[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
τι πιστευετε για τα τει αθηνας-πειραια 4ο και 5ο πεδιο?

Θα περάσεις σε όλες τις σχολές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Ξερω οτι ειναι απλα προβλεψεις και κανεις δεν ξερει πως θα κυμανθουν οι βασεις αλλα για το μηχανολογων μηχανικων ΑΠΘ τι πιστευετε?
Θα πεσει 100 μορια δεδομενου οτι εχουν αυξηθει και οι εισακτεοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aektsis R21

Νεοφερμένος

Ο aektsis R21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Αν δεν κάνω λάθος,όπως έχει πει καπου και ο cha0s,ειναι το 100% οι 190 θεσεις.
Οποτε πρεπει να υπολογίσεις το 90% του 190 .:hmm:
το 90 % είναι 170-171 περίπου .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pap59

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pap59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
:worry::worry:να ρωτησω κατι αν καποιοσ χασει φετοσ την ιατρικη απο 10-30 μορια του χρονου με το 10/100 υπαρχουν πιθανοτητεσ να τη πιασει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
:worry::worry:να ρωτησω κατι αν καποιοσ χασει φετοσ την ιατρικη απο 10-30 μορια του χρονου με το 10/100 υπαρχουν πιθανοτητεσ να τη πιασει?

Ανάλογα με τη δυσκολία των θεμάτων και κατ' επέκταση τις επιδόσεις των μαθητών, τον αριθμό των εισακτέων στις συγκεκριμένες σχολές, τις προτιμήσεις των υποψηφίων στο μηχανογραφικό δελτίο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pap59

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pap59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
με 18240 υπαρχει πιθανοτητα για οδοντιατρικη η ιατρικη;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

G!Ot@K/

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
:worry::worry:να ρωτησω κατι αν καποιοσ χασει φετοσ την ιατρικη απο 10-30 μορια του χρονου με το 10/100 υπαρχουν πιθανοτητεσ να τη πιασει?
παιδια καταργειται το 10% τελευταια χρονια ειναι το 2013 επισης επειδη κατι διαβασα στην αρχη το πλαφον του 10 θα ισχυσει αν ισχυσει απο του χρονου εμεις παραδοσιακα θα μπουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pap59

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pap59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
δηλαδη του χρονου δνε θα μπορουμε να δλωσουμε το 10/100;;;;;;;; τι να πωδηλαδη τα παδια απο το 2011 εχουν καταστραφειμεχρι αι τα σημερινα ελεοσ δηλαδη δεν μπορω να πω γενικα αλλα αοτι βλεπω στο σοχλειο μου μου η γ υκιου ειχε 50 ατομα επαρχια περναγαν απο το 2003 εχρι το 2010 3-4 ατομα ιτρικη απο το 2011 ενασ μονοκαι αν τι αν πουμε να σασ πω μια αληθεια;;;; αποτ σχολιζαουν και εδω οι καθηητεσ τα πραγατα πανε σιγα σιγα για δεσμεσ εμενα μου ελεγε η ξαδερφη μου οτι στν ιτρικη πριν επτα χορνια που μπηκε ειναι κατι παιδι που τα κοιτασ και λεσ πωσ μπηκαν ναι ισωστωρα υπαρχει μια βαση για εισγωγη αυτων με κριτικηικανοτηα αλλα οκ τι αν πουμε εγω βλεπω οτιαπο το 11παμε σε θεματα και αξιολγηση δεσμων καισε λιγα χορνια και στα τεσσερα μαθηματα πλεον μονο οι πλοσιοι θα σπουδαζουν η ελλαδα θα αρχιει αν διωχνει ταπαιδια τησ ναι εχουμε πολυ καλα πανεπιστημια και δεν βαζουμε οσουσ ρπει και τοσυ ικανουσ στην επριοχη μου ολοι οιγιατροι στο νσοκομειο σχεδον εχυν τελσιει στην ιταλια και σασ πληοφορω στη δουελια τουσ ειναι πολλοι καλυεροι απο οσοθσ εχουν τελεισει στην ελλαδ και τελικα ο οσμοσ τουσ αγαπα ζω σε μικρη κοινωνιαι ακ ειχα την αποψη οτι ειναι υποτιμιτκο καπιοσ να τελειωνει εξω αλλα απιτι βλεπω...αυτοδνε μετρα καθολου εχουεμ εδω γιατρουσ που ειχαν σκσιει στισ δεσμεσ βιολογια φυσικη χημεια περιοδο 83-89 και επειδη χαντακωθηκαν στην εκεση βγηκαν εξω βουλγαρια και ιταλια τα πργματα δυσκολευουν ...ημπυν παντα αριστοσ ...και δεν ενοω οτι μασ χαριαν βαθμουσ δνε μπορω να πω απο πιο λυκιο ειμαι απλωσ εδω περα ητνα πολυ ατσηροι και μασ λεγαν οτι μεχρι το 2010 οι αρισοτι εγραφαν αριστα τρα ισωσ δυσκολο δινουεμ τοσα χρηματα και εχομε αγχοσ και φοβο αν θα περσουμε ενω θα διναμε λιοτεα χρηατα για να σπυδαζαν τα παδια εξω εχουμε παρα πολυ καλα πανεπιτημια και παρα πολυ καλουσ και εργατικοσυ φοιητεσ στην ελλαδα που ο τροποσ λειοτυργιασ των πανεπστημιων και τησ εργαιασ δνε τοσυ αφηουν εδαι τοσυ διωχνουν υηχε το προβληαμ στισ εικοτητεσ αποτι φιανιετια ολοι πανε εξω το κεντιρκο νοσοκεομειο του νομου μου ψαχνει ορθοπαδικουσ χειρουργουσ αιματολογο και δερματολογο και δεν ερχεται κανεισ !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

naio

Νεοφερμένος

Ο naio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Οι βασεις των χημικων μηχανικων απθ και πατρα που πιστευυεται οτι θα διακυμανθουν?
βαση 2012 στο απθ 17184 και πατρα 16603
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Οι βασεις των χημικων μηχανικων απθ και πατρα που πιστευυεται οτι θα διακυμανθουν?
βαση 2012 στο απθ 17184 και πατρα 16603

Λαμβανοντας υπ'οψιν το εξης: και στα 2 τμήματα που ρωτάς,οι θέσεις αυξήθηκαν κατα 30.
Εγω θα σου έλεγα οτι θα πεσουν οι βάσεις,και αυτό θα ηθελες να ακούσεις:P
γενικά στα διάφορα άρθρα γράφουν για σίγουρη πτώση στο 4ο πεδίο,όπως και στο 2ο.
Τώρα με τα στατιστικά είναι λίγο θολή ακομα η κατάσταση,πιστεύω οτι με τά τη συμπλήρωση των μηχανογραφικών δελτίων,οι πρώτες εκτιμήσεις θα έδιναν πιο καθαρό τοπίο.

δηλαδη του χρονου δνε θα μπορουμε να δλωσουμε το 10/100;;;;;;;; τι να πωδηλαδη
τα παδια απο το 2011 εχουν καταστραφειμεχρι αι τα σημερινα ελεοσ δηλαδη δεν
μπορω να πω γενικα αλλα αοτι βλεπω στο σοχλειο μου μου η γ υκιου ειχε 50 ατομα
επαρχια περναγαν απο το 2003 εχρι το 2010 3-4 ατομα ιτρικη απο το 2011 ενασ
μονοκαι αν τι αν πουμε να σασ πω μια αληθεια;;;; αποτ σχολιζαουν και εδω οι
καθηητεσ τα πραγατα πανε σιγα σιγα για δεσμεσ εμενα μου ελεγε η ξαδερφη μου οτι
στν ιτρικη πριν επτα χορνια που μπηκε ειναι κατι παιδι που τα κοιτασ και λεσ πωσ
μπηκαν ναι ισωστωρα υπαρχει μια βαση για εισγωγη αυτων με κριτικηικανοτηα αλλα
οκ τι αν πουμε εγω βλεπω οτιαπο το 11παμε σε θεματα και αξιολγηση δεσμων καισε
λιγα χορνια και στα τεσσερα μαθηματα πλεον μονο οι πλοσιοι θα σπουδαζουν η
ελλαδα θα αρχιει αν διωχνει ταπαιδια τησ ναι εχουμε πολυ καλα πανεπιστημια και
δεν βαζουμε οσουσ ρπει και τοσυ ικανουσ στην επριοχη μου ολοι οιγιατροι στο
νσοκομειο σχεδον εχυν τελσιει στην ιταλια και σασ πληοφορω στη δουελια τουσ
ειναι πολλοι καλυεροι απο οσοθσ εχουν τελεισει στην ελλαδ και τελικα ο οσμοσ
τουσ αγαπα ζω σε μικρη κοινωνιαι ακ ειχα την αποψη οτι ειναι υποτιμιτκο καπιοσ
να τελειωνει εξω αλλα απιτι βλεπω...αυτοδνε μετρα καθολου εχουεμ εδω γιατρουσ
που ειχαν σκσιει στισ δεσμεσ βιολογια φυσικη χημεια περιοδο 83-89 και επειδη
χαντακωθηκαν στην εκεση βγηκαν εξω βουλγαρια και ιταλια τα πργματα δυσκολευουν
...ημπυν παντα αριστοσ ...και δεν ενοω οτι μασ χαριαν βαθμουσ δνε μπορω να πω
απο πιο λυκιο ειμαι απλωσ εδω περα ητνα πολυ ατσηροι και μασ λεγαν οτι μεχρι το
2010 οι αρισοτι εγραφαν αριστα τρα ισωσ δυσκολο δινουεμ τοσα χρηματα και εχομε
αγχοσ και φοβο αν θα περσουμε ενω θα διναμε λιοτεα χρηατα για να σπυδαζαν τα
παδια εξω εχουμε παρα πολυ καλα πανεπιτημια και παρα πολυ καλουσ και εργατικοσυ
φοιητεσ στην ελλαδα που ο τροποσ λειοτυργιασ των πανεπστημιων και τησ εργαιασ
δνε τοσυ αφηουν εδαι τοσυ διωχνουν υηχε το προβληαμ στισ εικοτητεσ αποτι
φιανιετια ολοι πανε εξω το κεντιρκο νοσοκεομειο του νομου μου ψαχνει
ορθοπαδικουσ χειρουργουσ αιματολογο και δερματολογο και δεν ερχεται κανεισ
!!!

και μετα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Ξερω οτι ειναι απλα προβλεψεις και κανεις δεν ξερει πως θα κυμανθουν οι βασεις αλλα για το μηχανολογων μηχανικων ΑΠΘ τι πιστευετε?
Θα πεσει 100 μορια δεδομενου οτι εχουν αυξηθει και οι εισακτεοι?

οι εισακτεοι αυξανονται σε 90 απο 72(+25%)κατα πολυ,αλλα ειναι αρκετα περιζητητη σχολη.να μου πειςδυσκολεψαν τα θεματα.παντως πιστευω υπαρχουν αρκετες πιθανοτητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

naio

Νεοφερμένος

Ο naio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Ημμυ ξανθης πως πιστευεται οτι θα κυμανθει η βαση εφοσον θα μειωθουν οι εισακτεοι κατα 80
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avenged

Νεοφερμένος

Ο Avenged αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Με 18497 μορια πιανω μηχανολογους μηχανικους εμπ
(Με ειδικη κατηγορια τριτεκνων)????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

liofagos

Νεοφερμένος

Ο liofagos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Καμία γενική πρόβλεψη για τα τμήματα του Πανεπιστημίου Πειραιά απο κάποιον έπρειρο έχουμε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pap59

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pap59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
παιδια υπαρχει πιθανοτητα ιιατρικη θρακησ και οδοντιατρικη απθ να πεσει στο 18200;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manosss95

Νεοφερμένος

Ο manosss95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Με 17490 πιανω ψυχολογια?????????τ ιδιανικο θ ηταν Αθηνα αλλ χρειαζομαι κανα θαυμα γ τρελη πτωση...

με ειδικη κατηγορια τριτεκνων κιολας?????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Με 17490 πιανω ψυχολογια?????????τ ιδιανικο θ ηταν Αθηνα αλλ χρειαζομαι κανα θαυμα γ τρελη πτωση...

με ειδικη κατηγορια τριτεκνων κιολας?????????
Αθήνα λίγο δύσκολο. Για Ρέθυμνο είναι αρκετά πιθανό.
Βέβαια, δεν ξέρουμε ακόμα τι θα παιχτεί με το τμήμα του ΕΚΠΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris_b

Νεοφερμένος

Ο dimitris_b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα! Είναι η πρώτη φορά που γράφω αν και είμαι μέλος αρκετό καιρό και θέλω την άποψη σας γιατί έχω αγχωθεί αρκετά. Έβγαλα 13958 (πολυ άσχημα για το διάβασμα που είχα κάνει) και πλέον έχω χαιρετήσει τις σχολές που ήθελα εδώ στην Αθήνα! Αναγκαστικά θα πάω σε άλλη πόλη έχοντας αρκετά οικονομικά προβλήματα και η μόνη σχολή που με ενδιαφέρει ειναι οι μηχανικοί παραγωγής και διοίκησης στα χανιά που φέτος θα πάρουν 20 παραπάνω ατομα όμως εγώ ειμαι 322 μόρια κάτω από την περσινή βάση. Αν δεν την πιάσω θα ξαναδώσω, κάτι που πραγματικά απεύχομαι! Ναι μεν ακούω ότι θα πέσουν οι βάσεις αλλα δεν νομίζω να δω κάτι τραγικο! Η άποψη σας θα μου ήταν χρήσιμη και γενικά αν ξέρετε κάτι γι'αυτη τη σχολή! : ):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
14680 έχω, 14111 η λογοθεραπεια ιωαννινων που θελω (3ο πεδιο) μειωσε απο 200 στους 100 τους εισακτεους.εχω πιθανοτητες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

an_ancient_muse

Νεοφερμένος

Η an_ancient_muse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top