[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

aektsis R21

Νεοφερμένος

Ο aektsis R21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
με 18840 πόσες πιθανότητες δίνεται να πιάνω ιατρική απθ τώρα που ξέρουμε τον αριθμό των αριστούχων της θετικής????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

naio

Νεοφερμένος

Ο naio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Παιδια ημμυ ξανθης πως νομιζεται οτι θα κινηθει ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aektsis R21

Νεοφερμένος

Ο aektsis R21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Παιδια ημμυ ξανθης πως νομιζεται οτι θα κινηθει ?
πτωτικά φίλε κανά 300-500 μόρια κάτω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Κανένα τμήμα τέτοιας ζήτησης δεν μπορεί να ανέβει.
Το ΗΜΜΥ ΑΠΘ δύσκολα μπορεί να συγκρατηθεί πάνω από 18.000 μόρια.

Η εκτίμησή μου είναι 17.900-18.050

Δεν πεφτουν τοσο πολυ οι πολυτεχνικες στο ΑΠΘ....
Για ημμυ και μηχανολογων αναφερομαι γιατι το πολιτικων επεσε και περυσι παρα πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

naio

Νεοφερμένος

Ο naio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Παρα το γεγονος οτι θα δεχθει 80 ατομα λιγοτερα το ημμυ ξανθης ?
Επισης για τα τμηματα χημικων μηχανικων απθ (βαση 2012: 17184) και πατρα (βαση 2012: 16603) εχω καμια ελπιδα εγω εχω στο ταταρτο πεδιο 16515?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Παρα το γεγονος οτι θα δεχθει 80 ατομα λιγοτερα ?
Επισης για τα τμηματα χημικων μηχανικων απθ (βαση 2012: 17184) και πατρα (βαση 2012: 16603) εχω καμια ελπιδα εγω εχω στο ταταρτο πεδιο 16515?

Για Πατρα εγω σου λεω σιγουρα ναι.....Για ΑΠΘ δυσκολα....Αλλα ακομα ολα παιζουν....

Για ΗΜΤΥ Πάτρας τι πτώση βλέπετε? (ή μήπως άνοδο? :() 300 μόρια μου φαίνεται κάπως υπερβολικό βρε παιδιά...

Εσυ δεν εισαι που εισαι 30 μορια κατω? Καλα ακομα ρωτας? Περασμενη εισαι εσυ....Αντε με το καλο...
Να δουμε και με μας τι θα γινει...Αγωνια μεχρι τον Αυγουστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PLACEBO

Νεοφερμένος

Η Παναγιωτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Μεσσηνία). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Πτώση σε ΗΜΜΥ μεγαλύτερη των 150-200 μορίων μου φαίνεται σχεδόν απίθανο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Πτώση σε ΗΜΜΥ μεγαλύτερη των 150-200 μορίων μου φαίνεται σχεδόν απίθανο...

Αν σε εμψυχωνει απο 2010 σε 2011 η σχολη που θες (ΗΜΜΥ) επεσε 1087 μορια :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PLACEBO

Νεοφερμένος

Η Παναγιωτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Μεσσηνία). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Αν σε εμψυχωνει απο 2010 σε 2011 η σχολη που θες (ΗΜΜΥ) επεσε 1087 μορια :clapup:

Ναι βέβαια το 11 ήταν μια ιδιαίτερη χρονιά γιατί τα θέματα ξαφνικά δυσκόλεψαν! Από τότε και κάθε χρόνο θα χειροτερεύουν!! Το ΗΜΜΥ Ξάνθης πέρσι ανέβηκε 500 μόρια!! :hmm:

Εσυ δεν εισαι που εισαι 30 μορια κατω? Καλα ακομα ρωτας? Περασμενη εισαι εσυ....Αντε με το καλο...
Να δουμε και με μας τι θα γινει...Αγωνια μεχρι τον Αυγουστο

Ναι 24 μόρια κάτω! Ευχαριστώ για την ενθάρρυνση, τα έχω παίξει λίγο! Μακάρι όλα να πάνε καλά και για σενα... και για όλους μας! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Ναι 24 μόρια κάτω! Ευχαριστώ για την ενθάρρυνση, τα έχω παίξει λίγο! Μακάρι όλα να πάνε καλά και για σενα... και για όλους μας! :)

Για μενα λιγο δυσκολο να πανε καλα....Εκτος αμα γινει κανα θαυμα....
Μαλλον και εγω στο ΗΜΤΥ στην πατρα θα περασω αμα δε γινει το θαυμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PLACEBO

Νεοφερμένος

Η Παναγιωτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Μεσσηνία). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Για μενα λιγο δυσκολο να πανε καλα....Εκτος αμα γινει κανα θαυμα....
Μαλλον και εγω στο ΗΜΤΥ στην πατρα θα περασω αμα δε γινει το θαυμα τελικα

Okay λοιπόν... θα είμαστε συνάδελφοι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Παιδιά έχω κάνει ολόκληρη ανάλυση.
Μόνο και μόνο με το ΓΒΠ και την χειρότερη επίδοση όλων των μαθημάτων στην 10ετία στα μαθηματικά κατεύθυνσης με αριστούχους (18-20) το 0,65% της τεχν κατ, οι βάσεις αναμένονται πάρα πολύ πεσμένες.

150 αριστούχοι Τεχνολογικής Κατεύθυνσης τι να κάνουν?
Μόνο και μόνο απο αυτό βλέπεις ότι το ΗΜΜΥ ΕΜΠ, δε γεμίζει ούτε στο ελάχιστο.
Και στην κλίμακα 18-19 άλλα 850 για πόσες σχολές πάνω απο 18? ούτε κλαν.
Εδώ θα είμαστε και θα δείτε ότι οι πολυτεχνικές σχολές θα πέσουν minimum 300 μόρια.

Η μόνη εξαίρεση θα είναι το ΗΜΜΥ στο Βόλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Okay λοιπόν... θα είμαστε συνάδελφοι!

Αμα δεν πεσει το μηχανολογων ΑΠΘ 170 μορια τα λεμε στην Πατρα απο Οκτωβρη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PLACEBO

Νεοφερμένος

Η Παναγιωτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Μεσσηνία). Έχει γράψει 73 μηνύματα.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Ιατρικές πόσα μόρια πτώση υπολογίζεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Τα έγραψα πίσω. Η πτώση θα ξεκινάει από 200-300 μόρια.
Ιατρική Αθηνών κάτω από 19.000 και η τελευταία Ιατρική 18.050-18.250.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Τα έγραψα πίσω. Η πτώση θα ξεκινάει από 200-300 μόρια.
Ιατρική Αθηνών κάτω από 19.000 και η τελευταία Ιατρική 18.050-18.250.

Χωρις παρεξηγηση, αλλα αυτα απο που τα συμπεραινεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Χωρις παρεξηγηση, αλλα αυτα απο που τα συμπεραινεις?

Κλιμάκωση ΓΒΠ- Θετική Κατεύθυνση

19-20

2010 : 1217
2011 : 319
2012 : 509
2013 : 216

18-19

2010 : 2355
2011 : 1455
2012 : 1448
2013 : 1168

Επιδόσεις στα Μαθήματα Βαρύτητας :

Βιολογία Κατ

18-20

2011 : 19,91%
2012 : 31,04%
2013 : 22,64%

Χημεία Κατ

18-20

2011 : 36,54%
2012 : 28,57%
2013 : 22,26%

Κάνε μια σούμα και θα καταλάβεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Κλιμάκωση ΓΒΠ- Θετική Κατεύθυνση
19-20
2010 : 1217
2011 : 319
2012 : 509
2013 : 216
18-19
2010 : 2355
2011 : 1455
2012 : 1448
2013 : 1168
Επιδόσεις στα Μαθήματα Βαρύτητας :
Βιολογία Κατ
18-20
2011 : 19,91%
2012 : 31,04%
2013 : 22,64%
Χημεία Κατ
18-20
2011 : 36,54%
2012 : 28,57%
2013 : 22,26%
Κάνε μια σούμα και θα καταλάβεις.


Εμενα η τεχνολογικη με ενδιαφερει...Σιγουρα ο μειωμενος αριθμος αριστουχων και η αυξηση των εισακτεων δειχνουν μειωση των βασεων....Για τις πολυτεχνικες στο ΑΠΘ πως το βλεπεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
φιλος ξεκαθαρισε ομως τι θες γιατι αλλο τελειως οι μηχ μηχ κ αλλο στην πατρα οι ηλεκτρολογοι . πολυ διαφορετικα αντικειμενα σπουδων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top