[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Σε παρακαλω απαντησε μου για το Φυσικο ηρακλειου αν δεν ενοχλω
μπες και δες στο edu4u εχω γραψει ακριβως απο πανω τι να κανεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LDM

Νεοφερμένος

Ο LDM αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 84 μηνύματα.
Μια ερώτηση να κάνω και δεν ξέρω αν πάει σε αυτό το θέμα.
Στο edu ψάχνοντας, βρήκα ότι για το 90% έδωσαν 86000 μαθητές μηχανογραφικό και για το 10% 22000!!! .. άρα στατιστικά 9 στους 10 θα μπουν στο 90% και 1 στους 10 θα μπει με το 10%?

https://www.minedu.gov.gr/grafeio-ty...istikopoiimena-i-mi-mixanografika-deltia.html


που διαβασες οτι για το 10% θα ειναι 22000????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isokpatis

Νεοφερμένος

Ο Isokpatis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
καλησπέρα παιδιά ξέρετε το Τμήμα Πολιτισμικής Τεχνολογίας και Επικοινωνίας σε τι βάσεις θα κινηθεί περίπου φέτος?

ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας!!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnyy

Νεοφερμένος

Ο johnyy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
φιλε chris1993 με 21750 για αρχιτεκτονικη εμπ τι λες θα μπω?? πες μου εντελως αντικειμενικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelos-zog

Νεοφερμένος

Ο aggelos-zog αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
φιλε chris,ειναι δυνατο να εκτιμησεις τη βαση του παιδαγωγικου ροδου??ειμαι 1500+ μορια κατω απο την περσινη..αλλα εχω μια τυφλη ελπιδα λογω κοινωνικων κριτηριων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Κάτι εκτός και εντός θέματος..Εδώ συνέχεια διαφημίζετε το edu4u… όταν μπήκε όμως ένα παιδί να ρωτήσει κάτι για το ισκουλ εκεί πέρα, τον πήραν με τι μάνικα.. Και με πρόστυχο τρόπο :beating::confused: :worry: :P :D

λαθος.δεν διαφημιζουμε το edu4u (δηλαδη δεν ειναι αυτος ο σκοπος) διοτι αν παρατηρησεις θα δεις οτι τα παιδια παραπεμπουν υποψηφιους να πανε να δουν τις εκτιμησεις της συγκεκριμενης ομαδας και για να ρωτησουν το υπευθυνο εκει περα..Αν αυτο ειχαν την δυνατοτητα τα παιδια να το κανουν μεσα απο το site του υπουργειου τοτε εκει θα παρεπεμπαν τα παιδια (και εκει θα εψαχνα κι εγω).Απο την στιγμη που σε 2-3 ιστοχωροι (δεν ξερω αλλους αλλα λεμε) υπαρχουν εκτιμησεις τοτε αυτους θα πεις και στους αλλους.

Το i-school ειναι διαφορετικο απο το edu4u... Θεωρω πως το δευτερο ειναι ενας εκπαιδευτικος κομβος αμεσα προσβασιμος για τα παιδια και τους φοιτητες.Θα ενημερωθεις για εκπαιδευτικα θεματα, θα ρωτησεις και καποτε θα σου απαντησουν και γενικα το θεμα ειναι η εκπαιδευση..Θεωρω τουλαχιστον χαζο να μπαινει καποιος και να γραφει για την ομαδα του, να ρωτα για το i-school , το facebook , να βριζει και φυσικα να περιπεζει τα παιδια.Ολα αυτα ξεφευγουν απο τα πλαισια και τον σκοπο του site. Υπαχουν παιδια που ρωτανε σοβαρα και καποιοι σπανε πλακα μαζι τους.. Συμμετείχα ενεργα σε αυτο τον ιστοχωρο και με βοηθησε πολυ αλλα καποια στιγμη αρχισε ενα απιστευτο trolling. Στο i-school ας ερθει καποιος και ας γραψει αυτο που τον απασχολει, οχι οπουδηποτε!
Ελπιζω να καταλαβες τη διαφορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
φιλε chris1993 με 21750 για αρχιτεκτονικη εμπ τι λες θα μπω?? πες μου εντελως αντικειμενικα...

Είσαι 563 μόρια κάτω απο την βάση της σχολής.
Με καλύτερες συνολικά επιδόσεις απο πέρσυ στα ειδικά μαθήματα αλλά με πολύ χειρότερες επιδόσεις σε ολα τα μαθήματα [ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΠΕΡΣΥ].

Η σχολή θα κινηθεί πτωτικά αλλά δυστυχώς οι πιθανότητες να πέσει τόσο κάτω είναι σχεδόν μηδαμινές.
Δεν πειράζει όμως....Ετοιμάσου για Σαλόνικα :D

φιλε chris,ειναι δυνατο να εκτιμησεις τη βαση του παιδαγωγικου ροδου??ειμαι 1500+ μορια κατω απο την περσινη..αλλα εχω μια τυφλη ελπιδα λογω κοινωνικων κριτηριων..

Εγώ πιστεύω ότι θα είναι απο τα τμήματα που θα κατέβουν πάρα πολύ.
Έχουμε κατα πολύ χειρότερες επιδόσεις απο περσυ σε όλες τις κατευθύνσεις.
Είναι περιφερειακό τμήμα.
Έχουμε στροφή των παιδιών απο παιδαγωγικά τμήματα σε νομική κλπ
Τι κοινωνικό κριτήριο έχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitrakisloxrh

Νεοφερμένος

Ο Dimitrakisloxrh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ οι Πολιτικοί Μηχανικοί ΕΜΠ ή οι ΗΜΜΥ ΕΜΠ θα ξεπεράσουν την Ιατρική Αθηνών....

Kαλα αυτό δε γίνεται ούτε με σφαίρες!!!!


Το παιδί που θέλει αρχιτεκτονικη,που εχει 500 μορια κάτω παίζει να μπει.Αλλά ακόμα και αν έχει ατυχία σίγουρα θα είναι Θεσσαλονίκη.Κάποιες εφημερίδες τη δίνουν την αρχιτεκτονική στην Αθήνα ως και 570 κάτω.Οπότε.....Καλη επιτυχία .Τι άλλο να πούμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.

Το παιδί που θέλει αρχιτεκτονικη,που εχει 500 μορια κάτω παίζει να μπει.Αλλά ακόμα και αν έχει ατυχία σίγουρα θα είναι Θεσσαλονίκη.Κάποιες εφημερίδες τη δίνουν την αρχιτεκτονική στην Αθήνα ως και 570 κάτω.Οπότε.....Καλη επιτυχία .Τι άλλο να πούμε;


Είναι 563 μόρια κάτω.
Δεν είπα ότι είναι απίθανο να μπει,αλλά ότι οι πιθανότητες είναι ελάχιστες έως μηδαμινές!
Όμως είπα να ετοιμάζεται για Θεσσαλονίκη!
Φυσικά και καλή επιτυχία!
ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ , εδω μέσα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ , εδω μέσα :)
Βασικα αν εχουμε ολοι καλη επιτυχια κατι δεν θα γινει σωστα στην ολη διαδικασια και θα φαμε αλλου; 2 μηνες να περιμενουμε οποτε αστο καλυτερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChristinaGr93

Νεοφερμένος

Η ChristinaGr93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πρέβεζα (Πρέβεζα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εγώ θέλω Οικονομικό στην Κρήτη αλλά έχω 900 μόρια κάτω από τις περσινές βάσεις...Υπάρχει περίπτωση να πέσει τόσο!? Και κάτι άλλο...?Υπάρχει περίπτωση να ανέβουν τα μόρια για Τει Λογιστικής στην Θεσσαλονίκη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kk13

Νεοφερμένος

Ο kk13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Και εγώ στην ίδια μοίρα είμαι με εσένα Χριστίνα.Μόνο που εγώ είμαι 1060 μόρια κάτω....Είμαι Ρέθυμνο και θέλω και εγώ Οικονομικού Ρεθύμνου,μόνο που είμαι ειδική κατηγορία.Αυτό που ήθελα να μάθω και εγώ είναι αν έχω πιθανότητα να το πιάσω.Στο Έθνος έγραφε ότι θα κυμανθεί η βάση από 14600 έως 14700 ... δεν ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
Γεια σας!Μια προβλεψη για το τμημα διεθνων και ευρωπαικων σπουδων μακεδονιας μαζι με το ειδικο μαθημα.?εγω συγκεντρωνω 15504 περναω? και ακομα μια προβλεψη για το τμημα διεθνων οικονομικων σχεσεων κομοτηνης ?εκει συγκεντρωνω 14404 μορια!
ευχαριστω εκ των προτερων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theo93

Νεοφερμένος

Ο theo93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
καμια προλεψη για τμημα περιαλλοντος μυτιληνη και Τμήμα Διαχείρισης Περιβάλλοντος και Φυσικών Πόρων αγρινιο????
ευχαριστω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ChristinaGr93

Νεοφερμένος

Η ChristinaGr93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Πρέβεζα (Πρέβεζα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Και εγώ στην ίδια μοίρα είμαι με εσένα Χριστίνα.Μόνο που εγώ είμαι 1060 μόρια κάτω....Είμαι Ρέθυμνο και θέλω και εγώ Οικονομικού Ρεθύμνου,μόνο που είμαι ειδική κατηγορία.Αυτό που ήθελα να μάθω και εγώ είναι αν έχω πιθανότητα να το πιάσω.Στο Έθνος έγραφε ότι θα κυμανθεί η βάση από 14600 έως 14700 ... δεν ξέρω...

Και εγώ ακριβώς αυτό διάβασα στο έθνος και πάνε οι ελπίδες μου!Βέβαια κανείς δεν ξέρει πως θα κυμανθούν οι βάσεις αν σκεφτεί κανείς πόσοι έχουν γράψει κάτω από την βάση και πόσοι είναι οι αριστούχοι!:hmm: Ελπίζω να πέσουν οι βάσεις κατακόρυφα όπως λένε...αλλά αδύνατο το κόβω να περάσω οικονομικό Κρήτης! :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Γνωριζουμε κατι για ναυπηγους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

animar

Νεοφερμένος

Η animar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
To μονο που ξερω ειναι οτι εβαλα α επιλογη Ναυπηγους κ τελευταια ΤΕΙ ναυπηγικης Ενδιαμεσα Φυσικο -Πληροφορικη.Μαλλον στα ενδιαμεσα με βλεπω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Πόσα μόρια έχεις ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,893 μηνύματα.
Έχοντας βγάλει 18074 μόρια στο 2/4 πεδίο, με στόχο τους Μηχανολόγους Μηχανικούς Θεσ/νίκης, κάνω των εξής συλλογισμό (αρκετά στοιχεία είναι αυθέρετα):

Αθροίζοντας τους υποψηφίους με ΓΒΠ πάνω από 18, των τεχνολογικών 1 και 2, καταλήγω σε 1919 αριστούχους.
Προσθέτω 100 από την θετική οι οποίοι θα επιλέξουν πολυτεχνεία --> 1919+100 = 2019

Αρχίζουμε


  • -Όταν λέω εισακτέοι, θα εννοώ το άθροισμα των εισακτέων με 90% και των ειδικών κατηγοριών κάθε σχολής.

  • - Κατανέμω τους υποψηφίους σε σχολές με φθίνουσα σειρά μορίων, αρχίζοντας από αυτές που έχουν υψηλότερη ζήτηση
Οι Αρχιτέκτονες ΕΜΠ παίρνουν 100+10 = 110 άτομα άρα
--> 2019-110 = 1909 (τόσοι απομένουν)

Οι Ηλεκτρολόγοι ΕΜΠ παίρνουν 230+49 = 279 άρα
--> 1909-279 = 1630

Οι Πολιτικοί ΕΜΠ παίρνουν 120+34 = 154 άρα
--> 1630-154 = 1476

Οι Μηχανολόγοι ΕΜΠ παίρνουν 110+40 = 150 άρα
--> 1476-150 = 1326

Οι Ναυπηγοί ΕΜΠ παίρνουν 60+10 = 70 άρα
--> 1326-70 = 1256

Οι Αρχιτέκτονες Θεσ/νίκης παίρνουν 100+10 = 110 άρα
--> 1256-110 = 1146

Οι Πολιτικοί Θεσ/νίκης παίρνουν 160+10 = 170 άρα
--> 1146-170 = 976

Οι Ηλεκτρολόγοι Θεσ/νίκης παίρνουν 180+10 = 190 άρα
--> 976-170 = 806

(Τώρα δεν θα προσθέτω και τον ειδικό αριθμό εισακτέων, γιατί πιθανότατα οι βαθμολογίες αυτών των κατηγοριών θα είναι κάτω από 18.000 μόρια)

Τους Αρχιτέκτονες Πάτρας πιστεύω θα επιλέξουν ( με 1η και 2ερη επιλογή) 70 άτομα άρα
--> 806-70 = 736

Τους Πολιτικούς Πάτρας πιστεύω θα επιλέξουν ( με 1η και 2ερη επιλογή) 80 άρα
--> 806-80 = 656

Τους Ηλεκτρολόγους Πάτρας πιστεύω θα επιλέξουν ( με 1η και 2ερη επιλογή) 100 άρα
--> 726-100 = 556



Από αυτούς τους 556 που απέμειναν αφαιρώ 100 που πιθανόν θα επιλέξουν φυσικομαθηματικά άρα
--> 556-100 = 456

Από τους εναπομείναντες αφαιρώ 50(δεν έχω ιδέα?) που άν και έβγαλαν λιγότερα από 18.000 μόρια, έχουν ΓΒΠ πάνω από 18 (πχ εγώ έχω 18074 μόρια και ΓΒΠ 18.32) άρα
--> 456-50 = 406

Η σχολή που θέλω (Μηχανολόγοι Θεσ/νίκης) παίρνει σύνολο 100 άτομα... Είναι πιθανόν αυτοί οι 400 περίπου από την παραπάνω έρευνα που έκανα να είναι όσοι επιλέξουν 5ο πεδίο ή άλλες σχολές; Ώστε έστω και οριακά, να πιάσω τη σχολή που θέλω...

Ευχαριστώ για το χρόνο και την υπομονή σας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

animar

Νεοφερμένος

Η animar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Πολυ λιγα για Ναυπηγικη δεν σε φτανω 14900
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top