[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
μια ερώτηση..οι εκτιμήσεις που λένε π.χ "έως 500 μόρια" αναφέρονται στη μείωση που θα συμβεί στην υψηλότερη βάση μιας σχολής π.χ θεσσαλονίκη ή γενικά?

Καλύτερα κοίταξε τις εκτιμήσεις που αναφέρουν την κάθε σχολή χωριστά. Θα σου δώσουν καλύτερη εικόνα. Τώρα αν είναι γενική η πρόβλεψη και λέει π.χ." ως 500 μόρια στα τμήματα φυσικής, χημείας, μαθηματικών " εννοεί γενικά ως 500 μόρια κάτω από την περσινή βάση του κάθε τμήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiota95

Νεοφερμένος

Η yiota95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Καλύτερα κοίταξε τις εκτιμήσεις που αναφέρουν την κάθε σχολή χωριστά. Θα σου δώσουν καλύτερη εικόνα. Τώρα αν είναι γενική η πρόβλεψη και λέει π.χ." ως 500 μόρια στα τμήματα φυσικής, χημείας, μαθηματικών " εννοεί γενικά ως 500 μόρια κάτω από την περσινή βάση του κάθε τμήματος.
ευχαριστω πολυ:)
κοιταξα και εχει μεγαλη διαφορα απο τις εκτιμησεις που λενε "εως 500 μορια" πιο πολυ σε πολεις οπως γιαννενα ενω σε Θεσσαλονικη και Αθηνα ειναι πανω κατω στα ιδια !γι'αυτο προβληματιζομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antonis38

Νεοφερμένος

Ο Antonis38 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Εχετε ακούσει κάποια συγκεκριμένη άποψη για τα νέα τμήματα όπως το τμήμα μηχανικών Η/Υ του Βόλου που φέτος έγινε Ηλεκτρολόγων μηχανικών και μηχανικών Η/Υ; Δηλαδή η βάση ακριβώς επειδη αναβαθμίζεται το τμήμα θα ανεβεί παρόλο που στα αλλα τμήματα στις υπόλοιπες πόλεις πέφτουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ευχαριστω πολυ:)
κοιταξα και εχει μεγαλη διαφορα απο τις εκτιμησεις που λενε "εως 500 μορια" πιο πολυ σε πολεις οπως γιαννενα ενω σε Θεσσαλονικη και Αθηνα ειναι πανω κατω στα ιδια !γι'αυτο προβληματιζομαι...

Νάσαι καλά και καλή επιτυχία. Το ξέρω πως οι γενικές εκτιμήσεις είναι πράγματι πολύ "γενικές" γιαυτό σου είπα να δεις τις συγκεκριμένες για κάθε σχολή. Πάντως μην ανησυχείς. Στα Γιάννενα πιάνεις και το μαθηματικό και το φυσικό και το χημικό. ΄Εχω ακούσει ότι το φυσικό θεωρείται το δυσκολότερο από τα τρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Παιδιά, βοήθεια!
Μια φίλη από θεωρητική έχει γύρω στο 18500 και έχει τρελαθεί από την αγωνία!:/: Επειδή δεν έχω παρακολουθήσει τις βάσεις του 1ου πεδίου, σε ποια νομική λέτε να περάσει;:hmm:
60 απθ-40 δπθ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina.

Νεοφερμένος

Η marina. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.

melo7

Νεοφερμένος

Ο melo7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Με 14520 λετε να πιασω εκπα οικονομικο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εχετε ακούσει κάποια συγκεκριμένη άποψη για τα νέα τμήματα όπως το τμήμα μηχανικών Η/Υ του Βόλου που φέτος έγινε Ηλεκτρολόγων μηχανικών και μηχανικών Η/Υ; Δηλαδή η βάση ακριβώς επειδη αναβαθμίζεται το τμήμα θα ανεβεί παρόλο που στα αλλα τμήματα στις υπόλοιπες πόλεις πέφτουν;
Στην Ξάνθη πιθανότατα θα ανέβει φέτος. Όπως και στον Βόλο λόγω της αλλαγής ονομασίας του τμήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Αλήθεια, δε θέλω να σας πρίζω (και δε νομίζω να το έχω κάνει έντονα μέχρι τώρα :( )
αλλά που ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ εσείς(τι είναι πιο πιθανό) με τα δικά σας κριτήρια ότι θα βρεθώ με 18537 στο 3ο;
Εχω βάλει Ιατρική Αθηνας, Πάτρας, Θεσσ/κης, Λάρισας, Γιάννενα, Κρήτη, Αλεξ/πολης..
και μετά Φαρμακευτική Αθήνας, και Μετσόβιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Αλήθεια, δε θέλω να σας πρίζω (και δε νομίζω να το έχω κάνει έντονα μέχρι τώρα :( )
αλλά που ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ εσείς(τι είναι πιο πιθανό) με τα δικά σας κριτήρια ότι θα βρεθώ με 18537 στο 3ο;
Εχω βάλει Ιατρική Αθηνας, Πάτρας, Θεσσ/κης, Λάρισας, Γιάννενα, Κρήτη, Αλεξ/πολης..
και μετά Φαρμακευτική Αθήνας, και Μετσόβιο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Αλήθεια, δε θέλω να σας πρίζω (και δε νομίζω να το έχω κάνει έντονα μέχρι τώρα :( )
αλλά που ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ εσείς(τι είναι πιο πιθανό) με τα δικά σας κριτήρια ότι θα βρεθώ με 18537 στο 3ο;
Εχω βάλει Ιατρική Αθηνας, Πάτρας, Θεσσ/κης, Λάρισας, Γιάννενα, Κρήτη, Αλεξ/πολης..
και μετά Φαρμακευτική Αθήνας, και Μετσόβιο.

Αθηνα ουτε απο εξω δεν θα τη δεις τη σχολη για πατρα 50-50.Κακη επιλογη σειρας προτιμησης παντως.Θα εβαζα κρητη πανω απο ιωαννινα και λαρισα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiota95

Νεοφερμένος

Η yiota95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Νάσαι καλά και καλή επιτυχία. Το ξέρω πως οι γενικές εκτιμήσεις είναι πράγματι πολύ "γενικές" γιαυτό σου είπα να δεις τις συγκεκριμένες για κάθε σχολή. Πάντως μην ανησυχείς. Στα Γιάννενα πιάνεις και το μαθηματικό και το φυσικό και το χημικό. ΄Εχω ακούσει ότι το φυσικό θεωρείται το δυσκολότερο από τα τρία.

Εγώ ενδιαφέρομαι για το χημικό και εχω 14.051 κ εύχομαι να πέσουν αρκετά στα Γιάννενα για να μπω..:\
Αλλιώς μαθηματικό!η φυσική δν μου αρέσει ιδιαίτερα σαν αντικείμενο :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Αθηνα ουτε απο εξω δεν θα τη δεις τη σχολη για πατρα 50-50.Κακη επιλογη σειρας προτιμησης παντως.Θα εβαζα κρητη πανω απο ιωαννινα και λαρισα.


Δεν είπα ποτέ ότι έχω ελπίδες για Αθήνα. Και άντε μίλα καλύτερα.
Αυτή τη σειρά ήθελα, αυτή έβαλα. Δε σας ζήτησα να βοηθήσετε σε αυτό. Και κακό είναι το μάτι σου :)
Ελπίζω, αν τελικά περάσω Ιατρική, να μην συναντήσω πολλά τέτοια κομπλεξικά άτομα.


χαχαχ ημουν σίγουρη οτι έβαλες το nobody cares :P (μαλλον στο τσακ κρατηθηκες!)
το ξερω ρε.. απλα παραπανω σε κατι αλλους καποιοι καλοι ανθρωποι κανανε εκτιμησεις anyway οκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Δεν είπα ποτέ ότι έχω ελπίδες για Αθήνα. Και άντε μίλα καλύτερα.
Αυτή τη σειρά ήθελα, αυτή έβαλα. Δε σας ζήτησα να βοηθήσετε σε αυτό. Και κακό είναι το μάτι σου :)
Ελπίζω, αν τελικά περάσω Ιατρική, να μην συναντήσω πολλά τέτοια κομπλεξικά άτομα.



χαχαχ ημουν σίγουρη οτι έβαλες το nobody cares :P (μαλλον στο τσακ κρατηθηκες!)
το ξερω ρε.. απλα παραπανω σε κατι αλλους καποιοι καλοι ανθρωποι κανανε εκτιμησεις anyway οκ!

Οχι αυτο δε θα το εβαζα... νοιαζόμαστε για τους συμφορουμιτες απλα κανεις δεν μπορει να σου πει με σιγουρια που θα πανε οι βασεις. Αν εχεις ειδικη κατηγορια παντως πεζει και για αθηνα αλλιως λιγο αδυνατο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pap59

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pap59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
ποιοσ πιστευετε οτι εχει κανει τις πιο λογικες και καλυτερς εκτιμησεις στις βασεις;:worry::worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Antpal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Antpal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Αλήθεια, δε θέλω να σας πρίζω (και δε νομίζω να το έχω κάνει έντονα μέχρι τώρα :( )
αλλά που ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ εσείς(τι είναι πιο πιθανό) με τα δικά σας κριτήρια ότι θα βρεθώ με 18537 στο 3ο;
Εχω βάλει Ιατρική Αθηνας, Πάτρας, Θεσσ/κης, Λάρισας, Γιάννενα, Κρήτη, Αλεξ/πολης..
και μετά Φαρμακευτική Αθήνας, και Μετσόβιο.

Μην αγχώνεσαι πια για το πού θα περάσεις.Σίγουρα περνάς Ιατρική.Αυτό ειναι το θέμα. Σε ένα μήνα οι βάσεις θα έχουν βγεί ανακουφίζοντας μας όλους.

Κάτσε ξεκουράσου αυτό το καλοκαίρι γιατρέ ,διότι από Οκτώβριο έχει διάβασμα.

ποιοσ πιστευετε οτι εχει κανει τις πιο λογικες και καλυτερς εκτιμησεις στις βασεις;:worry::worry::worry:

Δε θα βρεις καλύτερες εκτιμήσεις από αυτές που βγαίνουν τέλη Αυγούστου από το υπουργείο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Μην αγχώνεσαι πια για το πού θα περάσεις.Σίγουρα περνάς Ιατρική.Αυτό ειναι το θέμα. Σε ένα μήνα οι βάσεις θα έχουν βγεί ανακουφίζοντας μας όλους.

Κάτσε ξεκουράσου αυτό το καλοκαίρι γιατρέ ,διότι από Οκτώβριο έχει διάβασμα.

Έχεις δίκιο.. αφού δεν είναι πιθανό Αθήνα, η πόλη μικρή σημασία έχει :) Σε ευχαριστώ πολύ!!! Καλή τύχη και σε σένα!

Οχι αυτο δε θα το εβαζα... νοιαζόμαστε για τους συμφορουμιτες απλα κανεις δεν μπορει να σου πει με σιγουρια που θα πανε οι βασεις. Αν εχεις ειδικη κατηγορια παντως πεζει και για αθηνα αλλιως λιγο αδυνατο

I know I know!! Ευχαριστώ πολύ! Όχι άσε, γενική σειρά σκατούλες! Και ήμουν τόσο κοντά για πολύτεκνη! Άλλα 2 αδέρφια ήθελα μόνο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ποιοσ πιστευετε οτι εχει κανει τις πιο λογικες και καλυτερς εκτιμησεις στις βασεις;:worry::worry::worry:
σίγουρα κανένας:P αφού είναι απλά εκτιμήσεις, τζάμπα υπάρχουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κατερω

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η κατερω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 210 μηνύματα.
σίγουρα κανένας:P αφού είναι απλά εκτιμήσεις, τζάμπα υπάρχουν

Εσύ θα μας πεθάνεις :P
Πάντως εγώ νομίζω ο chris..κάτι ίσως τελικά να πέσει μέσα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top