτη πιστευετε οτι με 15700 περναω?Σας ευχαριστω εκ των προτερων!

ΝΑΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinelopi123456

Νεοφερμένος

Η Pinelopi123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.


Αληθεια???:clapup: να σαι καλα!Ολοι μου το λενε οτι θα πεσουν οι βασεις αλλα και ακομη και αν ανεβουν δεν προκειται τοσο πολυ στην Κοινωνιολογια Αθηνας αλλα ηθελα και την δικη σας εκτιμηση γιατι με εχει πιασει αγχος!!! σε ευχαριστω και παλι!!!!!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Αληθεια???:clapup: να σαι καλα!Ολοι μου το λενε οτι θα πεσουν οι βασεις αλλα και ακομη και αν ανεβουν δεν προκειται τοσο πολυ στην Κοινωνιολογια Αθηνας αλλα ηθελα και την δικη σας εκτιμηση γιατι με εχει πιασει αγχος!!! σε ευχαριστω και παλι!!!!!!!!:P

δεν ανεβαινει η κοινωνιολογια τοσο.αντε να ανεβει 100 μορια..αλλα εγω πιστευω θα εχει πτωση μικρη..γκουντ λακ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Naevan

Νεοφερμένος

Ο Naevan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Το χρηματοοικονομικο του ΠΑΜΑΚ εχει 17800 περιπου...λετε να πεσει κανα 800 μορια ή μπα? :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinelopi123456

Νεοφερμένος

Η Pinelopi123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
δεν ανεβαινει η κοινωνιολογια τοσο.αντε να ανεβει 100 μορια..αλλα εγω πιστευω θα εχει πτωση μικρη..γκουντ λακ ;)



και παλι σε ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top