[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
@chris1993 ευχαριστώ πολύ... βέβαια για το 3ο πεδίο απλά δεν είδα να λες εκτιμήσεις για διαιτολογία χαροκόπειο, φαρμακευτικές... μόνο ότι ελεγες σε παιδια οτι ειναι πιθανο να μπουν... για αυτες τις σχολές πόσο πιστευεις οτι θα ειναι βαση; και επειδη μ κανει εντυπωση αυτο με τις οδοντιατρικες-ιατρικες (οσα παιδια γνωριζω απο θετικη κ εχουν πανω απο 18000 ολα θελουν ιατρικη κ την οδοντιατρικη γραμμενη!!), δλδ που πιστευεις θα κυμαινονται; (οκ οι οδοντιατρικες ειπες κοντα στα 18700. αλλά οι αλλες;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olgazoe

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgazoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι?? περυσι το edu4u στις εκτιμησεις ειχε πεσει μεσα?? ας μου απαντησει καποιος.. ή αν υπαρχει καποιο link απο περυσι ας το δωσει..
Mόνο για την ιατρική Αλεξανδρούπολης ξέρω... και ναι! είχε πέσει πολύ κοντά! Την έδινε 18950 και τελικά πήγε 19011!!! So κάτι ξέρουνε! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πάντως έπεσε αρκετά κοντά δε μπορει να θεωρηθεί αποτυχία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρια43

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια43 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Για τις φιλολογιες φπψ και ιστορικο- αρχαιολογικο που ενδιαφερομαι μπορει καποιος να μου πει τις περσινες εκτιμησεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Quick

Νεοφερμένος

Ο Quick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ενώ οι απόφοιτοι κτηνιατρικής κολυμπάνε σε πισίνα με λεφτά.

Το επάγγελμα που θα πεθάνει τελευταίο θα είναι ιατρική (γιατί πάντα θα τους έχουμε ανάγκη). Το να έχεις κτηνίατρο είναι πολυτέλεια στην εποχή μας ιατρό έχουμε από ανάγκη.
κανεις τεραστιο λαθος.Ο κτηνιατρος δεν ειναι μονο για τα ζωα συντροφιας οπως τα αποκαλουμε.Αν δεν υπηρχαν κτηνιατροι ολα τα κρεατα που τρως θα ηταν μολυσμενα.δεν θα γινοταν κανενας ελεγχος και οταν οι μεταφερομενες αρρωστιες απο τα ζωα στον ανθρωπο δεν προλαμβανονταν ο γιατρος δεν θα ηξερα κατα που να κανει!Οποτε μην εχεις κομπλεξ.Δεν ειναι η ιατρικη πανακια.Και ουτε σαφως η δυσκολοτερη επιστημη.Σε βαθμο δυσκολιας τα πολυτεχνεια ειναι μακραν πιο δυσκολα.Και πιστεψε με.Η κτηνιατρικη ειναι πολυ πιο δυσκολη σχολη απο την ιατρικη οταν εχεις να κανεις με 4000 εμβυους οργανισμους και οταν στα 5 ετη εχει 68 μαθηματα +κλινικες και η ιατρικη 62+κλινικες στα 6 ετη(αν δεν με απατα η μνημη μου).Το μονο παραπανω που εχεις στην ιατρικη ειναι ευθυνη!Χωρις αυτο να σημαινει οτι ο κτηνιατρος δεν εχει ευθυνη.Ηδη εχουν αρχισει και κανουσ μηνυσεις απογοητευμενοι πελατες και σε κτηνιατρους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
κανεις τεραστιο λαθος.Ο κτηνιατρος δεν ειναι μονο για τα ζωα συντροφιας οπως τα αποκαλουμε.Αν δεν υπηρχαν κτηνιατροι ολα τα κρεατα που τρως θα ηταν μολυσμενα.δεν θα γινοταν κανενας ελεγχος και οταν οι μεταφερομενες αρρωστιες απο τα ζωα στον ανθρωπο δεν προλαμβανονταν ο γιατρος δεν θα ηξερα κατα που να κανει!Οποτε μην εχεις κομπλεξ.Δεν ειναι η ιατρικη πανακια.Και ουτε σαφως η δυσκολοτερη επιστημη.Σε βαθμο δυσκολιας τα πολυτεχνεια ειναι μακραν πιο δυσκολα.Και πιστεψε με.Η κτηνιατρικη ειναι πολυ πιο δυσκολη σχολη απο την ιατρικη οταν εχεις να κανεις με 4000 εμβυους οργανισμους και οταν στα 5 ετη εχει 68 μαθηματα +κλινικες και η ιατρικη 62+κλινικες στα 6 ετη(αν δεν με απατα η μνημη μου).Το μονο παραπανω που εχεις στην ιατρικη ειναι ευθυνη!Χωρις αυτο να σημαινει οτι ο κτηνιατρος δεν εχει ευθυνη.Ηδη εχουν αρχισει και κανουσ μηνυσεις απογοητευμενοι πελατες και σε κτηνιατρους.

Συμφωνώ ότι η κτηνιατρική είναι πιο δύσκολη επιστήμη και ο κτηνίατρος έχει πιο δύσκολη δουλειά και τους θεωρώ και είναι Γιατροι και την κτηνιατρική την λέω ιατρική. Αν κάποιος καιγεται για την ανθρώποιατρική και του αρέσουν τα ζώα και δε περάσει στην ανθρωποιατρικη θεωρώ πιο πρέπων να πάει κτηνιατρική από βιολογία και φαρμακευτική. Ευθύνη έχει και ο κτηνιατρος αφού πολλές φορές θεραπεύει ζώα αξίας πολλών χιλιάδων ευρώ.

Δυστυχώς αν ένας καλός κτηνίατρος κάνει σωστά την δουλειά του μπορεί να αντιμετωπιστεί με πολύ κακά σχόλια από φιλόζωους οι οποίοι κάνουν τους ειδικούς χωρίς να ξέρουν και το έχω διαπιστώσει πολλές φορές αυτό και πραγματικά νευριάζω αφού μερικοί φιλόζωοι θεωρούν καλούς κτηνιάτρους άτομα που κάνουν φοβερά λάθη με σκοπό να καλύψουν το αίσθημα πόνου από τα ζώα.
και υπάρχουν μερικοί καλοί κτηνίατροι που πραγματικά σέβονται τον όρκο τους και δεν είναι διαθετημένοι να ποτίσουν το ζώο κορτιζόνη για να είναι χαρούμενος ο ιδιοκτήτης τους.

Δυστυχώς πολλοί τέτοιοι ιατροί αντιμετωπίζουν πολλές τέτοιες δικαστικές υποθέσεις....


Όι κτηνίατροι δεν δουλεύουν μόνο στα ιατρεία δουλεύουν και σε άλλους φορείς (όπως στα ιπποδρόμια, στα σφαγεία, στον έλεγχο κρεάτων, στο υγειονομικό και σε άλλα ακόμα που δε ξέρω) όμως και στην ιατρική μπορείς να κάνεις και άλλα πράγματα εκτός από την κλαστική δουλειά του ιατρού. Κακά τα ψέματα όμως ένα μεγάλο μέρος των κτηνιάτρων στρέφεται σε ιατρεία .

. Η διαφορά των ιατρείων ανθρώπων με το ιατρείων ζώων είναι ότι στα πρώτα έχουμε ασφάλειες. Οι άνθρωποι ασφαλίζονται πάνε στο ιατρό ΄ο οποίος πληρώνεται έμμεσα από τα ταμεία. Πολλά φάρμακα και εμβόλια συνταγογραφούνται . Στα κτηνιατρεία τα πάντα τα πληρώνει ο ιδιοκτήτης του ζώου (επίσκεψη, φάρμακα , εμβόλια) τα οποία αν τα αθροισουμε όλα μαζί είναι απαγορευτικά κόστη για πολλούς ανθρώπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

NemesisDivina

Νεοφερμένος

Η Θωμα'ί'ς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Eρώτηση... Ενδεχομένως χαζή... Παίζει ρόλο η σειρά προτίμησης στην εισαγωγή μας σε σχολή? Εννοώντας.... αν ειμαι στα όρια ( με λιγη τυχη να πεσει 400 μοριακια) εχω περισσοτερες πιθανοτητες επειδη την εχω πρωτη επιλογη απο καποιον που την εχει 5η, 6η κοκ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Eρώτηση... Ενδεχομένως χαζή... Παίζει ρόλο η σειρά προτίμησης στην εισαγωγή μας σε σχολή? Εννοώντας.... αν ειμαι στα όρια ( με λιγη τυχη να πεσει 400 μοριακια) εχω περισσοτερες πιθανοτητες επειδη την εχω πρωτη επιλογη απο καποιον που την εχει 5η, 6η κοκ ?
Εκτός και αν ενδιαφέρεσαι για στρατιωτική σχολή(και αυτό ισχύει μόνο σε περίπτωση ισοβαθμίας) τότε όχι,μόνο τα μόρια παίζουν ρόλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Eρώτηση... Ενδεχομένως χαζή... Παίζει ρόλο η σειρά προτίμησης στην εισαγωγή μας σε σχολή? Εννοώντας.... αν ειμαι στα όρια ( με λιγη τυχη να πεσει 400 μοριακια) εχω περισσοτερες πιθανοτητες επειδη την εχω πρωτη επιλογη απο καποιον που την εχει 5η, 6η κοκ ?
Οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NemesisDivina

Νεοφερμένος

Η Θωμα'ί'ς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Eυχαριστω πολυ παιδακια! Εχει δηλωσει κανεις κοινωνικη εργασια ή ειμαι η μονη? Δευτερο πτυχιο αλλα αριστες επαγγελματικες προοπτικες πια.. Εχω δηλωσει μονο της Κρητης.. Που πιστευετε οτι θα κυμανθει η βαση της?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Eρώτηση... Ενδεχομένως χαζή... Παίζει ρόλο η σειρά προτίμησης στην εισαγωγή μας σε σχολή? Εννοώντας.... αν ειμαι στα όρια ( με λιγη τυχη να πεσει 400 μοριακια) εχω περισσοτερες πιθανοτητες επειδη την εχω πρωτη επιλογη απο καποιον που την εχει 5η, 6η κοκ ?

αυτο που λετε για τις στρατιωτικες ισχυει αν εισαι ο τελευταιος που θα μπει

Η σειρα προτιμηση βεβαι και βαραει ρόλο!!!
αν αυτος που την εχει 6η επιλογη περασει στην 2η του επιλογη αυτοματως ανεβαινεις μια θεση στη λιστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NemesisDivina

Νεοφερμένος

Η Θωμα'ί'ς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Μπορεις να το εξηγησεις λιγο καλυτερα??Εγω πχ την εχω πρωτη επιλογη.... εχω περισσοτερες πιθανοτητες? η σχολη παιρνει 250 ατομα κ νομιζω πως μονο 61 την εχουν πρωτη επιλογη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Καταρχας περνιουνται στο συστημα ολα τα μηχανογραφικα απο το μεγαλυτερο βαθμο υποψηφιου προς το χειροτερο
επειτα το συστημα ξεκιναει και κανει την "κατανομη" των μαθητων ο πρωτος περναει στην πρωτη επιλογη του, ο δευτερος στην πρωτη κτλ , και οταν φτασει καποια στιγμη σε καποιον ο οποιος δεν εχει βγαλει τα μορια για την πρωτη σχολη, τον βαζει στη δευτερη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NemesisDivina

Νεοφερμένος

Η Θωμα'ί'ς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Η βαση πως διαμορφωνεται? αυτο ρωταω... εγω πχ που ειμαι οριακα λιγο πιο κατω απο τη βαση της αλλα την εχω 1η επιλογη μαζι με αλλους 60 και το συνολο των μαθητων που παιρνει η σχολη ειναι 250 παιζει ρολο?? αυτο ρωταω? σε μενα θα εχει καποια διαφορα επειδη την εχω 1η? ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Η βαση πως διαμορφωνεται? αυτο ρωταω... εγω πχ που ειμαι οριακα λιγο πιο κατω απο τη βαση της αλλα την εχω 1η επιλογη μαζι με αλλους 60 και το συνολο των μαθητων που παιρνει η σχολη ειναι 250 παιζει ρολο?? αυτο ρωταω? σε μενα θα εχει καποια διαφορα επειδη την εχω 1η? ευχαριστω

Η βάση είναι τα μόρια τα οποία συγκέντρωσε ο τελευταίος που μπήκε.Αν ανταγωνίζεσαι άλλους 60 για μιά θέση στη σχολή που ανέφερες,το μόνο που έχει σημασία είναι ποιός συγκέντρωσε τα περισσότερα μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NemesisDivina

Νεοφερμένος

Η Θωμα'ί'ς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Ρε παιδιά??Με ΠΟΙΟ κριτήριο ορίζουν τον τελευταίο ενοοώ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ???ΜΕ ΠΟΙΟ ΚΡΙΤΗΡΙΟ ΟΡΙΖΟΥΝ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΕΝΝΟΩ!!! LDM μπετοτουβλο να ψαξεις γυρω σου, ανεγκεφαλε...εγω παω για το 2ο πτυχιο και πολυ συνειδητοποιημενα... Μαθε να εκφραζεσαι!

'Οπως σου εξήγησε ο challenger δημιουργείται μια λίστα σύμφωνα με τα μόρια των υποψηφίων.Αυτος/-η με τα περισσότερα μόρια τοποθετείται στη κορυφή,αυτός/-η με τα αμέσως λιγότερα μόρια τοποθετείται δεύτερος κτλ,κτλ.Το σύστημα τοποθετεί τον πρώτο στη πρώτη επιλογή του και έτσι υπάρχει μια λιγότερη ελεύθερη θέση σ'αυτό το τμήμα.Έτσι σιγά-σιγά το τμήμα γεμίζει ώσπου φτάνουμε σ'ένα υποψήφιο που έρχεται και καταλαμβάνει τη τελευταία θέση και καθορίζει τη βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NemesisDivina

Νεοφερμένος

Η Θωμα'ί'ς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Σ'ευχαριστω πολυ πολυ! Αρα αν πεσει η οχι η βαση μιας σχολης στηριζεται καθαρα στον αριθμο εισακτεων καθως και στο ποσοστο των ατομων που την εχουν πρωτη η εστω στις πρωτες επιλογες. Οποτε αν καποιος πχ βρισκεται 400 μορια κατω, αν δεν εχει συμπληρωθει το τμημα μπαινει στην τελευταια θεση και διαμορφωνει τη βαση! Να σαι καλα, ευχαριστω! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Σ'ευχαριστω πολυ πολυ! Αρα αν πεσει η οχι η βαση μιας σχολης στηριζεται καθαρα στον αριθμο εισακτεων καθως και στο ποσοστο των ατομων που την εχουν πρωτη η εστω στις πρωτες επιλογες. Οποτε αν καποιος πχ βρισκεται 400 μορια κατω, αν δεν εχει συμπληρωθει το τμημα μπαινει στην τελευταια θεση και διαμορφωνει τη βαση! Να σαι καλα, ευχαριστω! :)

Ένα τμήμα παίρνει πχ. 200 άτομα!
Ωραία?
Η βάση του τμήματος αυτού είναι τα μόρια του 200στού εισαχθέντα!
Ανεξαρτήτως επιλογής.Μπορεί ένας να έχει δηλώσει 20 τμήματα και αυτή να είναι η τελευταία του επιλογή...δεν μας ενδιαφέρει αυτό!
-----
Όσο για τον xκτηνίατρο που μου επιτέθηκε προσωπικά , έχω να απαντήσω κάτι!
Δεν έχω κανένα υφάκι!Εγώ μελετώ ότι στοιχεία μου δίνονται και αναλόγως διαμορφώνω τις εκτιμήσεις για τα διάφορα τμήματα!
Σαφώς,δεν γνωρίζεις επ'ακριβώς την ζήτηση...αυτό όμως δεν σημαίνει ότι δεν μπορούν να γίνουν εκτιμήσεις.
Έτσι και αλλιώς πριν βγούν οι βάσεις δεν μπορείς να ξέρεις με ακρίβεια την βάση ενός τμήματος!
Είδες πχ. πουθενά να γράφω 19189 πχ.?? Εγώ δίνω εύρος!Όπως και όλοι οι άλλοι!
Δεν είμαι επαγγελματίας πάνω σε αυτό και δεν πληρώνομαι γι'αυτό!
Αν θες μην τα παίρνεις υπόψη σου ρε φίλε και θα δούμε σε λιγότερο απο 1 μήνα!
Αυτά που έλεγα εγώ όταν βγήκαν τα απλά στατιστικά των μαθημάτων...δεν τα έλεγε κανένας (μονο εγώ),,χωρίς να θέλω να αναδείξω το ΕΓΩ μου...[όπως εσύ που λες τα αποτελέσματα στις 23 Αυγούστου,μην με ρωτάτε που το'μαθα...είστε μικροί και τα λοιπά!]
Και όταν βγήκε η κλιμάκωση γβπ άρχιζαν να τα αλλάζουν όλοι!
Δεν νομίζω ότι κάνω σε κανέναν κακό!
Οι πάντες εκ του αποτελέσματος ,πάντως, κρίνονται!!!
Όσο για το ειρωνικό "chris...ένας υποψήφιος της ΑΣΟΕΕ" ΔΕΝ θα πέσω στο επίπεδό σου για να το σχολιάσω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Μια ερώτηση να κάνω και δεν ξέρω αν πάει σε αυτό το θέμα.
Στο edu ψάχνοντας, βρήκα ότι για το 90% έδωσαν 86000 μαθητές μηχανογραφικό και για το 10% 22000!!! .. άρα στατιστικά 9 στους 10 θα μπουν στο 90% και 1 στους 10 θα μπει με το 10%?

https://www.minedu.gov.gr/grafeio-ty...istikopoiimena-i-mi-mixanografika-deltia.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top