[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
στο τριτο πεδιο οι βασεις μαλλον θα παραμεινουν σταθερες......
γιατί? επειδή μόνο η βιολογία κατεύθυνσης αυξήθηκε κατά 3% (κάπου εκεί) στην κλίμακα18-20?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

big_sofo

Νεοφερμένος

Η big_sofo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
ποιο ειναι το καλυτερο οικονονικο πανεπιστήμιο της Θεσσαλονίκης??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,617 μηνύματα.
Το έχεις πιάσει ΕΝΤΕΛΩΣ λάθος το θέμα!!!
Πως θα βγουν οι βάσεις χωρίς να ελεγχθουν οι εισακτέοι? Η βάση είναι τα μορια του 200ου(αν παίρνει 200 δηλαδή) που μπαίνει στην σχολή!!
Μάλλον κάπου θα έχω μπερδευτεί...:confused:Για δώσε ένα παράδειγμα ορισμού βάσης σχετικό με αυτά που λέω...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxsal1995

Νεοφερμένος

Ο maxsal1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ψηφιακων συστηματω στον πειραια θα πεσει 720 μορια πιστευετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Μάλλον κάπου θα έχω μπερδευτεί...:confused:Για δώσε ένα παράδειγμα ορισμού βάσης σχετικό με αυτά που λέω...:)
Ας δώσω ένα που μου έρχεται τώρα στο μυαλό
λοιπόν έστω ότι μιλάμε για μια σχολή που παίρνει 200 άτομα, η σχολή β
εσύ εχεις 18400 μόρια και εγώ έχω 18050 στο 2ο πεδίο που αυτη ανήκει, εσυ ομως έχεις και 18500 στο 3ο πεδίο γιατί είσαι από θετική
έχουν καλυφθεί οι 199 θέσεις
εσυ στο μηχανογραφικό έχεις την α σχολή πιο πάνω από την β σχολή..αν με τα μόρια σου είσαι μέσα στα άτομα που περνάνε στην α σχολή, τότε εγώ θα περάσω στην β σχολή ως τελευταίος και η βάση της σχολής θα έιναι 18050(Τα μόρια μου)
Επίσης όλα αυτά με θετικές-τεχνολογικές που έχεις στο μυαλό σου ξέχασε τα..όπως και ότι το πανεπιστημιο βγάζει τις βάσεις(!!)

Από την στιγμή που έχεις δηλωσει
1.α σχολη
2.β σχολή
το πρόγραμμα θα κοιτάξει πρώτα αν εσυ με τα μόρια σου στο 3ο πεδίο καταφέρνεις να περνάς στην α σχολή..δηλαδή είσαι στα πρώτα 150 πχ άτομα που έχουν δηλώσει την α σχολή και δεν περνάνε σε κάποια άλλη τους επιλογή

Μπορεί να μην βοήθησα κιόλας χαχα
διαβάζω και ενζυμολογία ταυτόχρονα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Grotesque

Νεοφερμένος

Ο Grotesque αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Γεία και από εμένα! Οι βάσεις των Βιολογικών και των χημικών μηχανικών θα πέσουν καθόλου; Φοβάμαι οτι οι χημίκοι θα έχουν και φέτος αύξηση αφού πέρσυ ανέβηκαν 600 μόρια (απθ,Πάτρα)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aektsis R21

Νεοφερμένος

Ο aektsis R21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
στο τριτο πεδιο οι βασεις μαλλον θα παραμεινουν σταθερες......
τα στατιστικά δεν τα είδες μάλλον από 509 19-20 τώρα έχουμε 216 μην ακούς ότι λένε οι δημοσιογράφοι στα site .μαγάλη πτωση θα έχουν οι υψηλόβαθμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greg1995

Νεοφερμένος

Ο greg1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
εχω γραψει 15946 πιανω πληροφορικη απθ πως το βλεπεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 5,617 μηνύματα.
Ας δώσω ένα που μου έρχεται τώρα στο μυαλό
λοιπόν έστω ότι μιλάμε για μια σχολή που παίρνει 200 άτομα, η σχολή β
εσύ εχεις 18400 μόρια και εγώ έχω 18050 στο 2ο πεδίο που αυτη ανήκει, εσυ ομως έχεις και 18500 στο 3ο πεδίο γιατί είσαι από θετική
έχουν καλυφθεί οι 199 θέσεις
εσυ στο μηχανογραφικό έχεις την α σχολή πιο πάνω από την β σχολή..αν με τα μόρια σου είσαι μέσα στα άτομα που περνάνε στην α σχολή, τότε εγώ θα περάσω στην β σχολή ως τελευταίος και η βάση της σχολής θα έιναι 18050(Τα μόρια μου)
Επίσης όλα αυτά με θετικές-τεχνολογικές που έχεις στο μυαλό σου ξέχασε τα..όπως και ότι το πανεπιστημιο βγάζει τις βάσεις(!!)

Από την στιγμή που έχεις δηλωσει
1.α σχολη
2.β σχολή
το πρόγραμμα θα κοιτάξει πρώτα αν εσυ με τα μόρια σου στο 3ο πεδίο καταφέρνεις να περνάς στην α σχολή..δηλαδή είσαι στα πρώτα 150 πχ άτομα που έχουν δηλώσει την α σχολή και δεν περνάνε σε κάποια άλλη τους επιλογή

Μπορεί να μην βοήθησα κιόλας χαχα
διαβάζω και ενζυμολογία ταυτόχρονα...
Οκ,κάπως καλύτερα έτσι...!Ας μην ανησυχώ τότε για τους θετικούς:clapup:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,418 μηνύματα.
ποιο ειναι το καλυτερο οικονονικο πανεπιστήμιο της Θεσσαλονίκης??????

απθ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina.

Νεοφερμένος

Η marina. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
γιατί? επειδή μόνο η βιολογία κατεύθυνσης αυξήθηκε κατά 3% (κάπου εκεί) στην κλίμακα18-20?:P
Οι αριστούχοι (18-20) στη βιολογία κατ μειώθηκαν κατά πολύ σε σχέση με πέρυσι...
https://news.in.gr/files/1/2013/tria.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XARA62

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Ναι αλλά το ΑΠΘ πώς είναι δυνατόν να ξέρει εκ των προτέρων ποιοι θα περάσουν σε αυτό?Πρώτα θα πρέπει να βγάλει τις βάσεις και ύστερα να ελέγξει τους εισαχθέντες....
Όσοι έχετε τέτοιου είδους απορίες, παρακαλώ διαβάστε το καλύτερο κείμενο για το ΠΩΣ ΔΙΑΜΟΡΦΩΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ, αλλά και και πώς να συμπληρώσετε το μηχανογραφικό.
https://sourotiri.blogspot.gr/2010/06/blog-post.html
Υπήρχε και κάπου εδώ μέσα, αλλά δεν μπόρεσα να το βρω.
Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια σε όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annoulini94

Νεοφερμένος

Η Annoulini94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Παιδια καμια προβλεψη για τα τει αθηνας- πειραια του 5ου?? διοικηση επιχ πχ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

junie

Νεοφερμένος

Η junie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
παιδια εχω βγαλει 18451 και ειμαι σε ειδικη κατηγορια τριτεκνων...ν ελπιζω για νομικη θεσσαλονικης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Τι διαολο ρε μεντιουμ ειμαστε ?
Καθε τρεις και λιγο βγαινει "περναω εδω? περναω εκει?"
Που να ξερουμε ρε παιδια δειτε τις περσινες βασεις και βγαλτε συμπερασμα αλλιως παρτε τηλ. σε κανα μεντιουμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ATG

Νεοφερμένος

Ο ATG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
παιδια εχω βγαλει 18451 και ειμαι σε ειδικη κατηγορια τριτεκνων...ν ελπιζω για νομικη θεσσαλονικης;
Έχεις αρκετές πιθανότητες οπότε ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

junie

Νεοφερμένος

Η junie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
μακαρι να πεσει η νομικη..εγω ελπιζω περισσοτερο λογω ειδικης κατηγοριας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
μακαρι να πεσει η νομικη..εγω ελπιζω περισσοτερο λογω ειδικης κατηγοριας
και παλι θρακης περνας ανετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Annoulini94

Νεοφερμένος

Η Annoulini94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Τι διαολο ρε μεντιουμ ειμαστε ?
Καθε τρεις και λιγο βγαινει "περναω εδω? περναω εκει?"
Που να ξερουμε ρε παιδια δειτε τις περσινες βασεις και βγαλτε συμπερασμα αλλιως παρτε τηλ. σε κανα μεντιουμ.

Νόμιζα πως το θέμα αυτό ανοίχτηκε για να λέμε τις εκτιμήσεις μας για τις βασεις.Μάλλον εκανα λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
ποιο ειναι το καλυτερο οικονονικο πανεπιστήμιο της Θεσσαλονίκης??????

χρηματοοικονομικα και λογιστικα στο απθ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top