[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

pap59

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pap59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Εγω ειχα δει οτι ενας γραμματεας του οεφε ελεγε οτι η αθηνα θα παει κατω απο 19000 και οτι περιφεριακες θα πεσουν 400 μορια θα το βρω τωρα με τιποτα η αθηνα να πεσει μονο 20 μορια με τιποτα τωρα για θρακη δεν μπορω να πω δεν ξερω μακαρι αν ηταν 18200 η θρακη

Σύμφωνα με την πρώτη εκτίμηση του γενικού γραμματέα της ΟΕΦΕ, Γιάννη Βαφειαδάκη, η κακή εικόνα των γραπτών στη Βιολογία, Χημεία, αλλά και τα Μαθηματικά, θα οδηγήσει σε πτώση 400-500 μορίων στις περιζήτητες Ιατρικές σχολές.

Επίσης, εκτιμάται ότι θα «πέσουν» και οι Νομικές σχολές από 100 έως και 200 μόρια, ενώ θεαματική αναμένεται η πτώση στο 2ο και στο 4ο επιστημονικό πεδίο των Φυσικομαθηματικών και Πολυτεχνικών σχολών. Όπως επισημαίνει ο κ. Βαφειαδάκης, η πτώση θα ξεκινά από τα αποκαλούμενα «καλά» τμήματα του Πολυτεχνείου.


Πηγή:www.capital.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

yiota95

Νεοφερμένος

Η yiota95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Και εγώ εκεί ελπίζω μόνο(αλλιώς ξαναδίνω) αλλά δε νομίζω :(
Και εγω μαλλον δεν πιανω την πρωτη μου επιλογη αν δεν πεσουν τοσο..αλλιως πληροφορικη ιωαννινων !:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina.

Νεοφερμένος

Η marina. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
εγψ ειχα δει οτι ενασ γραμματεασ του οεφε ελεγε οτι η αθηνα θα απει κατω απο 19000 και οτι περιφεριακεσ θα πεσουν 400 μορια θα το βρω τωρα με τιποτα η αθηνα να πεσει μονο 20 μορια με τιποτα τωρα για θρακη δεν μπορω να πω δεν ξερω μακαρι αν ηταν 18200 η θρακη

ύμφωνα με την πρώτη εκτίμηση του γενικού γραμματέα της ΟΕΦΕ, Γιάννη Βαφειαδάκη, η κακή εικόνα των γραπτών στη Βιολογία, Χημεία, αλλά και τα Μαθηματικά, θα οδηγήσει σε πτώση 400-500 μορίων στις περιζήτητες Ιατρικές σχολές.

Επίσης, εκτιμάται ότι θα «πέσουν» και οι Νομικές σχολές από 100 έως και 200 μόρια, ενώ θεαματική αναμένεται η πτώση στο 2ο και στο 4ο επιστημονικό πεδίο των Φυσικομαθηματικών και Πολυτεχνικών σχολών. Όπως επισημαίνει ο κ. Βαφειαδάκης, η πτώση θα ξεκινά από τα αποκαλούμενα «καλά» τμήματα του Πολυτεχνείου.


Πηγή:www.capital.gr
Για το ίδιο άρθρο μιλάμε:hmm:
https://www.protothema.gr/greece/article/289307/peftoun-400-500-moria-oi-perizitites-iatrikes-sholes/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demy.ch

Νεοφερμένος

Η Demy.ch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
εβγαλα 12.219 στο 3ο πεδιο ....και η μαιευτικη στην κοζανη ειναι 12.401...θα πεσει καθολου η βαση???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pap59

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pap59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
τη μερα που το διαβασα δεν υπηρχε το απο κατω αυτο βγηκε πιο μετα τωρα τι να σου πω και ενα πρωι στο σκαι ενας ελεγε οτι πιθανον η θρακη να πεσει κατω απο 18 τωρα θα δουμε..

αν μειωσαν τους εισακτεους δεν ξερω γιατι πλεον τα τει εχουν γινει πιο ανταγωνιστικα απο τα πενεπιστημια αν δεν τους μειωσαν λογικα θα πεσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

marina.

Νεοφερμένος

Η marina. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
τη μερα ππου το διαβασ αδεν υπηρχε το αποκατω αυτο βγηκε πιο μετα τωρα τι να σου πω και ενα πρωι στο σκαι ενασ ελεγε οτι πιθανον η ρακησ να πεσει κατω απο 18 τωρα θα δουμε..

αν μειωσαν τουσ εισακτεουσ δνεξερω γιατι πλεον τα τει εχουνγινει πιο ανταγωνιστικα απο τα πενεπιστημια αν δεν τσυ μειωσαν λογικα θα πεσει
Σωστά, το μόνο που έχουμε να κάνουμε είναι να περιμένουμε...Αλλά ποιος αντέχει μέχρι τον Αύγουστο;;;;;:wall:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pap59

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pap59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
ποσα μορια εχεισ;; στην ιδι κατασταση ειμαστε και εγω δεν το αντεχω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThrilosG7-94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Εγώ έχω 18500 και κοιν. κρητ. Λογικά θα την πιάσω την ιατρική αλλά φέτος η πόλη είναι πολύ αμφίρροπη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina.

Νεοφερμένος

Η marina. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
ποσα μορια εχεισ;; στην ιδι κατασταση ειμαστε και εγω δεν το αντεχω!!
18433 στο 3ο. Με βάση την οεφε χάνω τη θράκη για 17 μόρια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MixLazarKal

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
παιδια εχω 17014 ..τί λέτε για βιολογικά θεσσαλονικης και ηρακλειου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThrilosG7-94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
18433 στο 3ο. Με βάση την οεφε χάνω τη θράκη για 17 μόρια!!!
Εγώ κοπελιά πιστεύω ότι θα την πιάσεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina.

Νεοφερμένος

Η marina. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Εγώ κοπελιά πιστεύω ότι θα την πιάσεις! :)
Τι να πω...Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία, έτσι δεν λένε;:) Εσύ πώς τα πήγες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ThrilosG7-94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ThrilosG7-94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Τι να πω...Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία, έτσι δεν λένε;:) Εσύ πώς τα πήγες;
Δες στην προηγούμενη σελίδα! χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina.

Νεοφερμένος

Η marina. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
παιδια εχω 17014 ..τί λέτε για βιολογικά θεσσαλονικης και ηρακλειου?
Το Ηράκλειο πιστεύω το έχεις σίγουρα:)

Δες στην προηγούμενη σελίδα! χαχα
Ναι, οκ μέσα στο μπέρδεμα της οεφε δεν το είχα προσέξει.:P Πάντως είσαι πολύ ψηλά! Να δεις που στο 3ο πεδίο σε καμία περίπτωση δεν θα είναι αυτές οι βάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
βρε αμοιρο πλασμα μου, ποιος σε γεμιζει τετοιες συκοφαντιες και τις τρως??? ειναι εξαιρετικα ευκολο το να μιλας περι ανεμων και υδατων ποσο μαλλον οταν η ενημερωση σου περι αυτων ειναι ελλιπής εως μηδαμινη.. προφανως και ΔΕΝ ισχυουν ολα αυτα τα φουμαρα που πουλανε στα δημοσια σχολεια περι των ιδιωτικων σχολειων. το οτι πληρωνεις τα διδακτρα δεν σημαινει : 1) τσαμπα βαθμοι
2) γνωση των θεματων ειδικα των πανελληνιων!! τι καλα που θα ταν να πληρωναμε ενα ετος και να ξεραμε εκ των προτερων ολα αυτα τα βαρβαρα θεματα!!:clapup:
μα ελα που ετσι θα κλειναν τα μισα δημοσια η θα συγχωνευοντουσαν..:worry:
αλλα μαλλον δεν σ ειπε κανενας οτι απαγορευεται καθηγητες ιδιωτικων να βαζουν η να προτεινουν θεματα στην επιτροπη πανελλαδικων?:/:
so my friend..ενημερωσου πρωτα και μετα μιλα γτ ημουν σε ιδιωτικο γ υπερβολικα πολλα χρονια και οχι μονο σε ενα γ να εχω υποκειμενικη αποψη..οτι υπαρχει ενα καποιο συστημα υπαρχει αλλα δν θα δεχτω παραπονα απο δηθεν τ δημοσιου που κατηγορουν τα παιδια τ ιδιωτικου απο τη μειωση των εισακτεων σε σχολες μεχρι τις δουλειες που τς τρωνε..απλα ελεος
απαλλαγειτε απ τα συμπλεγματα σας.

Και εγω ετσι νομιζα και εμεινα στον τοπο με αυτα που μου ειπε πρωην καθηγητρια ιδωτικου... (οχι με γνωση θεματων, αλλα κολπακια...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pap59

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pap59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
καλα μου κανεισ πλακα;;;;;18433 εγω στη θεση ειχε αρχισει ηδη παρυ εχεισ περασει σιγουρααα ασε τισ χαζομαρεσσ σιγουρα μεσαα εδω η αθηνα θα πεσει 150 σιγουρα χαχα εγω εχω 18240 και αγωνιω !!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο Κρητικός

Νεοφερμένος

Ο Ο Κρητικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
καλα μου κανεισ πλακα;;;;;18433 εγω στη θεση ειχε αρχισει ηδη παρυ εχεισ περασει σιγουρααα ασε τισ χαζομαρεσσ σιγουρα μεσαα εδω η αθηνα θα πεσει 150 σιγουρα χαχα εγω εχω 18240 και αγωνιω !!!!!!

Το ότι άτομα σαν κ εσένα βγάλανε 18.000 μόρια και εγώ 13.000(περίπου) με κάνει να θέλω να ξαναδώσω και ας περάσω εκεί που επιθυμώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina.

Νεοφερμένος

Η marina. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
καλα μου κανεισ πλακα;;;;;18433 εγω στη θεση ειχε αρχισει ηδη παρυ εχεισ περασει σιγουρααα ασε τισ χαζομαρεσσ σιγουρα μεσαα εδω η αθηνα θα πεσει 150 σιγουρα χαχα εγω εχω 18240 και αγωνιω !!!!!!
Πάντως, δεν ξέρω αν σε παρηγορεί, αλλά αν εξαιρέσεις το προηγούμενο άρθρο υπάρχουν άτομα που συζητούν μέχρι και για 18150 για τη Θράκη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avra b

Νεοφερμένος

Η avra b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εχει ακουσει κανενας αν θα πεσουν οι βασεις στο ιστορικο αρχαιολογικο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Εχει ακουσει κανενας αν θα πεσουν οι βασεις στο ιστορικο αρχαιολογικο??
Γενικά, δε νομίζω να πέσουν. Κοντά στις περυσινές βάσεις θα είναι (δε διευκρίνισες την πόλη).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top