[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Isokpatis

Νεοφερμένος

Ο Isokpatis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά ξέρετε το Τμήμα Πολιτισμικής Τεχνολογίας και Επικοινωνίας σε τι βάσεις θα κινηθεί περίπου φέτος?

ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας!!! :)




Υ.Γ.ας απαντήσει κάποιος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
To μονο που ξερω ειναι οτι εβαλα α επιλογη Ναυπηγους κ τελευταια ΤΕΙ ναυπηγικης Ενδιαμεσα Φυσικο -Πληροφορικη.Μαλλον στα ενδιαμεσα με βλεπω.

πρώτη πληροφορική ή φυσικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koaxis7

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Γνωριζουμε κατι για ναυπηγους?
To edu4u το δινει 18450. Ποσα εχεις;

καλησπέρα παιδιά ξέρετε το Τμήμα Πολιτισμικής Τεχνολογίας και Επικοινωνίας σε τι βάσεις θα κινηθεί περίπου φέτος?

ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας!!! :)




Υ.Γ.ας απαντήσει κάποιος!!!
Επισης το edu4u το δινει 11610. Εσυ ποσα εχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isokpatis

Νεοφερμένος

Ο Isokpatis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
To edu4u το δινει 18450. Ποσα εχεις;


Επισης το edu4u το δινει 11610. Εσυ ποσα εχεις;

εγω εχω 12.700 μορια μαλλον ..οποτε περναω χαλαρα...σε ευχαριστω πολυ !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
To edu4u το δινει 18450. Ποσα εχεις;

19.156, αρα μαλλον ανετα. Βεβαια ο μικρος αριθμος εισακτεων στη συγκεκριμενη σχολη ισως να περιπλεκει λιγο τα πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
απο το edu4u,τα ηθελε ενας φιλος μου και μιας που τα εγραψα,να τα μοιραστω μαζι σας....

Η στατιστική απόκλιση στις αναμενόμενες βάσεις εκτιμούμε πως θα είναι:
στην κλίμακα 18.000 - 20.000 μόρια: + - 0,5%
στην κλίμακα 15.000 - 18.000 μόρια: + - 1 %
στην κλίμακα 12.000 - 15.000 μόρια: + - 1,5%
στην κλίμακα 10.000 - 12.000 μόρια: + - 2%
κάτω από 10.000, η πλειοψηφία των τμημάτων θα κινηθεί στο +- 3 με 5 %

συνεπως,υπαρχει μια μεγαλη αβεβαιοτητα για το μελλον των περισσοτερων σχολων που παρουσιαζω..

Εφαρμοσμένης πληροφορικής Μακεδονίας (ΑΕΙ) απο 17088 σε 16180
Εικόνας και Ήχου Ιόνιο πανεπιστήμιο απο 13414 σε 12210
Μηχανικών πληροφορικής και τηλεπ. Κοζάνη απο 6501 σε 15750
Ψηφιακών συστημάτων Πειραιά απο 15885 σε 14630
Πολιτισμική τεχνολογία και επικοινωνίας Μυτιλήνη απο 11901 σε 11610
Πληροφορικής και τηλεματικής Χαροκοπειου Αθήνας απο 16880 σε 15850
Εφαρμοσμένης πληροφορικής και Πολυμέσων ΤΕΙ Κρήτης απο 9878 σε 8840
Πληροφορικής Θεσσαλονίκης απο 17757 σε 16920
Τεχνολογίας πληροφορικής και τηλεπ. ΤΕΙ Λάρισας απο 11020 σε 9862
πληροφορική Πειραιά απο 16925 σε 15950
πληροφορικής ΤΕΙ Αθήνας απο 15135 σε 13700
Επιστήμης υπολογιστών Κρητη απο 15258 σε 13940
πληροφορικής ΤΕΙ Θεσσαλονίκη απο 14551 σε 12940
πληροφορικής Ιωαννίνων απο 16378 σε 15450
ηλεκτρονικών υπολογιστικών συστημάτων ΤΕΙ Πειραιά απο 13703 σε 12410
Πληροφορικής και τεχνολογίας υπολογ. ΤΕΙ Λαμίας απο 10001 σε 8950
Πληροφορικής και επικοινωνιών ΤΕΙ Σερρών απο 10694 σε 9571
Δασολογίας και φυσικού περιβάλλοντος απο 13874 σε 12600
Γεωπονικής βιοτεχνολογίας Αθήνα απο 16774 σε 15750
Επιστήμης φυτικής παραγωγής παν. Αθήνας. απο 14524 σε 13070
Πληροφορικής και τεχνολογίας υπολογιστών ΤΕΙ καστοριας απο 7643 σε 6840
Περιβάλλων – Πανεπιστήμιο Αιγαίου απο 11193 σε 10220
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos18

Νεοφερμένος

Ο nikos18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
και το διεθνων και ευρωπαικων σπουδων μακεδονιας(θεσσαλονικη) δεν μπορει να ειναι μεσα σ αυτες τις σχολες??πιστευετε πως θα εχει καποια ανατροπη αυτο το τμημα?το edu το δινει 15200..εγω εχω 14423 με το ειδικο..τα ποσοστα δεν ηταν καλα σχετικα φετος με αλλες χρονιες..και στ μαθηματα βαρυτητας (μαθ.γενικης+ α.ο.θ.).....ακομη κ στα αγγλικα το ποσοστο αποτυχειας ανερχεται στο 32 % το μεγαλυτερο τα τελευταια χρονια...κ γυρω στα 7900 παιδια ειναι πανω απο 10 στ αγγλικα που τα περισσοτερα ειναι απο θεωριτικη για ξενες φιλ.,μεταφραστων,μμε κτλ.επισης καποια παιδια θα πανε και ναυτιλιακων σπουδων πειραια,καποια στα τει τουριστικων επιχ/ων κτλ.επισης δωσαν φετος 1000 παιδια λιγοτερα οικονομια για 5ο πεδιο που θα επηρεασει κ αυτο..και επισης πολλα παιδια δεν δινουν 8 μαθηματα (7 μαθηματα για το 5ο πεδιο+ ειδικο μαθημα)....(οσα ξερω απο την πολη μου που εδωσαν 8 μαθηματα εχω γραψει πιο πανω :P)...να εχω ελπιδες??κανω διαφορους συλλογισμους..τωρα δεν ξερω αν ειναι σωστοι..ισως τους κανω και απο το αγχος μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios.crete

Νεοφερμένος

Ο stelios.crete αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Εγώ θέλω Οικονομικό στην Κρήτη αλλά έχω 900 μόρια κάτω από τις περσινές βάσεις...Υπάρχει περίπτωση να πέσει τόσο!? Και κάτι άλλο...?Υπάρχει περίπτωση να ανέβουν τα μόρια για Τει Λογιστικής στην Θεσσαλονίκη?

Και εγώ στην ίδια μοίρα είμαι με εσένα Χριστίνα.Μόνο που εγώ είμαι 1060 μόρια κάτω....Είμαι Ρέθυμνο και θέλω και εγώ Οικονομικού Ρεθύμνου,μόνο που είμαι ειδική κατηγορία.Αυτό που ήθελα να μάθω και εγώ είναι αν έχω πιθανότητα να το πιάσω.Στο Έθνος έγραφε ότι θα κυμανθεί η βάση από 14600 έως 14700 ... δεν ξέρω...

και γω κοριτσια περιπου στην ιδια μοιρα ειμαι...εχω 721 μορια λιγοτερα απ' την περσυνη βαση..και αν δν το πιασω θα αναγκαστω να απω κομμοτηνη!!! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
και γω κοριτσια περιπου στην ιδια μοιρα ειμαι...εχω 721 μορια λιγοτερα απ' την περσυνη βαση..και αν δν το πιασω θα αναγκαστω να απω κομμοτηνη!!! :hmm:

ελα ρε φιλε,αραξε ειναι ωραια στη κομοτηνη,μια χαρα θα περασεις ολο κοπελες ειναι ΑΠΛΑαααα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios.crete

Νεοφερμένος

Ο stelios.crete αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
ελα ρε φιλε,αραξε ειναι ωραια στη κομοτηνη,μια χαρα θα περασεις ολο κοπελες ειναι ΑΠΛΑαααα:P

δεν διαφωνω οτι θα 'ναι γαματα και πανω στην κομμοτηνη..!!αλλα φαντασου τα εξοδα και την κουραση για να πηγαινοερχομαι κομμοτηνη απο ηρακλειο κρητης !!!!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Υπαρχει περιπτωση να ανεβει η φιλολογια και να πεσει ιστορια- αρχαιολογια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
δεν διαφωνω οτι θα 'ναι γαματα και πανω στην κομμοτηνη..!!αλλα φαντασου τα εξοδα και την κουραση για να πηγαινοερχομαι κομμοτηνη απο ηρακλειο κρητης !!!!!! ;)


ναι οκ ενα δικιο το εχεις εδω αλλα και παλι προφανως μονο στις διακοπες θα ανεβοκατεβαινεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Υπαρχει περιπτωση να ανεβει η φιλολογια και να πεσει ιστορια- αρχαιολογια??
Η φιλολογία λένε ότι μπορεί να ανέβει ελάχιστα σε Αθήνα-Θεσσαλονίκη και για τις άλλες πόλεις ότι θα έχουμε πτώση.
Για ιστορία-αρχαιολογία δεν ξέρω, δεν το έχω ψάξει καθόλου!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Σημείωση συντονιστή:
Το θέμα άνοιξε. Μην ξεχνιέστε, το θέμα είναι Εκτιμήσεις Βάσεων 2011! :) Οι προσωπικές επιθέσεις να λείπουν, τα παιδιά έχουν αγωνία και δεν θέλουν να βλέπουν σκοτωμούς εδώ μέσα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν μπορώ να δω κάπου τις πρώτες επιλογές των μαθητών προηγούμενων ετών; Ή την ζήτηση της κάθε σχολής; Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ξέρει κανείς αν μπορώ να δω κάπου τις πρώτες επιλογές των μαθητών προηγούμενων ετών; Ή την ζήτηση της κάθε σχολής; Ευχαριστώ.

Πάτα εδώ => Στατιστικά => Σχολές & Προτιμήσεις ΓΕΛ και ΕΠΑΛ Β :D
Από το 2006 μέχρι και το 2010!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpampis6565

Νεοφερμένος

Ο mpampis6565 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Αστυφυλακων απο Επαλ Α???Που λετε να κυμανθει η βαση???ευχαριστω εκ των προτερων.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelos-zog

Νεοφερμένος

Ο aggelos-zog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι θα είναι απο τα τμήματα που θα κατέβουν πάρα πολύ.
Έχουμε κατα πολύ χειρότερες επιδόσεις απο περσυ σε όλες τις κατευθύνσεις.
Είναι περιφερειακό τμήμα.
Έχουμε στροφή των παιδιών απο παιδαγωγικά τμήματα σε νομική κλπ
Τι κοινωνικό κριτήριο έχεις?

αδερφο σε αλλη πολη..2 θεσεις δινει...μηπως μπορεις να εκτιμησεις κατι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
και το διεθνων και ευρωπαικων σπουδων μακεδονιας(θεσσαλονικη) δεν μπορει να ειναι μεσα σ αυτες τις σχολες??πιστευετε πως θα εχει καποια ανατροπη αυτο το τμημα?το edu το δινει 15200..εγω εχω 14423 με το ειδικο..τα ποσοστα δεν ηταν καλα σχετικα φετος με αλλες χρονιες..και στ μαθηματα βαρυτητας (μαθ.γενικης+ α.ο.θ.).....ακομη κ στα αγγλικα το ποσοστο αποτυχειας ανερχεται στο 32 % το μεγαλυτερο τα τελευταια χρονια...κ γυρω στα 7900 παιδια ειναι πανω απο 10 στ αγγλικα που τα περισσοτερα ειναι απο θεωριτικη για ξενες φιλ.,μεταφραστων,μμε κτλ.επισης καποια παιδια θα πανε και ναυτιλιακων σπουδων πειραια,καποια στα τει τουριστικων επιχ/ων κτλ.επισης δωσαν φετος 1000 παιδια λιγοτερα οικονομια για 5ο πεδιο που θα επηρεασει κ αυτο..και επισης πολλα παιδια δεν δινουν 8 μαθηματα (7 μαθηματα για το 5ο πεδιο+ ειδικο μαθημα)....(οσα ξερω απο την πολη μου που εδωσαν 8 μαθηματα εχω γραψει πιο πανω :P)...να εχω ελπιδες??κανω διαφορους συλλογισμους..τωρα δεν ξερω αν ειναι σωστοι..ισως τους κανω και απο το αγχος μου....


να έχεις ........ αλλα ρε παιδι μου ...σκεφτηκες μετα τι κανεις?? με το πτυχίο αυτο???????
"διεθνων και ευρωπαϊκών σπουδών" ένα άλλο θύμα της εποχής που το Υπουργειο δημιουργουσε αλβέρτα σχολές μόνο και μόνο για να γινονται όλοι σώνει και καλά φοιτητές και την εποχη που γέμισαν όπου χωριό και πόλη Σχολές!!!
αυτά ....έφεραν την σημερινή κατάσταση των Α.Ε.Ι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g-angie

Νεοφερμένος

Η g-angie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Πάτα εδώ => Στατιστικά => Σχολές & Προτιμήσεις ΓΕΛ και ΕΠΑΛ Β :D
Από το 2006 μέχρι και το 2010!!!
Chris φαντάζομαι η πρόβλεψη για Αρχιτεκτονικές σχολές είναι επισφαλής, αλλά πως βλέπεις την πιθανότητα να μπώ Θεσσαλονίκη (2η επιλογή) ή Χανιά (τρίτη επιλογή)? Εχω 21012 μόρια και η πρόβλεψη του Εdu4u για Θεσσαλονίκη είναι 21030 και για Χανιά 20450 {+/- το στατιστικό σφάλμα}. Ειναι πιθανό να πέσει τόσο η Θεσσαλονίκη? Η ομάδα τους το στηρίζει στο ντόμινο που θα προκαλέσουν οι ειδικές κατηγορίες όχι μόνο για την Αρχιτεκτονική αλλά και για άλλες σχολές.. (Δηλαδή μεγαλύτερη πτώση στις ενδιάμεσες σχολές και μικρότερη στην ουρά). Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top