[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Skalper132

Νεοφερμένος

Ο Skalper132 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Έχουμε καμιά εκτίμηση για Ιστορικό Αρχαιολογικό Ιωαννίνων???? Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά! Έχουμε καμιά εκτίμηση για Ιστορικό Αρχαιολογικό Ιωαννίνων???? Ευχαριστώ!
Στο edu4u είναι στα 14.630.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios.crete

Νεοφερμένος

Ο stelios.crete αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
cris1993 επειδη παρακολουθησα μερικα σχολια σ κ σε εκτιμησα αν ατομο..θα ηθελα μια μικρη εκτιμηση κ για μενα...
εχω 14552 μορια στο 5ο πεδιο και θελω να περασω οικονομικων επιστημων ρεθυμνου (βαση 2010 :15273 ) ειμαι 721 μορια κατω .. λες οτι εχω ελπιδες να την ποιασω? η αμεσως επομενη επιλογη μ ειναι Δ.Ο.Σ.Α κομμοτηνης αλλα ειναι πολυ μακρια απο την τοπο κατοικιας μ και δεν τρελενομαι..!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
cris1993 επειδη παρακολουθησα μερικα σχολια σ κ σε εκτιμησα αν ατομο..θα ηθελα μια μικρη εκτιμηση κ για μενα...
εχω 14552 μορια στο 5ο πεδιο και θελω να περασω οικονομικων επιστημων ρεθυμνου (βαση 2010 :15273 ) ειμαι 721 μορια κατω .. λες οτι εχω ελπιδες να την ποιασω? η αμεσως επομενη επιλογη μ ειναι Δ.Ο.Σ.Α κομμοτηνης αλλα ειναι πολυ μακρια απο την τοπο κατοικιας μ και δεν τρελενομαι..!!

Είναι ένα τμήμα που δεν έχει πέσει ποτέ κάτω απο 15233!
Φέτος,λοιπόν με το άδειασμα θέσεων απο αυτούς που μέχρι πέρσυ δήλωναν Ρέθυμνο για να μετεγγραφούν σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη και λόγω των χαμηλών επιδόσεων των υποψηφίων...αναμένω συγκρατημένη πτώση!
Η εκτίμησή μου είναι ότι η βάση της σχολής θα είναι 14900-15100 (<15150) !
Το Δ.Ο.Σ.Α το έχεις , εκτός αν υπάρξει τεράστια άνοδος στην ζήτηση .. που δεν νομίζω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios.crete

Νεοφερμένος

Ο stelios.crete αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Είναι ένα τμήμα που δεν έχει πέσει ποτέ κάτω απο 15233!
Φέτος,λοιπόν με το άδειασμα θέσεων απο αυτούς που μέχρι πέρσυ δήλωναν Ρέθυμνο για να μετεγγραφούν σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη και λόγω των χαμηλών επιδόσεων των υποψηφίων...αναμένω συγκρατημένη πτώση!
Η εκτίμησή μου είναι ότι η βάση της σχολής θα είναι 14900-15100 (<15150) !
Το Δ.Ο.Σ.Α το έχεις , εκτός αν υπάρξει τεράστια άνοδος στην ζήτηση .. που δεν νομίζω :)

και γω κατα την γνωμη μ δεν εχω κ πολλες ελπιδες.. το edu4u δινει την βαση στ 14630 αλλα οπως ειπες το οικονομικο αυτο εχει ζητηση.π.χ ειχα δει ποσοι το ειχαν δηλωσει περυσι 1η επιλογη και ηταν περισσοτεροι συγκριτικα με τα αλλα οικονομικα της επαρχιας..
Οσο για το Δ.Ο.Σ.Α πιστευω οτι θα εχει περισσοτεροι ζητηση λογω το προγραμμα σπουδων π αλλαξε και εγινε καθαρα οικονομικο και για την μετανομασια τ τμηματος που εχει ψηφιστει οτι θα γινει ειτε διεθνων οικονομικων σπουδων ειτε οικονομικων επιστημων θρακης..αλλα πιστευω οτι κατα πασα πιθανοτητα θα ειμαι μεσα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
και γω κατα την γνωμη μ δεν εχω κ πολλες ελπιδες.. το edu4u δινει την βαση στ 14630 αλλα οπως ειπες το οικονομικο αυτο εχει ζητηση.π.χ ειχα δει ποσοι το ειχαν δηλωσει περυσι 1η επιλογη και ηταν περισσοτεροι συγκριτικα με τα αλλα οικονομικα της επαρχιας..
Οσο για το Δ.Ο.Σ.Α πιστευω οτι θα εχει περισσοτεροι ζητηση λογω το προγραμμα σπουδων π αλλαξε και εγινε καθαρα οικονομικο και για την μετανομασια τ τμηματος που εχει ψηφιστει οτι θα γινει ειτε διεθνων οικονομικων σπουδων ειτε οικονομικων επιστημων θρακης..αλλα πιστευω οτι κατα πασα πιθανοτητα θα ειμαι μεσα..

Δυστυχώς κατ'εμέ δεν έχεις πολλές πιθανότητες!Βέβαια,η ελπίδα πεθαίνει πάντοτε τελευταία!
Πάντως,έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το ΔΟΣΑ :)
Μακάρι το μέγεθος της αύξησης της ζήτησης να μην είναι τόσο μεγάλο που θα καταφέρει να αντισταθμίσει την χειρότερη επίδοση των υποψηφίων τα τελευταία 5 χρόνια,ακόμα και στα μαθήματα βαρύτητας του 5ου πεδίου και όχι μόνο να αντισταθμίσει αλλά να "κάνει" την βάση να ανέβει παραπάνω απο 71 μόρια!
Για μένα,έχεις σχεδόν όλες τις πιθανότητες με το μέρος σου!Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios.crete

Νεοφερμένος

Ο stelios.crete αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Δυστυχώς κατ'εμέ δεν έχεις πολλές πιθανότητες!Βέβαια,η ελπίδα πεθαίνει πάντοτε τελευταία!
Πάντως,έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για το ΔΟΣΑ :)
Μακάρι το μέγεθος της αύξησης της ζήτησης να μην είναι τόσο μεγάλο που θα καταφέρει να αντισταθμίσει την χειρότερη επίδοση των υποψηφίων τα τελευταία 5 χρόνια,ακόμα και στα μαθήματα βαρύτητας του 5ου πεδίου και όχι μόνο να αντισταθμίσει αλλά να "κάνει" την βάση να ανέβει παραπάνω απο 71 μόρια!
Για μένα,έχεις σχεδόν όλες τις πιθανότητες με το μέρος σου!Καλή επιτυχία!

σ ευχαριστω πολυ ρε μεγαλε...και σε σενα οτι καλυτερο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgiosm

Νεοφερμένος

Ο georgiosm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Chris 1993 σε παρακαλω με 18362 μορια εχει ελπιδα η κορη μου για οδοντιατρκη θεσσαλονικης .Θα ηθελα τη γνωμη σου αν ειναι δυνατον ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris93:)

Νεοφερμένος

Ο aris93:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
chris1993 και υπόλοιποι ζήτηση για στατίστικη ΠαΠει ξέρει κανείς πώς πάει;;; sorry που σας τα πρήζω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Chris 1993 σε παρακαλω με 18362 μορια εχει ελπιδα η κορη μου για οδοντιατρκη θεσσαλονικης .Θα ηθελα τη γνωμη σου αν ειναι δυνατον ευχαριστω

Δυστυχώς, οι πιθανότητες είναι σχεδόν μηδαμινές!Μπορεί να γίνει το ΜΠΑΜ φέτος και να περάσει όπως το 2002!Δεν είναι τίποτα σίγουρο φέτος!
600 μόρια είναι πάντως πάρα πολλά μόρια για μια σχολή της Θεσσαλονίκης και μάλιστα υψηλής ζήτησης της "αφρόκρεμας" των υποψηφίων!
Τι έχει δηλώσει μετά?Μπορείτε να μου πείτε?

chris1993 και υπόλοιποι ζήτηση για στατίστικη ΠαΠει ξέρει κανείς πώς πάει;;; sorry που σας τα πρήζω :)

Σου έχω απαντήσει Άρη άλλη μία φορά και σου εξήγησα ότι πρέπει να γίνει μια μεγάλη αύξηση στην ζήτηση για να μην περάσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jen

Νεοφερμένος

Η jen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
CHRIS1993 αν μπορεις κανε μια εκτιμηση για ιατρικη πατρας κ θεσσαλονικης.σ ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
CHRIS1993 αν μπορεις κανε μια εκτιμηση για ιατρικη πατρας κ θεσσαλονικης.σ ευχαριστω εκ των προτερων

Οι εκτιμήσεις μου για τα 2 αυτά τμήματα είναι :

Ιατρική Αθηνών -> 19050-19150 (<19200)
Ιατρική Θεσσαλονίκης -> 18950-19050 (<19100)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jen

Νεοφερμένος

Η jen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Οι εκτιμήσεις μου για τα 2 αυτά τμήματα είναι :

Ιατρική Αθηνών -> 19050-19150 (<19200)
Ιατρική Θεσσαλονίκης -> 18950-19050 (<19100)
για ιατρικη πατρας?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgiosm

Νεοφερμένος

Ο georgiosm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 65 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
φαρμακευτικη βιολογια θεσσαλονικη , βιολογια ηρακλειου . Ευχαριστω για την απαντηση καλη επιτυχια στις σπουδες σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
chriss1993 οπως ειδες απο εθνος υπαρχουν και αρκετες πιθανοτητες να μεινω εξω:worry:

Χρηστο να ακουσω τη γνωμη σου για Ηλεκτρονικων μηχανικων στην Κρητη:
Ειχε 17333 και εγω εχω 17241. Λογικα ειμαι μεσα στανταρ ε; :D

chris πιστευεισ οτι τα ναυτιλιακα στη χιο θα εχουν μια πτωση 1000 μοριων? δηλ. 13200?
ποια η γνωμη σ γι αυτη τη σχολη

Λοιπόν το edu4u δίνει την αγγλική φιλολογία θεσσαλονίκης 20134 και έχω 20485... λένε όμως στο site ότι οι αποκλίσεις στις σχολές με ειδικά μαθήματα ενδέχεται να είναι μεγαλύτερες....κάντε τα μαγικά σας (Χρήστος) και πείτε μου και εμένα αν παίζει να μην μπω...!

Chris, τι εννοείς "οι εκτιμήσεις του Έθνους "ήταν ιδιαίτερα υπερβολικές (ειδικά στο κάτω όριο που έδινε)". Ότι θα είναι πιο κάτω ή πιο πάνω; Π.χ. το ΦΠΨ το δίνει 16350-16550 > αυτό σημαίνει, κατά την εκτίμησή σου, ότι το 16350 είναι πολύ χαμηλό και στην πραγματικότητα θα ανεβεί πάνω από 16350; Υπάρχει περίπτωση να πάει πιο κάτω από 16350; Συγγνώμη αν γίνομαι σχολαστική και σε ζαλίζω, αλλά 1ον: είμαι στα όρια των μονάδων, 2ον είμαι της θεωρητικής άρα δεν ξέρω από "λακωνίζειν" , 3ον ό,τι έχεις πει ως τώρα το βρίσκω απολύτως λογικό και ψαγμένο περισσότερο από των επαγγελματιών βασεολόγων.
Αν σου είναι εύκολο, διευκρίνησέ μου το ζήτημα.

cris1993 επειδη παρακολουθησα μερικα σχολια σ κ σε εκτιμησα αν ατομο..θα ηθελα μια μικρη εκτιμηση κ για μενα...
εχω 14552 μορια στο 5ο πεδιο και θελω να περασω οικονομικων επιστημων ρεθυμνου (βαση 2010 :15273 ) ειμαι 721 μορια κατω .. λες οτι εχω ελπιδες να την ποιασω? η αμεσως επομενη επιλογη μ ειναι Δ.Ο.Σ.Α κομμοτηνης αλλα ειναι πολυ μακρια απο την τοπο κατοικιας μ και δεν τρελενομαι..!!

Chris 1993 σε παρακαλω με 18362 μορια εχει ελπιδα η κορη μου για οδοντιατρκη θεσσαλονικης .Θα ηθελα τη γνωμη σου αν ειναι δυνατον ευχαριστω

chris1993 και υπόλοιποι ζήτηση για στατίστικη ΠαΠει ξέρει κανείς πώς πάει;;; sorry που σας τα πρήζω :)

CHRIS1993 αν μπορεις κανε μια εκτιμηση για ιατρικη πατρας κ θεσσαλονικης.σ ευχαριστω εκ των προτερων
οι επομενες εκτιμησεις απο το μελος chris1993 θα δημοσιευθούν αυριο τετοια ωρα σε αυτο το θεμα!
και επειδη οι καιροι ειναι δυσκολοι και ο Χρηστος απο Οκτώβρη θα ναι φοιτητής για να δειτε τις εκτιμησεις θα καταβάλετε 5 ευρους!
ευχαριστουμε! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skalper132

Νεοφερμένος

Ο Skalper132 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Πόσο έγκυρο είναι??? Έχουμε link?? Ευχαριστώ πάντως!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ELISAVET

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Παιδια νομικη αθηνας με τριτεκνια ποσο το κοβετε; εχω 18440
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skalper132

Νεοφερμένος

Ο Skalper132 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

{~*1rèNe*~}

Τιμώμενο Μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Πόσο έγκυρο είναι?? Έχουμε link?? Ευχαριστώ!!
www.edu4u.gr είναι το link, αλλά για να δεις τις αναμενόμενες βάσεις πρέπει να γραφτείς, αλλιώς δεν φαίνονται. Απ' ότι έχουν πει και άλλα μέλη εδώ μέσα, το edu4u θεωρείται περισσότερο αξιόπιστο από ορισμένες εφημερίδες και δημοσιογράφους που "πετάνε" εκτιμήσεις στο άκυρο, γιατί στηρίζει τις εκτιμήσεις του σε έρευνες αρκετά λεπτομερείς. Παρ' όλα αυτά γράφουν και στο site πως είναι εκτιμήσεις, και πως οι απόκλιση στις σχολές που κυμαίνονται μεταξύ 12.000 και 15.000 μορίων θα είναι +- 1,5% στην εκτιμώμενη βάση. Ελπίζω να σε βοήθησα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skalper132

Νεοφερμένος

Ο Skalper132 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
www.edu4u.gr είναι το link, αλλά για να δεις τις αναμενόμενες βάσεις πρέπει να γραφτείς, αλλιώς δεν φαίνονται. Απ' ότι έχουν πει και άλλα μέλη εδώ μέσα, το edu4u θεωρείται περισσότερο αξιόπιστο από ορισμένες εφημερίδες και δημοσιογράφους που "πετάνε" εκτιμήσεις στο άκυρο, γιατί στηρίζει τις εκτιμήσεις του σε έρευνες αρκετά λεπτομερείς. Παρ' όλα αυτά γράφουν και στο site πως είναι εκτιμήσεις, και πως οι απόκλιση στις σχολές που κυμαίνονται μεταξύ 12.000 και 15.000 μορίων θα είναι +- 1,5% στην εκτιμώμενη βάση. Ελπίζω να σε βοήθησα!!

Πολύ και σ' ευχαριστώ!! Και αφού μπω στο edu4u, που θα βρώ τις εκτιμήσεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top