[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

artemiii95

Νεοφερμένος

Η artemiii95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παιδιά καμιά πρόβλεψη για το πώς θα κυμανθούν οι φαρμακευτικές φέτος;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Κώστας1453

Νεοφερμένος

Ο Κώστας1453 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Κι όμως η διαφορά είναι αρκετά μεγάλη:
Κλιμακωση γενικού βαθμού πρόσβασης Τεχ. Κατ ΙΙ 2012
18-18.99 : 1255 ποσοστό 3.45%
19-20 : 347 ποσοστό 0.95%
Σύνολο : 1602 ποσοστό 4.4%
Κλιμακωση γενικού βαθμού πρόσβασης Τεχ. Κατ ΙΙ 2013
18-18.99 : 820 ποσοστό 2.37%
19-20 : 146 ποσοστό 0.42%
Σύνολο : 966 ποσοστό 2.8%


κυριε καθηγητα καταλαβαινουμε την αγωνια σου αλλα ποιος μπορει να σου πει με σιγουρια αν πεσει η βαση 400 μορια ?:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xkntr

Νεοφερμένος

Ο xkntr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 58 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ίσως μπορούν οι διαχειριστές της σελίδας να βοηθήσουν, αφου έχουν τα αναλυτικά στατιστικά, να μας πουν πόσοι στο 4ο πεδίο βρίσκονται στις κλίμακες 18-19 και 19-20 :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sky'sTheLimit

Νεοφερμένος

Η Sky'sTheLimit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
καμια ελπιδα να περασω με 15.051 χημικο στο απθ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
πού θεωρείτε ότι θα κυμανθούν οι νομικές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.

Acronym56

Νεοφερμένος

Ο Acronym56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
δηλαδη του χρονου δνε θα μπορουμε να δλωσουμε το 10/100;;;;;;;; τι να πωδηλαδη τα παδια απο το 2011 εχουν καταστραφειμεχρι αι τα σημερινα ελεοσ δηλαδη δεν μπορω να πω γενικα αλλα αοτι βλεπω στο σοχλειο μου μου η γ υκιου ειχε 50 ατομα επαρχια περναγαν απο το 2003 εχρι το 2010 3-4 ατομα ιτρικη απο το 2011 ενασ μονοκαι αν τι αν πουμε να σασ πω μια αληθεια;;;; αποτ σχολιζαουν και εδω οι καθηητεσ τα πραγατα πανε σιγα σιγα για δεσμεσ εμενα μου ελεγε η ξαδερφη μου οτι στν ιτρικη πριν επτα χορνια που μπηκε ειναι κατι παιδι που τα κοιτασ και λεσ πωσ μπηκαν ναι ισωστωρα υπαρχει μια βαση για εισγωγη αυτων με κριτικηικανοτηα αλλα οκ τι αν πουμε εγω βλεπω οτιαπο το 11παμε σε θεματα και αξιολγηση δεσμων καισε λιγα χορνια και στα τεσσερα μαθηματα πλεον μονο οι πλοσιοι θα σπουδαζουν η ελλαδα θα αρχιει αν διωχνει ταπαιδια τησ ναι εχουμε πολυ καλα πανεπιστημια και δεν βαζουμε οσουσ ρπει και τοσυ ικανουσ στην επριοχη μου ολοι οιγιατροι στο νσοκομειο σχεδον εχυν τελσιει στην ιταλια και σασ πληοφορω στη δουελια τουσ ειναι πολλοι καλυεροι απο οσοθσ εχουν τελεισει στην ελλαδ και τελικα ο οσμοσ τουσ αγαπα ζω σε μικρη κοινωνιαι ακ ειχα την αποψη οτι ειναι υποτιμιτκο καπιοσ να τελειωνει εξω αλλα απιτι βλεπω...αυτοδνε μετρα καθολου εχουεμ εδω γιατρουσ που ειχαν σκσιει στισ δεσμεσ βιολογια φυσικη χημεια περιοδο 83-89 και επειδη χαντακωθηκαν στην εκεση βγηκαν εξω βουλγαρια και ιταλια τα πργματα δυσκολευουν ...ημπυν παντα αριστοσ ...και δεν ενοω οτι μασ χαριαν βαθμουσ δνε μπορω να πω απο πιο λυκιο ειμαι απλωσ εδω περα ητνα πολυ ατσηροι και μασ λεγαν οτι μεχρι το 2010 οι αρισοτι εγραφαν αριστα τρα ισωσ δυσκολο δινουεμ τοσα χρηματα και εχομε αγχοσ και φοβο αν θα περσουμε ενω θα διναμε λιοτεα χρηατα για να σπυδαζαν τα παδια εξω εχουμε παρα πολυ καλα πανεπιτημια και παρα πολυ καλουσ και εργατικοσυ φοιητεσ στην ελλαδα που ο τροποσ λειοτυργιασ των πανεπστημιων και τησ εργαιασ δνε τοσυ αφηουν εδαι τοσυ διωχνουν υηχε το προβληαμ στισ εικοτητεσ αποτι φιανιετια ολοι πανε εξω το κεντιρκο νοσοκεομειο του νομου μου ψαχνει ορθοπαδικουσ χειρουργουσ αιματολογο και δερματολογο και δεν ερχεται κανεισ !!!

Τι ειν'τουτο;

Α να δεις θα ναι σαν και αυτο το πειραμα που λεγανε οτι αμα σου δωσουν ανακατεμενα τα 3-4 γραμματα μιας λεξης ο εγκεφαλος μπορει και τα διαβαζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ArnakiAsproPaxi

Νεοφερμένος

Ο ArnakiAsproPaxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
καμια ελπιδα να περασω με 15.051 χημικο στο απθ?

Αυτές τις μέρες έχω ξετινάξει όλα τα sites και όλα λένε για θεαματική πτώση στο 2ο πεδίο!!! Ειδικά για το χημικό τα πράγματα είναι ακόμη χειρότερα (ή καλύτερα για μερικούς......) και μάλλον το απθ θα σταματήσει στα 15.030-15.50. Δηλαδή είσαι οριακά μέσα! Αν είχες και ειδική κατηγορία θα ήταν πιο σίγουρα τα πράγματα.


Γεια σας παιδιά!!!! Θα μπω κατευθείαν στο ψητό..........Έβγαλα 16972. Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ παίζει? :confused:

Α!! Ξέχασα να πω ότι ανήκω και στους Τριτέκνους!!!

Ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση!!! Η Πάτρα είναι πολύ μακριά αλλά Βόλο (που είναι και σχετικά πιο κοντά) περνάω......Απλά με έχει φάει η αγωνία....είναι σωστό να ελπίζω σε πτώση 557 μορίων στη γενική σειρά και 444 στους τριτέκνους ή τζάμπα οι υπολογισμοί???

Ακούω για μεγάλη πτώση στα Πολυτεχνεία και γενικά το Πολ. Μηχαν. ΑΠΘ δεν είναι και σαν τους ΗΜΜΥ σε ζήτηση...!!!!




Μήπως γίνεται να μου απαντήσει για το δικό μου το θέμα και κανένας άλλος......???? Έχω πολύ μεγάλη αγωνία....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Μήπως γίνεται να μου απαντήσει για το δικό μου το θέμα και κανένας άλλος......???? Έχω πολύ μεγάλη αγωνία....

Περυσι επεσε 300 μορια, ενω οι αλλες ανεβαιναν, φαντασου φετος... :clapup:

Γαματο username by the way :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArnakiAsproPaxi

Νεοφερμένος

Ο ArnakiAsproPaxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τη φιλοφρόνηση :D και για το σχόλιο φυσικά.....Και μια άλλη ερώτηση...Ακούω συνέχεια που λένε περιφερειακά τμήματα κτλ κτλ και όταν λένε για τα κεντρικά τμήματα μόνο για Αθήνα ακούω.....Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ!!!????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manosss95

Νεοφερμένος

Ο manosss95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
προβλεψεις γ ψυχολογια???????τ ΕΚΠΑ θ πεσει???????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miholoto

Νεοφερμένος

Ο miholoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Έχω βγάλει 17.417 μόρια στη θετική και θέλω να μάθω αν υπάρχει περίπτωση να περάσω φαρμακευική.Επίσης έχω αδερφή που σπουδάζει θεσσαλονίκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ο Κρητικός

Νεοφερμένος

Ο Ο Κρητικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Έχω βγάλει 17.417 μόρια στη θετική και θέλω να μάθω αν υπάρχει περίπτωση να περάσω φαρμακευική.Επίσης έχω αδερφή που σπουδάζει θεσσαλονίκη.
Μπα τρομερά δύσκολο έως απίθανο θα έλεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

an_ancient_muse

Νεοφερμένος

Η an_ancient_muse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Σχετικά με τις εκτιμήσεις...για τις μεσσαίες σχολές (14-16 ) στην Αθήνα του 1ου πεδίου,πιστεύετε ότι θα έχουν πολύ μεγάλη άυξηση λόγω της μείωσης των εισακτέων? ακόμα και 1000 μόρια λ.χ?
Κανείς;:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Acronym56

Νεοφερμένος

Ο Acronym56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.

Δεν ειναι μονο η μειωση των εισακτεων που παιζει ρολο.Παιζει ρολο και η συσσωρευση των βαθμολογιων μεταξυ 14-16 αφου κατα κοινη ομολογια η θεωρ δεν τα πηγε καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TECHNICBOY

Νεοφερμένος

Ο TECHNICBOY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά με 17812 (θετική) λέτε να πιάσω φαρμακευτική Θεσσαλονίκης ή κτηνιατρική;
Ευχαριστώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demy.ch

Νεοφερμένος

Η Demy.ch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
καλησπερα παιδια .....πως θα κυμανθουν φετος τα χημικα (ιδιαιτερα ιωαννινα και κρητη) αλλα και γενικα ..καθως επισης και η λογοθεραπεια (ιωαννινα,πατρα,καλαματα)????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

an_ancient_muse

Νεοφερμένος

Η an_ancient_muse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Δεν ειναι μονο η μειωση των εισακτεων που παιζει ρολο.Παιζει ρολο και η συσσωρευση των βαθμολογιων μεταξυ 14-16 αφου κατα κοινη ομολογια η θεωρ δεν τα πηγε καλα.

Αυτό με τη συσσώρευση βαθμολογιών 14-16 δεν το καταλαβαίνω γιατί το βρίσκεις αρνητικό..το γεγονός ότι οι επιδόσεις των υποψηφίων στη θεωρητική είναι χειρότερες από πέρυσι (και ειδικά στα αρχαία που είναι μάθημα με το μεγαλύτερο συντελεστή) μπορεί να συγκρατήσει κάπως τη διαφαινόμενη αύξηση...αναφέρομαι πάντα στις μεσσαίες σχολές Αθήνας και Θεσσαλονίκης τουλάχιστον ,όπου είναι δεδομένο ότι θα αυξηθεί η βάση τους κι όχι στις υψηλόβαθμες όπως η Νομική Αθήνας/Θεσσαλονίκης,Ψυχολογια ΕΚΠΑ και Παντειου κλπ,όπου πιστεύω ότι ο συνδυασμός χαμηλότερες επιδόσεις + αύξηση εισακτέων θα οδηγήσει σε μείωση της βάσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BILL4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BILL4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά με 17812 (θετική) λέτε να πιάσω φαρμακευτική Θεσσαλονίκης ή κτηνιατρική;
Ευχαριστώ :)
Eχεις αρκετες πιθανοτητες, ειδικα για κτηνιατρικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Acronym56

Νεοφερμένος

Ο Acronym56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Αυτό με τη συσσώρευση βαθμολογιών 14-16 δεν το καταλαβαίνω γιατί το βρίσκεις αρνητικό..το γεγονός ότι οι επιδόσεις των υποψηφίων στη θεωρητική είναι χειρότερες από πέρυσι (και ειδικά στα αρχαία που είναι μάθημα με το μεγαλύτερο συντελεστή) μπορεί να συγκρατήσει κάπως τη διαφαινόμενη αύξηση...αναφέρομαι πάντα στις μεσσαίες σχολές Αθήνας και Θεσσαλονίκης τουλάχιστον ,όπου είναι δεδομένο ότι θα αυξηθεί η βάση τους κι όχι στις υψηλόβαθμες όπως η Νομική Αθήνας/Θεσσαλονίκης,Ψυχολογια ΕΚΠΑ και Παντειου κλπ,όπου πιστεύω ότι ο συνδυασμός χαμηλότερες επιδόσεις + αύξηση εισακτέων θα οδηγήσει σε μείωση της βάσης.

Παιζει ρολο και μαλιστα σημαντικο.Πως να σου δωσω να το καταλαβεις; Αν περσι ειχαμε 100 αριστουχους και 200 σε μεσαια κλιμακα,φετος θα χουμε 20 αριστουχους και 280 σε μεσαια κλιμακα.Οποτε οι μεσαιες σχολες δεν θα χουν τοση θεαματικη πτωση οσο οι πιο υψηλοβαθμες.

Αυτο ειναι και προσωπικη μου αποψη βεβαια.Δεν σημαινει οτι εχω δικιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top